Kolik měří tento provázek?Taskmaster

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:54
Počet zobrazení:6 369

Ať už se Británie vrátí k imperiálním jednotkám, nebo zůstane u metrického systému, soutěžícím s tímto úkolem ani jedno stejně moc nepomůže. Jak dlouhý je provázek, v této epizodě měří Alice Levine, Asim Chaudhry, Liza Tarbuck, Russell Howard a Tim Vine.

Poznámka:
Humr se anglicky řekne lobster.

Přepis titulků

Tudy. Dobře. Mám sledovat provázek? Mám ho sledovat? Tohle jsme si vždycky přáli, že? Když nám bylo tak sedm. Počkat, takže mám jít tudy? Tady tudy, jasně. Co děláš? - Sleduju provázek? - Aha. - Ahoj.

Tohle je můj přívěs. - Je moc hezký. Sleduju provázek. Sleduju provázek! Tady to máme. Jak je provázek dlouhý? - Aniž byste opustili přívěs… - …zjistěte, jak je provázek dlouhý. Prosím tě? Máte pět minut. Nejpřesnější odpověď vyhrává. Čas vám běží odteď.

Zatraceně. Aniž byste opustili přívěs. Dobře, tak jo, zpátky dovnitř. Myslel jsem, že ho máme sledovat. Očividně. Nechtěl jsem být diskvalifikovaný. Myslel jsem, že budu jediný, kdo neprošel rourou, ne naopak. Trvalo ti o 15 minut déle než ostatním dostat se k cíli.

Změřit provázek, snadný úkol. Měli na to 5 minut a nemohli odejít z přívěsu. - Chceš vidět chlapce Asima a Russella? - 2 chlapce, prosím. Zatraceně. - A nemůžu odsud odejít? - Ne no, promiň. Dobře. Budu muset dobře hádat. - Co děláš?

- Hledám metr. Asi ne. Musím hádat. Tak jo, udělám jen hrubý odhad. V té vaně je provázku spousta. Několikrát prochází tamtím, což tomu něco přidá. Odhaduju to tak… na 64 metrů. Dobře. Do toho počítáš i klubko? Aha.

Ne, já myslel, že počítáme jen… No je to na tobě. Dobře. Tak 152 metrů. To je ale hodně. Ale jo, říkám 152 metrů. Dobře. Je to 31 metrů. - 31 metrů? To všechno? - To všechno má 31 metrů. - Přesně?

- Jo. Je skvělé vidět vědeckou mysl při práci. 60 metrů? Jsi si jistý? Tak 152. Russelle, v té bundě vypadáš v přívěsu jako doma. - Jako bys tam provozoval obchod. - Jo. Vypadám v ní jako strejc, co si pro sebe mumlá: Získám ji zpět. Jen pro jistotu, Asimova odpověď byla 152 metrů.

Podložená ničím. A Russell řekl 31 metrů, mezi nimi je tedy 121 metrů rozdíl. Jsem hodně mimo. Na řadě jsou Alice a Liza, které na to šly trochu logičtěji. - Zariskuju. - Máš s sebou nářadí? - Jo. Většinou u sebe něco mívám. Můžu dostat nůžky? - Mám ti nějaké sehnat?

- Ano, prosím. Panebože. Je to docela dlouhý. - Tady máš nůžky. - Moc děkuju. Nemám nejmenší tušení. Neřeknu ti to. Nemůžu to ani předstírat. Chceš si tipnout? Dobrá. Takže…

Tenhle kus provázku podle mě měří 1,7 metru. Dobře. Není mi jasné, jestli je to tenhle kus, nebo tenhle. Z klubka jsem vyjmula tento kus. Takže podle mě je tenhle provázek 1,7 metru dlouhý. Vidím to na 6 kilometrů. - To je dlouhé. - To je opravdu dlouhé. - Díky, Alice.

- Není zač. - Měj se. - Čau. Asim a Russell si asi říkají: Jsme zpátky ve hře. - Liza tipovala 50 kilometrů? - Ne, 6 kilometrů. - 6 kilometrů. Pardon. - Nebuď směšný. - 6 kilometrů. - Ten den jsem byla naštvaná. Pokud si myslíte, že to byla šílenost, nevím, co s tebou. Nebyla jsem si jistá, kterou část provázku máme měřit.

