Thumbnail play icon

Brexit IILast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:347
Počet zobrazení:17 093

V Británii proběhly předčasné volby, které měly posílit pozici Theresy Mayové před vyjednáváním s EU. Ale stal se pravý opak a její pozice výrazně oslabila. Co k tomuto jejímu pádu vedlo a jaké možnosti Velká Británie při vyjednávání má? Navíc zůstává otázka, zda by se všeho neměl ujmout intergalaktický lord.

Komentáře (67)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak u lorda Bucketheada jsem brečel smíchy. :-D Hned bych ho volil... :-)

90

Odpovědět

Zvláštní je, že EU nejvíce vadí odpadlíkům, kteří jsou naštvaní ze svého života, sedí doma na zadku a chodí do práce, kterou nesnáší a vydělá jim na další měsíc života. Tihle lidé si důležitost EU a spojenectví se Západem neuvědomují a uvědomovat nebudou.

Tento typ lidí naštve, že jim na Nově sdělí informaci o tom, že přišla regulace názvu sýrů z EU a hned se cítí dotčeni. Ovšem stovek miliard korun, které jsme během členství získali a jsou v infrastruktuře, školství, domácnostech, firmách atd. si nikdo z těchto lidí nikdo nevšimne.

Bez EU by jsme tu také neměli zahraniční firmy a tak snadný export/import, což by ovlivnilo zaměstnanost a podnikání velmi negativně. Svoboda cestování pro zmíněnou skupinu moc není, ale věřte, že cestovat po Evropě na občanku (v mém případě v poslední cestě dokonce jen na řidičák) bez jediného omezení je jednoduše perfektní.

Je potřeba kritizovat EU? Rozhodně! Určitě nefunguje zcela bez problémů a hladce. A představitelé našeho a dalších členských států by měli pracovat na zlepšení. Je výhodné z EU vystoupit? NE, řekněme si to upřímně. Jediný, kdo by měl na světě radost z rozpadu EU by byla Moskva, která by mohla šířit svůj vliv dál, než za Ukrajinu.

A co Velká Británie? Ta Brexit nějak a v nějaké podobě určitě zvládne, ale upřímně, kdo na něj doplatí nejvíce? Myslíte, že schopní a soběstační? Určitě ne, nejvíce na to dojedou ti na těch nejnižších místech, protože odchod firem z VB nastane a vzhledem k tomu, že VB je obrovskou exportní velmocí, tak řada z nich bude přesouvat své výrobny a sklady do EU.

384

Odpovědět

Jen tak mimochodem.. Británie může odejít z EU kolikrát chce ale dokud bude politicky korektní tak se nemůže divit že někdo znásilnuje a zabíjí její obyvatele. Vážně bych chtěl vidět svět podle neomarxisty Olivera ale stačilo by mi to někde v simulaci a nechci to prožívat za pár let i já v realitě.

745

Odpovědět

Ten je tak zoufale nevtipný, jak se snaží prodat tu svou eurohujerskou levičáckou agitku

1056

Odpovědět

5:10 By March of 2019 přeloženo jako květen 2019

30

Odpovědět

Už opraveno. Díky!

11

Odpovědět

"vagueness" (16:22), bych přeložil spíše jako nekonkrétnost, než neochota.

50

Odpovědět

Opraveno, díky!

21

Odpovědět

A furt toho pičusa bude překládat. Zkusím to co nejslušněji... už jdi s tím Oliverem Mohamedem do hajzlu!

10117

Odpovědět

Tam jsem s ním už byl, ale bohužel pro tebe, poslali mě zpátky. :(

635

Odpovědět

Tak určitě... jenom proto, že se tobě video nelíbí se tady přestane překládat a budeme ignorovat tu většinu, která videa od Olivera ocení (viz hodnocení). Mimochodem děkuju Mithrilovi za překlad!

515

Odpovědět

+kocour OggyJe to tak, jak s tím stupidním zákazem kouření v barech, který jste tady strašně moc propagovali. Vaše práva končí tam, kde začínají ty moje. A já mám právo přijít kdykoliv na videacesky a nebýt obtěžován existencí videa s Oliverem Mohamedem. Takže ano, protože mě se to nelíbí, tak to tady nemá co dělat. Nebo už vám najednou vaše logika nepřipadá moc logická?

470

Odpovědět

+LovecCour42Ukaž mi jediný komentář, kde jsem psal něco o propagaci zákazu kouření? Z čeho vyvozuješ, že jsem pro tento zákon? Sice mi určitá regulace kouření přijde jako dobrý nápad (např. snaha rozdělit prostor na kuřácký a nekuřácký, zákaz kouření na zastávkách), ale totální zákaz kouření v restauracích mi přijde i jako silný zásah do rozhodnutí jejich provozovatelů.

Navíc je úplně zcestné srovnávat zákaz videí od Olivera se zákazem kouření... zaprvé z žádného videa tady nedostaneš rakovinu plic. Zadruhé o zákazu kouření se diskutuje dlouho a holt většina poslanců rozhodla takto... tomu se říká demokracie. Kdyby videacesky.cz měly přestat překládat Olivera jenom proto, že zrovna tobě se to nelíbí, tak to by byla naopak totalita. Mít tu Oliver hodnocení 20-30%, tak by se od jeho překladů jistě upustilo, i když třeba taky ne... záleží i na překladateli, který to tu dělá skoro vlastně dobrovolně. Možná že až budeš dělat něco sám dobrovolně pro druhé a někdo se ti odvděčí podobnou reakcí jako teď ty, budeš snad příště líp přemýšlet nad tím co tu píšeš.

403

Odpovědět

+LovecCour42Zajímavé... jak někdo může v jedné větě odsoudit zákaz kouření v restauracích a hospodách ( jsem bývalí kuřák a tenhle zákon považuji za něco co tu razili komunisté, když se vařilo podle norem ) a celým příspěvkem dát najevo, že má stejné smýšlení jako ti co tento zákon vychvalují a ještě se na konci ohání logikou :D Stejně tak jako pravda začíná tam co končí signálu ČT, tak svoboda jednotlivce končí tam co svoboda jiného. Ale tu máte možnost volby. A tak si najděte video jak nejlépe ulovit couru ( ať už jste Jack rozparovač a nebo jinej úchyl)a nevotravujte, ale jsem rad že v nicku uvádíte i své IQ... Jinak bych vás asi musel brát vážně ;)

11

Odpovědět

+AlfissTak za prvé - nepochopil jsi nadsázku, jsem zásadně proti tomu zákonu a za druhé, nepíše se "bývalí kuřák", ale bývalý kuřák.

03

Odpovědět

+LovecCour42Tak za prvé - když už někoho opravujete, ujistěte se že jste daný text pochopil :) a za druhé. mě sem tam ujede pravopis, ale vám logika asi fakt moc neříká :)

11

Odpovědět

+alfissText jsi nepochopil a budeš mě osočovat, že ho nechápu já? Že zrovna ty mluvíš o logice. A čeština ti občas ujede? Jsi přistěhovalec? Pokud ne a žiješ v ČR od narození, tak táhni zpátky na základku... jenom p**a dokáže udělat v tak jednoduché větě takovou hrubku.

04

Odpovědět

+LovecCour42:D jste velice zábavný člověk. Místo argumentů jen vulgarita.... Já Vás neosočuji.. jen konstatuji, že nerozumíte psanému textu a to je bohužel pro Vás evidentně fakt :) Rád bych věděl v jaké části textu jsem popřel Váš odpor vůči danému zákonu ;) Ale vzhledem k té primitivní části Vašeho vědomí neočekávám rozumnou reakci. Jen další urážky. Mimochodem by mě zajímalo kolik generací zpět by musel člověk podle Vás prokázat původ, aby jste ho neměl za přistěhovalce ? Počkat něco takové ho tu už bylo, ale s prokázáním původu německého. Tak že ve zkratce. Cituje pasáž kde píšu o tom, že s protikuřáckým zákonem souhlasíte.
PS: Jen aby bylo jasno. Já pro Vás ten správný muž nejsem ;)

21

Odpovědět

+AlfissSmajlíkama to nezachráníš. Jde vidět, že jsi hodně změkčilej, když je nadužíváš jak nějaká malá holka. A co to k***a je, ta poznámka s nějakým správným mužem či co? To jsi vzal, k***a, kde a jaká je jako pointa? Jsi b******t nebo co?

03

Odpovědět

+LovecCour42:D no ve Vašich prohlížených videích.. o pár příspěvků níže už jsem se k tomu vyjadřoval ( ono když něco zmizí, tak to neznamená že se to nestalo ). A vzhledem k tomu, že jsem dostal jeden dislike a poté už jsem to ve Vašich videích nezahlédl, předpokládám že jsem ťal asi do živého a tahle reakce mluví za vše :D Ale to mě nezajímá zda jste na muže či ženy. Spíše bych čekal tu pasáž kde popíráním Váš postoj k zákonu o kouření ;) a smajlíci jsou fajn a rád se s Vámi zase zasměju ;)

11

Odpovědět

+AlfissPořád nechápu, ty máš asi hodně dobrou a zvrácenou fantazii, homokládo zasraná.

03

Odpovědět

+LovecCour42V první řadě se omlouvám to video tam je. Jen jsem ho přehlédl. Jak tu otázku formulovat co nejjednodušeji.. no být to mluvená forma, zkusil bych mluvil asi pomalu... ale když budu psát pomalu, tak to žádný efekt mít nebude. Tak nezbývá než otázku zopakovat.
Prosím cituje pasáž kde popíráním Váš postoj k zákonu o kouření :) jsem zvědav jaké nové slovo se teď naučím :)

11

Odpovědět

Je to nejlepší série, co na Videačesky je, takže ne, do hajzlu ať jdou raději všechny ostatní pořady, tento je pro mě top.

74

Odpovědět

+MichaliskoPokud je tohle pro tebe top, tak to budeš asi hodně jednoduchej člověk.

324

Odpovědět

+LovecCour42Dívám se na titulku a jen to čtu "Obří mořský slimák", "50 typických hlášek studentů", "Mluvení pozpátku", "Nic mi nepadne jako oblek", pořad o rybaření "Dnes by mohly brát..." --- neuslyšíte to rád, ale tuhle primitivní tvorbu John Oliver s naprostým přehledem deklasuje.

51

Odpovědět

+Mark1516Mě nejvíc dostalo " jak si vybrat správného muže".... :D už chápu proč lovec cour. Je naštvaný, že na něj kvůli nim muži nezbydou ;)

11

Odpovědět

A zase raz Mohamed Oliver.
V deň vysielania tohto dielu, zabili Mohamedovi bratia a sestry v boji za svoju vieru dve deti v Sýrii. Ale to určite nie sú zmýšľaním podobne radikálni náboženskí fanatici, ako tí čo prišli do Európy. Tu máme len obete vojny a mierumilovných moslimov.
http://aranews.net/2017/06/kobane-isis-explosives-kill-two-children-wound-others/

1057

Odpovědět

Ušetřím ti námahu s neustálým psaním pod Oliverova videa. Příště sem prostě postni tohle: https://www.thereligionofpeace.com/attacks/attacks.aspx?Yr=Last30 a konec!
Nerozumím proč to sem neustále vkládáš? Myslíš, že těmito komentáři se ti povede ostatní uživatele přesvědčit, že islám je čiré zlo, nebo jaký názor to vlastně zastáváš? Ono když se neustále budeš opakovat tímhle způsobem jako kolovrátek, tak už nad tím uživatelé akorát mávnou rukou a ani to nebudou číst. Zkus se nad tím zamyslet.

Přiznám se, že islám mi sympatický zrovna není. Na druhou stranu soudný člověk podle mě nezabije jiného člověka jenom proto, že mu to přikazuje nějaká knížka, nebo to zrovna z té knihy takhle pochopil. Ti lidé co tohle dělají jsou zvířata, co mají místo svědomí vakuum. Myslíš, že by tihle lidé nevraždili kdyby islám neexistoval? Takový Anis Amri, co najel kamionem do lidí na vánočním trhu ještě předtím pobýval ve vězení v Itálii, takže to žádný nevinný člověk nebyl ani před tím. Nicméně je pravda, že někteří by možná nevraždili nebýt islámu... napadají mě třeba děti, co jsou v tom vychováváni, protože malé dítě nepovažuju za soudného člověka. Mně je Islám třeba nesympatický z toho důvodu, že radikální muslim u mě představuje teroristu, radikální křesťan člověka, co například za každou cenu odmítá potraty.

129

Odpovědět

Demente

03

Odpovědět

Brexit je nejhorší brtiský počin od dob Chamberlainovy politiky usmiřování, nejvíc na to doplatí oni sami, celá ta kampaň pro odchod z EU byla podivná s často mylnými, nebo dokonce vylhanými informacemi. Britové se ještě budou divit, nejlepší na tom je, že nikdo pak nebude moci protestovat, protože si to ovce odhlasovaly v referendu :-D

4612

Odpovědět

ty musíš být hodně vylízanej eurohujer

946

Odpovědět

+LovecCour42LovecCour42 ty ses mega vypatlanej se musim smat.)

00

Odpovědět

Já bych k Britům, tak kritický nebyl. To referendum zas tak jednoznačné nebylo, konkrétně 51,9 % pro Brexit a 48,1% proti Brexitu, takže podle mě bude moct protestovat celkem dost lidí!

190

Odpovědět

+vildeTaky mám ten dojem... Navíc mi přijde dost, no, z důvodu nedostatku lepšího slova řeknu divné, že to nechali projít, když byl rozdíl tak malý. Při hlasování o něčem tak zásadním jako je Brexit měli dát alespoň dvoutřetinovou hranici... Jasný, že by muselo být XY volebních kol, než by se národ shodl na 2/3 pro nebo 2/3 proti... ale nechat to projít s 51,9 % zavání průserem... protože pokud těch 48,1 % nespokojených lidí začne zvěřit, tak budou mít velký problém....

20

Odpovědět

lololo

00

Odpovědět

2:43 - "british politics, when done well can be very fun" bych asi nepřekládal jako "dobře připravení britští politici..."
Spíš bych to přeložil "Britská politika, pokud se dělá dobře/správně, může být velká zábava."

30

Odpovědět

1) "Catcher" je česky "chytač" (ten kdo něco nebo někoho chytá) - viz např. "the Cather in the Rye" - "Kdo chytá v žitě". Nikoli Thatcher :)
2) Aby se nepo. Česko se Slovenskem se dokázalo rozejít a ani jsme se nepostříleli. Slováci mělu pravdu, chtěli svůj stát a chtěli jej dlouhodobě a opakovaně. A to jsme byli v jednom státě dokonce déle než je GB v EU!
Dohody které se nepodaří dokončit před brexitem se prostě dokončí po něm. Ooo jak nepochopitelné pro politiky a aktivisty...

213

Odpovědět

1) On tam skutečně říká Thatcher. Je to narážka na to, že se Mayovou připodobňují k Margaret Thatcherové.
2) Dokončení dohod až po Brexitu může být hodně problematické. Představ si, že máš připraveno k exportu několik tisíc jehňat (například) a ze dne na den je nemůžeš vyvézt, případně za hodně nevýhodných podmínek. Něco takového tvou živnost dokáže položit za pár měsíců, nemůžeš čekat další rok, než vláda vyjedná lepší dohodu.

281

Odpovědět

+Mithril1) Rozumím. Mě to jen tak napadlo kvůli tomu obrázku :) holt dvojsmysl.
2) Netvrdím že to bude "lehké", jen si nemyslím, že to bude neřešitelný problém. Chovatel jehňat může např. požadovat (a možná i dostat) nějakou kompenzaci, apod. Aspoň budou politici konečně dělat něco užitečného :) místo vymýšlení zákazů žárovek a dovozu teroristů.

00

Odpovědět

May nebo Hammond? Já jsem pro Clarksona!

98

Odpovědět

Ja som pre JC!

00

Odpovědět

Pro překladatele Mithril:
v čase máte titulek
00:16:11,327 --> 00:16:14,053
Ale to jsem nepočítal
s Tatcherovou v poli,

Anglicky neumím, nevím co říká, ale z logiky věci by asi mělo být Mayovou a ne Tatcherovou.

15

Odpovědět

Opravdu tam říká Tatcherovou i když je na obrázku Mayová. Asi se přeřekl.

05

Odpovědět

+WattDaFAQNepřeřekl se. Jde o slovní hříčku/odkaz na knihu...

71

Odpovědět


Odpovědět

+JNNavíc ona se tak zoufale snaží být MT až je to smutné. :D

40

Odpovědět

kdyžtak 5:10 by mělo být 2019, jinak díky za překlad)

01

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK