Namalujte vlka a vyjmenujte 20 amerických státůTaskmaster

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:27
Počet zobrazení:2 274

Daisy May Cooper, Johnny Vegas, Katherine Parkinson, Mawaan Rizwan a Richard Herring se musí poprat nejenom s otáčející se konvičkou, ale i se Spojenými státy americkými. Komu jde multitasking a kdo naopak zcela pohoří?

Poznámky:
Tato epizoda je bohatá na slovní hříčky, kterým se však nešlo vždycky elegantně vyhnout. Snažila jsem se, ale třeba přijdete na nějaká lepší překladatelská řešení, tak se s nimi nebojte podělit do komentářů :). Vysvětlení jednotlivých hříček a mých řešení podávám níže.

  • Maine je jeden z amerických států a vyslovuje se stejně jako slovo main, znamenající hlavní. Když o něm Alex mluví jako o „the Maine/main one“, působí to v daném kontextu ještě o něco vtipněji, když jeho narážku soutěžící nepostřehnou. Jeho věta totiž může být chápána jako „A co ten hlavní?“ i „A co ten stát Maine?“.
  • Žerzej je měkká a pružná vlněná pletenina, která dostala název podle britského ostrova Jersey, stejně jako americký stát New Jersey. V angličtině však jersey může znamenat jednak svetr (na což naráží i Alex), jednak sportovní dres.
  • Slovní hříčka pro stát Idaho se zakládá na tom, že jeho název zní podobně jako „I'd a whole“ (tedy česky „Měl jsem celou/celého/celé“). Alex řekne, že si dal k obědu celou pizzu.
  • Slovní hříčka pro Aljašku se zakládá na tom, že její název zní podobně jako „I'll ask her“ (tedy „Zeptám se jí“). Moje řešení využilo šišlavé verze spojení „ale jářku“.
  • „In West Philadelphia born and raised“ (tedy česky „V západní Filadelfii narozen a vychován“) jsou slova z ústřední písničky k seriálu Fresh Prince.
  • Michael Van Wijk alias Vlk je anglický bodybuilder, který vystupoval v devadesátkové sportovní soutěži Gladiátoři.

Přepis titulků

- Ahoj. - Ahoj, Alexi. - Čau, Alexi. - Vítej v garáži. - Super. To, co se nachází v této obálce, mi určitě na celý život znechutí porcelán. „Na tuto konvičku namalujte obrázek vyjícího vlka.“ „Konvičky se nesmíte dotknout ani ji sundat z otočného stolku. S otočným stolkem ani jeho napájením nesmíte manipulovat. Otočný stolek se…“ Trochu ses zakoktala.

„Otočný stolek bude zrychlovat, dokud nevyjmenujete 20 amerických států.“ To si děláte srandu. V tom nevynikám. „Pokud 20 amerických států vyjmenujete, otočný stolek zpomalí. Máte 10 minut.“ Nechci to číst, - protože vím, co se pak stane. - Musíš. „Čas vám běží odteď.“ Super.

Je nám to jasný. Prostě začněme. Začněme s Richardem a Mawaanem. „Čas vám běží odteď.“ Arkansas. - Vyslovuje se to takhle? - Kalifornia. Arkansó? Aljaška. Do prdele, multitasking neumím. - Vermont, to je stát? - Vermont uznávám. Jižní něco. - Massachusetts.

- Ještě jednou? Massachusetts. New York. Dřív jsem je uměl vyjmenovat abecedně. Hellinois, Dellinois, Illinois! - Jižní a Severní Dakota. - Ano. - To je víc, než jsem myslel. - Kolik? New York, L. A. To máš dva, piš si to. Florida. Nové Mexiko. New Hampshire. - Ještě jsi nepojmejnoval ten jeden.

- Kterej jeden? - Detroit? - To uznat nemůžu. - Detroit je správně. - Je to těžší, než se zdá. Aljaška, Havaj. Chicago. V západní Filadelfii narozen a vychován. Filadelfie? - To je nový žerzej? - Ne, ten starý. New Jersey. - Mám nový žerzej.

- Rozptyluješ mě, vím, co zkoušíš. Illinois. Indiana, Arizona. Tamhle je Washington. Havaj. Texas. Proč jste to přeškrtali? Oklahoma City, Dallas. Salt Lake City je v Utahu. - Kde je Disneyland? - V Paříži. - Ještě jeden. Ještě jeden pojmejnuj. - Maine! Jižní Karolína. Zabralo ti to tři minuty, dobrý výkon.

- Postupně to zpomalí. - Jak vypadá vlk? To vypadá jako vlk, že jo? Na druhou stranu dám Vlka z Gladiátorů. - Takhle dobrý. - Končíš? - Jo. - Chápu. Končím. Méně je více, ne? - Nakreslil jsi Vlka? - Jo. - Vzpomínka pro pamětníky. - Víš, kdo je Vlk z Gladiátorů? - Ne. - Netuším.

- Samozřejmě že nevíš. Je v důchodu. Tys odkazoval na větší novinky. Starý dobrý Fresh Prince. To dneska mezi děckama letí. - Chceš vidět někoho dalšího? - Jo. Teď se podíváme, jak maluje Daisy, Johnny i Katherine. Prostě začnu malovat, protože 20 států nevyjmenuju. - To vím jistě.

- Neumíš pojmejnovat ten hlavní? To je samozřejmě… - Florida. - Dobře. Arkansas. Kalifornie. - Dobrý. - Texas. - Kde je ta hrozná zima? - Má žena to ví. - Zavolal bys jí? - Ale jášku. Wisconsin.

Venezuela. Venezuelu uznat nemůžu, Johnny. Washington. - New York. - Správně. New York? - Líbí se mi tvá bunda. Je to bunda? - Sametový kabátek. - Já mám nový žerzej. - Aha. Jersey.

- Jaké Jersey? - Napadá mě Královské. - Královské ne. - Jersey… New Jersey! Vypadá to jako kočka, co mi sere na dvorek. Mississippi. - Mississippi! - Správně. Kentucky. Dobře. - Alabama. Boston. - Ne. „Aj, dá ho?“ říkal jsem si u oběda.

Byl to velký oběd? Ohio. - Ohio. To je stát, že jo? - Výborně. Podle mě je to lepší, když se to otáčí. Kde je park Yellowstone? V Nevadě! Montana. Virginia. Zpanikařila jsem a přidala ucho. Kansas!

Asi mám hotovo. Rychle, rychle, rychle! Myslím, že to bylo lepší před pěti minutami, ale to nevadí. To patří k mým nejlepším dílům. Katherine tomu vašemu škádlení tak propadla, že i když jí napovídáš, ona ani nemrkne a odpoví: „Ano, je sametový.“ Johnnyho a Daisy jsem takhle rozjeté ještě neviděl.

Daisy byla blízko. Vyjmenovala 18. - To je dost dobrý. - Teď suď. Ukážeme všechny. To je Daisyin vlk. Vidíte? Vyje na měsíc. Je temná noc, takže víme, že je to měsíc. Nahoře jsem to ozdobila, ale to možná jen vlkovi teče z nosu krev. Johnnyho vlk je vpravo a nalevo má být „veverka, co si vydrápala vlastní oči“.

Jasný. To napravo vypadá jako grizzly, a dobrý grizzly. Pamatuju si to detailnější. Měl oči a krev u pusy. Pro umělce je to jistě zklamání. - Teď Katherine? - Ano. - Stojí tam „vyje“. - Takhle podle mě vypadá deprese. - Klasický vyjící vlk. - Vytí a temný, velmi temný mrak. Hrozná škoda. Další! - Mawaan.

- Hezké. Čí to je? - Moje. - Vypadá to jako Stranger Things. - Vypadá to alespoň jako tvor. Konečně uvidíme vlka a Vlka na Richardově konvičce. To je určitě Vlk. - To není špatné. - A vyje. No potěš. Na posledním místě jsou temné mraky deprese, Katherine. - Katherine dostává bod. - Tak. Dva body… - Mawaan.

- Mawaan dostává dva za ten flek. Studovaný umělec a kreslíř medvědů Johnny dostává tři body. - Johnny na třetím místě. - Pět bodů pro Daisy, nebo Richarda? Pro oba. Poprvé! Pět bodů pro Daisy a Richarda. Nezaslouží si to. Překlad: ElTigre www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář