Co je to věda?

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:305
Počet zobrazení:5 069

12 uznávaných a známých vědců nám to pěkně zazpívá pomocí modulátoru hlasu. Takových videí je víc, ale tenhle song je nejlepší.

Přepis titulků

CO JE TO VĚDA? [Michael Shermer]Věda je nejlepší nástroj, co jsme vymysleli. Abychom porozuměli, jak funguje svět. [Jacob Bronowski]Věda je lidská forma znalostí. Jsme vždy pouze jenom naokraji poznání. [Carl Sagan]Věda je společný počin, prorůstající generacemi. Vzpomeňme na ty,kteří nám prošlapali cestičky, když sami bádali.

[Neil deGrasse Tyson]Jste-li vědecky gramotný, svět pro vás vypadá úplně jinak. A to porozumění vás posiluje. [Richard Dawkins]Ve skutečném světě je skutečná poezie, věda je poezie skutečnosti. [Sagan]Můžeme provozovat vědu a s ní zlepšovat naše životy.

[Dawkins]Ve skutečném světě je skutečná poezie. Věda je poezie skutečnosti. [Jill Tarter]Příběh lidstva je příběhem myšlenek, kterými si svítíme do tmavých koutů. [Lawrence Krauss]Vědci milují záhady. Milují nepoznané. [Richard Feynman]Já se nebojím nepoznaných věcí. Myslím, že jsou dokonce zajímavější.

[Brian Greene]Existuje větší realita vesmíru a té jsme všichni součástí. [Stephen Hawking]Čím dále pronikneme do vesmíru, tím větší objevy učiníme. [Carolyn Porco]Hledání pravdy je samo o sobě příběhem naplněným různými pohledy. [Dawkins]Ve skutečném světě je skutečná poezie. Věda je poezie skutečnosti.

[Sagan]Můžeme provozovat vědu a s ní zlepšovat naše životy. [Dawkins]Ve skutečném světě je skutečná poezie. Věda je poezie skutečnosti. [Tarter]Příběh lidstva je příběhem myšlenek, kterými si svítíme do tmavých koutů. [Greene]Z našeho osamělého místa ve vesmíru jsme skrze sílu myšlení schopni na moment nahlédnout na počátek vesmíru.

[PZ Myers]Myslím, že věda mění způsob,jakým funguje vaše mysl, abyste se nad věcmi více zamýšleli. [Dawkins]Věda mění vaše předsudky veřejně ověřitelnými důkazy. [Dawkins]Ve skutečném světě je skutečná poezie. Věda je poezie skutečnosti.

[Sagan]Můžeme provozovat vědu a s ní zlepšovat naše životy. překlad: Ajvngouwww.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Richard Dawkins je snáď ten najnesympatickejší človek aké som kedy videl.... Zošuverený Greenspanov ksicht si môže písať poznámky...Hneď by som mu dal kopačku z otočky...

1812

Odpovědět

Překrásné. :-)

181

Odpovědět

Trochu mi to připomíná Glados :-D

190

Odpovědět

honza: http://symphonyofscience.com/ tady to najdeš

180

Odpovědět

našlo by se to video s anglickými titulky ?...

180

Odpovědět

dokonalé, fascinující, úchvatné...!

180

Odpovědět

ten Dawkins tomu dává uplný šmrnc

180

Odpovědět

nádherne:)

180

Odpovědět

Nejlepší, tolik vtipně a nápaditě podaných filosofických otázek a odpovědí po videu padne na vaši hlavu, že nejde hodnotit jiným způsobem, než kliknout na desátou hvězdičku

190

Odpovědět

krásnéééé moc krásné:)

180

Odpovědět

moc pěkný song:)

180