Albert Einstein vs. Stephen HawkingEpické rapové bitvy historie

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:792
Počet zobrazení:10 409

Jeden klip Epických rapových bitev historie jsme tu už měli, to když se proti sobě utkali Darth Vader a Adolf Hitler. Tentokrát je tu něco pro všechny teoretické fyziky, astronomy, Sheldony Coopery a hiphopové fanoušky. Souboj mezi největšími génii 20. století, Albertem Einsteinem a Stephenem Hawkingem.

Epic Rap Battles of History je projekt YouTubera s přezdívkou Nice Peter a jeho kamaráda Lloyda Ahlquista. Klipy jsou vytvářeny v losangelském Maker Studios, kde se například natáčí i pořady Kassema G nebo produkuje a stříhá Equals Three a vlog Raye Williama Johnsona.

 

Přepis titulků

EPICKÉ RAPOVÉ BITVY HISTORIE Při aplikaci mé bitevní teorie neuvěříte relativně svým uším, takže si sedni na zadek, Steve. Aha, koukám, že už se stalo. Co to máš s hlasem? To bych teda fakt rád věděl. Zníš jako VALL-I mající sex se Speak & Spell. Vyškolím tě kdekoliv. Od MIT až po Oxford. Všichni tví fanoušci si řeknou: "No, tak to byl trapas." Jsem hustej jako dva rapeři.

Měl by ses začít bát, protože to znamená, že Albert E=mc2. Vůbec netušíš, s čím si tu zahraváš, chlapečku. Moje křeslo má dvanáctipalcový litý kola. Ty vypadáš jako panenka trolla s přilepeným knírem. Moje rýmy budou pružný jako závislost gravitace a času, zatímco ty budeš mít kvantum práce tyhle myšlenky pochopit. Jsem nejlepší, jsem Snoop Dogg vědy. Na hlavu ti budu házet jablka - z ramenou gigantů.

- Já jsem gigant, na jehož ramenech bys měl stát, kdybys mohl. Provedu tě stručnou historií bolesti pomocí hřbetu mé ruky. Nemůžeš zničit hmotu, ani mě, to myslím vážně. Udělám do tebe větší díry než ty, které měla tvoje teorie černých děr. Existuje 10 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 pozorovatelných vesmírných částic. Tvoje máma vzala ty hnusný a strčila je do jednoho šprta.

Snažíš se tu dělat dusno svýma hřibama a já zatím peču rapový sloky z ničeho jako Carl Sagan. Je pravda, že z tebe má práce vychází, jenže já jsem super-počítač a ty jen stará kalkulačka. KDO VYHRÁL? KDO BUDE DALŠÍ? ROZHODNĚTE SAMI EPICKÉ RAPOVÉ BITVY HISTORIE Překlad: Brousitch www.videacesky.cz

Komentáře (116)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jako já vím, že autor překladu chce zůstat věrný originálu, ale opravdu je nutné překládat „having sex“ jako „mající sex“?

32

Odpovědět

tohle nám opravdu pouštěla profesorka ve fyzice.

140

Odpovědět


Odpovědět

Nic ve zlém, ale tenhle překlad ani zdaleka neodpovídá originálu. Přeložit TI-82 jako "stará kalkulačka"? To, že TI-82 je stará kalkulačka, neznamená, že to tak můžeme přeložit. Minds = uši? Od kdy? "I see you brought your own" = "Vidím, že už se stalo"? Vynechané slovíčko frickin, které je celkem podstatné. Troll doll = panenka trolla? Překlad sice pěkný, ale vlastní jména, či jména výrobků se tuším nepřekládají. V angličtině tam není ani slovo o závislosti gravitace a času. A podobné chyby jsem našel skoro v každém řádku. Myslím, že s tímhle jste si vzali moc velké sousto, protože oni si hrají se slovíčky a to se prostě přeložit nedá (viz "Albert E. equals MC squared" nebo "p-brane").

2130

Odpovědět

ono je velice složitý přeložit do češtiny cokoliv co má jen trošku rytmu aby překlad zůstal aspoň trošku čitelný. Některý hrátky se slovy (Albert E. = MC sqrd) jsou takřka nemožný na přeložení. I když jsem u některých vět nad překladem jako fanda ERB skoro brečel myslím že se překladatelům podařilo celkem vyvážit věrnost překladu a zároveň je to i text který se dá normálně číst (slovosled apod.) Jinými slovy - ten kdo ERB už zná překlad nepotřebuje a ten kdo nezná tomu tenhle překlad stačí.

441

Odpovědět

Mě by jen zajímalo, jestli tam autor to "kvantum práce" přidal, nebo to tam bylo v originále, protože tím by ho dost solidně uzemnil :D (narážka na to že Einstein odmítal kvantovou fyziku)

340

Odpovědět

Kdo je pro Hawkinga + kdo pro Einsteina -

3588

Odpovědět

Na startu ho Albert solidně uzemnil tím ať si sedne, ale Hawking mu to vrátil šprtem :D REMÍZA!!! :D

315

Odpovědět

Hawking je podle mně lepší :).

2921

Odpovědět

Možná jsi říkáte kolik těch nul tam je je jich 31 (10,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000) :D..

274

Odpovědět

Stephen Hawking je podle mně 1. :) dobře ho setřel timto: Jenže já jsem super-počítač a ty jen stará kalkulačka!

2411

Odpovědět

jj MC Square je nejlepsi hlaska :D

280

Odpovědět

Oba dva váleli dost slušně, pro mě remíza.

222

Odpovědět

Steven si Alberta povodil.

247

Odpovědět

eminem vs cj dippa

202

Odpovědět

myslim si že vyhrál Albert... nejvíc bylo Albert=mc2

258

Další