Přidat do sledovaných sérií 40
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:178
Počet zobrazení:10 488

Ministerstvo financí musí urychleně vyřešit finanční krizi, ale osvědčené metody nezabírají. V hledání řešení by však mohla pomoci počítačová simulace, která dokáže předpovědět výsledky hypotetických kroků.

Přepis titulků

Musíme v programu vyzkoušet všechny možné scénáře, ale vypadá to, že tahle krize nemá jednoduché řešení. Zvýšení DPH ani snížení DPH, zvýšení úrokové sazby... Zvýšení úrokové sazby i DPH, snížení daně z příjmu a zvýšení DPH... Nic z toho nezabírá. Zkoušeli jste zabít všechny chudé? Pane, ve vší úctě, tohle už jsme řešili. - No ale zkusili jste to?

- Jistěže ne. Ani nezkusíme. Neříkám, abyste to udělali. Jen spočítejte, jestli by to pomohlo. Jestli by to pomohlo ale není ten problém. Takže by mohlo? Dost pravicový názor. Ne, nemyslím si, že by to pomohlo. - Podle mě by mohlo. - Nepomohlo by to! - Proč ne? - Protože dělají tu... Uklízejí... Potřebujeme je na to, co sami dělat nechceme.

- Nemyslíte imigranty? - Jednoduché řešení. Nechte to propočítat a uvidíme. No... Ne. - Ani jako vtip jste to nezkusili? - Co? - No tak to udělejte rychle. - Neudělám to. - Proč ne? - Protože je to odporné a zlé. - Nechápu. Počítač se přece neurazí. Prostě to zkuste, počítač nám řekne, že by zabití chudých nepomohlo, a nechám toho. No dobře. Tak, vidíte?

Spokojen? Zkusili jste zvýšit DPH a zabít všechny chudé? - Jen se informujeme. - Proč tolik chcete zabít všechny chudé? Nic takového nechci. Musíme ale vědět, jestli by to pomohlo. Samozřejmě, že by to nepomohlo. Podle počítače ne, takže to neuděláme. - Tak proto to neuděláme? - Cože? Tohle je jediný důvod, proč to neuděláme? Sakra, tohle se dotklo mě. - Promiňte? - Neměli jste to vůbec zkoušet. Kdyby to vyšlo jinak, už byste se dala do práce.

Snažím se tu přijít se svěžími nápady, zatímco vám pouhý pragmatismus brání v napuštění Lidlu plynem. Jsem zmatená. Jen proto, že podle počítače by zabití chudých pomohlo ekonomice, to přece neudělám. To je morálně špatné, Anne! Proto to můžeme nechat spočítat. Když známe výsledky, nemusíme to dělat. - To je můj postoj, Anne. Máte snad něco proti? - Ne. Mysleli jsme si, že dětská prostituce pomůže umění, ale realizovalo se to snad?

Ne. Nedošlo na nic víc než testovací provoz. Máte pravdu. Omlouvám se, jestli jsem nějak zpochybnil vaši úctu k lidským životům. V pořádku. Myslím, že je jasné, co je zapotřebí. Snížit úrokovou sazbu, podpořit libru, stabilizovat DPH a shromáždit všechny liliputy. Ano, pane ministře.

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

sku****í kapitalisti

818

Odpovědět

Zajímavý by bylo kdyby zkusil ještě vyměnit „chudáky“ za nějakou menšinu:)

1412

Odpovědět

návrh na preklad :)
Dr. Strangelove phone conversation U.S President
Dabing síce existuje, ale titulky kupodivu nie...
Ak má nejaký prekladateľ rád Kubricka, tak smelo do toho :)

34