Thumbnail play icon

Poslední prezidentská debata a zmanipulované volbyThe Daily Show with Trevor Noah

Přidat do sledovaných sérií 10
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:170
Počet zobrazení:7 161

S Trevorem a jeho Daily Show se dnes ohlédneme za poslední prezidentskou debatou mezi Donaldem Trumpem a Hillary Clintonovou. Budou se řešit uniklé e-maily, Trumpovy výroky a další Trumpovy výroky.

Bonus: Neuplyne asi týden, aniž by o Donalda Trumpa nezavadil nějaký ten skandál. S Trevorem se taky podíváme na Trumpovy výroky z tohoto týdne, kdy prohlásil, že celé americké volby jsou zmanipulované a že je to jeden velký podvod. Jaké má pro to důkazy? Podívejte se sami.

Poznámky: Původně jsem si na dnešek připravil jen video o zmanipulovaných volbách, ale pak vyšlo ještě delší a podle mě lepší ohlédnutí za poslední debatou – a protože jsem vás nechtěl ochudit ani o jedno z nich, tak je dneska dostanete za odměnu (někdo možná za trest) obě :-)

Amazing znamená úžasný, takže dá rozum, že kdyby si toto slovo dal Trump do názvu show, Emmy by získal.

Komentáře (39)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

07:27 - Tak to bylo hodně ostrý... Normálně nenávidím, když Čech nebo Slovák řekne "wow", ale tady to snad ani jinak nejde ... prostě "wow!"

02

Odpovědět

Vyhraje Trump- R.I.P USA / Vyhraje Hillary- R.I.P zbytek světa...CHOOSE ONE

23

Odpovědět

No, když se podívám na situaci u nás (ČT, Novinky.cz, DNES atp.), tak pochybuju, že v USA, kde zájmové skupiny mají v sázce mnohem víc, nejsou média zmanipulovaná. To je opravdu odvážné tvrzení.

02

Odpovědět

No na to jak se USA všude dávají za vzor demokracie, tak tato anti-Trump kampaň mainstreamu, vyloženě jednostranná masáž pro Clinton, to je na zamyšlení.

2113

Odpovědět

Na zamyšlení určitě. Možná nad systémem, možná nad médii a možná taky nad samotným kandidátem.
Jinak ale souhlasím s Trevorem - "The media is not rigged against you, Donald Trump. They're just recording what you say and playing it back."

157

Odpovědět

+XardassPodívejte se, ono nejde ani tolik o ty kandidáty, jako spíše o ten mechanismus, který v médiích panuje. NY Times nadhodí, že Trump měl sexistické narážky, Wikileaks odpoví tak, že se nabourají do e-mailu Clintonové. Los Anegeles Times rozproudí debatu proti Trumpovi. Associated Press odpoví proti Clintonové. Je to vyloženě mediální válka, na jejímž vrcholu stojí určité skupiny, v jejíchž středu jsou figurky (kandidáti) a na jejímž konci jsou voliči, kteří tak jako tak na tom nic nezískají. A to i na úrovni krajské politiky zasahují lobbistické skupiny, kde se jedná o moc nad určitým územním celkem. Představte si, co se děje reálně za oponou světové velmoci, tam o žádné Trumpy a Clintonové nejde. Takže Vám doporučím, abyste se nezamýšlel nad samotným kandidátem, ale doopravdy nad hlavně nad tím systémem, jak jste prvně napsal.

43

Odpovědět

+SITak tohle jsou média... tam jde čistě o sledovanost/počty prodejů, nic jinýho. To nemá se systémem a kandidátama nic společnýho. Každý má prostě svojí cílovou skupinu a píše tak, aby se jí to co nejvíc líbílo. Trump jim v tom sice svojema skandálama dost pomáhá, ale i kdyby byli kandidáti třeba Buddha a Ježíš, tak by to vypadalo prakticky stejně.

Systém je ofc. retardovanej... země, která se snaží šířit demokraci jak pásovej opar má jeden z nejmíň demokratických volebních systémů... ale s tim se nedá nic dělat.

10

Odpovědět

To je ale škoda že tento pán nemá díly v době kdy nebyl nikde nikdo zabit :( žádné výročí smrti nějaké skupiny lidí... nikdo nás nemá kdo kulturně obohatit. Evropa pláče....

102

Odpovědět

Může mi někdo sakra vysvětlit co mají ty amíci furt s tím jak se kdo má chovat k ženám? Jasný Trump měl debilní oplzlí kecy ale kdo ne? Vždyť se takhle baví i holky a kolikrát jsem byl svědkem né jen u toho opilého trashe na diskotékách každej to nejmíň jednou udělal. Samozřejmě že prezident by se tak prezentovat neměl ale to na mysli nemám. Spíš to jak furt ty patolízalové a femky kecají o tom jak je to trestuhodné a že se to nesmí a že ženy jsou krásná úžasná stvoření. Sakra spíš tyhle kecy že se s nimi má zacházet v rukavičkách jsou podle mě mnohem horší protože z normální lidské bytosti dělají naprosto neschopnou bytost co se neumí bránit a nesmí se o ní říct ani B jinak by se mohla rozplynout.

2010

Odpovědět

Vítej v politicky korektní Americe. Nejseš politicky korektní, smlsnem si na tobě a sami si na tom uděláme dobré jméno... Trump v podstatě postavil svojí kampaň na tom, že není politicky korektní, hodně řadovejch Američanů má téhle přehnané korektnosti plné zuby a tak ignorujou jeho nedostatky, protože jim slíbil zeď a lepší zítřky. Protesty feministek a jiných extrémních skupin jdou tedy Trumpovi spíš ku prospěchu. Na facebooku jsem viděl například pár videí z jakýchsi demonstrací, kde proti Trumpovi protestovali právě feministky, jindy homosexuálové (takovej ten typ zženštilejch uplakánků), nebo komunisti (parta dětí kterejm nebylo ani 20 a oháněli se vlajkou se srpem a kladivem)... Byl tam reportér a všechny ty lidi zpovídal a svojí argumentací snadno znemožnil. Prostě to bylo postavené tak, aby si člověk myslel, že když nezvolí Trumpa, tak podporuje tyhle pitomce.
Ale nejspíš to nefunguje, když jeho preference klesají. V Americe je to jako všude, není tam každej bez rozumu, jenom jsou ti pitomci bohužel víc vidět ;-)

25

Odpovědět

Taky to nechápu... Trump má tolik velkých problémů a nejvíc se řeší zrovna tohle uklouznutí... ano, je to k***t a měl by se omluvit, ale to je tak vše. Např. to, co vyplavalo na povrch ohledně jeho daní, je tak milionkrát závažnější, ale překryje to tahle drobnost.

11

Odpovědět

To se holky vážně baví o tom jak Drump chňapá kočky za frndu?

00

Odpovědět

Z voleb 2012
The Columbia Dipatch odhadovalo, že 20 % obyvatel státu Ohio bylo registrováno k volbách neoprávněně.

The Market Daily News oznámily, že na 100 volebních okrscích kraje Cuyagoda naprosto nikdo nevolil Romneyho. Totéž se uskutečnilo ve Filadelfii.

Florida: Obama dostal přes 90 % v Broward County.

Obama vyhrál v tuctu okresů Clevelandu 100 % hlasů.

Obama vyhrál v okrese Ohio 108 % registrovaných oprávněných voličů.

Z celkového počtu 175.554 registrovaných voličů jich v oblasti St.Lucie hlasovalo 247.713.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/usa-ruzna-volebni-pocinani-dd1-/p_zahranici.aspx?c=A161016_222701_p_zahranici_wag

39

Odpovědět

Není nad to přeložit lži, ať se jimi můžou potěšit i neanglofonní čtenáři.
Například ten poslední výrok o větším počtu voličů, než kolik je tam ve skutečnosti registrovaných voličů: Ve skutečnosti je číslo 247 713 počet stránek hlasovacích lístků a tvůj zdroj zapomněl dodat, že hlasovací lístek tvořily dvě stránky (každý volič tedy mohl odevzdat až dvě stránky) takže volební účast byla ve skutečnosti kolem 70 %. Více zde o tomto výroku zde: http://www.politifact.com/florida/statements/2016/aug/09/viral-image/viral-image-about-voter-fraud-completely-baseless/
Zkus si svá tvrzení nejprve ověřit, než je budeš vydávat za fakta.

103

Odpovědět

+XardassA ještě namátkou ta první lež - nebylo to 20 %, ale 20 hlasů z 5,63 milionu hlasů...
Na otázku, jak bohatou musí mít někdo fantazii, aby si tyhle lži cucal z prstu, si můžete odpovědět sami. Dokonce ani název těch novin není správně, jmenují se Columbus Dispatch, nikoliv Columbia Dispatch (Columbus je hlavní město Ohia).
http://www.dispatch.com/content/stories/local/2013/05/23/Husted-voter-fraud-exists-not-an-epidemic.html

122

Odpovědět

schválně, koukněte se George Carlin - Americký sen
Samozřejmě, že jsou volby zmanipulované. Trump je blb a není řešením pro Ameriku, ale v mnohém má pravdu.

57

Odpovědět

Je zvláštní, že člověk, od kterého se distancovala jeho vlastní strana, dokázal v těch zmanipulovaných volbách vyhrát primárky a stát se kandidátem republikánů na prezidenta, ačkoliv ho ta strana nemůže a nikdy nemohla ani cítit.
Buďto je tedy samotný Trump aktivní součástí zmanipulovaných voleb, nebo tam zkrátka žádný NWO mimozemšťan za lanka netahá a on jen bulvárně kydá hnůj všude kolem, protože a) neumí prohrávat, takže odmítá předem přijmout porážku, navíc od ženský b) pravidelně dává protistraně spoustu munice na vlastní sestřelení, sám nemá čím vystřelit.

Dilema, dilema...

116

Odpovědět

+Zeck"Distancovala" se až dávno po primárkách. Cítila v něm náznak úspěchu, víc bych v tom nehledal. Ta velká korupce se ale odehrává v podpoře Hillery. Důkazů a faktů o její zkorumpovanosti, je dost, že by zfleku mohla sedět ve vězení :) ale děláš přesně to, co placená média v USA. Zabýváš se šaškem Donaldem na místo vážného zločince Hillary. BTW na youtube je video Obamy z roku 2008, který hovořil o tom, jak jsou volby zmanipulovatelné, konkrétně při samotném sčítání :)

66

Odpovědět

+SmajdalZmanipulovaný nebo ne... v USA je to úplně jedno, maj tak retardovanej volební systém, že vpodstatě vůbec nezáleží na tom, pro koho lidi hlasujou.
1. Lidi hlasujou v jednotlivých státech - z každýho státu pak de určitej počet "vyslanců" hlasovat do skutečných voleb... tihle vyslanci buď musej všichni hlasovat pro toho, kdo v jejich státu vyhrál (takže i když to je třeba 48%-52%, tak ten kdo vyhrál dostane stejně 100%) a v téměř polovině státech můžou volit pro koho chtěj (i kdyby to bylo 100%-0%, tak klidně může 100% dostat ten druhej).
2. Tihle vyslanci NEJSOU rozdělení poměrně podle počtu obyvatel = v některých státech má hlas větší váhu než v jiných.
3. Většina států je jasně rozhodnutá předem (když tam jsou jen 2 strany, který jsou prakticky furt stejný, tak prostě některý státy hlasovali a budou hlasovat pokaždý pro stejnou stranu... (a protože vítěz bere vše, tak je prakticky nemožný, aby tam vyhrála ta druhá strana).
Celý jejich volby jsou prostě jedna velká komedie. Ten systém je tak debilní, že jakákoli manipulace s nim ani neni potřeba :D. Cca 80% hlasů nemá absolutně žádnou váhu = vckoli, co se teď děje (debaty, aféry, pomluvy...) nemá na výsledek voleb téměř žádnej vliv.

00

Odpovědět

Videacesky začínají smrdět Schapirovýma prachama.

1712

Odpovědět

Taky mám ten pocit. Jistě, Trump má chyby a není jich málo a jistě by se našli spousty jiných kandidátů, co jsou inteligentnější, rozumění, schopnější. Ti ovšem za současných podmínek nemají šanci se někam dál dostat. A z tohoto neslavného výběru, je na tom Trump pořád líp, než Hitllary. Nechápu ten žebříček hodnot některých lidí, kdy jim hrozně vadí, že Trump chce postavit zeď a aby to mexikánci zaplatili, ale že tamhle Hitllary se podílela za pomocí NATO na zničení nejbohatší africké země, při kterém zahynuli deseti tisíce lidí a která je dodnes nestabilní a naprosto zdevastovaná a přes kterou se ženou hordy afrických ilegálu do Evropy jim nijak nevadí? A to je jen špička ledovce jejich zločinů.

21

Odpovědět

+TommasoJá jsem si dělal srandu, kdežto ty jsi prostě dement. Gratuluju.

10

Odpovědět

+AutoAha, no škoda že jsem nepoznal hned, že jsi idiot. :D

11

Odpovědět

+TommasoPříště už budeš vědět, čuráku :)

10

Odpovědět

TRUMP for president!

2514

Odpovědět

V druhém videu kolem 2:40 Trevor myslí spíš úřadujícího prezidenta než sedícího.
Ale jinak skvělý videa i překlad. Díky.

20

Odpovědět

Africkoamerický John Oliver zase útočí. Má teda spíš takoví ghetto humor, to i ten Oliver je občas vtipný.
Mimochodem chtěl bych aby mě pan Trump pozval na prezidentskou debatu. Škoda že si nevšiml jak ho zde v ČR podporuji. Dokonce jsem si do okna vyvěsil - Make America Great Again

628

Odpovědět

Tak to je vážně nepovedený trolling, ještě k tomu, když tu píšeš pravidelně. Máš navíc, třeba to s tím, že budeš Trumpa volit bylo celkem dobrý..

166

Odpovědět

To nestačí... musíš postavit zeď... ale co zeď, ta se tá přelíst... postav si betonovej bunkr bez dveří, tam se ti nikdo nedostane.
(ehm... né, že by za tebou někdo chtěl, ale víš co, jistota je jistota... můžeš to dokonce prohlásit za suverénní území!!)

00

Odpovědět

"Pošleme všechny špatné lidi z naší země; zabezpečíme hranice a někdy později se rozhodneme, co dál."
Panebože, nemyslel jsem si, že je až takovejhle hňup…

228

Odpovědět

Udělal bych to samé.

517

Odpovědět

+MorceCo tohle – poslat pryč rovnou všechny lidi a vládnout jako svrchovaný vládce všech morčat. S polovičním úvazkem jako učitel.

205

Odpovědět

+RyelLepší než žít v politicky korektním světě

619

Odpovědět

To si jako nekdo opravdu radsi vybere Clinton nez aby volil Trumpa?

2623

Odpovědět

Ja som si pred pár dňami pozrel debatu, aby som konečne vedel čo majú všetci proti Trumpovi, či je to taký debil ako všetci hovoria. No a po tej debate je môj názor taký, že Trump je svojou inteligenciou medzi Róbertom Ficom a Márianom Kotlebom, niekde tam medzi nimi.

177

Odpovědět

Co mají všichni obyvatelé Slovenska s tím Ficem? Už o tom na internetu kolují zprávy tak 10 let, podle všeho se zdá že neexistuje jediný slovák co by ho měl rád .. tak když se vám nelíbí tak proč ho volíte?

913
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK