The Cars - DriveHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:126
Počet zobrazení:6 112

Jednou z kapel, které v 70. letech šířily žánr new wave, byli i bostonští The Cars. Skladba Drive, kterou v roce 1984 napsal zpěvák a kytarista polského původu Ric Ocasek, se stala jejich největším hitem. Drive se umístila v britském žebříčku na pátém, v USA dokonce na třetím místě. Video natočil v té době třiadvacetiletý herec Timothy Hutton, který je držitelem Oscara za vedlejší mužskou roli ve filmu Obyčejní lidé. Píseň nazpíval baskytarista skupiny Ben Orr. Zajímavostí je, že dívkou, která se objevuje v klipu, je v té době teprve devatenáctiletá česká modelka Pavlína Pořízková, která se během natáčení klipu seznámila právě s Ricem Ocasekem, kterého si později vzala. (V klipu je to onen tmavovlasý muž, se kterým Pavlína mluví.) The Cars vznikli v roce 1976 jako představitelé žánru new wave ve městě Boston. Členy kapely jsou zpěvák a kytarista Ric Ocasek, kytarista Elliot Easton, klávesista Greg Hawkes, bubeník David Robinson a zpěvák a baskytarista Benjamin Orr, který v roce 2000 podlehl rakovině. Do roku 1988, kdy se kapela rozpadla, vydali The Cars celkem šest alb, z nichž nejúspěšnější bylo Hartbeat City z roku 1984. Video k písni You Might Think získalo cenu MTV. V roce 2010 se The Cars dali opět dohromady v původní sestavě (pochopitelně bez Bena Orra) a vydali společně nové album Move Like This.

Přepis titulků

Kdo tě upozorní, že už je příliš pozdě? Kdo ti poví, že věci nejsou až tak skvělé? Musíš si přestat myslet, že je všechno v pořádku. Kdo tě dnes večer odveze domů? Kdo tě zvedne, když upadneš?

Kdo ti položí telefon, když zavoláš? Koho budou zajímat tvé sny? Kdo si zacpe uši, až budeš křičet? Musíš si přestat myslet, že je všechno v pořádku.

Kdo tě dnes večer odveze domů? Kdo tě bude držet, když se budeš třást? Kdo za tebou přijde, až se zhroutíš? Musíš si přestat myslet, že je všechno v pořádku.

Kdo tě dnes večer odveze domů? Musíš si přestat myslet, že je všechno v pořádku. Kdo tě dnes večer odveze domů? Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video opět funkční.

10

Odpovědět

Nefunguje. (nějací zloději si zase nárokují autorská práva :P)

190

Odpovědět

Už zase jede :)

190

Odpovědět

+tatokUž zase nejede :D

10

Odpovědět

Skvělý...verze od Deftones boží...

180

Odpovědět

Sakra, dostal jsem chuť se kouknout na Její alibi.

181

Odpovědět

To je dobrej tip ! :)

191

Odpovědět

Kdo rozhoduje o tom co bude další song v klenotech 20.století??? Poslední dobou prostě jen vezmete nějakou starou písničku a toť vše.... Hrůza 1/10

1847

Odpovědět

Debile. Víš co, založ si vlastní stránky a dávej si tam svoje věci sám, když jseš tak chytrej. A hlavně tu už nebuzeruj.

1911

Odpovědět

Moc pekný. Pavllína, taky super.

194