#2 - ZrůdySvět zaklínače

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 3
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:216
Počet zobrazení:8 317

Po úvodu do světa Zaklínače se podíváme na některé zrůdy, které ho obývají.

Přepis titulků

Kapitola první: Zrůdy Moc zaklínače je děsivá a rozsáhlá. To je však nutností, pokud se chce postavit zrůdám a démonům, kteří obývají tento kontinent. Před 1 500 nastala kolize několika vesmírů, známá jako Konjunkce sfér. Podle nejčastějších příběhů tato obří katastrofa roztrhla závoj mezi množstvím světů. Událost uvěznila na kontinentu zrůdy a démony.

Tato ďábelská stvoření dala vznik mnoha legendám. Hranice mezi mýtem a realitou bude už vždy jen čím dál tenčí. Ale nenechte se zmást. Zrůdy jsou skutečné. Mnoho kultur si vypráví o mořských obrech, kteří terorizují otevřená moře. Zrůdy jak z nočních můr, s dlouhými chapadly a se schopnostmi ničit vše okolo. Přes 100 let žil pod hladinou Pontaru Kyran.

Vesničané, kteří žili v nedalekém přístavu, si na tuto obří nestvůru zvykli a nazvali ji Stařec. Věří se, že Kyran je jedním z těch podivných stvoření, která vstoupila do světa při Konjunkci sfér. Obrovská stvůra s lidstvem mnoho let žila v míru. Ale jednoho dne se rozzuřila. Používala svá chapadla, každé z nich dlouhé jako padlý strom, ze kterých odkapával jed.

Kyran drtil obchodní lodě a trhal rybářské sítě. Obyvatelé přístavního města žili v neustálém strachu z toho, že je rozzuřená příšera smete ze břehu, utopí je v moři a už je nikdo nikdy neuvidí. Tak tomu bylo do doby, než ji jistý zaklínač zabil. Na rozdíl od Kyrana, který byl i přes svou násilnou povahu jen zvířetem, jiné příšery překračují hranici mezi nemyslícími stvůrami a inteligentními bytostmi.

Legendy praví, že trollové se rodí v zemi a jsou z kamene. Dále se jim připisuje, že nesnášejí sluneční světlo, které je přemění na kámen. To se ukázalo jako nepravda a mělo by se brát jen jako mýtus. Pravdou je, že trollové myslí, ale jsou primitivní. Jejich nízká inteligence jim umožňuje komunikovat s lidmi a mezi sebou. S trolly se dá jednat, ale zaklínači je kdysi lovili, protože prý měli zálibu v lidském mase.

Dnešní lidé a nelidé tyto hlučné tvory tolerují, protože mají talent ke stavění. Zatímco tvorové z masa a kostí představují pro obyvatele Kontinentu ohrožení, jejich nebezpečnost je ničím v porovnání s tvory ze záhrobí, kteří se po své smrti vrátili do světa živých. Příběhy o neklidných duších mohou vyděsit děti tak, že neusnou, ale moudří lidé vědí, že v těchto příbězích je zrnko pravdy. Zeptejte se jich, jestli jsou duchové skuteční, a můžete se dočkat příběhů o přízracích, které se snaží zabíjet ženy, nebo o utopencích, kteří se vrátili ze svého mokrého hrobu, aby hodovali na světě živých.

Ubohé duše, které náhle zemřou, riskují, že se vrátí na svět jako přízraky. Nevzpomínají si na svůj život a žene je pouze nenávist k živým bytostem. A to do té doby, než na konci zaklínačovy čepele najdou klid. Když proběhla Konjunkce sfér, na svět se dostala další zrůdnost.

Upír. Na tomto světě můžete najít množství typů nečistých upírů a od těch v mýtech se mohou značně lišit. Ačkoliv pociťují touhu po krvi a životní síle, vyšší upíři krev k přežití nepotřebují. Některým dokonce způsobuje intoxikaci, podobně jako alkohol u lidí.

Mnoho zbraní, které mají proti upírům fungovat, jako je česnek nebo krucifix, u nich vzbuzuje jen smích. A dřevěný kolík tyto pijáky krve spíše jen rozzuří. Během času se upíři adaptovali i na sluneční světlo. Není pravda, že když se na vás nakrmí upír, stanete se upírem také. Ve světě Zaklínače se upíři rodí, ne vytvářejí. Když někdo dostatečně ovládá chaotickou magii, je možné vytvořit bytosti složené téměř pouze z vody, země, ohně a vzduchu.

Tito golemové nebo elementálové jsou nebojácní, neptají se a ovládají skutečně velmi děsivé síly. Často se používají jako strážci cenností nebo pokladů. Když se elementál zaměří na svůj cíl, nezastaví se, dokud není zničen. To ve svých posledních okamžicích života zjistilo mnoho zlodějů. Toto je jen několik z bizarních a podivných bytostí, které můžete ve světě Zaklínače nalézt.

Existují tak podivní tvorové, kteří sužují krajinu, že by je jeden člověk nedokázal sám porazit. Potřeba chránit lidstvo proti těmto zrůdám vedla k vytvoření zaklínačů a je hlavním důvodem, proč tito válečníci stále existují. Ale to... To je příběh na jiný den. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Chudák čas :-(

10

Odpovědět

Amíci nechápou Zaklínače asi tak jako my nechápem proč se rozčilujou nad tim, že Han vystřelil první :D

30

Odpovědět

Vypravěč se sice snaží za zaujetí diváka, ale i když to převypráví sebevíc, upír bude stále jen upír. A fakt, že na tyhle česnek nefunguje, na tom nic nezmění. Už by konečně mohl někdo ten fantasy žánr trochu oživit o nová monstra..

03

Odpovědět

Nieje to zle ale seria Elder Scroll bola ovela lepšia .

69

Odpovědět

Tohle stoji za vyliz... taky bych radsi videl doprelozeny zbytek Elder Scrolls

56

Odpovědět

Toto je celé zle. Fakt sa mi nechce o tom veľmi rozpisovať a hľadať prídavné mená ale táto séria videí je omyl prírody. Si radšej zahrajte tie hry ako na toto pozerať ešte aj v hre máte viac o lore ako tu. Alebo si prečítajte knihy alebo pozrite wikiu. http://witcher.wikia.com/wiki/Witcher_series.
Neexistuje
jeden dôvod na toto pozerať. Kto hral hry alebo čítal knihy vie viac ako on. A kto nečítal ani nehral nemá dôvod na toto pozerať a radšej nech si to zahrá alebo prečíta :D

163

Odpovědět

Človek čo čítal knihy nemôže tomuto dať iné než 1/10. Fakt zaujímavé dozvedať sa info z rozhovorov v hre, viz. Kajran. Prekladateľ tiež zrejme nie je fanúšik Zaklínača.

92

Odpovědět

me to zajima kvuli 3. dilu.
1cku uz hrat nechci, moc stara
2ka me nebavila.. prislo mi to jako chudej pribuznej assasina.. furt jen nekde chodit a zabijet vojaky.. hroznej zacatek. Dal jsem tomu nedal sanci.

020

Odpovědět

Musím přiznat, že ten hlas a jeho tempo-netempo mi taky nesedí. Škoda, že to všechno nemluví ten kluk, co dělal TES Lore Series 1. To byl fakt sympaťák a jeho videa jsem hltal (a nejen proto, že zbožňuju svět TES, Zaklínače mám taky hrozně rád :)).

82

Odpovědět

Největší zrůdy jsou beztak lidi :)

230

Odpovědět

Hm chápu že se hodně lidem nelíbí rychlý sled slov ale tohle ? Uspávač hadů... :D

154

Odpovědět

Mně příjde, že se strašně snaží, aby to působilo cool, což má za následek to, že tam je strašně málo konkrétních informací a většinu řečí spolknou obecný načančaný kecy. Mohli tam zmínit víc monster, jako bazilišky, strigy, kikimory, rybolidi atd. a o těch, co tam okrajově zmínili (polednice, ghůly) jít víc do hloubky, jako u těch upírů.

