Jak najít společnou řečThe Daily Show with Trevor Noah

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 11
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:103
Počet zobrazení:5 670

I tento týden si dáme ještě pauzu od toho, co Donald Trump dělá, jak se chová, kým se obklopuje, které sliby plní a které neplní a tak dále. Myslím, že toho si v následujících čtyřech letech užijeme dost.

Dnes se opět podíváme za Jordanem Klepperem, který vyrazil za voliči obou stran ve snaze najít společnou řeč. Budou voliči schopní říct o kandidátovi protistrany něco hezkého? Podívejte se sami.

Přepis titulků

Volby jsou v podstatě za námi. Dnes večer to skončí. Nebo začne. Ale zítra se všichni vzbudíme a uvědomíme si: "Sakra, musíme spolu i nadále žít." Jak dobře to půjde? Jordan Klepper se na to podíval. Tyhle volby byly noční můrou, co rozdělovala lidi. Aby se věci hnuly kupředu, při jedné z debat se oba kandidáti chytili příležitosti a řekli o sobě jednu pozitivní věc.

Zajel jsem tedy na Trumpovo shromáždění, abych zjistil, jestli se i jeho přívrženci povznesou a překonají svůj hněv. Můžete říct o Clintonové jednu hezkou věc? Ne. - Ne? Ani jednu? - Ne. Ne, nic hezkého o ní nemůžu říct.

- A co lidi, kteří ji podporují? - To jsou idioti. Ne, pardon, chtěl bych být gentleman a říct, že má hezkou dceru, ale... - Má hezkou dceru, ne? - Asi jo. Nikdo ji zatím z ničeho neusvědčil. Pardon. - Jordane, co vám mám říct... - Pěkně mě se*ete. To bylo depresivní.

Takže jsem zajel na shromáždění Hillary. Její příznivci určitě dostojí sloganu "Společně jsme silnější" a naučí Trumpovy nenávistné voliče něco o laskavosti. - Co se vám líbí na Donaldu Trumpovi? - Nic, je to kretén. Existuje nějaká pozitivní věc, kterou můžete o Trumpovi říct? - Ne. Ne. - Ne? Dám vám čas. Tak já se zamyslím.

Ne. - Nezamyslela jste se. - Ale jo. Ne, upravila jste si vlasy a řekla tu samou věc. Má ekonomické zkušenosti. To, jestli je umí přetvořit v plán, který by pomohl naší zemi, to nevím. Přestaňte. Ten začátek byl hezký kompliment. Jako dítě jsi neměl dostatek lásky. Zlatíčko! Buďte hodná.

Oba tábory mají na čem pracovat. Možná potřebují popostrčit. - Kdybych vám dal 2 dolary, řeknete něco hezkého? - Ne. - Deset dolarů? - Ne. Když vám řeknu, že naší společnosti pomůže, když odložíte své předsudky a řeknete něco hezkého o člověku, kterého polovina země podporuje? - Ne, když je to Hillary.

- Tak dobře. A co takhle? Demokrati rádi vyjadřují své pocity. Tak to zkusme. Zkuste si představit, že mluvíte s Donaldem Trumpem. Chci, abyste řekla: "Když vy něco děláte, cítím se nějak." Když říkáte "chňapni ji za frndu," mám pocit, že mě urážíte. Dobrý. Když říkáte: "Postavme zeď," já říkám: "Zazdíme vás do ní." Teď jste ale neřekla, jak se cítíte. Jen jste využila příležitosti a byla negativní.

- Víte, kdo by něco takového udělal? - Trump? - Nedělejte to. Tohle nikam nevedlo. Když jsme nemohl spojit lidi, možná jsem mohl spojit jejich slogany. AŤ JI AMERIKA SEJME. AŤ JE AMERIKA SPOLEČNĚ ZASE SILNĚJŠÍ Ať je Amerika společně zase silnější. Trochu neohrabané, ale funguje to. Ať je Amerika společně zase silnější.

Trochu od obojího? Snažíme se posunout dál. Ne? Ať je Amerika společně zase silnější. - Trochu od obojího. - Nechci to. Nechcete? Jestli je to pro Hillary, tak tu sra*ku nechci. - Je to pro naši společnou budoucnost. - Budeme spolu, o to se neboj. V pekle. Když už jsem ztrácel naději, konečně jsem to zaslechl.

Tu jednu pozitivní věc. - Něco na Trumpovi musí být dobrého. - Jeho přehazovačka. Předstírejte, že váš muž je Hillary. - Řekněte něco hezkého. - Pěkné vlasy. Jeho vlasy jsou vtipné. - Má svoje vlasy. - Hezký vlasy. Takže existuje-li věc, kterou umíme všichni ocenit, jsou to skvělé vlasy.

Bůh žehnej Americe. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nesmíte to brát, tak smrtelně, lidé. Jeden člověk se snaží přivést lidi na racionální rovinu, podle mě humorem na úrovni, a všichni ho jen nenávidí.

81

Odpovědět

Bože tohle je novinařina... Ptát se lidí na shromáždění, jejich idolů. Snad nikdo nemohl očekávat jiné odpovědi ne? Na těhle shromážděních jsou jen silně demagogičtí fanataci. Jistě že nepovedou nějakou diskuzi. Objev století.

1012

Odpovědět

To má být zábavnej pořad ty pitomče :D

77

Odpovědět

+AutoZábavné jsou vtipy o prdech a ne politika.

05

Odpovědět

+MorceTomu sám nevěříš. Politická satira je základním ukazatelem dobrého stavu demokracie v dané zemi.

51

Odpovědět

Trevor mi přijde nezajímavý a repetativní blbeček ale Jordan mi přijde celkem vtipnej a hlavně nestranej, víc videí od něj pls. #GodblessAmerica

176

Odpovědět

Asi má každý jiný smysl pro humor, jeho stand-upy jsou ale podle mě naprosto dokonalý. Zkus se podívat na youtube, tady má jen pár videí..

22

Odpovědět

Super video.
Jak je zde vidět, oba tábory jsou v podstatě stejné. Jen…barva je jiná. Ale takový ten náznak fanatismu, nelibost druhého tábora…to je stále stejné. Takže…jaký je reálný rozdíl?
Nejhorší na tom je to, že nechtějí odložit rozdíly stranou a pracovat společně. To je to, co je povede do záhuby. Ne Donald nebo Hillary.
Měli by si taky uvědomit, do jakého bodu se dostali. Zamyslet se, jak je možné, že tihle 2 byli kandidáti. Není něco špatně se systémem? Trochu sebereflexe by to chtělo.

203