Honba za poklademSuricate

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 37
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:116
Počet zobrazení:8 693

Olivier Levasseur byl proslulý pirát, jenž po sobě zanechal neméně slavný poklad. Před svou popravou v roce 1730 prý hodil do davu šifrovanou zprávu, která je klíčem k jeho nalezení. Tentokrát to bude trochu netradiční Suricate – francouzská partička totiž krátký film natočila ve spolupráci se zámořským departementem Réunion. Těšit se tak můžete na nádherné scenerie nespoutané přírody této perly Indického oceánu.

Přepis titulků

Překlad: Snoopadoop www.videacesky.cz Příběh piráta Oliviera Levasseura, řečeného La Buse neboli Káně, skončil na Réunionu. Na ostrově prý ukryl jmění v hodnotě několika miliard eur. Klíč k šifře si vzal s sebou do hrobu. Poklad je opředen tajemstvím. JB! JB! - JB! JB! - No? - Káně: co tě napadne?

- Pták. - Ne. - To není pták? - Je to taky pirát, co na Réunionu ukryl poklad! - To je odsud kousek. - My už jsme na Réunionu. Takže navrhuju: dejme se do toho. Najdeme poklad a budeme boháči! Nebo... vodní skútr! - Tohle je poslední obchod.

- A pak skútr. - Fajn. - Super. - Jsme tady. Ano? Dobrý den. Hledáme informace o Káněti. - Jo, ten pták. - Ha! Ne, myslím toho piráta. Piráta? O tom nic nemám. A co je tohle?

KÁNĚ (PIRÁT, NIKOLI PTÁK) Co to je za blbost? - To je sudoku? - Ne, šifrovaná zpráva. - Možná je to osmisměrka. - Ne, je to šifra. Papája! Papája, tady úhlopříčně. - Tady, vidíš?

- Ty idiote! - Trochu se to vylilo. - Neříkej! Hele! Co to tam děláte? Pelikán! Přímo za vámi! Promiňte. Byl jsem u Payetova muzea, a pak jsem se ztratil. Nevím, už nemám žádné prachy, vůbec nevím, kde jsem. Taxi?

Ano. - Do hotelu Gecko, rychle! - Dobře. - Pohni, Valéry! Co to do tebe vjelo? - Improvizace. - Už to nedělej. Pelikán, taková blbost. No co, máme snad dovolenou. - Je to na ostrově. - Neke! Jestli hledáte průvodce, znám jednoho, co se tu fakt vyzná.

Dovede vás na Piton de la Fournaise nebo kamkoliv jinam. - Nevěděl jsem, že mluví o sobě. - Já taky ne. Vrátíme se a vykašleme se na to. Odpočineme si a pak... Pozor, vlny! Slalom. To je tenis?

- Ne, skútr! - Já vím! - Nechcete mi místo hádek půjčit mapu? - Ne. Aspoň bych věděl, kam jdeme. To jako nevíte, kam jdeme? Vím! Ale jestli chcete na Piton de la Fournaise, to jsme si asi zašli. - Ne, tam nechceme. - Ne? Ach jo. Podívejte! Brzy dorazíme na pustou planinu.

Pojďte. - Co děláme v Cantalu? - Posledně to tu bylo pustší. Tak jo, obejdeme to. Pojďte! Co? No jo, už jdu. Sakra. Do prdele. Jak "do prdele"? Co se děje? Nic, všechno je v pohodě.

Jen se podívám na strom na lišejník a zjistím, kde je sever. Na strom? Ztratili jsme se. - Ano. - Co? - Uděláme to takhle. Počkejte tu. V klidu se usaďte. Já najdu les. Dneska tu přespíme a zítra vyrazíme na Pi... ton... de la... Fournai...

- Ten prodavač! - Neměls mu krást knihu! Nevěděl jsem, že je ninja. - To je deodorant? - Ne. - Tak voníš? - Jo. - Voníš krásně. - Dík. Co to dělá? - Tohle je tuším vaše. - Hajzl! - Já mizím. - Počkej, co vyvádíš? Mám žízeň, umírají tu lidi... Není mrtvý, spí.

Teda jestli není alergický na malooččí chlupy nebo stonožčí jed. - Tak jo, pojď. - Počkej, co blázníš? To mě tu necháš? Co poklad? - Jsme kámoši, ne? - To jsme byli na ZŠ. Teď jsem idiot, co podporuje blbé nápady. - Tady ten nás určitě taky podrazí. - To on vám vzal mapu. Já jsem ho... - dupl. - Dupl? - Omráčil.

- Ty mu rozumíš? - Místní kultura mě zajímá. Teď, když má mapu, tak určitě zdrhne. Je to tak? Ne. Měl jsem tu knihu 15 let a nevyluštil jsem to. To vy jste objevili mapu. Nabízím rozdělit se 50 na 50. Vidíš? To je super! Ne. Já jsem přijel na dovolenou! To znamená skútr, vířivka a relax.

Chci se potápět a vylézt na sopku, je tam krásný výhled. Babička říkala, že je úchvatný. Nejsem tu kvůli dobrodružství a mrtvolám. On není mrtvý. Jdeš se mnou? Nevím. Fajn, super. Já se zabavím.

Já totiž zbožňuju zábavu! - JB! - Drž hubu! Co bude dělat? Bude... hrát tenis? Jo, přesně. - Tak pojďme. - Tenis. Kdyby to tak viděl JB! Vezmu to.

Navalte poklad! Tak s tím jsem nepočítal. Pěkně zuřím a schytal jsem šipku. Taky jsem našel bouchačku, takže navalte truhlu. Ihned. Pelikán! Přímo za vámi! - Myslíš, že ti na to skočím? - Ne, fakt, je přímo za vámi! Žádný pelikán tam není. Fajn, dobře, je to mládě, ale létá!

A dost. Není tam pelikán. - Pozor, letí vám nad hlavou! - Přestaň. Není tam pelikán. Na Réunionu pelikáni nejsou. Za vámi je faeton, symbol ostrova. Poznáte ho podle dlouhého ocasu. Je to krásný pták. Nádherný. Ne! Do prdele! Vraťte se!

- Pojďte, teď to nemůžeme vzdát. - JB! Vraťte se, kurva! Do prdele! Kurva! Brici, tohle je tuším vaše. - S brýlemi vypadá jinak. - Je k nepoznání. - Pivo? - Jo. Neboj, dědo, tvoje tajemství je v bezpečí.

Hledáte průvodce? Na Piton de la Fournaise? Prosím! Potřebuju prachy. Vraťte se! Kurva!

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vím, že je to mimo téma a předem se omlouvám. Právě jsem zčeknul můj profil a zjistil jsem, že mám celkem 1035 mínusů u komentářů. Tak Vás všechny prosím o pomoc, pokud tohle čtete, dejte mi teď mínus. Dal jsem si totiž předsevzetí, že jakmile nasbírám 2000 mínusů, zruším si účet a znovu zprovozním účet Zlopán. Děkuji.

912

Odpovědět

E: Už nic, už mi to došlo.

04

Odpovědět

E: Už ti to došlo? Tak nic.

12

Odpovědět

Čekal jsem skvělou pointu a hodně smíchu jako od každého videa od Suricate, ale tohle video je zjevně dost velkou vyjímkou :/

152

Odpovědět

Ty jsi taky pěkná jímka :/

84