243

Odpovědět

Potíž je v tom, že pokud to bude prezentovat střízlivěji a půjde více do hloubky, veškeré kouzlo se rozpadne a odhalí se nedostatečná hloubka samotného světa. Řekl bych, že dělá co může, šetří materiál....

08

Odpovědět

+GandalfJakou nedostatečnou hloubku máš na mysli?

30

Odpovědět

+GandalfSvět Zaklínače byl původně šit na míru jednotlivým povídkám, nic víc, nic míň, počátečním záměrem nebylo vytvořit komplexní, realistický svět a existence poslepovaného výsledku tak, jak byl sepsán, je často silně iracionální (například úloha čarodějů či měničů ve světě (zejména druhá skupina má prostředky a nepopiratelné důvody k ovládnutí většiny lidské populace-v povídce zejména se jim věnující to jeden z měničů dokonce skutečně učiní, když nepozorovaně a s minimální námahou převezme úlohu nejmocnějšího muže ve městě.....), jako odůvodnění faktu, že tomu tak není jsou užívány překroucené a zejména z kontextu zcela vytržené "zákonitosti" lidské mysli, zejména strach z neznáma-prostý a okleštěný popis jevu pak má za úkol dodat uvěřitelnosti tváří v tvář naivnímu realismu)).

11

Odpovědět

+GandalfA to vadí, že byl svět původně šitý na míru jen povídkám? Tak se prostě postupem času vyvíjel. Jinak nevím, co je na tom světě nerealistického a nekomplexního, naopak výborně odráží lidskou povahu a současné i minulé dění ve skutečném světě. Možná svět nejde tolik do hloubky z hlediska rozlohy a historie, ale na druhou stranu z hlediska lidské povahy jde do hloubky velmi. Co myslíš "překroucenými a z kontextu vytrženými "zákonitostmi" lidské mysli a strachem z neznáma, který je prostým a okleštěným popisem jevu, jenž má dodat uvěřitelnost tváří v tvář naivnímu realismu"...to teda fakt netuším :))

60

Odpovědět

Vypravěč by mohl mluvit trochu rychleji. Nevím jestli chce tím pomalým a vážným hlasem navodit temnou atmosféru, ale je to spíše otravné.

185

Odpovědět

Rozjel jsem znovu jedničku a napadla mě myšlenka, že tvůrci tehdá mohli jen doufat, že se ta herní sága rozroste do tak epických rozměrů. Witcher 3 má jen jedinou chybu, a to tu, že to nerozjedu a, stejně jako u Gothic 3, si budu muset počkat pár let, než si koupím novou mašinu.

50

Odpovědět

tejto hre som sa dlhé roky vyhýbal, lebo ma nezaujímala, ale z iformácii, ktoré som čítal za posledný mesiac o Záklinačovi (potom čo som čítal o tom že je v hre 16 hodí sexu) tak som došiel k istému dojmu o hre, ale nie som si istý či je ten dojem správny. Takže otázka.

Zaklínač, nie je len hra s voľným pohybom, ale aj hra s voľnou povahou hráča??? že môžem byť dobrý a zlý, čestný alebo skorumpovaný? že môžem chrániť, pomáhať alebo plieniť a znásilnovať? a či aj možnosť diplomacie, že nutne nemusím s nepriateľom bojovať, ale ukecať a podobne?

018

Odpovědět

Ve hře není 16hodin sexu, ale že ty scény se dělali 16hodin. Geez

181

Odpovědět

Nečekej od Zaklínače volbu odpovědí typu Mass Effect a Dragon Age, kde jsi buďto super hodnej, nebo super zápornej. Zaklínač má dobré spisovatele, takže Geralt je takovej neutrální dobrák, kterej tu pomůže, tu nepomůže, tu pomůže jen za peníze, ale určitě nebudeš Paragon a nebo to druhé, jako je v Mass Effectu.

160

Odpovědět

Jak říkal Zlopán. Není tam 16 hodin šukání, jen Motion Capture sexuálních scén zabral 16 hodin. Sexu tam může být třeba jen 5 minut.