- Celý provázek. - Říkala jsem si, že bude lepší přesný odhad části než nepřesný odhad celého provázku. Takže jsem odvedla skvělou práci. - Dobře. Alicin odhad 1,7 metru… - Je špatný. Liza řekla 6 kilometrů, takže je mezi nimi rozdíl 5,9983 kilometru. Dobře. Na řadu přichází Vine! Jak je provázek dlouhý? Jen se podívám, jestli je tu něco…

No… Možná to změřím… Změřím to v humrech. Tak jo. Raz, dva, tři… Pět, šest, sedm, osm, devět, deset… 16, 17… 107, 108, 109, 110, 111, 112… 112, 113, 114, 115, 116 humrů v přívěsu. - Kolik zbývá? - Minuta 40 vteřin. Budu prostě muset…

Musím zabrat. 189, 190, 191, 192… 20 vteřin. 10 vteřin. 308 humrů! - Jak dlouhý je podle tebe humr? - Humr má tak… 30 centimetrů. - Dobře. Tak díky, Time. - Za nic. Spousta skvělých okamžiků. Můj oblíbený moment?

„Asi použiju humra.“ Jako by to bylo přirozené. Tim ještě žádný úkol nevyhrál. Vyhrál v kategorii Prize Task, ale ne běžný úkol. Mám z toho dobrý pocit. Fakt, nemůžu se dočkat. - Tipl si 308 humrů. - Jo. Což je asi 94 metrů. A ten provázek byl… 97 metrů dlouhý. Úplně nový systém.

Spatřil jsem humra a věděl jsem, že vyhraju. Myslím, že teď, když odcházíme z Evropy, můžeme začít měřit v humrech. Značka pro libru, lb, může být značka pro slovo lobster. O kolik humrů se sekl? - O deset humrů. - To je neskutečné. Liza se sekla o 21 000 humrů. To je pochopitelné. Nejdál od správné odpovědi byla Liza.

Dostává bod. Alice dva, Russell tři, Asim čtyři, ale Tim Vine pět bodů! A je to! Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Když jsem viděl to klubko, hned jsem si řekl "Ták a sral bych na to! Střelil bych krásných 100m a bylo by!"
A ono by to vyšlo :D.
Děkuji adminovi za překlad

00

Odpovědět

Celkem pravidelně motám v práci UTP kabely stylem "přes loket" ..stejně motám i hadice na vodu, provázky atd... Moje délka jednoho obtočení je 80cm. Takže namotávám v hodně velké rychlosti kabel na ruku jakékoliv vzdálenosti a nemusím nic měřit.... např 15metrů kabelu ? ok ....jednou, dvakrát, třikrát....desetkrát (8metrů) ...jednou, dvakrat, trikrat.. ...devětkrát x 80 (7,2m)... bum tady máš 15,2 metru kabelu :)

41

Odpovědět

A kdo to pak má po takových expertech narovnávat? Přes loket se motá maximálně lano ty hovado.

02

Odpovědět

+blbWow. A jak nakupujete kabely vy ? To pro 15m kabelu jezdíte kamionem, nebo jak ho převážíte narovnaný? Všechny kabeláže se prodávají v klubech blbe (tvá přezdívka, urážet by mě nenapadlo). Ano, je to sice taková rovná krabice, ale představte si, že uprostřed je přesně takové klubko, které já sundám z lokte....a to nemluvím o těch malých délkách, které se prodávají v balíčcích, kdy poloměr otáčky je cca 10cm ...má smyčka je 4x větší.

30

Odpovědět

Dobre si poradil ;) Nechapal som preco strihaju klbko. Ale keby ho strihali na rovnake casti tak pochopim.

00

Odpovědět

Škoda, že neukázali, co bylo na té cedulce na konci provázku, jsem přesvědčený o tom, že tam byla napsána délka. Ale humrový odhad výborný.

41

Odpovědět

V čase 4:32 je cedulka vidět a je na ní napsáno "Liza". Takže tam mají napsaná jména soutěžících.
Kdyby tam byla napsaná délka, tak by se jim určitě na konci vysmáli.

70