Tasmin Archer - Sleeping SatelliteHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:130
Počet zobrazení:4 485

Krásné středeční ráno! Dnešní hudební klenot je na vaše přání. Jedná se o debutový a vůbec nejúspěšnější singl Tasmin Archer. Sleeping Satellite (1992) mezi popovými skladbami vybočuje mimo jiné poněkud netradičním tématem, jímž je cesta člověka na měsíc. Poznámka: Orlem je míněn lunární modul Eagle.

Přepis titulků

Viním tě za nebe zalité měsíčním světlem a za sen, co zemřel spolu s letem Orla. Viním tě za měsíčné noci, kdy přemýšlím, proč jsou moře stále suchá. Neviň z toho spící Měsíc. Letěli jsme na Měsíc moc brzy? Promarnili jsme v tom uspěchaném závodě šanci? Důvod té honby se ztratil v pohádkách.

Přesto se snažíme... ospravedlnit ztrátu soudnosti největšího lidského dobrodružství. Viním tě za nebe zalité měsíčním světlem a za sen, co zemřel spolu s letem Orla. Viním tě za měsíčné noci, kdy přemýšlím, proč jsou moře stále suchá. Neviň z toho spící Měsíc. Máme vše potřebné k pokroku?

Dosáhli jsme vrcholu moc brzy? Jestli je Země tak zelená, tak proč v bledém světle Měsíce naříká? Ptáme se, proč... za její největší poklady obětujeme samotnou Zemi. Viním tě za nebe zalité měsíčním světlem a za sen, co zemřel spolu s letem Orla. Viním tě za měsíčné noci, kdy přemýšlím, proč jsou moře stále suchá.

Neviň z toho spící Měsíc. Když vyletíme ke hvězdám, je to velký krok. Máme to, co potřebujeme, abychom tuhle myšlenku unesli? Nebo ji jen mineme... jako výstřel do tmy, v touze po dobrodružství mineme cíl. Neviň z toho spící Měsíc. Viním tě za nebe zalité měsíčním světlem a za sen, co zemřel spolu s letem Orla.

Viním tě za měsíčné noci, kdy přemýšlím, proč jsou moře stále suchá. Neviň z toho spící Měsíc. Neviň z toho spící Měsíc. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nj dalsi cerna opice co se stala hvezdou na 1 den diky MTV.

444

Odpovědět

Další hloupý troll, co chce jen provokovat. Jdi si radši hrát na píseček a vezmi si tu větší lopatičku, abys dal pokoj!

74

Odpovědět

Díky moc. :)

20

Odpovědět

Hity mládí, to vždy po ránu potěší :D narozdíl od těch dnešních pseudoumělců.

272

Odpovědět

Nj, v mládí byl sníh bělejší a tráva zelenější... Pro mě je to hrozná popová odrhovačka. Pseudoumělci existují v každý době, nejen v tý naší. Spíš se o nich díky rozvoji technologií víc ví.

95

Odpovědět

+potkanXKéž by se ovšem dnes nahrávali takhle kvalitní popové odrhovačky. Ve srovnání s dnešní hudební produkcí je tohle kvalita.

80

Odpovědět

Nevím jestli ta její nekonečná rotace měla simulovat měsíc... ale děsně mi to připomnělo Muka a jeho slavnou taneční kreaci. :D Budiž mu země lehká.

11

Odpovědět

Příjemná melodie, skvělej hlas, i když trochu kolovrátková píseň - no ale opakování je matkou moudrosti, že ....

180

Odpovědět

Hezká píseň, poklidná a přitom dost pronikavá :)

140