Polarizovaná média a žaloby Donalda TrumpaThe Daily Show with Trevor Noah

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 11
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:163
Počet zobrazení:8 982

V dnešním videu se s Trevorem podíváme na to, jak velký je rozdíl v prezentaci zpráv na levé a pravé straně politického spektra a že na webu existuje spousta smyšlených zpráv.

V bonusu se jako už poněkolikáté s Trevorem podíváme na zoubek Donaldu Trumpovi. Je poměrně standardní, že kandidáti na prezidenta mluví o svých plánech toho, jak stráví prvních 100 dní v úřadě. A čím že to začne Donald Trump? Hromadnou žalobou.

Už aby bylo po volbách... :-)

Přepis titulků

Pojďme na to. Do prezidentských voleb zbývají dva týdny. A konečně se nejedná v rukavičkách. Viceprezident Joe Biden, který agituje za Hillary Clintonovou, řekl o Donaldu Trumpovi toto: Novináři se mě ptají, jestli bych s ním nechtěl debatovat. Ne, chtěl bych, abychom byli na střední a já si ho mohl vzít za tělocvičnu. A k**va!

Joe Biden chce vzít Trumpa za tělocvičnu. Víte, co to znamená, ne? Opravdu, víte, co to znamená? Já ne. Nevím, jak to bylo u vás na střední, ale u nás se za tělocvičnou akorát scházeli milenci. A všichni to ví. Existují pravidla. Parkoviště bylo na bitky, na záchodech jste se sjeli, v jídelně jste tyranizovali spolužáky, v knihovně jste se koukali na porno a za tělocvičnou se lidi prstili.

Taková jsou pravidla. Všichni to ví. Ale uvědomujete si, že takhle nízko jsme v debatě klesli? Novináři se zeptají Bidena: "Nechtěl byste s Trumpem diskutovat a odhalit jeho extrémistickou agendu pomocí faktů a zdravého rozumu?" A úřadující viceprezident odpoví: "Ne, chtěl bych ho praštit do obličeje." Naštěstí se při odpovědi na Bidenova slova Donald Trump rozhodl neklesnout tak hluboko. Slyšeli jste, kam mě chce Biden vzít? Za stodolu. Mě. To chce.

To bych moc rád. Moc rád. Pan Drsňák. Víte, kdy je pak Drsňák? Když sám stojí za mikrofonem. Chce mě vzít za stodolu. Počkat, co? Za stodolu? Biden říkal za tělocvičnu. Přesně proto nepatří staříci do klubu rváčů. První pravidlo klubu rváčů je zapamatovat si, kde ten klub rváčů je.

To nedává smysl. Vůbec. A víte, co se stane? Biden bude u tělocvičny, Trump u stodoly a bude tam mlátit všechny, co se tam objeví. "Ty!" "Já?" "Já tu jsem kvůli sexu!" "Však se dočkáš!" Vím, že všichni, mě nevyjímaje, jsou nadšení z představy, že by se Joe Biden a Donald Trump poprali.

To by bylo to nejlepší vyvrcholení těchto voleb. Ale nezapomínejte, že jim je oběma přes sedmdesát. Bylo by to zábavné, ale pravděpodobně by to vypadalo nějak takhle. "Podrž mi zuby!" "Podrž mi zuby!" Když pominu to, že si Trump a Biden chtějí počechrat vrásky, docela mě na tom příběhu zarazilo to, že jeho prezentace se lišila podle toho, kdo o něm zrovna četl.

Například jste-li liberál, pravděpodobně jste četli o tom, jak chce Trump zbít Joe Bidena. Ale pokud podporujete Trumpa, četli jste, že Trump se postavil Bidenovi. A o tom tyto volby jsou. Každý má svou stranu a slepě ji brání. Další příklad, včera na Foxu zpovídala Megyn Kellyová Newta Gingriche. Možná si ho pamatujete, je to Trumpův poradce, který ukradl všechny podbradky v Americe.

Megyn Kellyová si s ním chtěla promluvit o Trumpových výrocích o frndách. A Newtovi přeskočilo. - Je-li Trump sexuální predátor... - Není to sexuální predátor! To nemůžete říkat! Tento výrok nemůžete podložit! - Já jen kladu otázky! - Je mi zle z lidí jako vy. Používáte urážlivá slova. Říkáte ta slova a zastáváte určitý názor. Není to od vás fér, Megyn! Myslím, že váš obranný postoj je zcela vypovídající, pane.

Vrátíme se k nahrávkám z vašeho pořadu? Jste fascinována sexem a politika vás vůbec nezajímá! Páni, Newte, Newte, to není fér! To, že si Megyn Kellyová zve do pořadu lidi, co vypadají jak oteklá varlata, ještě neznamená, že je posedlá sexem. To opravdu ne. A mimochodem, Newt Gingrich by si neměl stěžovat, že je někdo fascinován sexem.

Tohle je ten samý muž, který podváděl dvě různé manželky, a když se ho zeptali, proč je podváděl, přísahám Bohu, jeho odpověď byla to nejlepší, co jsem v životě slyšel. Není sporu, že byly pasáže mého života, ve kterých mě částečně poháněla vášeň k této zemi, kdy jsem pracoval příliš tvrdě a v mém životě se staly nevhodné věci.

Pardon, ale jdi do p*dele. Prý: "Proč jste podváděl ženu?" "Pro Ameriku! Udělal jsem to pro Ameriku. Hnala mě vášeň a zápal pro ni. Dělám to jen při národní hymně. Což je náročné, protože to musíme dělat vestoje a ruší to ostatní lidi na stadionu. Ale dělám to pro svou zemi!" Takže se i tady poštěkali a dle toho, na čí jste straně, jste slyšeli, jak to dopadlo.

Na liberálních stránkách psali, že ze sebe Gingrich udělal hlupáka. A na pravicových stránkách psali, že Gingrich odhalil Megyn Kellyovou a pak ji zvedl jako činku. Pro podporovatele Trumpa to není dobrý titulek. Zní úchylně, jako by Newt říkal: "Trump není sexuální predátor. A teď šup, dej mi prdelku do rukou, ať tě můžu zvednout nad hlavu.

No tak!" To je nevýhoda sledování zpráv ve své sociální bublině. Nečtete pak zprávy, ale vaše zprávy. Na webu je tuna lživých zpráv. Třeba že Obama ukázal reportérce svůj ztopořený penis. Že Tim Kaine řve po své dceři. A slyšeli jste tu novinu o Clintonovi? O Trumpových přívržencích řekl, že jsou to vidláci. Je to v titulku, tak to musí být pravda.

A pak si poslechnete, co opravdu řekl. Víte... Hele... Vyrůstal jsem mezi jeho přívrženci. V podstatě jsem... běžný vidlák. No to snad ne! Identifikoval se s lidmi, se kterými nesouhlasí, aby ukázal, co mají společného.

Žádná senzace. Řekl o sobě, že je vidlák. Mám jen jednu námitku, Bill Clinton přece není běžný vidlák. Kamaráde, to nemůžeš říkat, když si lítáš soukromým tryskáčem. Jedině že bys v něm jezdil na traktoru. Tak to pak jo. Ale aspoň Clinton slovo "vidlák" řekl. Někdy jsou zprávy, co vás namíchnou, něco zcela smyšleného.

Třeba se jdete na Facebook podívat, kdo měl sendvič, který byl božský. Ale kvůli tomu, co se vám na Facebooku líbilo, vám ve feedu vyskočí článek o černém nemanželském synovi Billa Clintona. Tohle je skutečný článek, který právě frčí na Facebooku. Vyhnaný syn Billa Clintona potřebuje vaši pomoc, aby se shledal s otcem. A víte, jak vím, že to není pravda? Protože kdyby Clintonovi měli černošského syna, neschovávali by ho.

Věřte tomu, že by toho zm*da ukazovali v Severní Karolíně a snažili se získat hlasy. "Tohle je náš synek! Pověz jim to, Darnelli! Řekni jim, ať jdou hlasovat!" Ten příběh je kravina, pardon. Můžete vzít černobílou fotku jakéhokoliv míšence, strčit ji vedle Clintonovy a bude vypadat jako jeho syn. Touhle logikou vypadám jako jeho syn i já. Hele. Vypadám jako...

A ku*va. Vypadám jako jeho syn. Co když je Bill Clinton můj otec? Měl jsem ho tu, a ani jsem se nezeptal. Naznačoval jsem mu to hrníčkem, co jsem mu dal, ale stejně... NEJLEPŠÍ TÁTA NA SVĚTĚ I když je to fenomén, který se projevuje především u pravice, stává se to i levici. Občas narazíte na lži o republikánech.

Přijde mi to divné. Nevím, proč byste si o Trumpovi museli něco vymýšlet. Nepotřebujete lživé zprávy. To tam někdo sedí a říká si: "A pak se jí podíval na frndu! Co? Skutečně? Sakra. Smazat." Například jste-li liberál, možná jste viděli titulek: "Lingvisté přišli na to, že Trump má poruchu učení, protože jeho slovní zásoba čítá pouhých 200 slov!" No tak, 200 slov?

To je blbost. I jména jeho exmanželek obsahují více slov. To není realistické. Za jednu věc Donalda urážet nemůžete. Za jeho práci se slovy. Stačí se podívat na jeho proslovy, jak lehce skáče od myšlenky k myšlence. Slova jeho mysl nikdy neomezovala, jeho ústa se vždy snaží držet krok s jeho mozkem. Pokud prohrajeme, budeme na špatné cestě, možná to bude pryč.

Soudci Nejvyššího soudu, na ty pamatujte. Ale tolik různých úrovní toho, a když vidíte, co se stalo s křiváckou Hillary, to byla hrůza. Co? Co? Kdo? Kde? Úžasné. Připomíná to jazykový parkour. Odráží se od jednoho slova k... Něco takového se stalo.

Je to působivé. Ať jde Trumpův mozek kamkoliv, jeho ústa ho následují. Rok jsem ho studoval a je to úchvatné. Nejsem sice mistr, ale taky to zkusím. Zkusím to. Na obrazovce za mnou se objeví série slov. Nevím, co to bude za slova. Ale použiju je, abych vás oslovil v Trumpově stylu.

Moment, připravím se. Abych se cítil jako on. Tak jo. Lidi, Amerika bude díky mně tak skvělá, lidi, vy to nechápete, tahle země, tahle země je ve špatném stavu, je to zlé, média jsou předpojatá, předpojatá proti nám. A ISIS?

Jémine. Zničím je! Ale neřeknu jak, lidi. Bude to překvápko. Zemřou opravdu velkově. Lidi, velkově umřou. Velkově umřou, lidi. A pak draci, lidi, ISIS má draky, slyšel jsem to. Mají draky, kteří používají hydratační pleťové mléko. A používají ho...

Na tohle nejsem dost dobrý. Na tohle nemám. Ale chápete to, ne? Chápete to? Jde o tohle. Na webu je spousta falešných zpráv a jejich důsledky mohou být nebezpečné. Zvlášť když miliony Američanů věří, že volby budou zmanipulované.

Protože na sociálních sítích se děje tohle. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (67)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Trochu mi vadí, že mluví o polarizovaných médiích, ale přitom se celou dobu naváží jen do Trumpa - o Hillary tam nepadlo ani slovo.

32

Odpovědět

Vážně? Několikrát ho tam ocenil. A co ty pasáže, kdy se navážel do podporovatelů Hillary? A clintona?

00

Odpovědět

Upřímně, nakonec jsem rád za tyhle videa. Díky nim aspoň Češi pochopí, co je Trump doopravdy zač. Schválně se podívejte někdy na náš známý zpravodajský web novinky.cz, pro příklad https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/419088-trump-se-dotahl-na-clintonovou-jejich-sance-jsou-vyrovnane.html
Mrkněte i na komentáře. Stačí se jen zmínit, že Trump chce chránit USA před uprchlíky a už ho mají Češi za boha, protože na tohle tady každý slyší... Nebudu se pouštět do politických diskuzí, fakt ne, ale srovnání se situací v ČR se přímo nabízí, pár našich politiků používá stejnou manipulativní taktiku (vyvolání paniky z cizinců a nabídnutí řešení). Snad nejsem jediný, kdo v tom vidí podobnost.
Ale abych to uzavřel, zpátky k Trumpovi. "Bad Hombres" z Mexika tam pochopitelně nechce nikdo, politickou koreknost nesnáším taky, ale je smutné, že si politici jako Trump postaví kampaň na nesplnitelných slibech (zeď), a lidi mu to žerou. A když s ním někdo nesouhlasí, riskuje žalobu.

229

Odpovědět

"politici jako Trump", tak za tohle bych si nafackoval, Trump má do politika daleko.

46

Odpovědět

+Calybos4391nikdy nezapomenu na přednášku politologie kdy nám pan profesor řekl že profesionální politici sou důvod proč politika nefunguje ! :) A pak to dvě hodiny rozebíral takže to tu nebudu rozebírat ale smysl přednášky byl. Jak může o obyčejných lidech rozhodovat někdo kdo obyčejnej člověk nikdy nebyl a odjakživa jen pletichařil a hrabal moc. Při tom politik může být naprosto každý jako ve starověkém Řecku kde se každý měsíc losovalo kdo bude ministr čeho protože je to jednoduchá práce. (Je málo obilí ? Zvětšíme pole a sklady !, Je rozbitá cesta na sever ? opravíme jí!) to že dnes je politika kariéra a slušně placená práce způsobilo to že ty lidi neřeší jen žvatlaj a hází si klacky pod nohy, neví co lid trápí a ve finále skutek utek.

44

Odpovědět

+Master JoudaTrump celej život nedělal nic jinýho než pletichařil a hrabal moc, akorát to nedělal v politice... taková kombinace je snad ještě horší než profesionální politik.

62

Odpovědět

+AutoAle to samý je Clintonová proto řikam bouchni jako uhoď :D Jednu stranu volí hlupáci který nepřemýšlí nad tím jsou li sliby dané strany vůbec možné a tu druhou stranu slepci který nevidí nebo nechtěj vidět co je Clintonová za loutku a radši ani nechtěj domýšlet koho nejspíš Arabských šejků a zbrojovek podle toho co hlásá :) Vim že tenhle web je spíš pro Hilary a docela mi děsí jak inteligentní lidi nepřemýšlejí nad následkem jejího zvolení jen aby nedej bože nevyhrál Trump kterej je spíš jak malé vyčůráné děcko ale ona je Apokalypsa z velkým A. A teď do mě :D . Ale jak řikam nevolil bych ani jednoho Joe Exotic to jistí ;) A kdyby mi někdo donutil jít s pistolí u hlavy k těm volbám, radši zvolím tu srandu jak Trump bude stavět zeď kterou má zaplatit Mexiko, než jen malou šanci na to že z Evropy zbude kráter a Americký makléři budou doma onanovat nad těma miliardama co vydělali. A myslíš že někoho zajímaj naše životy ? :D Prosimtě ČR je pro Ameriku naprosto nezajímavá ale věřim že Trump jí aspoň najde na mapě "když Ivanka má naší krev" :D narozdíl od Hilary "i když možná se pletu třeba už na nás koukaj Demokrati z generálama a maj u nás šipku z nápisem zde obětovat nebo vybombardovat :)

24

Odpovědět

+Master JoudaTo je dobrá úvaha, a určitě je na tom kus pravdy, pokud to myslíš obecně. Ale pokud to bereš v souvislosti s Trumpem, tak se nabízí otázka, jestli Trump, který celý život žil v přepychu spadá mezi ty obyčejné lidi, které máš na mysli. V tvé poslední větě jsi možná vystihl i to, proč chce být Trump prezidentem, "politika je kariéra a slušně placená práce". Trump je prostě byznysmen.

41

Odpovědět

+Calybos4391Já nejsem příznivcem ani jedné strany oba jsou pro mě nevolitelní ! :) Myslím to obecně

12

Odpovědět

+Master JoudaTaky bych nevěděl, koho si vybrat ;-)

20

Odpovědět

+Calybos4391Je to nebezpečná Guma vs ještě nebezpečnější Loutka :( Je mi Američanů líto ! Doufám jen že ty 4 roky přežije tahle planeta ve zdraví

23

Odpovědět

+Master JoudaPro tebe je nebezpečnější, protože se pohybuje mnohem déle na politické scéně a tudíž se o ní ví mnohem víc věcí a mnohem víc postojů. O Trumpovi nevíš vůbec nic a to co víš svědčí spíš o tom, že to bude snadno manipulovatelná loutka, protože je to hlupák který má rozhled prvňáka na ZŠ. Krom toho, že může udělat hroznej bordel v zahraniční politice, tak je úplně stoprocentní, že udělá paseku v USA, což se v podstatě rovná tvrzení že udělá bordel v celým světě.

22

Odpovědět

+AutoTo že se někdo pohybuje dlouho na politickej scéně je bohužel spíše na škodu ! Protože je hodně ovlivněný a zavázaný bůh ví komu ! proto je profesionální politik zhouba politiky ! Na druhou stranu to samé se říkalo o Reganovi ;) Já Trumpa neobhajuju jen řikam že Hilary loutka už je a Trump nejspíš bude ale může překvapit jako Regan

23

Odpovědět

+AutoTy tu vlastně tvrdíš, že čím déle se pohybuješ v prostředí plné korupce a špíny tím je pravděpodobnější že si nezkorumpovaný a nemáš závazky k lidem kteří ti léta přispívali na kampaň, zajímavý názor ! :) Škoda že jsem tu přednášku pana profesora nenahrával znechutila mi politiku na 1000 let dopředu :( "Mimochodem Hillary poslední volby přispíval Trump :D takže kdyby si jí volil minule tak si vlastně volil Trumpa" :D ;)

22

Odpovědět

+Master JoudaTo vůbec neříkám, máš dost bujnou představivost. Já jen tvrdím, že není důvod si myslet, že je Hillary nebezpečnější než Trump. Ostatně tvoje poslední věta spíš nahrává tomu, že Trump je nebezpečnej stejně.

11

Odpovědět

Oba sou nevolitelný ! Ale sem zastáncem toho že nebezpečnější je Clintonová, vypadá jak robot (a podle mého názoru i je a bůh ví jakej satan jí řídí) a její názory např. na Rusko a situaci na Bl. Vých. sou katastrofa ta je schopná rozpoutat 3. sv. v. a to ani neumí 3/4 států najít prstem na mapě ! Trump je prolhaný hovado ale určitě proti Clintonovej je neškodnej, a sexuální skandály a politika ? To jako vážně, jen za to co sem vyváděl v 15 letech bych nemohl být v USA ani asistent asistenta :D. To že je někdo nadrženec neznamená že je to hloupej nebo neschopnej člověk naopak bejt frigidní je podle mě mnohem vážnější problém a mnohem nepřirozenější než prohánět každou pěknou sukni.

610

Odpovědět

+Master JoudaTy máš dobře vymytej mozek :D to je vidět ta polarizace médií...

46

Odpovědět

+AutoNikde sem neřekl že bych volil Trumpa :) já mam svého kandidáta jasného "Joe Exotic :D " Ale to samé mohu říci já o tobě je vidět že koukáš jen na Olivera ale nesleduješ debaty a musím říct že Clintonová je mnohem blbější a nebezpečnější než Trump jediný co tma dělá je že se křečovitě ksichtí když jí Trump stírá :)

45

Odpovědět

+Master JoudaTo je vtipný, jak víš že nesleduju debaty? :D Jediný co říkáš ty jsou ty debilní klišé, že Hillary způsobí třetí světovou, to je taková mantra kterou opakuje Trump a Parlamentní listy, takže je mi úplně jasný z jaký části vymytýho spektra pocházíš.

55

Odpovědět

+Auto:D Jo já zapomněl že Hillary volí samý inteligentní lidi :) Páni úplně se za sebe stydím že jsem řekl svůj názor. A mimochodem obě dvě strany spektra sou vymyté :D A zrovna ty si z toho druhého který nevidí to pozadí za tou válečnou štváčkou a zaprodankyní Wall-street který de jen o blaho elity která jí vytvořila a teď si s ní hraje jak z loutkou na provázku (hlavně se směj Hillary a řikej jak je Rusko špatný potřebujem válku aby šli naše zbraně na odbyt !!) ;)

46

Odpovědět

+Master JoudaVíš o tom, že Trump je taky elita a pitomci jako on jsou nejlíp manipulovatelní ze všech?

36

Odpovědět

+AutoProto řikam že si nevybereš :) Ale určitě je to menší zlo ! :) On je možná Šílenej pracháč kterej nemá všech 5 pohromadě a dřív mluví než myslí ! ale určitě lepší než ztělesnění ďábla který se jen tupě šklebí nemá vlastní názor na nic a dělá jen to co jí její mocní vládci řeknou i kdyby měla uvrhnout celej svět do chaosu (teda aspoň Evropu a blízký východ) protože podle jejích keců se na to chystá.

24

Odpovědět

Kdybys dobře znal politiku USA, pochopil bys, že on jediný má alespoň potenciál pomoci občanům své země. A hele nelži, žaluje za nepravdivou pomluvu, ne za nesouhlas.

910

Odpovědět

+SmajdalNemluvím o žádné konkrétní žalobě, bral jsem to v širších souvislostech.
On totiž Trump používá žaloby především jako zastrašovací prostředek, aby odradil své odpůrce. A ta taktika mu funguje. Když se právníci bojí zveřejnit seznam jeho žalob, protože se bojí žaloby, tak k tomu mají asi dobrý důvod. Ostatně, kdo jiný do toho vidí líp než oni?

A k tomu domnělému potenciálu pomoci občanům své země? Jestli se jako prezident hodlá soustředit v prvních dnech své vlády hlavně na to, aby zažaloval všechny své nepřátele, tak je to egoista, který myslí víc na sebe, než na na občany své země.

42

Odpovědět

+SmajdalŽalobami jen vyhrožuje nic víc a pokud je na něj podána žaloba tak se ji snaží vyřešit mimo soudně.

00

Odpovědět

Příjde mi, že očerňování kandidáta už kleslo tak, že už to jen pro tu nejnižší kastu v USA :D

84

Odpovědět

Asi jsem málo barevnej aby mě bral jeho ghetto humor.
Ne nejsem rasista, chodil jsem 4 roky s romkou ;)

1322

Odpovědět

To trollení ti moc nejde, nechceš zkusit jinou profesní dráhu? ;-)

297

Odpovědět

+XardassVždycky mě brala eugenika ;)

21

Odpovědět

Druhé video, 1:05 říká "Friday Night Lights" a ne Friday Nights Live

11

Odpovědět

Díky, opraveno.

20

Odpovědět

Krásná profilovka bezmozku :D

114

Odpovědět

+AutoA co má profilovka společnýho s chybou v překladu ty inteligente?

29

Odpovědět

+KyblikJá jsem to do souvislosti nedával.

113

Odpovědět

+AutoA proč máš teda vůbec potřebu se vyjadřovat k mé profilovce? A přitom sám žádnou nemáš...

110

Odpovědět

+KyblikProtože na ní máš symbol, který každý pravdoláskařský boleševicko fašistický sluníčko z pražský kavárny jako jsem já rozpálí do běla. To se pak projeví moje agresivní antidemokratický havlistickosatanistický chování.

133

Odpovědět

+AutoJeště jsem zapomněl napsat, že jsem kozomrdofil, ale to je doufám jasný.

123

Odpovědět

+AutoJsem moc rád, že jsem vzbudil tolik emocí. A možná by stálo za to zapřemýšlet nad stěhováním třeba někam do Syrie nebo aspoň do Francie, musí to být utrpení žít v Česku mezi tolika xenofoby...

210

Odpovědět

+KyblikUrčitě se to neliší moc od toho, když někde běhaj holý lebky a zmydlej tě jen za to, že se na ně špatně podíváš. Cigán, nácek, imigrant... Všechno je to stejná pakáž.

41

Odpovědět

+Pavel90Protože přesně takovej já jsem, jen proto, že nechat si do Česka zatáhnout úplně jinou kulturu, je podle mě proti zdravému rozumu. A jen tak mimochodem, kolik najdeš případů, kdy "holý lebky" někoho jen tak "zmydlyly"?

16

Odpovědět

+KyblikTřeba mě před šesti lety v jednom gay baru na záchodě (za tímto účelem tam přišli) - navíc byli dva na jednoho, hrdinové, a zaútočili nečekaně. To je podle mě proti zdravému rozumu.

30

Odpovědět

+KyblikBohužel znám takovejch případů ze svýho okolí víc, než případů, kdy někoho zmydlili c****i. A kecy o jiný kultuře snad radši nevytahuj, to je hrozně ohraný. Za to se jen schováváte a snažíte se tím ospravedlnit svoje chování. Sami ste v tuhle chvíli největší svině, co tady žijou. A mediální masáž ohledně uprchlíků to jen zhoršuje, nácků přibejvá jak hub po dešti, zato imigranti se do ČR ještě furt nehrnou.

51

Odpovědět

+Pavel90Jak "schováváte", "snažíte" a "ste"? Koho konkrétně myslíš tím "vy"?
A pokud ti jde jen o ČR, tak dobře, ale když se hrnou třeba do Francie a Německa, tak je jen otázkou času, kdy přijdou na řadu další země a pak i my. Ještě k tomu když EU prosazuje rozdělování podle kvót.

04

Odpovědět

+KyblikAno, odstěhuju se do Sýrie, zasadím strom, podříznu kozu a znásilním ženu.

50

Odpovědět

+KyblikDo Česka momentálně zatahuješ úplně jinou kulturu spíše ty, ne nějakých těch 70 uprchlíků, které jsme za ty tři roky přijali a poskytli jim azyl. Adorace "holých lebek", kteří se vzhlíží ve válečném Německu s kulturou, která tu naší chtěla zlikvidovat a skuteční čeští vlastenci proti ní bojovali (to nejsou vyholený tupý hovna s IQ 60, co heilujou nad Hitlerem a "árijští" jsou asi stejně jako ten cikán, kterého tak strašně chtějí rozsekat). Ptát se, kdy náckové jen tak bezdůvodně někoho zmydlili a snad naznačovat, že je to parta slušných kluků, to je jak z jiného světa, nebo vlastní pokrytectví.

Když si s klukama zapálíte vonné tyče z vietnamské večerky, chodíte s nimi po hospodě páté cenové a hrajete si na Křišťálovou noc, je to spíše protičeský než vlastenecký, je ti to jasný?

50

Odpovědět

+ZeckNo nevšiml jsem si že by nějak z jeho komentářů vyplývalo že je nácek :D

21

Odpovědět

+AutoJá si toho taky "nevšiml", ale US ambasáda platí od kusu, takže nemám čas rozlišovat, kdo je kdo.

20

Odpovědět

+AutoZastává se "holejch lebek" a přiznal, že sám je takový (respektive jsem to tak pochopil z jeho vyjádření, třeba to byla jen ironie). Co si pod pojmem "holá lebka" v tomhle kontextu představuje on nám ale neobjasnil a skinheadi který si taky holej hlavy (ti praví) s cizí kulturou problémy nemaj, takže jestli nemá například leukémii... Je to nácek.
Ale třeba je to ministr kultury, když se s ní tak ohání.

10

Odpovědět

+Pavel90Každej kdo patří do nějaký takový skupiny je mentálně narušenej a je jedno proč si tu lebku holí.

21

Odpovědět

+AutoA jak k tomu přijde takový chudák Dwayne Johnson nebo třeba Vin Diesel? :D

01

Odpovědět

+ZeckTak to by mě teda zajímalo, jak jsi přišel na to, že jsem takovej :D Nic nenaznačuju a neříkám, že se nikdy nic takového nestalo, jen tvrdím, že ty vaše "holý lebky" neznásilňují lidi na Silvestra, neblokují kamiony aby do nich mohli naskákat a ilegálně se dostat do jiné země, nezkouší se odpálit na fotbalovém stadionu plném lidí, nevystříleli redakci satirického magazínu a podobně...

05

Odpovědět

+Kyblik- Dobrou noc, strýčku Fido. - Dobrou noc, děti.

10

Odpovědět

+XardassMně teda rozhodně ne, b***y si to zaslouží.

16

Odpovědět

Ten levičák, který skrývá politickou agitku za komedií mi hýbá žlučí. Takže voliči Trumpa jsou hloupí vidláci, kteří věří falešným správám na sociálních sítích? Nemáš to náhodou naopak?.
Média obecně jsou posledních asi 20 let hodně liberálně zaměřená, ale v současnosti je to fakt síla. Zvlášť s přihlédnutím, že se původní liberalismus v USA dostává do zóny politické koreknosti, SJW, liberálové postrádají sebereflexi, odmítají diskuzi s lidmi s opačnými názory, a pokouší se o cenzuru, regulace... Zemi vládne stínová vláda korporací, zákony se dělaj pro ně, ne pro lidi. Hillary Clinton je v tomhle všem už dlouhodobě zběhlá korupcí prohnilá loutka, která spáchala tolik zdokumentovaných federálních zločinů, až to pěkné není. A média jsou na její straně. Buď z vlastní vůle, nebo se bojí, že kdyby nebyli jednostranní, přišli by o práci, nebo jsou vládou zaplaceni. Komici a celkově hollywood je silně liberální, což můžeme vidět i zde, a chraň mě pánbůh aby si nedělali srandu z Donalda Trumpa, ale v kontextu s vyloženě ďábelskou Hillary vyznívají fakt jen jako levičácká propaganda. Jeden velký youtuber přiznal, že před pár měsíci dostal od Clinton kampaně nabídku, aby jim za prachy udělal video, kde by ji vychvaloval, a nebyl jediný. Google, Facebook, Twitter, Reddit neukazují negativní články/videa o Hillary Clinton v "trending" a snaží se, aby je vidělo co nejméně lidí a dopouští se i jiných cenzur. Samotné falšování voleb je velmi skutečné a dobře zdokumentované. Dělo se tak v roce 2000 ve Floridě(Al Gore a G.W.Bush) a pak i v roce 2004. A v současnosti republikánští voliči informují, že se tak děje znovu. Zvolí Trumpa a hned posléze se jim hlas na elektronickém volebním přístroji změní pro Clinton. Není divu, v 16 státech patří tyhle stroje šedé eminenci, multimiliardáři a jednomu z hlavních loutkařů Georgu Sorosovi.
Už jsem zmínil, že kampaň Clintnové platila výtržníky, maskované za příznivce Trumpa, aby vyvolávali bitky na jeho mítincích? A to zatím zůstávám u ověřených informací a nepouštím se do toho, že by Hillary začala třetí světovou válku nebo zrušila 2. dodatek americké ústavy.
Momentálně FBI otevřela vyšetřování emailů HC-Hillary Clinton (dle emailů Podesty uveřejněné na webu Wikileaks, by předchozí zrušení vyšetřování "mohlo" mít něco společného s tím, že manželka hlavní šéfa dostala od kampaně HC přes půl mega USD), což budou nejspíše ty, které zničila po upozornění FBI...ale byli uchovány v cloudu šmíráckého NSA. Interní anonymní (neověřený) zdroj z FBI před pár měsíci na internetu vypověděl, že kdyby se tyhle emaily dostali ven, mohli by způsobit občanskou válku, a že na vládu nepůjdou, protože je tam korupce tak rozlezlá, že by to sami nedali. Nejspíše si však najdou obětního beránka, Hillary prohraje volby, bude žalována za něco podřadného a Obama ji před koncem volebního období omilostní. Trump nepostaví zeď, ale alespoň zruší Obamacare...a mnoho se toho bohužel nezmění.

1527

Odpovědět

*zprávám, hned si jdu lisknout

21

Odpovědět

To je všechno hrozně zajímavý, ale tenhle pořad si dělá srandu z toho, že cokoliv co řekne Trump jsou nesmysly a chová se jako dítě. Pokud to nevidíš, tak seš bohužel blbej vidlák stejně jako on.

106

Odpovědět

+AutoAno, komici umí skrze své umění být docela přesvědčivý a Trump je snadný terč, ale nesouhlasím, že by říkal jen nesmysly a choval se jak dítě. Třeba by bylo fajn se na něj podívat i z jiných zdrojů, co ty na to? :)

45

Odpovědět

+SmajdalDobře, neříká jen nesmysly, 90 procent času říká nesmysly, tedy dostatek aby byl nevolitelnej pro člověka s nadprůměrným IQ. Ale pro blbý vidláky je to furt rozumnej člověk.

44

Odpovědět

Stěžuješ si na agitku a přitom jí sám předvádíš. Tu něco vytrhnout z kontextu, tu větě přidat jiný význam a rázem zde máme politicky korektního liberála-levičáka-cenzora-protilidového zmrda, který tomu spravedlivému a křišťálově čistému Donaldovi tak nespravedlivě nakládá.

Zmínka o vidlácích padla ve spojitosti s Clintonem, který se za něj sám označil (toho pak zkritizoval, že on jako milionář se rozhodně nemůže porovnávat s "obyčejným lidem" ve jménu získání politických bodů pro svojí manželku). Politická korektnost nemá s liberalismem absolutně nic společného, stejná dehonestující škatulka jako tvrdit, že politická nekorektnost má co dělat s konzervativci. Liberálové odmítající diskuzi je další nesmysl, stejně jako označit jejich oponenty za uřvaný plebs s pár stupidními škatulkami pro jejich oponenty místo argumentu. Lidi mají tu "divnou" vlastnost, že tak nějak nejsou stejní, a to dokonce ani v názorově podobných táborech. "Stínová vláda" korporací vládne (spíše má skrze lobby velký vliv na politiku) v USA od doby, co tam zavedli kapitalismus, dávat to do jakési spojitosti se současnými liberály je další černobílé vidění světa, ze kterého vytěsním vše, co mi do něj nepasuje a naopak zveličím vše, co ano. Řeči o politickém Hollywoodu vzali za své, kdy v něm Reagan ještě jako herec pomáhal za studené války v období největší paranoie "odhalit zrádné komunistické kolaboranty" a každý, kdo nebyl tvrdě nacionalistický Američan (stačilo, že byl třeba jen levicově orientovaný), dostal zákaz působit v průmyslu. Takový Bruce Willis je republikán jako poleno, Arnold je rovnou republikánský politik a takhle mohu pokračovat dál, ne, Hollywoodu můžeš vyčítat stereotypní a nudné filmy, případně dost filantropických osobností, které chtějí díky prachům pomáhat potřebným, politiku ale dost těžko.

Volební podvody provází demokracii od jejího vzniku. Už Kennedy byl v primárkách demokratů jako totální outsider v podobě irského katolíka zvolen s osobní pomocí Sinatry, který zase využil své známosti a peníze ze chicagské mafie, konkrétně od jejího šéfa Giancany, který posílal do volebních místností bouchače aby "radili" voličům koho vhodit do urny, případně mu skrze Sinatru poskytl peníze na kampaň, to vše kvůli tomu, aby se zbavil jeho bratra, který v roli prokurátora šel jak vzteklý pes tvrdě po mafii. Nijak si mimochodem nepomohl, Kennedy ho po zvolení udělal ministrem spravedlnosti. A oba dva pak někdo dost divným způsobem zastřelil, ale to už je jiná story. Takže ano, volby budou mít dost možná pár klasických malých podvůdků, ale v 21. století bych skutečně nebyl tak naivní, abych volební výsledek přičítal jakémusi spiknutí. To je spíše zbožné přání všech voličů Trumpa, aby mohli omluvit případnou porážku jejich modly.

To dole už je regulérní konspirační teorie, která je sice zábavná, ale reagovat na ní nemá moc smysl. Víš, že začne 3. světovou a zruší dodatek americké ústavy, OK.. FBI znovu otevřela vyšetřování emailů před pár dny, ty už víš, co v nich bylo, protože někdo "anonymní" z FBI před pár dny na internetu uvedl, že jejich obsah by mohl vyvolat občanskou válku. Na sci-fi máš talent, ale drž se příště toho ověřeného.

157

Odpovědět

+ZeckNeagituju, vyjadřuji svůj názor. Nevsouvej mi své černobílé vidění, Noah je obyčejný liberální komik, který by měl pochopit jak demokratický kandidát na prezidenta rozesírá svou zem, ale
chápu ho a netvrdím, že je proti-lidový z**d. Trumpovi nakládá spravedlivě ale bohužel i nespravedlivě.

PC kultura je vskutku liberální, v tomhle mám 100% pravdu. Ano lidé nejsou stejní,ale mnohem často právě liberálové sedí na své pravdě a na svých "faktech" bez toho aby chtěli vyslechnout druhou stranu. Žijí totiž ve své bublině, kdy jejich celé okolí je liberální, ale to samozřejmě platí pro každou uzavřenou skupinu lidí. Samozřejmě, že lobbing a tlaky korporací byly a budou v USA za jakékoliv vlády, ale největší rozmach měli za Clintona, pak se na stejné vlně svezl Bush a pokračuje Obama. Do toho se ještě vsouvá kongres se senátem, ale nebudu to komplikovat. Ale současné problémy padají na současnou liberální politiku, která nefunguje a současné liberální politické figurky. To neznamená, že se dívám na republikány jako na svaté a spasitele, vůbec ne.

Zapomeň na Reagana, a koukni se kdo z dnešních AAA celebrit podporuje HC, asi tak 98%? Na YT maj agitační videa, můžeš si vygooglovat i jejich seznam, v talk show zesměšňují Trumpa a na mítincích se laskají se samotnou Hillary. Na druhé straně za Trumpem jsou převážně béčkové celebrity. Neříkám, že je to dobře, či špatně, ale tak to prostě je.

Jo, to o Kennedym jsem neviděl, dík za informaci. Nikdy ty podvody nebudou ve velkém, funguje tak, že si vyberou důležitý stát a pak se pokusí přihodit svému kandidátovi procento dvě navíc, ale děje se to a americká liberální média (v podstatě všechny kromě Foxu) dělají jako by nic takové nikdy neexistovalo a jak takové tvrzení o možném podvodu ohrožuje demokracii, zvlášť senátor Obama mluvil o těchto praktikách politiků (video na YT) a před týdnem už prezident Obama tvrdil, že něco takové nikdy nikde nebylo a nebude, prostě pokrytec.

Myslel jsem, že dávám dost jasně najevo, že jsou to konspirační teorie, faktem však zůstává, že politika HC chce vyeskalovat napětí na blízkém východě a vymezovat se víc vůči Rusku, a chce omezit držení zbraní.

Ten FBI zdroj odpovídal na otázky a zněl docela přesvědčivě, ale samozřejmě jeho relevantnost vezmu na vědomí, dokud se cokoli co zveřejnil v blízké době potvrdí.

48

Odpovědět

+SmajdalAno, je to liberální komik. Ty jsi psal, že politicky agituje a přitom jsi sám vytrhl slova z videa z kontextu a dal jim jiný význam. To je mnohem větší agitace než ta jeho, protože ačkoliv je to liberální komik, tentokrát si nebral servítky se žádnou stranou. Ty jeho kritiku jedné strany ignoruješ (dokonce i fakt, že upozorňuje na skutečnost, že zavádějící titulky a články píší i odpůrci Trumpa) a tu druhou kritizuješ skrze podsouvání něčeho, co nikdy neřekl.

No, vidíš to. Já jsem liberální a tvé názory jsem přečetl a tvůj názor respektuju, přestože s tebou ve většině věcí nesouhlasím. Buďto jsem výjimka potvrzující pravidlo, nebo se pleteš. Celebrity a Hollywood jsou dvě trochu rozdílné věci, ale dobře, pokud by byl přesto absolutně celý Hollywood na straně Hillary (spíše proti Trumpovi, Hillary skutečně není žádný miláček) vypovídá to spíše něco o Trumpovi než o nich. U nás se umělci taky vymezují proti Zemanovi, dá se o nich říct, že jsou to liberálové? Možná. Levičáci? To asi dost těžko.

A ano, Clintonová patrně bude vystupovat proti Rusku stejně jako tak činí Obama, což je pro takovou ČR mnohem lepší než Trump, který je s Putinem děsný "kámoš" a nějaká anexe Krymu nebo Rusáci bojující na Ukrajině v cizí "občanské válce", to má zvysoka u p****e. Můžeme kritizovat postup NATO od Bushova zvolení a válečné konflikty, kterými destabilizovalo značnou část Blízkého východu, ale pravda je taková, že pouze díky NATO je tady (a zvláště v tak malé zemi bez významu jako je ta naše) jakási záruka míru. Ne, Putin nikdy nenapadne člena jednotné Aliance, protože by to znamenalo jadernou válku a potenciální konec světa - v tom nejhorším případě, v tom lepším konec Ruska, protože by takovou válku prohrálo. Pokud ale uvidí slabost a nejednotnost v Alianci, ochotně zase někam pošle vojáky chránit tamní Rusy před "fašismem". Třeba do Pobaltí, které je dle jeho slov vlastně Rusko, protože tam taky žijí Rusové, kterým pokud bude "ubližováno", on je přijde otcovsky zachránit. Nebo třeba do ČR, které vlastně patří do sféry vlivu Ruska, protože dříve spadalo do sféry vlivu SSSR, na který tak rád vzpomíná. Větší nebezpečí pro mír není tvrdý a jednoznačný přístup vůči Rusku a jasná demonstrace, že takhle ne. Největším nebezpečím jsou ústupky Rusku a naopak znevažování Aliance, a právě to by představoval Trump, alespoň podle toho jak Putinovi leze při tiskovkách do p****e.

Zbraně chtěl omezovat Obama snad po celé dvě volební období a nic s tím neudělal. Jsou věci, o kterých můžeš žvatlat jak chceš, ale když jsi prezident určité země s určitou (třeba blbou) tradicí, nezmůžeš nic. Na jihu USA existuje řada extrémistických "vlasteneckých" skupin, které jsou ochotny vzít zbraň do ruky, pokud by se držení zbraně omezilo. Dokonce takové skupiny páchají teroristické útoky například v podobě střelby na policajty a útoky na jejich stanice, média to ale nezajímá, protože se střílení na policajty těžko prodává jako teroristický čin, takže i s tímto vědomím by držení zbraní nezrušil asi nikdo při smyslech, ač by o tom neustále mlel.

Neshodneme se, ale jsi asi první zdejší kritik, který se tady místo stupidních nadávek na moderátora snaží argumentovat, takže za to palec nahoru.

123

Odpovědět

+ZeckNoahova kritika demokratů je taková "aby se neřeklo", ale budiž.

Já se jsem libertarián a optimistický (snad) realista (kéžby) a bavím se hlavně o reáliích americké politiky a mám pokrk pokrytectví, lží, manipulací a jiných nekalých praktik tamějších liberálů , protože věřím, že zvlášť jejich zahraniční politika negativně sic nepřímo ovlivní i naše území. K Rusku cítím velký odpor a věřím, že Trump nelže, když říká, že Putina nezná, ale nebude na něj nadávat jen proto, že je to v módě. Časem, kdo ví, lidé se po přístupu k moci mění.

Nejdůležitější hráč, který může zastavit vliv Ruska na Evropu je sama Evropa, ale zdejší politici...škoda mluvit.

48

Odpovědět

+SmajdalMáš i po krk pokrytectví, lží, manipulací a jiných nekalých praktik tamějších republikánů?

10

Odpovědět

+Alberto123Ano mám, Bushova rodina by se měla smažit v pekle :)

30

Odpovědět

A zase jednou Mohamed "Big Black Cock" Trevor. Krásné výročí ke dni vysílání tohoto dílu, a to 1 mrtvý opilec přejetý žigulem na přechodu v Moskvě. Vítejte v Asii a a kulturně jí obohaťte.

Tento levičák je s těmi svými informačními bublinami mimo, je to nesmysl, holý nesmysl. Argumenty proč natruc neuvedu, ale je to levičák, já jsem pravičák a absolutně nic, co tvrdí nemůže být pravda a já to z principu neuznávám, i proto vidíte, že je informační bublina nesmysl. Pokud by se zaměřil na pravicové myšlenky Trumpa, což je konkrétně... ehm ... třeba ZEĎ! Udělal by lépe, trochu vyvážený pohled na tu stavbu by vážně neuškodil, "Big Black Cocku" Trevore. Mimochodem, kolik od Killary dostal tentokrát, aby jí tam pomlouval manžela a dělal si p***l z její přetvářky? Sázím, že tak miliardu vlastizrádných soukromých emailů. Okamžitě podstavit před Trumpovu mexickou zeď a zastřelit!

No, nic, videačesky opět ukázaly, že jsou stejně jako třeba "AZ247 - více než jen pravda" propaganda mainstreamu, který je komplet ovládán NWO. Tady si fakt tvrdý pravičák na nic nepřijde, prej posraný informační bubliny, ty vole, vyjdi někdy z toho studia a zajdi se podívat jak to chodí ve skutečném světě - na facebook. Uprchlíci si udělali 100 km procházku z Rakouska na Vysočinu, aby pro zábavu podřezali farmářovi všechen dobytek a když to pak jedna občansky činná žena nahlásila a varovala spoluobčany na facebooku před muslimským gangem podřezávačů hrdel koní, tak jí policie obvinila ze šíření poplašné zprávy! Mainstream mlčel a tenhle Big Cock před tím varuje, že to prej nemusí být pravda, protože na internetu je spousta lží! Vítejte v Asii! A nasaďte nám roubík a tvrdě nám penetrujte p****e! A pak je vyližte, strčte tam dva prsty a lehce polechtejte prostatu! A pak se na nás všichni vystřídejte!

1020

Odpovědět

Dřív jsem tohodle n***a měl rád, ale od té doby co se nechal koupit a podporuje tu kundu debilní tak to je fakt konec ...

739

Odpovědět

John Oliver je zřejmě málo, tak tu máme dalšího levičáka, který není ani z poloviny tak vtipný. Už aby bylo po volbách...

2335