Trumpův zákaz transgender osob v armáděThe Daily Show with Trevor Noah

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 11
69 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:165
Počet zobrazení:6 232

Trevor Noah si dnes vezme na paškál Donalda Trumpa a jeho oznámení o vyloučení transgender osob z armády.

LGBTQ = zkratka pro lesby, gaye, bisexuály, transgender osoby a queer osoby (odmítající tradiční genderové identity).

Souhlasíte s tím, že by transgender osoby neměly sloužit v armádě?

Přepis titulků

Velitel ozbrojených tweetů se zaměřil na střílení do vlastních řad. Nejnovější zprávy: Prezident Trump zakázal transgender osobám sloužit v armádě USA. Toto poněkud překvapivé rozhodnutí oznámil přes Twitter. Co to ku*va? Ne, jako... Kdo to jako... Tohle bylo před devátou ráno! Od té doby, co je Trump prezidentem, nepotřebujete ranní kafe. Fakt ne. Trocha Trumpa vás zaručeně probere...

A z příliš mnoho Trumpa se zase pose*ete. Je to prostě... Chápete... Jako většina Trumpových nápadů zní tenhle zákaz nejprve šíleně, poté ho ale vysvětlí, a je to ještě mnohem horší. Trump tweetnul: "Po konzultaci s mými generály a vojenskými experty vezměte prosím na vědomí, že vláda USA nebude přijímat ani povolovat transgender osobám sloužit v jakékoli roli v armádě. Naše armáda se musí zaměřit na rozhodná a zdrcující vítězství a nemůže být zatížena obrovskými náklady na zdravotní péči, které s sebou transgender v armádě přináší.

Děkuji." Děkuji? Nikdo vás nezbaví občanských práv tak zdvořile jako Donald Trump. "Berte prosím na vědomí, že zakazuji rampy pro invalidní vozíky. Hezký den. Děkuji." Takže... jako obvykle bylo tohle Trumpovo prohlášení plné nesmyslů.

Pojďme si ho v klidu rozebrat. Nejprve tvrdí, že věc konzultoval se svými generály. Pentagon ale údajně neměl tušení, že k podobnému zákazu dojde, takže jestli se nedomlouval s generálem z nějaké onlajnovky... asi to nebude tak úplně pravda. A ohledně zdůvodnění toho zákazu... Trump uvedl, že "armáda nemůže být zatížena obrovskými náklady na zdravotní péči." Jen aby bylo jasno...

Náklady na zdravotní péči související s transgender osobami dosahují maximálně 8 milionů dolarů ročně. Jo. Jinak řečeno to dělá 0,001 % celkového rozpočtu armády. V porovnání s tím daňoví poplatníci platí 60 milionů dolarů jen za to, že Trump navštíví svoje nemovitosti, jako je Mar-a-Lago. Co teprve až si tam dá něco na zub. 60 milionů! Podívejte, vím, že někoho dnešní prezidentovo nařízení překvapilo, ale možná by nemělo.

Protože ačkoliv Trump tvrdil, že je právům LGBTQ komunity nakloněn, nikdy si tím postojem nezdál být úplně jistý. L, G, B, T se velmi pravděpodobně začíná Donald Trump dost líbit. L, B a LGBT komunita... LG... BT... Q komunita... Udělám všechno ve své moci, abych ochránil naše LG, BTQ spoluobčany...

Jo. Donald Trump řekl, že ochrání LGBTQ občany. Vzhledem k tomu, kolik válek rozpoutá, tak možná právě učinil. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (69)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nevzali mě do armády protože měřím pod 146cm - Liberálové: ok
Nevzali mě do armády protože mám šeroslepost - Liberálové: ok
Nevzali mě do armády protože mám mentální poruchu která mě nutí mít genitálie opačného pohlaví.- Liberálové: TRIGGERED!

127

Odpovědět

LGBT do armady? No jasne - cvicnych tercu a hledacu min neni nikdy dost :-D

84

Odpovědět

Co takhle přeložit tohle? https://www.youtube.com/watch?v=41_Lfrf-RFw. Ale to tu nemůžeme očekávat, jelikož to není žádný "vtipný" moderátor talk show s určitou agendou.

41

Odpovědět

Na otázku zda by měli mít právo sloužit v armádě nebo ne bych řekl "Právo by měli mít!". Ale... voják by měl být perfektně zdravý a odolný po fyzické stránce i té psychické. To už potom asi je ovšem na standardech armády, co považují za slabost. My jim do toho moc co kecat jako civilní lidi nemáme. A jsou i další faktory, které je potřeba zvážit, ne jenom výkonnost jedince v absolutních hodnotách.Kolem a kolem, je špatně, když se prostě jeden člověk rozhodne "My vás v armádě nechceme". Zase na druhou stranu, pokud by se kolektivně vedení armády (prostě zkrátka armáda) rozhodlo/a, že takové lidi v armádě nechce, tak bych ani necekl, protože armádě a válčení prd rozumím.

123

Odpovědět

Samozřejmě to záleží, ale odmítl by rozumný důstojník zdravého, vysportovaného, svaly se dmícího chlapa ochotného umřít za svou vlast jen proto, že okolnosti toho, jak moc je to chlap, jsou mezi ním a jeho lékařem? Na druhou stranu se musí nechat, že něco jako rozumný důstojník je asi tak pravidelný, jako růžoví létající sloni.

32

Odpovědět

+AgentNo a vy pane jste byl v profesionální armádě? Jestli ano, pak vaše závěrečná věta jakousi váhu má, jinak je to...

Ale to není pointa sdělení. Pointa sdělení je, že já nebudu vybuřovat a říkat zkušeným profesionálům, jak mají vybírat lidi mezi své řady, dokud sám nepoznám, zač je toho loket. Je potřeba si uvědomit, kde jsou hranice boje za něčí práva, a kde se jedná o lidskou namyšlenou hloupost.

Já v tom třeba taky nevidím problém, a myslete si o filmu G.I. Jane svoje, ale velice se mi líbilo projev síly charakteru, kdy jim ukázala, že i ženy dokáží být silné a srazila jim hřebínek. Otázkou je, jestli je takové rozhodnutí založené na nabubřelosti, nebo je to jenom něco, co člověk pochopí až po projití si nějakým časem v armádě.

Jako demokracie je krásná věc, ale nepřijde mi to jako správný princip u diskutabilních rozhodnutí, ke kterým je potřeba mít nějaké zkušenosti. Nemyslím si, že jako civil mám právo vnucovat zkušeným členům armády, koho mají a nemají brát do svých řad. A i kdybych byl, je jedna věc být vojákem, a druhá věc je být někým, kdo vojáky trénuje. Tak jako, já do toho právo kecat sice asi jakože mám (na základě demokracie a svobody slova), svůj názor rád dám najevo, ale vybuřovat kvůli tomu nehodlám, protože to nějak už považuji za takové to "vyřvávání chytrolínů v hospodě, proč si brankář sakra nehlídá soupeře, nebo proč nedal gól, šak to byla jasná šance".

23

Odpovědět

+TStancekJenže ten vtip je v tom přijetí. Dlouho ze stejných a ještě blbějších důvodů nepřijímali do armády ženy. Pak to samé s Homosexuály a teď TG. Mluvíme o armádě. Pokud někdo půjde do armády, je jedno, co je, protože tu stále ještě je drill, výcvik, šikana od ostatních kadetů i od trenérů. I když ho tohle všechno nezlomí, ještě je tu přímá akce. Jestli tohle všechno někdo dá, zcela dobrovolně a dělá to dobře, koho pak má právo zajímat, co vlastně je? A když o tohle někdo stojí a všichni, co do toho jdou, vědí, co je čeká, není důvod, aby nebyl přijatý na základě svého pohlaví.

40

Odpovědět

+AgentProsím, já se s Vaším názorem na tuto konkrétní věc ztotožňuji, a i s Trumpovým rozhodnutím nesouhlasím. Ale jednak jsem si vědom faktu, že je tu spousta věcí, kterým nerozumím a jednak mám pocit, že se tomu věnuje zbytečně moc pozornosti vzhledem k tuně jiných mnohem důležitějších témat. Toť vše.

11

Odpovědět

+TStancekŘekněme, že je to jen další z mnoha kontroverzí, kde ani tak nesejde příliš na obsahu (který je podstatný, ale jak sám tvrdíte, nemáme všechny vědomosti potřebné k rozhodnutí), ale spíš o metodě, kterou použil. Přeci jen, není přijatelné, aby se takovéto, přeci jen celkem vážné rozhodnutí, vyjadřovalo skrze sociální sítě. Kromě toho se zdá, že ani Trump neměl všechny potřebné informace, pokud teda budeme věřit informacím, že ani Pentagon o nějakém takovém rozhodování neměl potuchy.

00

Odpovědět

+AgentAno, byla moje chyba, že jsem nezdůraznil, že moje první reakce měla sloužit jako odpověď na anketu, ve které mi prosté ano/ne přišlo jako silně nedostačující vyjádření mého stanoviska.

To, že Trump se (nejspíše sám) rozhodl na základě bůhví čeho zdánlivě netolerantního, je smutné. Ale jedna věc je, co píše na tweet, aby jakžtakž si zachoval jakousi image, a druhá je, co ho k tomuto rozhodnutí vedlo reálně. Amíci celkem na rovinu spíše než rozum následují silácké a motivační kecy a Trump tomu značně svoje projevy před veřejností a médii uzpůsobuje. To ale neznamená, že co vidíme, se skutečně děje (jako v případě iluze). Ať už je to jak chce, bez zabíhání do konspiračních teorií to zase a znovu okomentuji jen tak, že s tím nesouhlasím, ale nijak zvlášť ohledně toho dusno dělat nehodlám, neboť zkušenosti nutné k zodpovězení takovýchto ožehavých témat nemám a ani se nejedná o nic zásadně radikálního.

Shrnuto podtrženo, můžeme s tím nesouhlasit, ale pokud budeme nějakým způsobem odsuzovat ty nebo opovrhovat těmi, kdo v této otázce s námi nesouhlasí, pak jsme to my, kdo je namyšlený. A celé mi to přijde jako takové odvádění pozornosti nebo umělé vytváření nenávisti, čímž zdůrazňuji, že neříkám, že jsem fanoušek Trumpa. Možná by hodně pomohlo, kdyby většina lidí nevnímala stanoviska černobíle, ono těžko lze totiž mít definitivní a skálopevný názor na věci, kterým nejen že mnozí z nás nerozumí, ale ani nemají surové informace, která pro tato rozhodnutí potřebují, bo přes média je vše zkreslené a něco dalšího je zase vynechané. A dokud se fakt o "pokřivenosti" přijímaných informací nedostane řádně do veřejného povědomí, budeme se bavit o "hovně" ještě hóódně dlouho, zatím co reálně řešitelné problematiky se budou kupit a kupit.

Omlouvám se za svůj obšírný a dekadentní socio-politický blábol, ale pokud jste se jím prokousali, tak Vám děkuji za pozornost a mějte hezký den :).

01

Odpovědět

trevor noah dislike a poustim video

813

Odpovědět

tvl jak by tahle anketa dopadla na idnes?? z videacesky se začíná stávat oáza osvícenectví :'D :'D

116

Odpovědět

Tak jakože je celkem logické, že do armády nepůjdou mentálně labilní lidé.

1615

Odpovědět

via muj koment dole, dik. Ne, neni to takhle cernobily

02

Odpovědět

čo znamena to Q ?

00

Odpovědět

"...queer osoby (odmítající tradiční genderové identity)." - popis pod videom :)

10

Odpovědět

Skupina lidí která má mnohem vyšší tendenci k sebevraždám nemá v armádě co dělat. Sloužit v armádě neni právo, ale výsada.

1910

Odpovědět

Změnit si pohlaví, pokud se dotyčný jedinec narodí v jiném těle, je naprosto v pořádku.

Se zákazem LGBTQ v armádě nesouhlasím, ale na druhou stranu má dvě stany mince. Operaci a následnou hormonální terapii zajišťující změnu pohlaví hradila armáda. To je dle mého názoru z principu špatně. Náklady mělo řešit zdravotní pojištění - ať už soukromé nebo státní. A to vůbec neřeším, že zodpovědní rodiče by si měli nechat před plánováním rodiny udělat testy na pravděpodobnost vrozených genetických vad.

Celkem by mě zajímalo, jak zákaz řeší intersexuální jedince - nesoucí genetické informace obou pohlaví. Například běžkyně: Stanisława Walasiewicz z Polska nebo Caster Semenya z JAR. Nebo bude někdo stále tvrdit, že to jsou zrůdy a úchylové?

88

Odpovědět

proč by to proboha mělo hradit zdravotní pojištění? Pokud se někdo chce zmrzačit tak za vlastní peníze. Netvrdím že jsou to zrůdy a úchylové. Každý má právo dělat si se svým tělem co chce. Ale právo na to jít do armády, na ženský záchody nebo do "dívčí školy" jako trasngender určitě nemá. Sorry jako. A navíc není to zdravotní problém, takže se na to určitě nemá vztahovat zdr. pojištění.

77

Odpovědět

+sasA víš že tady změnu pohlaví pojišťovna hradí? Pokud samozřejmě doktor potvrdí, že má „mozek jiný pohlaví než tělo“ a nejedná se o nějakou psychickou poruchu atd. Čet´ jsem rozhovor s doktorem, který tyhle lidi léčí, a potvrdil, co jsem si myslel: ty případi z ameriky, co chtěj zavádět 30 dalších pohlaví, jsou prostě attention whores. Pokud je někdo transgender, je to porucha, s kterou se člověk narodí a chce se jenom fyzicky stát stejným pohlavím, jako se cítí. To, že někdo zavede víc genderů, jeho problém absolutně neřeší. Jestli se někdo necítí žádným ze 2 pohlaví (ty queers), problém neni ve společnosti, ale v jeho hlavě.

80

Odpovědět

+sasTakže pokud se narodí chlapeček s nefunkční dělohou bez vaječníků a funkčním penisem s varlaty, tak to má zaplatit ze svého? On za to nemůže, prostě s**t happens.

To je opravdu nestoudná drzost odvádět daň jménem „zdravotní pojištění“ a požadovat od pojišťovny (v našem případě Český stát) plnění, viď? Pokud uzavírám smlouvu jako pojištění, mám právo vědět na co, za kolik, s jakými podmínkami a na jak dlouho.

Pojistné podmínky by měly být přizpůsobeny lidem, co je odvádí a mít možnost výběru. V Česku je to zatím pouze a jenom černá díra na peníze (stejně jako důchody) a není politická vůle provést reformy.

42

Odpovědět

Člověk co je transexuál to nemá v hlavě v pořádku. Člověk co je gay má možná také nějaké odchylky, ale je to jen o výběru partnera, kdežto transexual, není spokojený se svým tělem, v hlavě má úplnej bordel. Opravdu chceme lidi s bordelem v hlavě co se cítí ve svém těle cize jako vojáky? At tam jsou lesbičky, at tam sou gayové, ale pro transexuály teda nehlasuju.

2617

Odpovědět

jezis kazdej musi pri vycviku dokazat, ze to ma v hlave v poradku, ale proste to takhle obecne zakazat je podle me spatne

136

Odpovědět

Člověk co je transexuál nemusí mít bordel v hlavě. Jsou lidi co se prostě cítí jako druhé pohlaví a pokud už jsou na hormonech nebo podstoupili operaci nebo se prostě jen oblékají a chovají jako to pohlaví v kterém se cítí tak nemají bordel v hlavě.. Jde o to, že pokud žena podstoupila operaci a byla na hormonech a teď je muž. Tak není méněcenným mužem v armádě od “normálního“ muže.

93

Odpovědět

Klasické odpoutávání pozornosti. Něco podobného známe i tady u Zemana, když naseká nějaký průser, ostudu nebo potřebuje oživit upadající preference. Co udělá? Propustí odepsanou mrtvolu Kajínka a veřejnost s médii mají okamžitě oživlé téma, které přebije to podstatnější - ten jeho průser. Trump má v posledních týdnech problémy ohledně Rusů a kampaně, figuruje v ní přímo jeho syn, taky mu neprošlo zrušení Obamacare, protože nemá žádnou alternativu, která by ji nahradila a rezignoval mu mluvčí, takže předhodí veřejnosti a médiím tohle, což se týká tak pěti lidí v milionové armádě (předpokládám, že gayů a leseb se to netýká). Těch doslova pár lidí je tak nepodstatná záležitost, že by se jí nikdo při smyslech (ani retard Trump) nezabýval, ani kdyby ho to skutečně sralo, ale teď se to holt hodí, protože mu bude jedna strana tleskat (a nebudou jí zajímat jeho průsery) a druhá mu spílat (a na chvíli přestane řešit jeho skutečné průsery). Na tomto příkladu je krásně vidět, jak je veřejnost snadno zmanipulovatelná a Trump jen potvrzuje, že je unikátní blbec a vážně by mě zajímalo z řad jeho ohromných fanoušků, co vlastně přinesl, krom schizofrenie. Já z jeho politiky necítím vůbec nic, vlastně mám pocit, že žádnou nemá. Žádný směr, ani idea, jen schizofrenie na twitteru a rozkoly ve vlastní vládě, spojené o skandály, a to je asi tak všechno, co za půl roku přinesl.

187

Odpovědět

Jo ale furt lepsi nez ta druha m***a, vyhrat to ona tak se sem nasere mnohem vic rucnikaru a kdo vy jak by to vypadalo v Sirii.

107

Odpovědět

+The GGČeština by se jistě nezhoršila.

65

Odpovědět

+The GGZahraniční politika USA vypadá naprosto stejně, ať tam sedí republikán nebo demokrat. Trump jede ve stejných kolejích jako Obama a vůbec nic, co žvatlal v kampani, ještě nezavedl.

65

Odpovědět

Směšný, jak se ten n**r snaží být vtipný. Kdyby raději šel sbírat bavlnu. Každopádně Trump udělal chybu, protože před těmi strašidly by každý nepřátelský voják utekl a nebo se pochcal smíchy.

1531

Odpovědět

To sú činy človeka, ktorý: - vždy plní svoje sľuby (zbožňujem LGBTQ a preto im odoberiem práva)
- je proste génius (LB...hmm, inak bola ta skratka.. mysli, Donald, mysli.. LG....B..T...a Q, LGBTQ! wow, som najlepší prezident hneď po Lincolnovi)

54

Odpovědět

Jakej je v praxi rozdíl mezi transgender vojákem (varianta žena v mužském těle) a gay vojákem?

11

Odpovědět

Transgender voják (varianta žena v mužském těle) vyžaduje například přístup na dámské toalety.

11
Další