Královská rodina je k smíchuThe Jim Jefferies Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 3
63 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:174
Počet zobrazení:4 979

Zdá se vám britská královská rodina v dnešní době tak trochu zvláštní? Nejste sami. Své o tom ví i jeden ze scenáristů Jimovy show Matt Kirshen, který je jakožto Angličan odbroníkem na královskou rodinu.

Přepis titulků

Moje rodná Austrálie je součástí Commonwealthu, což znamená, že naší hlavou státu je královna Alžběta II. Její rodina je i naše královská rodina a pomalu, ale jistě se zvětšuje. Před pár týdny se narodil nový princ a princ Harry se zrovna oženil s Meghan Markle. S dalšími královskými zprávami přichází jeden z našich scenáristů a oficiální Angličan Matt Kirshen. Díky, Jime.

Díky, Jime. Na papíře jsem Angličan. Z královská svatby jsi nadšený, že? Ne, je to směšný. Jo, přesně tak. Královská rodina je směšná. Je trapná, nedemokratická, nespravedlivá a naprosto nezbytná. Počkej, tomuhle vážně věříš? I když jsem technicky vzato jejich poddaný, jde podle mě o ubohou slavnou rodinku. Jako by ses musel klanět někomu z Kardashianů.

Ale Jime... Je to ještě mnohem horší. Je to spíš. jako kdyby se Kardashianovi po stovky let pářili jen mezi sebou a to, co po staletích incestu vyleze z poslední Kardashianky, se vytiskne na bankovky. Jsem zmatenej. Proč přesně tomuhle fandíš? Protože je to upřímné. To je rozdíl mezi USA a zeměmi Commonwealthu. V Americe každé dítě slýchá, že jednou může být prezidentem. To je sračka!

Nikdo v téhle místnosti prezidentem nebude, ani nikdo z diváků u televize. To jsou jen bláhové sny. Tak je nech snít, Matte. Je to zábava. Zábavné je možná snít o tom, že z vás bude Batman, ten ale zemi nevede. Podívejte. Když mi byly tři, řekli mi: "Nikdy nebudeš král." Tohle říkají všem malým dětem. "Nebudeš král. Nebudeš královna. Vzdej to." Z nás se pak stanou lidé plní vzteku a nenávisti.

A proto máme zdravotní péči zdarma. Nejsem si jistej, že v tom vidím souvislost. Jime, v Londýně je právě teď čtyřtýdenní dítě, které je nám právně nadřazené. Princ Louis je v současné době méně inteligentní než pes, a přesto je vhodnějším kandidátem na vládnutí země, než kdy budu já. Jediné, co nám brání vtrhnout do paláce, je bezplatný penicilin. S tím souhlasím. Je pravda, že zdravotní péče je v zemích Commonwealthu skvělá. Můžu jít do nemocnice s uštknutím od hada, kterým jsem se nechal záměrně uštknout, a doktor mi řekne: "Už tě zas rafnul, Jime, co?

To spravíme." Přesně tak. To s tím americkým přístupem, že dokážeš cokoliv, nemáš. "Když si udělám úkoly a vyčistím si zuby, jednou budu prezident," "Dokážu s AR-15 a kámošem Mikem, co dělá sklapovačky, svrhnout tyranskou vládu." My víme, že tohohle nedosáhneme, takže se o to ani nesnažíme. Je to něco za něco. Královská rodina má zlatý kočár, my osm měsíců mateřské. Soukromý královský záchod? Čtyři týdny placené dovolené. - Soukromý záchod?

- Jo. Královna má vlastní soukromý záchod, kamkoliv přijede. A to je těžké břímě. Zní to skvěle, ale jakmile se na něm vyřádí... nemůže to na nikoho svést. My ano. "Nevím, kdo tam byl přede mnou, ale... královna to nebyla." Přesto ale být celý život považován za druhořadého občana... Není to trochu pesimistický? Jo.

Británie je na pesimismu postavená. Naše nejznámější motto je: "Zachovej klid a pokračuj." Klidně by to mohlo být: "Drž hubu a krok, debile." A s tímhle jsme přežili válku. Ale no tak. V Americe třeba taky jednou bude bezplatná zdravotní péče. Ne. Dokud se tu věří v nějaký americký sen, tak nebude. Nikdy se nedočkáte svobody, která souvisí s tím, že nemáte vyšší cenu než corgiho hovínko, které lokaj slízává z královniny podrážky. Američané, přestaňte si myslet, že jste výjimeční.

Zkuste být prostě víc britští. Vím, že to zvládnete. Byli jste my. Díky, Matte Kirshene. Ten nikdy králem nebude. Tenhle chlápek fakt ne. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Možno je hodnotenie nižšie aj z časti kvôli samotnému prekladu. Netvrdím, že by bol preklad zlý (pretože nie je), ale niektoré pasáže by sa dali preložiť trefnejšie, čo by dodalo videu trochu na vtipnosti. Viem, že som sa na beztitulkovej verzii pobavil viac.

12

Odpovědět

Na peníze se jim monarchie vyplatí: https://finmag.penize.cz/ekonomika/336212-miliardova-znacka-windsor-britum-se-monarchie-vyplati

Jinak vesměs souhlas, ale podání nic moc.

20

Odpovědět

Slabý, ale jen díky blbému, příšerně strojenému podaní. Kdyby tam místo nich byli Conan a Bill Burr, nebo Louis C.K. a říkali nemlich to samý, tak by to bylo o něčem úplně jiném. Sakra, i jen psané by to bylo podstatně vtipnější.

123

Odpovědět

myslím, že C.K nebude dlho v žiadnej TV

00

Odpovědět

Ou. To jsem nezvládla dokoukat. Za mě slabá slabota. Popravdě mi u toho bylo trapně.

48

Odpovědět

100 %
vždyť je to neskutečně pravdivé (toto možná někteří jedinci neustáli)

1613

Odpovědět

Jimove standupy sú super, jeho seriál excelentný, ale toto je tak hrozne hlúpe, trápne a nevtipné, až mi je trápne za neho... človek by čakal, že človek jeho razenia bude mať nejakú sebareflexiu... na druhej strane, ked CC platí, tak prečo to netočiť :) Za dobré vtipy koks nekúpi, mám pochopenie, ale je to fakt hrôzna sledovať :D

93

Odpovědět

omg to je dobrý, proč to má jen 43%? :D

134

Odpovědět

Lebo je to trápny a nevtipný, strojený dialóg, bez hlavnej pointy s trápnymi a urážlivými vtipmi

1214

Odpovědět

+artogonPointou je ukázat, že anglická královská rodina je dinosauří přežitek, který stojí spoustu peněz a je k ničemu.
Ano, vím, že skrze turistickou ekonomiku něco i vydělává, ale už jen je vydržovat na nějaké úrovni stojí tunu a jakákoliv jejich akce (viz. tato svatba) stojí víc, než celoroční výdělek Rumunska.

12

Odpovědět

+cyankalMyslím, že to bolo ročne okolo 250 mil. libier za živenie kráľovskej rodiny, ale za to vyše pol miliardy za turistiku kvôli Buckinghamskému palácu a jeho obyvateľov.

10

Odpovědět

Vtipný to možná je, ale pravdivý to rozhodně není.
1) věci „zdarma“ musí vždycky někdo zaplatit - naposledy naše agrárně-nacionálně-socialisticko-demokratická vláda soudruha Bureše zavedla „jízdné zdarma pro seniory a studenty“ a potichu přitom zvýšila daně
2) zdravotnictví v UK rozhodně není na dobré úrovni, posledně si z toho několika bonmoty utahoval princ Filip (což je obdoba našeho hradního kořaly Emana Miloševiče)
3) 8 týdnů mateřské a 10 měsíců rodičovské dovolené by se mělo z UK přinést i k nám
4) Královská rodina je demokratická, protože je po každých volbách respektovaná, o jejich svržení neusiluje ani soudruh Corbyn

02