Cymatika: Věda versus zvuk

Thumbnail play icon
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:717
Počet zobrazení:11 154

Ano, v tomto videu toho moc na překlad nebylo. Mnoho diváků nás však sleduje nejen kvůli titulkům, ale i kvůli výběru videí a určitě by byla škoda vás o tento hudebně-fyzikální kousek ochudit.

Přepis titulků

VŠECHNY EXPERIMENTY VE VIDEU JSOU SKUTEČNÉ Ve filmu, který uvidíte, nejsou žádné postavy. Zapojte prosím trochu představivosti. Jde o film, který vám přiblíží vliv vlnové délky na hmotu. Vše, co vidíte, vděčí za svou existenci jen a pouze zvuku. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dobrý den,
moc děkuji za přeložení titulků! Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné toto video najít s českými titulky na YouTube - chtěla bych jej použít na mé stránky z Webnode a vložení vaším způsobem nefunguje - lze pouze z Vimeo nebo YouTube.
Děkuji moc a přeji krásné dny,
Martina Jeličić

00

Odpovědět

https://www.youtube.com/watch?v=bbLshnfu0wY Tady je lepší příklad muziky z Teslových cívek. Film se dá lehce zkritizovat jako důkaz.

20

Odpovědět

na variaci vynucených tvarů na reproduktoru či v misce bylo vidět, jak moc ta skladba z pohledu hudebního je :-) 1-2-3 a "koněc"

70

Odpovědět

Hodně dobré využití Faradayovi klece :)

1013

Odpovědět

Já myslel že to bude nějaká mlátička, když: Cymatika: Děda versus vnuk, ale kdepa, jenom moje hloupost.

91

Odpovědět

Není to nic nového, ale když se to takhle sestříhá a přidá se k tomu hudba, tak je to bomba. Akorát u té průsvitné koule (nevím, jak se to zařízené správně jmenuje) to nesouvisí se zvukem, ale s dotykem, což se trochu příčí vyjádření, že všechno co vidíme, je díky zvuku.

590

Odpovědět

Plazmová koule.
A platí to i pro ten generátor na konci.

151

Odpovědět

Plazmová koule a vysvětlení, že to souvisí s dotykem je taky trochu kostrbaty. A ta Teslova coil na konci, taky nemá nic společenyho se zvukem.

54

Odpovědět

+saftJaj, byl sem pomalejší než komunard :)

51

Odpovědět

Ale chlapci... iskra produkovaná teslovou cievkou rozráža vzduch, čím spôsobuje zvukové efekty podobne ako blesk. Tu však môžete modulovať frekvenciu. Takže zdanie klame ;)

Povinne pozrieť aspoň toto: https://www.youtube.com/watch?v=uDflmmKAF_U

201

Odpovědět

+MajroCaptain Obvious strikes again!

Jde o to, že na pozadí byl nějaký d'n'b a ne zvuk těch transformátorů

41

Odpovědět

Na tuhle oblast skutečně nejsem expert, ale už předtím mě napadlo, jestli ty blesky z teslovy cívky nejsou nějakým způsobem vyvolané právě zvukem, protože tam přesně sedí.
Neví někdo, jestli by to bylo skutečně možné?

20

Odpovědět

+MithrilNa jejich stránkách jsou v "Behind the Scenes" vysvětlený všechny efekty, které používali ve videu, kdyžtak sem přidávám odkaz konkrétně na ten Teslův generátor.

http://nigelstanford.com/Cymatics/Tesla_Coil

00

Odpovědět

+Mithril"Tesla Coils generate a number of sparks per second, and you hear this as a rough distorted note. Some coils allow you to control the timing of the sparks, allowing you to control the pitch and play tunes on the coil. We liked this idea, and recorded audio of our small coil playing the music from the final section, but in the end the sound was a bit too rough, and for the music mix I reverted back to using high pitched synthesizers instead.

We found a couple of 'coilers' online who generously offered to come to our shoot and build their coil and operate it for us. We hadn't actually seen one in real life until the morning of the shoot. "

01

Odpovědět

Tomu říkám videoklip! Anakondu si můžete strčit do...

652

Odpovědět

Science, b*ch!

1585

Odpovědět

je ještě někdo, kdo si tohle přečetl úplně stejně, jako to říká Jesse Pinkman z Breaking bad? :D

3315

Odpovědět

Dosť dobré.
Ako inak, pridal Mithril...

428

Odpovědět

Snad první komentář od Tebe, kde nikomu nenadáváš do zkurvené socky.

Ale jinak musím souhlasit, Mithril tlačí kvalitu těchto stránek nahoru.

253