120

Odpovědět

při hraní Witcher 1 jsem byl trochu skeptický, příběh byl sice pěkný, ale hratelnost nebyla úplně špičkou... ale po projetí 2 mě tato sága naprosto pohltila, příběh, grafika, hratelnost.. jasně, že nedostatky jsou všude, ale byla to pro mě jedna z nejlepších za poslední dobu a neskutečně se těším na trojku
knížky sice nečtu, ale hry vřele doporučuji
určitě překládejte dál :)

121

Odpovědět

Dvojka byla samozřejmě dobrá, ale postrádala tu temnou atmosféru prvního dílu. A příběh byl také o něco slabší. Bojový systém byl lepší než v prvním díle, ale i přesto nebyl nijak výrazně dobrý. Na 90% nepřátel stačilo mít jednu jedinou taktiku.

82

Odpovědět

+fallangaMohl by mi prosim nekdo uz rict co je spatneho na bojovem systemu Zaklinace 2 nebo jak vypada lepsi system? Neberte to prosim jako utok ale jako otazku zvedavou. Sam ho muzu porovnat jen se systemem v Dark souls, Batmanovi a nakonec Dark Messiah of might and magic. A i kdyz tam vidim rozdili tak proste nemuzu rict ze by zaklinac nemel dobrej bojovej system. Dokonce bych rekl ze je vice skillbased nez v Dark souls

41

Odpovědět

+fallangaJednoduše. Je strašně tupý a nemotorný. Stačí uskakovat. Toť vše. Minimální využití znamení (používal jsem jedno) a po chvíli to začne být monotónní. Celou hru jsem jel stylem "Hit nad run". Bouchl jsem, uskočil kousek vedle, znova bouchl. Nuda. V Dark Souls musíš kombinovat. Na Undead musíš použít jinou taktiku než na psy, atd...

42

Odpovědět

+fallangaHm nevim no ja jsem napriklad DS1 hral celou dobu"dodge and hit" jako glass canon a kdyz jsem ziskal Havlovo brneni tak jsem z te taktiky vymazal to dodge tak mozna proto v tom nevidim nejak vyznamne lepsi bojovej system. A s tim carovanim u zaklinace mas pravdu taky jsem pouzival jen defensivni znameni a nic jineho, ale to bylo hlavne kvuli tomu ze jsem jel talentovou cast stromu zamerenou na mec a nikdy jsem to nezkousel prehrat se zamerenim na znamení, což taky mohlo mit asi vliv na to ze jsme pouzival jen jedno.

Ale asi neco na tom co rikas bude, protoze kdyz uz nekde ctu neco zaporneho o Zaklinaci 2 tak to je vetsinou mireno na ten bojovej system.

30

Odpovědět

+fallangaurčitě by se dal dost vylepšit, myslím, že kdyby se přidal endurance, abys nemohl furt skákat dokola, tak by to bohatě stačilo :D ale bavilo mě to a stačilo udělat jednu chybu, rána do zad a končíš :D tak to má být..
každá hra má nedostatky, snad kromě guild wars 2, tam mě nic nenapadá :D ale věřím, že to do 3ky doladí :)

11

Odpovědět

+fallangaNepoužíval si ve dvojce znamení, protože souboje byly příliš lehký? Tvle zkus přepnout obtížnost na jinou než nejnižší :D

33

Odpovědět

Tak to je chyba ;) Já sice k Zaklínači dospěl taky díky hře, ale to bylo v době kdy měla vyjít jednička a na netu byl jen trailer, takže sem si ukrátil čekání a zkusil knížky. Jak řikáš, naprosto mě to pohltilo. Hru mám hodně rád, ale je to jen takovej odvar knížek, takže pokud tě baví hra, přicházíš o hodně, když nečteš knížky :)

151

Odpovědět

+MartinZemekjá jaksi nečtu vůbec :D naposledy snad krteček a kalhotky.. zůstanu u hry a budu doufat třeba i ve kvalitní filmové zpracování :)

312