Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Co když je Tyrion Targaryen?Teorie a trůny

Přidat do sledovaných sérií 13
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:111
Počet zobrazení:9 584

Napadlo vás někdy, že všemi milovaný Tyrion by mohl dost možná být nevlastní bratr Daenerys a tedy Jonův nevlastní strýc
Zdá se vám to přitažené za vlasy? Nezapomeňte, že zrovna s identitou Jonovy matky se fandové trefili poměrně dávno. :)

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nebo jak Tywin řekl "Škoda, že nemůžu dokázat, že nejsi můj"...
Podle mě je mnohem silnější pro celou serii knih právě vztah otce a syna, než nějaký zvrat, který by byl prakticky okopírovaný se zvratem u Jona.

20

Odpovědět

"Ani po tolika tisících stránek jsme nevideli skutečně naplněné proroctví"

Dobrá blbosť, a čo Maggy the Frog ?

01

Odpovědět

Je smutný jak jsou všici tou blbostí tak posedlí že už si vymýšlí i absurdní teorie o vymyšlených postavách z neexistujícího světa :( prosím o méně videí s tématikou GOT je to fakt sranec :D

733

Odpovědět

někdy se tomu říká také porozumění textu... a některé lidi to zkrátka baví ...mám však pro Vás dobrou zprávu - Vy nemusíte knihy číst, nemusíte se jim snažit porozumět, nemusíte dokonce číst ani komentovou sekci! :) ...doufám, že Vás toto zjištění potěší.

270

Odpovědět

Není. Proč? Protože je to proroctví. Protože - "Prophecy will bite your prick off every time." ...v ASOIAF je proroctví vždy čekání na Godota, nebo se naplňuje úplně ironicky naopak a posraně...

Ten zájem Aeryse o Joannu Lannister tam dal Martin s významem, aby jasně ukázal, že je konec té úžasné bromance, kterou spolu měli Tywin Lannister, Aerys Targaryen a Steffon Baratheon, když spolu po boku bojovali jako teenageři ve válce Ninepenny Kings (poslední Blackfyre rebélie)... mladý Tywin sice pak dostane místo pobočníka mladého Aeryse protože je kámoš, ale od té chvíle jejich vztah navždycky strašně upadá - a věc s Joannou to má prostě ilustrovat...

ad. Tyrion - Genna Lannister má pravdu, Tyrion je Tywinův syn - ten odstavec jejich konverzace si pamatuju a hodně na mě zapůsobil... znalci Martinova díla často píšou, že "Human heart in conflict with itself" je nejzásadnější a nejzákladnější princip Martinovi tvorby - na Tyriona jako Tywinova syna to krásně sedí a AltShiftX to ve videu dobře popisuje...

mimochodem kdyby ty ve videu zmíněné "wedding liberties" byly nějak zásadnější, tak Není Aerysův Tyrion, ale dvojčata... ale to už je docela silnej brainfuck :) ...zase by to ale dodalo úplně jinej ráz větám Cersei jako: "Targaryeni se brali bratr se sestrou po generace, proč ne my?" :)

50

Odpovědět

Když tady čtu ty komentáře a ty obsáhlé teorie tak si řikám že asi pořád mám šanci si najít dívku.

601

Odpovědět

Zrovna nedávno jsem sestavil teorii, že Varys je krví draka. A co jsem se dočetl na internetu, asi jsem jediný, kdo tomu věří :D Možná je to proto, že Varys je mojí oblíbenou postavou už od první série (takže doufám, že to nezjistí GRRM). Abych nezdržoval dlouhou řečí, mám teorii, že Varys je potomkem syna Aeriona Targaryena, zvaného "princ, který si myslel, že je drak".
- Varys se narodil v Lysu, tam, kde byl Aerion vyhnán, a kde podle některých rozhovorů zplodil potomky.
- Varys je až moc inteligentní a vzdělaný na to, aby nepocházel ze vznešeného rodu.
- O jeho minulosti známe jen to, co nám pověděl on sám a mistr Pycelle, tedy velmi málo. Pycelle podle všeho věděl o Varysovi dost, protože s ním kus života sloužil Koruně (Pycelle sloužil šesti králům, z toho třem Targaryenům). V poslední kapitole Tance s Draky však Varys zabije Pycelleho a asi tím i hasne jeho tajemství.
- Tak jako Aegon V si Varys holí vlasy, a to již od dětství. Takový Aegon V si holil vlasy proto, aby nikdo nepoznal, že je Targaryen.
- Jeho "krev" byla použita pro rituál černé magie. Například Melisandra prováděla rituály pouze s !královskou krví!.
- Jeho přítel z dětství, Illyrio Mopatis, se staral o Daenerys a Viseryse; sám Varys k nim poslal Joraha Mormonta, který na ně donášel, ale nejspíše ho poslal hlavně pro jejich ochranu. Když se Robert rozhodl zavraždit Daenerys i s jejím dítětem, přišla Jorahovi zajímavá zpráva od Varyse, jakoby se ho snažil varovat. Proč by jinak Varys posílal Joraha jako zvěda, když byl v kontaktu s Illyriem?
- Jeho barva očí nikdy nebyla v knize zmíněna. Snad každá hlavní postava v ASoIaF má důkladný popis, včetně očí; o Varysových očí tam není ani zmínky.
- Jeho jméno je velmi podobné typickým Targaryenským jménům. Většina mužských jmen tohoto rodu končí -eris či -erys, Varys je velmi podobné.
- Pokud se za mlada Daenerys s Varysem znala osobně (což je pravděpodobné, pokud byl před Hrou o Trůny Varys v kontaktu s Illyriem), vysvětlovalo by to, proč se s ní nechtěl setkat v Meereenu; mohla by odhalit jeho identitu. (Tohle jsem psal ještě před finálním dílem šesté řady, takže to už asi neplatí :D )

133

Odpovědět

Ano, toto je velmi pravděpodobné (možná není přímo Targaryen, ale nějaký jejich potomek/bastard). Stejně jako teorie, že Mladý Gryf je ve skutečnosti syn Ilyria a jeho manželky, která byla potomkem Blackfyrů (vedlejší větev Targaryenú).

14

Odpovědět

možná, Varys je enigma a teorie, že si holí valyrijský blond vlasy tu je... ten Aerion bude asi mimo, že byl v Lysu je málo - tam je mezera 100 let a lidi se stěhujou atd... to, že je Blackfyre, jak píše Kolikoli, je pravděpodobnější - řada teoretiků argumentuje, že v Asoiaf se chce Varys Daenerys a Viseryse prostě zbavit, tak je prodá dothrakům, nečeká, že je ještě někdy uvidí, a soustředí se na Aegona - Mladýho Gryfa, kterej je Blackfyre, Varys je Blackfyre, všichni a každej je Blackfyre atd... :) - prorože kdyby kopal za "čistý Targaryeny" a chtěl s Illyriem Dany pomoct, tak ji nikdy nepošle samotnou do divočiny s divochama.

00

Odpovědět

+freak thinkerEunuchové jsou vždycky holohlaví.

00

Odpovědět

+Maerlyn0hmm :( ...a obočí? :)

00

Odpovědět

+freak thinkermohl kopat za "čistý targaryeny" ale nechtěl pomoci Deanerys (ta měla sloužit pouze jako výměna za dothrackou armádu) chtel pomoci Viserysovi, který měl na trůn větší nárok

00

Odpovědět

+jgfuto je možný, pak to ale strašně posrali, když Viseryse pustili s něma do světa ...to by se museli držet za hlavu až do sedmé knížky :D

00

Odpovědět

Já si myslím, že Tyrion Targaryen je, a to z jednoho prostého důvodu (za předpokladu, že opravdu budou tři hlavy draka). Původně měl GRRM v plánu jenom 3 knihy a víme, že ani s dalšími knihami navíc závěr nezměnil, jenom natáhl tu cestu k němu. Tudíž bylo jasné, že Jon a Dany jsou dvě hlavy draka a nebyla tam žádná jiná postava, která by mohla plnit tu třetí hlavu - kromě Tyriona. Hlavní postavy Písně jsou totiž jenom tři - Jon, Dany a Tyrion. S třemi knihami je jasné, že by bylo nelogické "vymýšlet" nějakou novou postavu (třetí hlava draka) na poslední chvíli. Proto je téměř jisté, že Mladý Gryf NENÍ třetí hlava draka. Ano, můžeme si říct, že hlava draka nemusí být Targaryen, ale když už jsou Targaryeni Dany i Jon, tak by bylo nelogické (a taky špatné psaní), kdyby třetí hlava Targaryen nebyl. GRRM je dobrý spisovatel, ale není to až takový génius - i R+L=J lidi odsuzovali, že je to moc obvious. Nejde o to, že je to obvious, jde o to, aby to sedělo do příběhu. A Tyrion jakožto znetvořené dítě po pokusu o potrat poté, co Joannu Aerys znásilnil, dává větší smysl, než že se prostě "takhle narodil, byla to náhoda". Tohle není život, je to literatura. Když dáte do celého příběhu jediného trpaslíka, tak to musí mít nějaký význam.

134

Odpovědět

Illumináti?

20

Odpovědět

+Alennmyslíte Maesteři z Citadely? :)

30

Odpovědět


Odpovědět

Plně souhlasím. Sice jsem dříve tuto teorii odsuzoval, ale nakonec ji (překvapivě) podporuji. I když Píseň/Hra je plná neočekávaných událostí, vše se musí logicky v rámci dějové výstavby nějak uzavřít. Veškeré indicie nejsou přeci iracionální. Taková jsou již zkrátka pevná pravidla literatury, i když se jakýkoliv autor snaží o realističnost sebevíc. :-)

11

Odpovědět

R+L vůbec nebylo obvious a kdyby nebyl internet, málokdo by na to přišel tak rychle sám.
Udělat stejnej zvrat podruhý by bylo dost trapný, navíc by to úplně pohřbilo knižní vztah a vývoj s Tywinem.
Právě ta literatura spočívá v tom, že bylo pro Tywina vrcholně nepřijatelný, že tak dokonalýmu rodu se narodil mrzák.

150

Odpovědět

pozor, to že měl v plánu tři knihy, neznamená, že děj a postavy z knih 4, 5 (6) v plánu neměl... podlě mě nic nenatahoval, jen si prostě nemyslel, že to tak nabobtná, když to převede z myšlenek na papír...

...Aegon je pro mě favorit, právě proto, že je to obvious, Tyrionovi nedávám moc šancí... a jako dragonrider z něj bude najednou úžasnej válečník? - to nesedí, to není Tyrionova hra... dalším kandidátem je Quentyn Martell - viděl jsem poměrně funkční teorie, že QM je na konci 5ky v pohodě a draka už má... no uvidíme...

00

Odpovědět

+freak thinkerQM? Nesežrali ho náhodou? :D Jinak někde GRRM říkal, že když psal, tak si říkal, že "ještě musím napsat tohle a tohle", a proto to takhle natáhl. Věděl začátek, konec a ten zbytek se mu jaksi rozrostl pod rukama. Určitě to není tak, že by uměle natahoval, aby knížek bylo víc.

01

Odpovědět

+Kolikokoliargumentace byla, že v "sežrávací" kapitole QM vidí, jak se mu zapálil bič a hoří mu od toho rukáv ... jeho kámoši pak všem říkaj, že QM je ten umírající,co má od draka rozleptanej obličej... kdyby vzal drak Quentynovi plamenometem hlavu a oči, neviděl by jak mu chytl bič a ruka... (čili záměna a Q je asi někde schovanej, to už nevím...)

00

Odpovědět

+freak thinkerAsi myslíš tohle: https://www.youtube.com/watch?v=dF7dbXuGTJY
Jinak Preston Jacobs je taky dobrej týpek, kterej jde v šílenejch teoriích ještě dál než Alt, Shift + X. Mnohem dál ;)

10
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK