Období neosvícenstvíThe Jim Jefferies Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 3
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:86
Počet zobrazení:4 490

Mezi osobnosti s vlastní talkshow se letos zařadil Jim Jefferies, kterého možná z našeho webu znáte jako stand-up komika (Jim Jefferies o náboženství). Nyní se pravidelně objevuje na Comedy Central a dnes má jeho show premiéru zde. Podívá se na roli vzdělání ve společnosti, konkrétně jak se v Americe dostává spíše do pozadí zájmu.

Přepis titulků

V naší zemi jsme svědky obrácené renesance. Znalosti byly dříve brány pozitivně. Inspirovali nás lidé jako Nelson Mandela, který řekl: "Vzdělání je tou nejmocnější zbraní, díky které můžeme změnit svět." Silná myšlenka. Ale je to idiot. Všichni totiž víme, že nejmocnější zbraní je atomovka. Proto taky neslyšíme o tom, že by na nás Kim Čong-un chtěl shodit vzdělání.

Postupem času ale zkušenosti a vzdělání ztratily svoji váhu. Většina republikánů, konkrétně 58 %, věří, že vysoké školy mají na náš národ negativní dopad. To je docela smutné. Zbylých 6 % věří, že čokoládové mléko se dojí z hnědých krav. Ne, dělám si srandu. Ve skutečnosti je to 7 %. To jsou opravdová čísla.

A 10 % lidí věří, že jahodové mléko je z teplých krav. Pokud chcete důkaz, že si nevážíme vlastního vzdělání, věnujte pozornost ministryni školství Betsy DeVosová. Dokáži si představit, že by ve školách mohla být zbraň, která by chránila před medvědy grizzly. Abych jí nekřivdil, grizzly je její označení pro Araby. DeVosovou také soudí za to, že nechránila studenty před podvodnými univerzitami. Má na triku víc zničenejch životů než kelímky na chlast.

Konzervativci mají největší problém s tím, co podle nich vyšší vzdělání představuje. Politicky korektní bezpečné zóny pro liberální sněhové vločky. Jako vždy chtějí liberálové konzervativce umlčet a pak požadovat místnost se štěňátky a omalovánkami. A víte co? Souhlasím. Liberalismu už bylo dost. Je to jen další znak toho, že Amerika hloupne.

Země, kde je každý vítězem a nikdo se za sebe nemusí stydět. Možná kdybychom pořád nepodporovali dětinskýho Kid Rocka, nekandidoval by teď do zku*venýho senátu. Takže.. Co vlastně republikáni získají, když mladé odradí od vyššího vzdělání? Vyhráli jsme díky méně vzdělaným a já je miluju. No jasně, voliče. Faktem je, že Trump vyhrál díky lidem bez vysoké školy.

A když konzervativci ignorují vyšší vzdělaní, rozšiřují tím řady svých podpůrců. A tím se tohle období neosvícenství ještě zhoršuje. Konzervativci se vyhýbají vyššímu vzdělání, ale jsou na tom liberálové vůbec lépe? Ti zažraní knihomolové. Zamyslete se nad tím. Za vysokou zaplatíte majlant a získáte dovednosti k ničemu. A jakmile ji absolvujete, hurá do světa dluhů!

Dluh studentských půjček dosáhl výše 1,34 bilionu dolarů. A nikdo vám nezaručí, že si najdete práci. Najít práci po vysoké je jako vyhrát v loterii. Akorát vás los stojí 200 tisíc dolarů, a pokud vyhrajete, zbytek života strávíte tím, že budete ten los splácet. Podívejte... To, že získáte vysokoškolský titul, z vás neudělá chytřejšího úspěšnějšího ani dobrého člověka.

Tenhle trend pohrdání intelektem ale musíme obrátit. A provedeme to tak, že začneme u sebe. Inspirovali mě političtí kandidáti z řad celebrit jako Kid Rock nebo Antonio Sabàto Jr. A proto dnes oficiálně oznamuji, že nikdy za nic na světě nebudu kandidovat na prezidenta. A řeknu vám proč. Zaprvé...

nenarodil jsem se v Americe, takže kandidovat nesmím. Ani nevím, jestli mám rodný list. Zadruhé jsem v minulosti provedl dost pochybnejch sra*ek a všechno je to dost podrobně zdokumentováno, protože jsem ty věci sám přiznal. Co je ale nejdůležitější, netuším, jak být prezidentem. Stál bych za ho*no. Amerika si zaslouží víc než prezidenta Jima Jefferiese.

Takže vás prosím, až půjdete v roce 2032 k volbám, nevolte mě. Volte Taylor Swift. - VOLTE JIMA JEFFERIESE NIKDY - Díky a bůh žehnej Americe. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Docela se divím nízkému hodnocení.
Já s Jefferies souhlasím. Sice fakta zahání do extrémů, ale opravdu začínáme žít v době, kdy jsou vzdělání a inteligence nedocenění a svět pomalu začínají ovládat tupci.

30

Odpovědět

Absolventi liberal arts, gender studies, american history, history of art, feministické štúdia atď. nie sú vzdelaní a väčšinou ani inteligentní. Preto sa nemôžeme diviť, že sú "nedocenení."
Ja vidím v okolí pravý opak, ľudia miesto Nory Mojsejovej zdieľajú na facebookoch Elona Muska :)

12

Odpovědět

Tak to je prekvapenie... Jim je pán komik... Skvelé standupy, excelentný seriál... ale týchto druhov show je už tak obrovské množstvo, tak hrozne sa opakujú, že to už jaksi nieje zaujímavé a ani zvlášť vtipné...Je to proste ohrané...

94

Odpovědět

Kde je Oliver???

93

Odpovědět

co ti vadí na tomto videu? hahaha, zbytečně jsem zapl počítač...

02

Odpovědět

Oliver má pauzu až do 10.9.

20