Poslední prezidentská debata a zmanipulované volbyThe Daily Show with Trevor Noah

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 11
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:170
Počet zobrazení:10 128

S Trevorem a jeho Daily Show se dnes ohlédneme za poslední prezidentskou debatou mezi Donaldem Trumpem a Hillary Clintonovou. Budou se řešit uniklé e-maily, Trumpovy výroky a další Trumpovy výroky.

Bonus: Neuplyne asi týden, aniž by o Donalda Trumpa nezavadil nějaký ten skandál. S Trevorem se taky podíváme na Trumpovy výroky z tohoto týdne, kdy prohlásil, že celé americké volby jsou zmanipulované a že je to jeden velký podvod. Jaké má pro to důkazy? Podívejte se sami.

Poznámky: Původně jsem si na dnešek připravil jen video o zmanipulovaných volbách, ale pak vyšlo ještě delší a podle mě lepší ohlédnutí za poslední debatou – a protože jsem vás nechtěl ochudit ani o jedno z nich, tak je dneska dostanete za odměnu (někdo možná za trest) obě :-)

Amazing znamená úžasný, takže dá rozum, že kdyby si toto slovo dal Trump do názvu show, Emmy by získal.

Přepis titulků

Vítejte u Daily Show. Já jsem Trevor Noah a jedeme živě. Živě, živě, živě. Přesně tak. Další prostor pro hřiby. Sakra. Dnešním hostem bude Matt Taibbi z časopisu Rolling Stone, ale nejdříve se podíváme na poslední prezidentskou debatu, která se konala v Las Vegas. A všechny prostitutky z Vegas si večer určitě užily, protože pro jednou se ony koukaly, jak někdo ojebává Američany. Je příhodné, že debata byla v Las Vegas, byl to večer, kdy se Amerika mohla uvolnit.

Než se usadí a vybere si jednoho člověka. Byla to jako rozlučka se svobodou, až na to, že to nové obří dildo stálo na jevišti za pultíkem. A to byl největší rozdíl oproti minulé debatě, kdy kandidáti chodili dokola a plížili se druhému za zády. Ale Hillary nenechala nic náhodě. Nechala si tam postavit plot s ostnatým drátem.

A zaplatilo ho Mexiko. Dobře ona. Jestli jste si mysleli, že bude těžké překonat šílenosti předchozí debaty, když Trump pozval ženy, co žalovaly Billa Clintona, tak jste se spletli, Hillary si jako hosta pozvala Marka Cubana. Což byla špatná volba, Trump už mnohokrát ukázal, že s Kubánci si na debatě poradí. Naštěstí Clintonová pozvala i všechny ženy, které obvinily Trumpa. Tohle jsou jen ty, co přišly dřív.

Trump si ale také přivedl hosta. Možná to už víte, k tomu se dostaneme. Nebyla to ovšem jeho první volba, jak jsme zjistili z těchto nově uniklých hlasových zpráv. Monico, tady zase Donald Trump. Nevím, zda jsi dostala mých předchozích 48 zpráv, ale chtěl bych, abys přišla na debatu jako můj host. Pokud se zlobíš, že jsem řekl, že jsi tlustá, promiň, ale asi se shodneme, že co jsi zhubla, vypadáš mnohem líp.

Teď jsi rozhodně šestka. Tvou omluvu přijímám. Zavolej. Nevyšlo mu to. A když tohle nevyšlo, Trump se rozhodl jít na to jinak. Donald Trump pozval nevlastního bratra prezidenta Obamy. Malik Obama podporuje Donalda Trumpa. Je z Keni, ale je občanem USA a prý věří, že díky Trumpovi bude Amerika zase skvělá.

Steve Bannon, poradce Trumpovy kampaně, řekl, že nevlastní bratr Baracka Obamy, Malik Obama, který na debatu dorazí jako host Trumpovy kampaně, je jenom předkrm. Co to kurnik děláš, Trumpe? Co? Pozve si nevlastního bratra Obamy, aby vykolejit Hillary? Proč? A pak řeknou: "A to je jenom předkrm."

Předkrm to je, ale přinesli ho ke špatnému stolu. To si jako Hillary má říkat: "Ale ne! To je Obamův nevlastní bratr!" Co to má být? To nedává smysl. Divné. Malik Obama není předkrm. Špatný předkrm u špatného stolu, který nikoho nezajímá. Objednal jsem si mozzarellové tyčinky, a dostal jsem Malika. Tak jsem to nemyslel. I když to chvíli bylo šílené.

Nevím, jestli jste si všimli, jak Malik přiběhl k pódiu. Přiběhl tam, bylo to šílené. A pak se objevil prezident Obama a říká: "Maliku, nedělej to, tohle je mezi námi dvěma." A Malik říká: "Skončeme to, Baracku!" A pak tasili světelné meče... Všichni víme, jak to dopadlo, popojedem. Trump prostě umí zorganizovat super podívanou. A víte, jak...

Pardon. Víte, jak... Pardon. Víte, jak... To je trapas, jedeme živě. Pardon, nedokážu se soustředit. Zrovna jsem si všiml, že někdo pozval mého nevlastního bratra do dnešní show. Jsi to ty? Zase jsi to pokazil, Trevore. Není divu, že ti všichni v naší vesnici začali říkat Ebola. Co?

Říkají mi Ebola? Proč? Protože v Africe jsi byl strašlivý, a v Americe se nikdy nechytíš. To je ale blbec. Kdyby nebyl tak pohledný, nesnášel bych ho. Ale zpět k debatě. Chápu, proč Trump hledal senzaci, potřeboval totiž vyhrát. A vůbec mu nepomohlo, že se Billy Bush schovával pod pódiem a tlačil ho do věcí, co musí udělat. Seděl pod pódiem a říkal: "Donalde, vím, jak to ukončit."

A Trump říkal: "Ticho, Billy!" "No tak, mám Tic Tac!" "Teď ne!" "Tak možná jeden. Pro jistotu." Byl to podivný večer a od samotného začátku bylo jasné, že Hillary si s americkou policií těžkou hlavu nedělá. Tentokrát se vzepřela nikoliv FBI, ale módní policii. Vzala si totiž bílý kostýmek po Svátku práce. Zavřete ji!

Zavřete ji do skříně, aby si mohla vybrat jiný outfit. Vypadala skvěle, jen si dělám legraci. Tato debata byla podobná všem debatám Trumpa a Clintonové. Když debata začala, byl Trump klidný, stál si za svými názory, a dokonce našel i nový způsob vyjadřování. První, co udělám, bude, že všechny drogové magnáty, ty špatné, máme v zemi špatné, špatné lidi, ti musí pryč. Dostaneme je pryč, zabezpečíme hranice a až budou hranice zabezpečené, někdy později, rozhodneme se, co dělat se zbytkem.

Ale máme tu špatné hombres a musíme je dostat pryč. Na tom klipu je tolik vtipných věcí. To poslední mám nejradši. "Špatní hombres." No podívejme se, Donalde, jak se snažíš spojit s hispánskou komunitou. Jsou to špatní hombres.

Chápete? Něco jsem se naučil, lidi. Jako by Mexičani u obrazovek říkali: "Trump si sice myslí, že jsme všichni kriminálnící a násilníci, ale řekl 'hombres'! Možná nakonec nejsme tak rozdílní." A taky bylo super, když říkal: "Jsou tu špatní drogoví... Musím se jich zbavit... Drogoví dealeři, ti špatní." Jednou z nevýhod zklidněného Donalda pro Hillary bylo, že se Chris Wallace mohl ptát na víc otázek.

A když na ni zatlačil ohledně jejích uniklých e-mailů, přepla se Hillary do vyhýbavého módu. Je zřejmé, že citujete WikiLeaks. Důležité na WikiLeaks je to, že ruská vláda začala se špionáží proti Američanům. Hacknuli americké stránky, americké účty soukromých osob i institucí.

A pak tyto informace předali WikiLeaks. Ano, máš pravdu, Hillary. Rusko ti hacklo e-maily a tvé informace předalo WikiLeaks. Ale když už ty informace máme, nemůžeš čekat, že je budeme ignorovat, protože vytáhneš Rusko. Tohle by nikomu neprošlo. Zlato, ale jak jsi přišla na to, že mám třpytky od striptérek na košili?

Byl to Putin? Ano, Hillary do konverzace zapojila Rusko. A pokud jsme se něco naučili z mezinárodních vztahů, tak víme, že jakmile se do konfliktu vloží Rusko, věci jdou od desíti k pěti. Podívejte, podle všech informací nemá Putin k této osobě jakýkoliv respekt. - To proto, že by raději viděl jako prezidenta USA loutku. - Nejsem loutka. - To ty jsi loutka!

- Je jasné, že nepřiznáš, - že Rusové zahájili proti USA špionáž. - Ty jsi loutka! "Ty jsi loutka!" "Ty jsi loutka!" Trump si myslí, že všechny ženy jsou loutky. Proto do nich strká ruce. Ale upřímně... Povedlo se mi nahlédnout do mysli Donalda Trumpa. Donald Trump totiž vůbec nechápe, proč ve volbách prohrává.

Minulý týden za mnou přišli s příšernou zprávou o pracovních místech. Bylo to hrozivé. Dokonce jsem řekl: "To je poslední zpráva před volbami? Pokud ano, musím hladce vyhrát. Tak špatná ta zpráva byla." Pak jsem v autobusu mluvil o frndách, a všechno šlo z kopce. Tohle je Trumpův problém. Když se takhle rozohní, nechá Hillary, aby ho zničila. A ona ho zcela zničila klidnou odpovědí, která promluvila k mnoha Američanům.

V poslední debatě jsme od Donalda slyšeli, co dělával ženám. A poté se ozvalo mnoho žen s tím, že přesně to jim dělal. A jak zareagoval? Uspořádal několik mítinků, kde říkal, že ty věci těm ženám v žádném případě nemohl provést. - Nebyly totiž dostatečně atraktivní, aby na ně zaútočil. - To jsem neřekl. - To jsem neřekl.

- A pak pokračoval: "Koukněte se na ni. To fakt ne." Zaútočil na reportérku, která o něm ten článek psala, řekl, že je nechutná, a stejně označil během své kampaně spoustu dalších žen. Donald si myslí, že ponižovaní žen z něj dělá většího muže. Jde po jejich důstojnosti, jejich sebeúctě a myslím, že neexistuje žena, která by tyto pocity neznala. Páni.

To byla ukázka moci. To byla odpověď, kvůli které musel Trump sáhnout hluboko do své důstojnosti, aby se s ní vypořádal. A to se mu nepovedlo. Poslední dobou jste na svých shromážděních varoval, že jsou tyto volby zmanipulované a že Hillary Clintonová se vám je pokouší ukrást. Váš kandidát na viceprezidenta Mike Pence v sobotu slíbil, že vy i on, cituji: "Budete rozhodně respektovat výsledek těchto voleb."

Chci se vás dnes večer zeptat: Slíbíte nám totéž? Že rozhodně, pane... Že budete respektovat výsledek těchto voleb? Pak se na to podívám. Teď se tím nebudu zabývat, až potom. Řeknu vám to pak. Chci vás udržovat v napětí. Pardon?

Udržovat v napětí? Jsem jediný, koho tohle vyděsilo? Jsem jediný? Ten chlap řekl, že možná nepřijme výsledek voleb. To Trump odbyl demokracii, jako by to byl dresing na salát? Víte co? Kouknu na to později. Dejte to stranou. Jo, stranou. Jak jako v napětí? Trump svou kampaň řídí stejně jako v seriálu Skandál. Akorát má méně černochů, méně mocných žen a realističtější chápání politiky, ale jinak je to úplně jako ve Skandálu.

Jsem jediný, kdo si myslí, že je to děsivé? Je to děsivé, ne? To je děsivé. Pokaždé když si Donald myslí, že věci nejdou podle jeho plánu, začne tvrdit, že je to proti němu zmanipulované. Říkal, že FBI je zmanipulovaná, republikánské primárky jsou zmanipulované. Tvrdí, že soudní systém a federální soudce je zmanipulovaný. Nedostal za svůj televizní pořad cenu Emmy tři roky po sobě, - a tak tweetoval, že Emmy jsou zmanipulované.

- Měl jsem ji dostat. Co je to za chlapa? Ježíši, to bude Trumpova první věc v úřadě? Reforma cen Emmy? Donalde, viděli jsme tvůj byt, další zlato už nepotřebuješ, máš už ho dost. Tahle debata měla spoustu šílených momentů. V čase, co jsme na to měli, jsme je nemohli stihnout. Ale jedna věc je jasná. Je hotovo. To bylo poslední Trumpovo vystoupení na debatním pódiu. Než mu všichni začneme říkat Nejvyšší vůdce.

Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (37)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

07:27 - Tak to bylo hodně ostrý... Normálně nenávidím, když Čech nebo Slovák řekne "wow", ale tady to snad ani jinak nejde ... prostě "wow!"

02

Odpovědět

Vyhraje Trump- R.I.P USA / Vyhraje Hillary- R.I.P zbytek světa...CHOOSE ONE

23

Odpovědět

No, když se podívám na situaci u nás (ČT, Novinky.cz, DNES atp.), tak pochybuju, že v USA, kde zájmové skupiny mají v sázce mnohem víc, nejsou média zmanipulovaná. To je opravdu odvážné tvrzení.

02

Odpovědět

To je ale škoda že tento pán nemá díly v době kdy nebyl nikde nikdo zabit :( žádné výročí smrti nějaké skupiny lidí... nikdo nás nemá kdo kulturně obohatit. Evropa pláče....

102

Odpovědět

Může mi někdo sakra vysvětlit co mají ty amíci furt s tím jak se kdo má chovat k ženám? Jasný Trump měl debilní oplzlí kecy ale kdo ne? Vždyť se takhle baví i holky a kolikrát jsem byl svědkem né jen u toho opilého trashe na diskotékách každej to nejmíň jednou udělal. Samozřejmě že prezident by se tak prezentovat neměl ale to na mysli nemám. Spíš to jak furt ty patolízalové a femky kecají o tom jak je to trestuhodné a že se to nesmí a že ženy jsou krásná úžasná stvoření. Sakra spíš tyhle kecy že se s nimi má zacházet v rukavičkách jsou podle mě mnohem horší protože z normální lidské bytosti dělají naprosto neschopnou bytost co se neumí bránit a nesmí se o ní říct ani B jinak by se mohla rozplynout.

2010

Odpovědět

Vítej v politicky korektní Americe. Nejseš politicky korektní, smlsnem si na tobě a sami si na tom uděláme dobré jméno... Trump v podstatě postavil svojí kampaň na tom, že není politicky korektní, hodně řadovejch Američanů má téhle přehnané korektnosti plné zuby a tak ignorujou jeho nedostatky, protože jim slíbil zeď a lepší zítřky. Protesty feministek a jiných extrémních skupin jdou tedy Trumpovi spíš ku prospěchu. Na facebooku jsem viděl například pár videí z jakýchsi demonstrací, kde proti Trumpovi protestovali právě feministky, jindy homosexuálové (takovej ten typ zženštilejch uplakánků), nebo komunisti (parta dětí kterejm nebylo ani 20 a oháněli se vlajkou se srpem a kladivem)... Byl tam reportér a všechny ty lidi zpovídal a svojí argumentací snadno znemožnil. Prostě to bylo postavené tak, aby si člověk myslel, že když nezvolí Trumpa, tak podporuje tyhle pitomce.
Ale nejspíš to nefunguje, když jeho preference klesají. V Americe je to jako všude, není tam každej bez rozumu, jenom jsou ti pitomci bohužel víc vidět ;-)

25

Odpovědět

Taky to nechápu... Trump má tolik velkých problémů a nejvíc se řeší zrovna tohle uklouznutí... ano, je to k***t a měl by se omluvit, ale to je tak vše. Např. to, co vyplavalo na povrch ohledně jeho daní, je tak milionkrát závažnější, ale překryje to tahle drobnost.

11

Odpovědět

To se holky vážně baví o tom jak Drump chňapá kočky za frndu?

00

Odpovědět

Z voleb 2012
The Columbia Dipatch odhadovalo, že 20 % obyvatel státu Ohio bylo registrováno k volbách neoprávněně.

The Market Daily News oznámily, že na 100 volebních okrscích kraje Cuyagoda naprosto nikdo nevolil Romneyho. Totéž se uskutečnilo ve Filadelfii.

Florida: Obama dostal přes 90 % v Broward County.

Obama vyhrál v tuctu okresů Clevelandu 100 % hlasů.

Obama vyhrál v okrese Ohio 108 % registrovaných oprávněných voličů.

Z celkového počtu 175.554 registrovaných voličů jich v oblasti St.Lucie hlasovalo 247.713.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/usa-ruzna-volebni-pocinani-dd1-/p_zahranici.aspx?c=A161016_222701_p_zahranici_wag

39

Odpovědět

Není nad to přeložit lži, ať se jimi můžou potěšit i neanglofonní čtenáři.
Například ten poslední výrok o větším počtu voličů, než kolik je tam ve skutečnosti registrovaných voličů: Ve skutečnosti je číslo 247 713 počet stránek hlasovacích lístků a tvůj zdroj zapomněl dodat, že hlasovací lístek tvořily dvě stránky (každý volič tedy mohl odevzdat až dvě stránky) takže volební účast byla ve skutečnosti kolem 70 %. Více zde o tomto výroku zde: http://www.politifact.com/florida/statements/2016/aug/09/viral-image/viral-image-about-voter-fraud-completely-baseless/
Zkus si svá tvrzení nejprve ověřit, než je budeš vydávat za fakta.

103

Odpovědět

+XardassA ještě namátkou ta první lež - nebylo to 20 %, ale 20 hlasů z 5,63 milionu hlasů...
Na otázku, jak bohatou musí mít někdo fantazii, aby si tyhle lži cucal z prstu, si můžete odpovědět sami. Dokonce ani název těch novin není správně, jmenují se Columbus Dispatch, nikoliv Columbia Dispatch (Columbus je hlavní město Ohia).
http://www.dispatch.com/content/stories/local/2013/05/23/Husted-voter-fraud-exists-not-an-epidemic.html

122

Odpovědět

schválně, koukněte se George Carlin - Americký sen
Samozřejmě, že jsou volby zmanipulované. Trump je blb a není řešením pro Ameriku, ale v mnohém má pravdu.

57

Odpovědět

Je zvláštní, že člověk, od kterého se distancovala jeho vlastní strana, dokázal v těch zmanipulovaných volbách vyhrát primárky a stát se kandidátem republikánů na prezidenta, ačkoliv ho ta strana nemůže a nikdy nemohla ani cítit.
Buďto je tedy samotný Trump aktivní součástí zmanipulovaných voleb, nebo tam zkrátka žádný NWO mimozemšťan za lanka netahá a on jen bulvárně kydá hnůj všude kolem, protože a) neumí prohrávat, takže odmítá předem přijmout porážku, navíc od ženský b) pravidelně dává protistraně spoustu munice na vlastní sestřelení, sám nemá čím vystřelit.

Dilema, dilema...

116

Odpovědět

+Zeck"Distancovala" se až dávno po primárkách. Cítila v něm náznak úspěchu, víc bych v tom nehledal. Ta velká korupce se ale odehrává v podpoře Hillery. Důkazů a faktů o její zkorumpovanosti, je dost, že by zfleku mohla sedět ve vězení :) ale děláš přesně to, co placená média v USA. Zabýváš se šaškem Donaldem na místo vážného zločince Hillary. BTW na youtube je video Obamy z roku 2008, který hovořil o tom, jak jsou volby zmanipulovatelné, konkrétně při samotném sčítání :)

66

Odpovědět

+SmajdalZmanipulovaný nebo ne... v USA je to úplně jedno, maj tak retardovanej volební systém, že vpodstatě vůbec nezáleží na tom, pro koho lidi hlasujou.
1. Lidi hlasujou v jednotlivých státech - z každýho státu pak de určitej počet "vyslanců" hlasovat do skutečných voleb... tihle vyslanci buď musej všichni hlasovat pro toho, kdo v jejich státu vyhrál (takže i když to je třeba 48%-52%, tak ten kdo vyhrál dostane stejně 100%) a v téměř polovině státech můžou volit pro koho chtěj (i kdyby to bylo 100%-0%, tak klidně může 100% dostat ten druhej).
2. Tihle vyslanci NEJSOU rozdělení poměrně podle počtu obyvatel = v některých státech má hlas větší váhu než v jiných.
3. Většina států je jasně rozhodnutá předem (když tam jsou jen 2 strany, který jsou prakticky furt stejný, tak prostě některý státy hlasovali a budou hlasovat pokaždý pro stejnou stranu... (a protože vítěz bere vše, tak je prakticky nemožný, aby tam vyhrála ta druhá strana).
Celý jejich volby jsou prostě jedna velká komedie. Ten systém je tak debilní, že jakákoli manipulace s nim ani neni potřeba :D. Cca 80% hlasů nemá absolutně žádnou váhu = vckoli, co se teď děje (debaty, aféry, pomluvy...) nemá na výsledek voleb téměř žádnej vliv.

00

Odpovědět

Videacesky začínají smrdět Schapirovýma prachama.

1712

Odpovědět

Taky mám ten pocit. Jistě, Trump má chyby a není jich málo a jistě by se našli spousty jiných kandidátů, co jsou inteligentnější, rozumění, schopnější. Ti ovšem za současných podmínek nemají šanci se někam dál dostat. A z tohoto neslavného výběru, je na tom Trump pořád líp, než Hitllary. Nechápu ten žebříček hodnot některých lidí, kdy jim hrozně vadí, že Trump chce postavit zeď a aby to mexikánci zaplatili, ale že tamhle Hitllary se podílela za pomocí NATO na zničení nejbohatší africké země, při kterém zahynuli deseti tisíce lidí a která je dodnes nestabilní a naprosto zdevastovaná a přes kterou se ženou hordy afrických ilegálu do Evropy jim nijak nevadí? A to je jen špička ledovce jejich zločinů.

21

Odpovědět

+TommasoJá jsem si dělal srandu, kdežto ty jsi prostě dement. Gratuluju.

10

Odpovědět

+AutoAha, no škoda že jsem nepoznal hned, že jsi idiot. :D

11

Odpovědět

+TommasoPříště už budeš vědět, čuráku :)

10

Odpovědět

TRUMP for president!

2514

Odpovědět

V druhém videu kolem 2:40 Trevor myslí spíš úřadujícího prezidenta než sedícího.
Ale jinak skvělý videa i překlad. Díky.

20

Odpovědět

Africkoamerický John Oliver zase útočí. Má teda spíš takoví ghetto humor, to i ten Oliver je občas vtipný.
Mimochodem chtěl bych aby mě pan Trump pozval na prezidentskou debatu. Škoda že si nevšiml jak ho zde v ČR podporuji. Dokonce jsem si do okna vyvěsil - Make America Great Again

628

Odpovědět

Tak to je vážně nepovedený trolling, ještě k tomu, když tu píšeš pravidelně. Máš navíc, třeba to s tím, že budeš Trumpa volit bylo celkem dobrý..

166

Odpovědět

To nestačí... musíš postavit zeď... ale co zeď, ta se tá přelíst... postav si betonovej bunkr bez dveří, tam se ti nikdo nedostane.
(ehm... né, že by za tebou někdo chtěl, ale víš co, jistota je jistota... můžeš to dokonce prohlásit za suverénní území!!)

00

Odpovědět

"Pošleme všechny špatné lidi z naší země; zabezpečíme hranice a někdy později se rozhodneme, co dál."
Panebože, nemyslel jsem si, že je až takovejhle hňup…

228

Odpovědět

Udělal bych to samé.

517

Odpovědět

+MorceCo tohle – poslat pryč rovnou všechny lidi a vládnout jako svrchovaný vládce všech morčat. S polovičním úvazkem jako učitel.

205

Odpovědět

+RyelLepší než žít v politicky korektním světě

619

Odpovědět

To si jako nekdo opravdu radsi vybere Clinton nez aby volil Trumpa?

2623

Odpovědět

Ja som si pred pár dňami pozrel debatu, aby som konečne vedel čo majú všetci proti Trumpovi, či je to taký debil ako všetci hovoria. No a po tej debate je môj názor taký, že Trump je svojou inteligenciou medzi Róbertom Ficom a Márianom Kotlebom, niekde tam medzi nimi.

177

Odpovědět

Co mají všichni obyvatelé Slovenska s tím Ficem? Už o tom na internetu kolují zprávy tak 10 let, podle všeho se zdá že neexistuje jediný slovák co by ho měl rád .. tak když se vám nelíbí tak proč ho volíte?

913