Thumbnail play icon

Brexit IIILast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:243
Počet zobrazení:12 053

John Oliver se vrací po přestávce ve vysílání a znovu se vrací k tématu, které už několikrát probíral. Jak se brexit blíží, stále víc to vypadá, že to bude jedna velká katastrofa. Theresa Mayová nedokázala vyjednat takovou dohodu, kterou by zákonodárci schválili, takže se zdá stále pravděpodobnější, že Spojené království odejde z EU bez dohody, což může znamenat obří problémy. Jde s tím ještě něco dělat? A pokud ano, jaké jsou možnosti?

Komentáře (50)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jsem jediný, který nemůže video přehrát ? :(

00

Odpovědět

A tohle se nejspíš stane kdykoliv vyhlásíte referendum o nějaké odborné věci a ovlivňujete hlasy triviálními hesly na autobusech ... ke slovu se dostane nekonečná tupost a hloupost. Ti lidé chtějí mít obě ruce netknuté, tak proč si jednu amputují? Tahle naprostá nelogičnost toho co britský parlament a voliči vlastně chce a nechce, je na tom to nejhorší, oni chtějí všechno jako dřív, a současně všechno jinak ...

60

Odpovědět

Protone, protone, ... Ani bych se nedivil kdybys vedle toho nezastával i názor: "na co vlastně potřebujeme elektrony, ať si jdou, stačí protony, nepotřebujeme je ... prostě elektrony zmizí a všechno se urovná časem" ... odchod bez dohody znamená pokles ekonomiky, už to pochop, zavedení cla na export způsobí že výrobky VB budou v Evropě nekonkurenceschopné (drahé, chapeš ? za cenu navýšenou o clo je tady prostě neprodají), na hranicích se budou tvořit takové kolony že to co by možná prodali sem ani nebudou schopni přivézt dřív než za měsíc. Prostě si konečně ty jeden elementární protone dohromady 1 + 1 . To že nebude platit irská pojistka způsobí značné zemětřesení ve vnitřní stabilitě VB (které je samo o sobě takovou malou unií, že ano). Co ještě nechápeš ?

21

Odpovědět

Protože mě to začalo zajímat, tak jsem si udělal domácí úkol a koukl jsem se na země, které vstoupili do EU v roce 2004 a v roce 2007
Takže
HDP 2004-2007

ČR: 119 mld -> 189 mld tj. 159%
Rumunsko: 76 mld-176 mld tj. 231%
Maďarsko: 104 mld -> 140 mld tj. 135%
Slovensko: 57 mld -> 86 mld tj. 151%
Bulharsko: 26 mld -> 44 mld tj. 169%
Estonsko: 12 mld -> 22 mld tj. 183%
Lotyšsko: 14 mld -> 31 mld tj. 221%
Litva: 22 mld -> 40 mld tj. 182 %
Kypr: 17 mld -> 24 mld tj. 141 %
Malta 6 mld -> 8 mld tj. 133 %
Polsko: 255 mld -> 423 mld tj 166 %
Slovinsko: 34 mld -> 48 mld tj. 141 %

A teď, bez nápovědy. Které země vstoupili do EU až v roce 2007 a které vstoupili v roce 2004? Celkově si myslím, že by to stálo za to udělat nějakou komplexní statistiku, ale neměla by být ideologicky zatížená - to znamená, že pracovník s daty by ideálně neměl vědět co dělá... což je trochu problém. Jak moc EU v dobách růstu tento růst podporuje a projeví se to pozitivně, nebo negativně (pokud se to neprojeví tak EU asi nemá úplně ekonomický smysl)? Jak moc v dobách krize EU symbolizuje stabilitu a jak moc stabilitu opravdu znamená oproti oblastem, kde EU nevládne svou vlídnou rukou?

154

Odpovědět

Já furt nechápu proč to vidí všichni jako negativní věc? Že Británie odejde bez dohody.
Co je na tom tu dohodu vytvořit a doupravit až časem, až zjistí co jim tam funguje a prospívá a co ne.
Podle mě Brexit bude pro Británii z dlouhodobého hlediska pozitivní rozhodnutí.

1432

Odpovědět

"Já furt nechápu proč to vidí všichni jako negativní věc?" - Viděl jste vůbec to video? Tohle je dotaz hodný některé z těch krásek ze začátku. :D

356

Odpovědět

Pozitivni rozhodnuti?! A v Irsku at se klidne pozabijej ne?!

111

Odpovědět

+DEivoPanebože, však pokud vím tak již dávno vyčlenily několik miliard na odchod bez dohody. Kromě toho ve videu zaznělo že je taktéž napsáno již mnoho nových pravidel, pokud odejdou bez dohody.
Prej pozabíjej, už nežijeme ve středověku..

220

Odpovědět

+ProtonAle co prodejce květů? A jeho rodina? A jeho zaměstnanci? A květy? #bezcita

20

Odpovědět

EU je největší, volný světový trh, pokud nebude mít VB na tento trh přístup, bude jednoduše tratit. Na vše co se do VB přiveze bude muset být uvaleno clo a opačně. Všechny finanční společnosti, jenž budou chtít mít možnost obchodovat s EU se raději z VB přestěhují (jak už jsem psal "největší trh" a to když ti jde o prachy, prostě chceš :-) ) VB Nebude mít dostatek lidí na práci v zemědělství ( angličané rukama makat neumí). Důležité také je, že musí s každou zemí dojednávat nové dohody o obchodu, taková dohoda se dojednává roky a těch zemí jsou stovky. Velmi mě baví věta "Podle mě Brexit bude pro Británii z dlouhodobého hlediska pozitivní rozhodnutí." A na základě čeho jsi si utvořil svůj názor? Krek, kokeš, haš? Úplně ignoruješ relevantní argumenty a nepřinášíš nic než blabolení bez názorového opodstatnění. Už nejsme v době kolonií kdy VB mohla vysávat jinou zemi tisíce km vzdálenou, tyto doby již skončili. Už máme 21. st. tak si to uvědom. Ps: lidé v Irsku se chovaly jako ve středověku před třiceti lety není důvod aby se tak nezačali chovat znovu. Rozdíl je jen, že ve středověku nebyly tanky pušky atd.

140

Odpovědět

+Tomáš GabrhelíkTomáši, příliš mnoho faktů ... Proton právě ztratil o debatu zájem a pustil si další díl Ulice.

30

Odpovědět

Jestli by nestálo za to oprášit úřád diktátora. Aby tam nepobíhali za výkřiků:"Šmankote!" a práce by zatím stála.

07

Odpovědět

EU - garant cerstveho ovocia. Ako len tie krajiny mimo EU dokazu existovat a nezomriet od hladu?

818

Odpovědět

Krajiny mimo EU mají vlastní pravidla pro dovoz ovoce, což je něco, co Spojené Království po tvrdém brexitu mít nebude. Taky jsme měli před vstupem do EU svá pravidla, která byla po vstupu do EU nahrazena společnými unijními pravidly.

275

Odpovědět

+MithrilA dakto im zakazal si dohodnut ich vlastne pravidla?To ze Mayova robila vsetko rpeto aby Brexit nevysiel je zial vec druha

319

Odpovědět

+Skafoale prosímvás a co pro úspěšný BREXIT kromě Mayové dělal někdo jiný například ten tupec Boris J. nebo ten populistický kašpar Farage, který se hned po referendu stáhnul z politiky aby proboha nemusel ten průšvih řešit on, když už ho vyvolal ... kromě Mayové pro úspěšný brexit nedělá nikdo nic, ani premier ktery referendum vyhlasil a pak raději podal demisi aby si to nemusel vyžrat ...

20

Odpovědět

+SkafoBREXIT je jako bezdůvodná amputace ruky, je jedno zda si na to vezmete sekeru nebo pilu, zda si zavážete oči, zda si při tom pustíte do uší hudbu ono to prostě bude sakra bolet a i potom asi nebudete říkat že je vám teď bez ruky lépe ...

10

Odpovědět

+SkafoBritský parlament Mayové neschválil scénář BREXITU který mohl být schůdný. Takže to nehažte na Mayovou. Vinu na tom nese celý VB parlament. Mayová jim předložila možnost při amputaci ruky dostat sedativa, hudbu do uší a pak další sedativa jenže jim se to nějak pořád nezdá, chtějí lepší podmínky, ideálně takové, že po amputaci ruky budou mít pořád obě ruce zdravé a netknuté :-)) což prostě nejde.

10

Odpovědět

9:32 "Přijmeme řidiče"

90

Odpovědět

V dobre referenda som pracoval v Anglicku na farme. Z asi 100 pracovníkov boli 10 briti (nadriadení) a zvyšok ľudia z eastern europe. Keď som sa pýtal vedúcich ako hlasovali, vraveli že pre brexit. Som zvedavý či po tvrdom brexite tam budú pracovať hrdí čistokrvní angláni za minimálnu mzdu alebo farma skrachuje ako si to odhlasovali.

445

Odpovědět

brexit nijak neohrozi pracujucich z east bloku, si to nastuduj a nestrapnuj sa tu

233

Odpovědět

+v m vargabrexit bez dohody?

111

Odpovědět

+v m varga+v m varga tak nám to objasni.
Já akorát znám x lidí, co pracovali v Británii a odešli, protože neví, co bude.
Ale nikdo netvrdí, že nemáš pravdu, jen nám objasni, v čem se pletem. :-)

11

Odpovědět

+v m vargaTo že politici hovoria, ako naši občania budú môcť aj v prípade tvrdého Brexitu zostať v UK a ďalej tam pracovať je jedna vec, ale úplne iná vec je to, či tam aj naozaj zostanú. Pretože tu hovoríme o nekvalifikovanej pracovnej sile. Tí ľudia nešli do UK, lebo obdivujú Britániu (ideologické dôvody) a chcú tam stráviť celý svoj život. Išli tam, lebo v hladovej doline niekde na východe SR nevedia zohnať prácu alebo proste nechcú drieť za 500€ brutto a platiť 30 rokov hypotéku. Do UK išli, lebo tam za tú istú prácu zarobia oveľa viac peňazí ako na Slovensku a ak vedia šetriť, tak sa po pár rokoch môžu vrátiť na Slovensko a zo zarobených peňazí si kúpiť byt/dom. Británia ešte ani neodišla z EÚ a už libra strašne oslabila. A to je len začiatok. Tá "nekvalifikovaná pracovná sila" sa proste presunie do inej krajiny EÚ. Im je jedno, v akej fabrike robia alebo na koho poli pracujú, hlavný je pre nich zárobok, podmienky práce a náklady v tej krajine. Už teraz pre tisícky Srbov, Ukrajincov alebo aj občanov iných krajín EÚ (Bulhari, Rumuni) je atraktívnejšie, aby pracovali vo fabrike na Slovensku, ako by mali makať v UK. Nakoniec Angličania budú ešte veľmi plakať za ľudmi zo Strednej a Východnej Európy.

A to hovoríme len o ekonomických dôsledkoch. Ak Angličania pošlú armádu do Írska, tak ti garantujem, že Íri znova vytiahnu poschovávané zbrane a bomby a začnú vychadzovať v Londýne úrady a policajné stanice, ako v minulosti. Čo bude mať obrovské dôsledky aj na turistický ruch a ekonomiku Británie.

Podľa mňa Briti dostanú presný opak toho, o čom snívali. Snívali o tom, že budú znova koloniálna veľmoc, všetko bude super ako pred 150 rokmi a preto hlasovali za Brexit. Ale nakoniec sa im rozpadne aj vlastný štát, lebo minimálne Severné Írsko sa časom odtrhne. A potom aj Škóti, kde väčšina ľudí aj tak hlasovala za zotrvanie v EÚ.

21

Odpovědět

Přece je v tom nenecháme, buďme solidární.

29

Odpovědět

Nerozumím, odhlasovali si že opustí evropský prostor volného pohybu zboží a osob jen proto že pár populistickych politiku našlo ve svém uvažování podobnost s ruskou propagandou a vše zlé začali okamžitě svádět na tento symbol evropské ekonomické spolupráce. Udělali pitomost o jaké solidaritě to mluvíte? Solidaritě a někým kdo skočí po hlavě do popelnice a do poslední chvíle to považuje za skvělý nápad? Takovému solidaritou nepomůžete. Nanrjvys se můžete bavit skodolibě tím že ho nabadátr aby se na ten skok ještě s chutí rozběhl což spd v podstatě dělá ;)

20

Odpovědět

podla predpovedi tunajscich neomarxistickych komentujucich, malo, napr, USA po vitazstve pana Trumpa krachnut, v myslienkach uz videli obciansku vojnu, hollyvudske hviezdy sa mali stahovat hufne do kanady a? amerika prosperuje jak nikdy, takze nechajte si britov na ich rozhodnuti, trh rozhodne vsetko, nie vase cervene idealy utopisticke

1058

Odpovědět

Amerika prosperuje jak nikdy? Jasně, nejdelší vládní krize kvůli dementní zdi, která k ničemu dobrému nepovede, hotová prosperita. Navíc nový prezident a vystoupení z obří politicko-ekonomické unie opravdu není totéž.

458

Odpovědět

1) Jsem si celkem jistý, že tu není ani jeden neomarxistický komentující.

2) Amerika prosperovala nejvíc v 50. letech.

163

Odpovědět

+Erichbod 1, mylis sa hlboko

215

Odpovědět

+Erichv 50 se tam zrovna hezky usadila mafie :D

11

Odpovědět

+asdf+v m varga
Mno, tak jeden neomarxistický komentující by se tu našel - já. Pokud v tom ale vidíte problém, zeptám se, jaký politický směr zastáváte vy.

+asdf
Co já vím, tak ta se tam usazovala minimálně od počátku dvacátého století, jen v padesátých letech ztransparentnila velkou část svého byznysu. Možná proto to tam tehdy tak dobře fungovalo.

31

Odpovědět

+Nějakej Agentkonzerva

14

Odpovědět

Co je to za neexistující technologii?

170

Odpovědět

Do vyhledávače si zadejte frázi "boris MaxFac irish border" je tam k tomu obrovské množství komentářů. Sám tomu ale moc nerozumím, rád bych aby to někdo objasnil o čem to vlastně má být a proč je to taková pitomost jak odborníci tvrdí.

00

Odpovědět

+Mark1651ať si ale o tom čtu kde chci co chci tak nikde jsem se nedočetl jak přesně si ty pojmy "MaxFac" a "intelligence-led checks" Boris vlastně představuje ... spíš to vypadá že jen tak mlží pojmy a oslovuje tím tu skupinu voličů kterým tohle stačí aby mu "prostě věřili" a přiliš nezkoumali co za tím vlastně je (nebo spíš není)

00

Odpovědět

I want Britain to be back british!
Muslamic Ray Guns - The EDL Anthem

01

Odpovědět

dobře jim tak! jak je vidět na tom típkovi ( kolem desáté minuty) je vidět že ani nemají páru o čem hlasovali a teď když jim pomalu začíná téct do bot tak brečí :D proto nikdy by o tak závažných problémech nemělo být referendum, protože pár blbců navíc může totálně ostatním všechno posrat

298

Odpovědět

Největším argumentem proti referendu je, že ho podporuje SPD, a všichni víme, kdo je volí...

392

Odpovědět

v podstatě by mělo být poměrně snadné opustit EU. Řeknu ,,hej EU tady je můj seznam s požadavky, které na tebe mám, udělej si taky takový" a EU odpoví ,,ok, tak jsme týden nad tím seděli a máme to" pak se obě strany sejdou, ukážou si svoje seznamy a když je něco na obou seznamech, tak u toho udělají fajfku...
Bohužel... Británie asi takový seznam nikdy neměla a EU si libuje v tom jak jsou Angláni v prdeli. Takže jo, myslím, že teď budou na ostrovech chvíli koukat jak chutná nezávislost, ale pak se v tom naučí chodit a po pravdě věřím, že i generace padesátníků na tom vydělá.

1321

Odpovědět

Takový seznam neexistoval ani když přední zastánci brexitu před referendem orodovali za to, aby se vystoupilo. Bylo by celkem logické, když má lid hlasovat o tak závažném tématu, aby byly předem nastíněny vize obou variant. Kupodivu nebyly a hlavními argumenty pro odchod z EU byly: Brzké přijetí Turecka do EU a z něj plynoucí miliony Turků v Británii, kteří budou krást práci. Ušetření miliard liber, které se nebudou posílat do EU. "Převzetí kontroly zpět do vlastních rukou"... Všechno žvásty a nicneříkající hesla působící primárně na emoce, ne na rozum. Navíc ještě k tomu lživé. Přesto na to slyšela mírná většina voličů a za ty roky od výsledku referenda Britové nedokázali svojí vizi odchodu ani zpětně domyslet, když ji před referendem voličům vůbec nenabídli, natož aby se na nějaké vizi odchodu sami shodli. Ostatně, zoufalost zastánců brexitu jen dokresluje fakt, že vystoupení místo nich domlouvá May, která hlasovala pro setrvání v EU.

Jsou to zkrátka naprostí idioti a pokud by to nebylo tak tragické, člověk by se jim tak akorát vysmál do ksichtu jako tomu dementnímu prodejci kytek, který si de facto sám dobrovolně odhlasoval krach vlastního podnikání.

478

Odpovědět

+ZeckWtf? Co to tu melete? GB si přijde na večírek ale když zjistí že večírek o společném volném obchodování se změní ve vytváření nějaké odporné socialistické unie tak se rozhodne odejít. A místo toho aby jí to bylo umožněno tak do ní všichni začnou kopat. Koukám že ten národní socialismus ani komunismus lidem nestačil aby pochopili že to prostě nefunguje!

723

Odpovědět

+ZeckV něčem souhlasím, ale silně se mi nelíbí tvůj postoj, že ty víš jak to bude, ještě nikdy se nestalo, aby si trh nenašel cestu, to je to co Británii vadí, že měla pocit, že jim EU brání tyto cesty hledat, kdyby se EU nechovala, tak jak se chová, tak by Británie nevystoupila, není to dobrá zpráva, že vystupuje, ale není to dobrá zpráva pro nás, protože Británie byla vždy kritický hlas v EU a ten bude chybět.
Rozhodně bych si nedovolil tvrdit o někom, že je naprostý idiot jenom kvůli tomu, že si myslím, že udělal něco pro něj špatné.
Pokud je to špatné jen pro ně, tak ti do toho nic není a jestli jsou oni se svou volbou spokojeni, tak kde je problém? Pokud je to špatné i pro EU, tak je divné, že se EU víc nesnažila aby je udrželi nebo aby jim víc vyšli vstříc při jednání o odchodu. Řekl bych, že si EU soudí, že to bude špatné pro oba, ale pro Británii horší a to vlastně EU úředníky těší, já si myslím, že pro Británii se to nakonec ukáže jako správný krok. A tvrdit, že bez EU je čeká jen hlad a bída poněkud zavání indoktrinací... copak jen země v EU ekonomicky rostou a ostatní jsou ještě ve středověku? Takže do toho vneseme nějaké pravdy

HDP za období 2007 - 2017 - schválně před krizí, v krizi a po krizi, zaokrouhleno na jedno desetinné místo v bln a celé mld (na celá procenta).

USA: 14.5 Bilionů USD -> 19.4 bilionů USD (tj. 134%)
Čína: 3.6 Bln USD -> 12.2 Bln USD (tj. 338%)
Indie: 1.2 Bln USD -> 2.6 Bln USD (tj. 216%)
JAR: 300 mld USD -> 349 mld USD (tj. 116%)
Thajsko: 263 mld USD -> 455 mld USD (tj. 173%)
Mexiko: 1.1 bln USD -> 1.2 bln USD (tj. 109%)
Norsko: 401 mld USD -> 399 mld USD (tj. 100%)
Kanada: 1.5 bln USD -> 1.7 bln USD (tj. 113%)
Německo: 3.4 bln USD -> 3.7 bln USD (tj. 109%)
Francie: 2.7 bln USD -> 2.6 bln USD (tj. 96%)
Velká Británie: 3.1 bln USD -> 2.7 bln USD ( tj. 87%)
Velká Británie do referenda v roce 2016: 3.1 bln USD -> 2.7 bln USD (tj. 87%)
Česká republika: 189 mld USD -> 216 mld USD (tj. 114%)
Slovensko: 86 mld USD -> 96 mld USD (tj. 112%)
Rakousko: 389 mld USD -> 417 mld USD (tj. 107%)
Dánsko: 319 mld USD -> 324 mld USD (tj. 102%)
Švédko: 488 mld USD -> 538 mld USD (tj. 110%)
Itálie: 2.2 bln USD -> 1.9 bln USD (tj. 86%)
Španělsko: 1.5 bln USD -> 1.3 bln USD (tj. 87%)
Belgie: 472 mld USD -> 492 mld USD (tj. 104%)
Nizozemsko: 439 mld USD -> 426 mld USD (tj. 97%)
Portugalsko: 240 mld USD -> 218 mld USD (tj. 91%)
Řecko: 319 mld USD -> 200 mld USD (tj. 62%)
Polsko: 429 mld USD -> 525 mld USD (tj. 122% [avšak 98% oproti roku 2008])
Estonsko: 22 mld USD -> 26 mld USD (tj. 118%)

Estonsko je přitom považováno za vítěze vstupu do EU... 18% za 10 let, gratulujeme a posíláme klíčenku.
Jak vidno není žádný důvod si myslet, že EU je garantem ekonomického růstu, skoro to vypadá, že je to naopak. Pohled na to jak se daří či nedaří angličanům za posledních 10 let je myslím, celkem výmluvný a rozhodně se jim nedivím, že to chtějí zkusit jinak... to k tvému povýšenému tónu o naprostých idiotech co se rozhodli, že půjdou přímou cestou do prdele.

84

Odpovědět

Oni ten seznam udělali a dohodli. Jenže pak vlastní parlament řekl Mayové, že to vlastně takhle nechce...

Ten problém byl docela hezky vysvětlen v OVM. Že na odporu proti něčemu se lidé shodnou, ale nedokážou si pak vybrat alternativu. V Británii nemají většinu ani pro tvrdý brexit, ani pro dohodu ani pro nějakou třetí cestu.

130
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK