DownturnThe Guild (S05E07)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 14
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:288
Počet zobrazení:7 481

Dnešní epizoda je zejména o Tink a konečně se po skoro pěti řadách seriálu dozvíme něco také o této postavě. A jak už to začíná být zvykem, i v této epizodě se objeví nějaká ta osobnost. Tentokrát konkrétně Neil Gaiman, velice úspěšný britský spisovatel se zaměřením na sci-fi a fantasy. Mezi jeho nejznámější práce patří například komiksy o Sandmanovi a kniha Stardust na jejíž motivy byl natočen film Hvězdný prach. Ještě bych zmínil, že nedávno napsal scénář k jedné z epizod nejpopulárnějšího britského sci-fi seriálu Doctor Who. No a tou druhou celebritou je Richard Hatch, herec z mého nejoblíbenějšího sci-fi seriálu Battlestar Galactica, kde v původní verzi z roku 1978 hrál roli Apolla a v nové Battlestar Galactice od Rona Moora z roku 2003 hrál roli Toma Zareka. Další díl čekejte příští čtvrtek v 17:00 a bude to opět zatím ten nejdelší v historii seriálu.

Přepis titulků

Velká rozhodnutí. Velká životní rozhodnutí... Posledních pár let... Slyšeli jste mě fňukat, takže máte představu. Objevení Hry a guildy mi zachránilo život. Bylo to pro mě útočiště, kde jsem se cítila bezpečně. Poslední dobou jsem ale sešla z cesty a.... Když přestanu hrát Hru, budou spoluhráči dále mí kamarádi? Měl snad Floyd pravdu a nikdy nebyli skuteční?

No Codex, kdo jsem? To musím zjistit. Nechci být dospělá! Mám hlad, asi zavolám pokojovou službu. Proč je pokojová služba tak drahá? The Guild - 5x07 - Downturn No co. Už dva lidi si mě spletli s tou asiatkou z...

jakéhokoliv seriálu. Převlíknu se a hned zmizím. Co tentokrát? Všechny jsem je vyrobila sama. - Děláš si legraci? - Na studentku medicíny to jde, co? To jo. Už nejsem na medicíně. Posledních 5 semestrů jsem studovala navrhování kostýmů. Jo.

Je v tom ale háček. Mí rodiče dva roky platili za studium medicíny. Nemají tušení, že jsem změnila zaměření. Proč jim to neřekneš? Jsem adoptovaná. Nemůžu to podělat, to je jako špatný nezávislý film. Jo ty jsi adoptovaná. Proto jsou tvé sestry bělošky. Ne, že by bylo více jiných možností. Byli tak nadšení, že ze mě bude doktorka.

Nechci je zklamat, takže pokaždé, když mi napíšou: "Je tohle znaménko rakovinotvorné, drahá?" musím je ignorovat. Proto jsem se včera večer vyhýbala Laře a Taře. - Sleduj mou Gagu. - Úžasné. Lara a Tara? - Rýmující se dvojčata? No fuj. - Jo, je to k smíchu. Hezká Chun-Li.

Měla bys jim to říct. Těžká rozhodnutí se těžce rozhodují, ale... budeš se pak cítit lépe. - Tak trochu. - Děláš si srandu? V podstatě jsem od nich kradla. Ne, díky. Lhaní a ignorování je lepší. Nechtěla jsem říct, aby sis sehnala život. Ne, ne. Máš pravdu. Měla bych žít život méně smutně. Jen nevím, co to znamená.

Hej, Vorku! Kámo! Natáčíš špatným směrem. Kouzlo se odehrává tady. Tvůj pohled na tu miss MCBP je ztuhlej jako kokos. Madelyn Twain je a byla bohyní televizní obrazovky. Hrála nebojácnou asistentku profesora Chucka Boswella jménem Charity Maddox v nezapomenutelném sci-fi seriálu Prsteny času v letech 1992 až 1997. Takže než se narodila moje mamka.

Byl jsem vedoucí jejího fanklubu. Věnoval jsem tomu svá mladá léta. Pak nás všechny zradila a skončila. Její odchod byl tak náhlý, že za ni nemohli najít náhradu. Její postava Charity prostě zmizela v epizodě z římské éry a již nikdy ji nezmínili. Prsteny času byly zrušeny o půl řady později. Proklínám tě, Madelyn Twain. Když ji nesnášíš, tak proč se třeseš?

Je stále tak krásná. Dobře. Stůj, stůj, kluku! Podívej, Sandman skončil před 14 lety. Tyhle děti nemají tušení, kdo jsem. Pořadatelé mi dali tu největší místnost, bude to hrozný trapas. Vaše síť Držičů míst je má jediná naděje.

Jasně, jasně, jasně, jo. Vaše práce je v pohodě, když má někdo rád všeobecně uznávané, úžasné grafické novely a tak. Ale... nevím. Pár milionů fanoušků na Twitteru k nadšení Mega-Gameoroma-Conu ze spisovatele nestačí. Podívejte... Sandman Zero vychází příští rok. Dám vám podepsané vydání.

S osobním věnováním. Zneužít síť pro panel? Musím běžet, mám spoustu práce... Budete v tom komiksu. Na obálce a přidejte mi svaly. Není to tenhle typ komiksu. Tak ho takovým udělejte. Tak zvláštní poděkování nebo tak něco...

- To by šlo. - Ve 2 odpoledne, pokoj 5A? Ve 2 odpoledne, pokoj 5A. Upozorním síť. Jen pro tentokrát. Jsem vám opravdu vděčný. Děkuji mockrát. Je to úplně nový festival, komiksáři. A Držiči míst mu vládnou.

Šiř to dál. - Sbohem. - To nedělejte. Promiňte, Neile Gaimane. Ahoj, krásko. Můj šéf by tě rád poznal. My jsme ti lidi z populárního koutku. Bladezzi, ty blbej piráte. Vy máte tolik práce. Vaše nadšení pro fanoušky je obdivuhodné.

Nemůžu si pomoci, ale popularita mi chybí. Není to tak těžké a víte co? Myslím, že tady Vork by vám to mohl zařídit výměnou za osobní setkání, jestli mě chápete. Ahoj, Madelyn. Rád tě zase vidím. Ahoj, chlapi. Řekněte mi, jak ten Twitter funguje a k čemu mi je. Můžu se s vámi vyfotit na MyFace? Moje teplá teta se zblázní.

MyFace? Ten znám. Jednou jsem tam potkal ženu a rozhodně to nebyla tvoje teta. I když možná byla. Co kdybychom si spolu večer všichni někam vyrazili? Myslíte nás - jako další lidi, co znám - a vyrazit - jako mluvit a prostě pohoda? Ráda bych se dozvěděla něco o těch nových technologiích a vy jste experti.

Vork nepůjde. Myslí si, že vy herci jste jen loutky. Bez urážky. Tamhle Madelyn... Já... spolu. Ve stejném pokoji... dáma. - Asi chce říct ano. - Skvělé. - Jo. - Pokoj 304, v hotelu Westin přes ulici v 7 večer. Dobře, pojďme zpátky do našeho koutu. Otřu tě a s vámi se uvidíme večer.

Zní to jako datel. Je to pták a má rád dřevo. Na tohle talent nemáš. A také nedokáže správně namíchat opiovou tinkturu. Katastrofa. A její chloroform je neúčinný. Spirituální tabule zatím mlčí. A kvůli těhotenství nemůže požívat opium ani absint.

Je opravdu škoda, že jste naprosto nepoužitelná ve všech oblastech strojenosti. Nemůže s námi na soutěž kostýmů, prostě nemůže. Musíme působit seriózně. Rozumíte? Jak složité to asi může být? Sehnat kostým, chovat se arogantně, hotovo a hotovo. Snažíte se podkopat naši víru?

Steampunk je jedinečný vzhled a životní styl a... Melino! Tvoje šněrovačka. Tvoje šněrovačka! Steampunk je steampunk. Popsatelný pouze svým vlastním názvem. Děkuji ti, drahá. Dlužím ti tonikum u večeře. Omlouvám se, drahá.

Tvá snaha byla obdivuhodná, ale když to nechápeš, nemůžeš se toho účastnit. "SMUTNÁ CLARA JE SMUTNÁ." Jak jsem říkala, byla jsem rozčarovaná kvůli hře a guildě, ale když ses mi nahoře svěřila, opravdu to pro mě hodně znamenalo. Takže jsem chtěla udělat něco pro tebe, co nebude o mně.

To už nestačí papírové blahopřání? April Lou! Tak rády tě vidíme! Podívejme na tebe, krasavice. April Lou? Beru to zpátky. Nejsi v pohodě. Jsi mrtvá!

Překlad: Zoidy www.VideaČesky.cz

Komentáře (36)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mě to baví pořád... žádnou takovou hru nehraju, takže nejsem případ, kde by mě v první sérii nalákali právě na to, takže když teď neřeší vyloženě hraní, tak s tím ani problém nemám :)
Bloody: Proč "hlavně" Nikdykde? Třeba napsal hlavně Koralínu nebo Američtí bohové...

P.S. Clara a Zaboo jsou boží.

191

Odpovědět

Proč je poslední dobou trend vytlačit z úspěšnejch věcí co nejvíc i za ztrátu kvality??? HIMYM, MTG a teď už i The Guild jdou do kelu. Jestli budou pokračovat tímhle stylem tak ten seriál zabijou a další sérií to pohřbí.

1814

Odpovědět

Souhlasím, ten seriál už ztrácí svoje kouzlo a svojí originalitu:-(

1814

Odpovědět

no já nevím, já se u Guild zasměju víc než třeba u Trooperů a o Dorkly birds nemluvě. Si nemyslím, že Guilda jde dolů, ale spíš se vydává jiným směrem než jsme zvyklý.

212

Odpovědět

Pridávam sa, nová séria Guild je už nič moc. Kedysi populárny a kvalitný seriál ide veľmi dole. A hlavne sa čuduje Filionovi a Gaimanovi, že do toho išli - pretože je očividné, že do toho išli len a len na základe minulých sérií - čo je smutné.

Tento diel pre mňa len za 6 - silné sklamanie a pozerám to už len zo zotrvačnosti - celé to s tým steampunkom, o rodine tink, o živote codex - to si už môžem pozrieť 90210 namiesto toho.

189

Odpovědět

Kolik ti Milo je, asi moc ne. Ses duchodce. Jo bezva sem mladej duchodce. Proste a jednoduse the guild se mi vic libilo v prvnich seriich nez ted a kdyz je to tak zhavy tema na flame war tak at ale je to tak. Jak to pise Radiaw tak vidim i ja. A verte ze malo kdo zral vic The guild vic nez my dva. Do you wanna date my avatar to pro nas byla hymna za dlouhych wowko veceru :D (Pouzivam celej zivot anglicky herny klavesnice bez carek a hacku, po slepu je neumi. To kdyby se tu zase nejakej moralista chtel posrat :* )

184

Odpovědět

Přesně to samý jsem tuším psal u minulýho dílu, už to není o hráčích event. WoWka, ale jak si žijou někde a co dělaj za kraviny a jaký rodinný řeči vedou. Koukám na to už jen z principu abych to viděl vše ... jinak už mě to nebaví jako první díly .... kde tu hru řešili ..

183

Odpovědět

Souhlasím s 123..
Kolik ti vlastně je, milo? Asi moc ne, když NEUMÍŠ psát s háčkama, čárkama..Atd, atd. Prvně se postarej o důstojnost zevnějšku, protože zevnějšek tvoří komentáře, které sem dáváš! A víš co? Vůbec jsi nás nepřesvědčil o tom, že bys důchodcem nebyl..

183

Odpovědět

Nu, milý milo, nemusel jsi reagovat ani na můj první komentář, ani na druhý. Pokud sis dal tu práci se 3x ozvat, musí tě to alespoň trošku bavit. Pokud hovoříš pravdu, uź se neozveš. A to je asi tak všechno co jsem tu chtěl říct. Měj se jak chceš, ne! Vlastně: mor,pech a neštovice na tě..

182

Odpovědět

Všiml si někdo vůbec, že tu nafintěnou steampunkovou dámičku hraje Maurissa Tancharoen, aka scénárista a herečka v Dollhouse a Dr. Horrible?

181

Odpovědět

123 Ja totiz hochu uplne nenavidim kdyz se nekdo povysuje nad neci nazory. Kdyz vidim nazor s kterym nesouhlasim tak ho prece nebudu komentovat a vyjadrim nazor svuj ne ? Ale zacit vetu slovy pro milo: a pak mi psat at jdu sledovat telenovely a ze sem duchodce nebo co. Co kdyby ses radeji staral o sebe a svuj nazor nez resil ten muj ? Tyhle internetovy vyhledavace opacnych nazoru, aby je pak posleze mohli negativne a radoby chytre okomentovat totiz nenavidim. Doufam ze ti spadne net a ty se z toho poseres. Ted jdu do prace takze si pis o mne beze mne jesi mas zajem, stejne mne tyhle hadky nebavi. Oi.

186

Odpovědět

milo
Pročpak tak agresivně ? Z toho co jsi napsal mám spíš dojem, že jsi to právě ty kdo neunese můj komentář. A zrovna nechápu proč bych měl býti telenovelou. Jedná se o žánr televizního seriálu. Nevím, že bych měl něco společného s televizním seriálem. Pokud chceš někoho urazit, dělej to prosím pořádně ;)

183

Odpovědět

123 Ne neprezijeme zmenu, ty ses totiz buh a mi jen kreteni protoze mame jinej nazor. To se mam posrat ze se ti to libi ? Mne se to libilo vic driv a jesi proste neuneses tihu komentaru tak je necti. Telenovelo.

187

Odpovědět

kvr - stejně jako milo. To sakra nepřežijete změnu ? Jste jako důchodci co sedají každej den na lavičce a nadávají proč se jen to počasí mění. Pokud chceš neměnný instatní seriál podívej se na nějakou telenovelu. A dle mého názoru je myšlenka seriálu stále stejná, jen hledat...

183

Odpovědět

milo: Můžeš se dívat na staré díly, dokola a znovu. Určitě tě to po 4 zopakováních přestane bavit, tak asi proto ta změna. Mě se to moc líbí, zatím 2. nejlepší série the guild (imho).

183

Další