Udělejte něco, čím nejvíce zaujmete batoleTaskmaster

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:48
Počet zobrazení:4 580

Zaujmout malé dítě je poměrně snadné. Nebo to taky může být velká věda. Jak si s tím poradila pětice Iain Stirling, Joe Thomas, Lou Sanders, Paul Sinha a Sian Gibson?

Poznámka:
Paul Sinha chválí vtip s nočníkem. V angličtině je to ovšem o něco důmyslnější, než jak se podařilo zachytit v titulcích. V zadání úkolu je klíčové slovo zaujmout, anglicky engaged. Totéž slovo se zároveň v Británii používá na toaletách, když chcete zevnitř kabinky dát najevo, že je obsazeno.

Přepis titulků

Co se rýmuje s kachničkou? To ne. - Ahoj. - Ahoj, Paule Sinho. - Nočník? - K tvým službám. Udělejte něco, čím nejlépe zaujmete batole. Batole s vaší věcí stráví pět minut. - Nejzaujatější batole vyhrává. - Máte 30 minut. Čas vám běží odteď.

- Líbí se mi ten vtip. - Který? To s tím nočníkem. Díky, Paule. Dobře. Trochu se tu poohlédnu a zkusím něco najít. Ahoj. Máš pihy. Jo no.

Kde to batole budu zaujímat? Batole vejde do místnosti a tvou věc najde. Kolik let má batole? Tohle je totiž možná trochu moc. Dělám to pohodlné. To je roztomilé. Vypadá to hrozivě? Kdybych byl dítě a upatlal se tím, byl bych nervní a chtěl to dostat pryč. 100 % té hmoty se mě drží.

Co se rýmuje s kachničkou? To ne. - Ahoj, Alexi. - Byl jsi pryč 25 minut. Tak dlouho? Ten čas ale utíká! Pochodujme! Kop, kop! Úkrok stranou. Úkrok stranou. Víš, co tomu chybí?

Jazyk. - Chuťové pohárky. - Pohárky? Batolata zbožňují koupání a hračky do vany. Rodina kachňátek čelí útoku brutálního žraloka liškouna. Ale k úplnému zaujetí batolete potřebujete zvukové podněty. Proto… Bublinky, kachny, žralok, kvákání. Nejsou to jen kachny, ale i existenciální hrůza kachní matky, která přihlíží tomu, jak jí mláďata bere dravá, krvežíznivá ryba.

- Batoleti to vysvětlím. Díky, Paule. - Díky. V rychlosti odpovím na jeden dotaz. Je pověšení kachny za krk hrozivé? Ano. To je hrozivé. Snad nevadí, když řeknu, že ty jsi mezi soutěžícími jediná matka. - Tak mi to snad půjde. - Jo. Intuice se ptá, jestli bude chtít hezkou tancující princeznu s pihami, nebo existenciální hrůzu žraločího útoku?

Podíváme se na jednoho po druhém. - Ano, prosím. - Začneme s Joeem Thomasem, který vyrobil hračku na mačkání, kterou nazval Joeovo těstíčko. Ahoj, Alexi. Ahoj, Nel. Pojď dál. Tohle pro tebe připravil Joe. Dotkneš se i toho červeného, Nel?

- Jo. - Jo? - Chceš si jedno vzít do ruky? - Tady to. - Které? To modré? - Tohle. - Tohle. - Mám ho přendat? - Ano. - Dobře. Jmenuje se to Joeovo těstíčko. Dovedeš říct Joeovo těstíčko? - Joeovo těstíčko. - Správně. - Je Joeovo těstíčko dobré? - Joeovo těstíčko dobré. Dobře.

Jak moc dobré? 1, 2, 3, 4 nebo 5? - Pět. - Pět. Co se ti na něm líbí, Nel? Tohle. Tohle je… Dobře, díky, měj se. Pápá. Pápá. To je to nejroztomilejší, co jsme kdy udělali. Joe, spokojenost?

Jo, vypadala, že má radost. Ale nevím, jestli to bylo tím těstem. Spíš je to prostě veselé dítě. Já si myslím, že ji Joeovo těstíčko plně zaujalo. - Dobře. - A myslím si… Často jsi v této řadě vypadal, jako že neexistuje nic, pro co má smysl žít, takže z tohoto musíš mít určitě… Mám velkou radost, že to vypadalo, že ji to trochu bavilo. Ano.

Kdo je na řadě? Dále uvidíme dětskou televizní hvězdu Iaina Stirlinga a jeho výtvor. - Začíná to být napínavé. - Jak batole zaujala jeho loutka Claire? Ahoj. Ahoj, Nel. Pojď dál. Ahoj, jmenuji se Claire. Buď zaujatá. Ahoj! Já jsem Claire.

- Chceš mi dát placáka? - Jo. Super. - Ještě. - Ještě? Opravdu? - Ahoj. - Ahoj. - Jmenuji se Claire. - Jmenuji se Claire. Jsi zaujatá? Ano? Jmenuji se Claire. Buď zaujatá. - Našla jsi bublinkovou folii?

- Jo. Měj se, Nel. Pápá. Kdybych kolem Claire prošel a nikdo mi neřekl, že to je loutka Claire, myslel bych si, že to jsou jen odpadky a kopl do ní? Ale s Alexovou pomocí to batole zaujalo. To, co jsem s Claire dělal, patřilo mezi instrukce, co jsem dostal. - Ten placák. - Řekl ti, ať si s ní dá placáka? Ano.

Dal mi na něj i plácačku. A ať jí dovolíš utrhnout jí ruku? - Claire jsem obalil… - Bublinkovou folií. - To je to slovo. - Chtěl jsi něco dotykového? - Děti to milují. To batolata… - Zase beatbox. - Bebop. Dobře, Iaine. Nebylo to špatné. Vypadalo to jako kupa smetí, ale to dítě to zaujalo. Kdo je na řadě? Přišel čas na video rozcvičku s vílou Sian.

- Ahoj. - No ahoj. Kop, kop! - Tleskáme. - To je víla Sian. Chceš po ní opakovat? - Znovu. - Znovu? Dobře. Pochodujme! Znovu. - Budeš po ní opakovat?

- Jo. - A teď se pořádně protáhneme. Pořádně se protáhněte. Natáhněte prsty. Kolik bodů z pěti bys víle Sian dala? 1, 2, 3, 4 nebo 5? - Znovu. - Znovu? Už jsme slyšeli dost. - Děti! - Nel? Tři? - Jo. - Jo. Pochodujme! Tak se měj.

Pořád se dívá. V jednom videu jsi vypadala trochu ožrale. To ale bylo zaujetí, co? Instinkt ti hned řekl, ať tam dáš iPad? Nojo. A byla plně zaujatá. Tak se pozná dobrá matka. Dejte dítěte iPad. Jo. Opilá tancující princezna. Splněno. - Kdo je na řadě?

- Čas na kachničku klikařku. Lou Sanders. Panebože. Ahoj, Nel. Můžeš použít tohle, jestli chceš. Uhodíš kachničku? Uhoď kachničku, uhoď kachničku na hlavičku. Co to je za zvuk? To hraje písnička kachničky klikařky. Uhoď kachničku, uhoď kachničku, uhoď kachničku na hlavičku. Otevřela jsi to.

Uhoď kachničku, uhoď kachničku na hlavičku. To je konec písničky. Vrátíš mi tu palici, prosím? Měj se. - Pápá, kachničko. - Pápá. Nenapadlo mě, že bych tu soudil morálku. Dítě to sice zaujalo, ale bavilo se mlácením zvířete palicí.

Uhoď kachničku na hlavičku. Uvnitř byly sladkosti. K nim si ji moc nenaváděl. - Mělo to být jako piñata. - Ale nazvala jsi to Pinochet. - Pravda. Protože jsem poloviční Francouzka. Mlácení kachničky si užila, ale sladkostí si nevšimla, - nic ji k nim nevedlo. - Všimla si jich na konci. A pak si řekla, že s tím nechce mít nic společného. Nechci mít nic s tímhle masakrem.

Nevěděla, že to má dovoleno. Podívala se dovnitř a řekla: „Jé, sladkosti.“ A ty: „Měj se, Nel.“ Ale hlavně že se bavila a ani neměla žádné sladkosti. Chybí nám ještě jeden člověk. Přišel čas na Paulův ekosystém na pečicím plechu. Ahoj, Nel. To ne. - Binec.

- Je to trochu binec. Vypadl žralok liškatý. To ne, hele. Ekosystém je degradován. Chceš je do ekosystému vrátit? - Jo. - Tak fajn. - Maminka a tatínek. - To jsou maminka s tatínkem? - Maminka. - Maminka? Fajn. Maminka, tatínek a žralok liškatý.

- Líbí se ti kachní ekosystém? - Ano. - Myslíš, že to jsou jen plastové kachničky na pečicím plechu? - Jo. - Kolik bodů z pěti bys tomu dala? - Pět. - Pět, dobře. Díky, Nel, měj se. Už můžeš jít. - Nechci. - Chceš tu zůstat navždy? - Jo. - S kachničkami a žralokem liškatým? Mám jít já?

- Jo. - Tak jo. Měj se. Nejsem si jistý, že Nel plně rozuměla tvému příběhu. Žralok liškoun… Liškoun! …ji zdánlivě neznepokojil. - Promiň, Paule. - Liškouna pozná na první dobrou. Ale vůči kachničce projevila mateřský instinkt. Podle mě je to David Attenborough v převlečení. Ale pět minut předtím ji mlátila po hlavě palicí.

To je důkaz toho, jak lze mladou mysl přeučit. Boj se žraloka, na kachničku neútoč. Vypadala zaujatě. Byla plně zaujatá, Paule. Jsem z toho paf. Jdeme na to. Připraveni na body? - Ano, připraven! - Nikomu nedám jeden bod, protože všichni byli dobří. Nikomu nedám dva body, všichni předvedli lepší výkon.

Dáš někomu tři body? - Ano. - Dobře. Jenom na základě intuice, která mi říká, co dítě zaujalo nejvíc, dám Lou tři body. Iainovi a Joeovi čtyři body, Sian a Paulovi, je to k nevíře, pět bodů. A je to. Vyhrává Sian a Paul. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Žralok liškatý vypadá divně. Správně žralok liščí nebo liškoun obecný.

10