Brexit IILast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:349
Počet zobrazení:19 913

V Británii proběhly předčasné volby, které měly posílit pozici Theresy Mayové před vyjednáváním s EU. Ale stal se pravý opak a její pozice výrazně oslabila. Co k tomuto jejímu pádu vedlo a jaké možnosti Velká Británie při vyjednávání má? Navíc zůstává otázka, zda by se všeho neměl ujmout intergalaktický lord.

Přepis titulků

Spojené království – země, která už několik staletí říká: "Áno, královno!" Říkáme to už staletí. "Áno, královno, áno!" "Áno, královno." V UK se tento týden konaly volby. Ještě tři roky se konat nemusely, ale Theresa Mayová je uspořádala dříve.

Jsou to předčasné volby a díky nim si chtěla upevnit moc. Ale bohužel jí to úplně nevyšlo. Dnes to byla pro premiérku katastrofa. Konzervativci Theresy Mayové zažili prudký pád. Snaha zabezpečit si silnější pozici při vyjednávání o Brexitu se otočila proti nim. Po předčasných volbách nemá v parlamentu nikdo většinu. Tohle byl průser obřích rozměrů.

Podpora Theresy Mayové visí na vlásku. Aby zůstala u moci, snaží se vyjednávat s DUP – nekompromisní konzervativní stranou v Severním Irsku proti gayům a potratům. To otevřelo dveře další kritice. Mezitím se proslýchá, že její schopnost vést stranu zpochybňuje Boris Johnson. Dospělý muž, který vypadá jako 7letý školák, co se dvě minuty točil na kolotoči a brzo hodí šavli. Přestože Theresa Mayová vyhrála volby ve svém volebním obvodu, i to bylo trochu ponižující.

Vysvětlím to. V Británii panuje tradice, kdy se na pódiu při vyhlašování výsledků shromáždí všichni kandidáti. I ti nepříliš vážní kandidáti. Proto během voleb, kdy její straně byla zasazena obří rána, předsedkyně vlády, zde, musela stát na pódiu s Elmem, který získal 3 hlasy, Howling Laud Hopem ze strany Official Monster Raving Loony, který získal 119 hlasů.

A pokud jste si všimli jeho, počkejte, až uslyšíte jeho jméno. Lord Buckethead, 249 hlasů. Můžeš protáčet oči, jak chceš, Thereso, tohle nebude nejhorší zpráva večera. Aby bylo jasno, Lord Buckethead je tento muž. Je to mezigalaktický vesmírný lord, mezi jehož plány patří "odvolání všech lordů (kromě mě)" a "zamezení prodeji zbraní Saudské Arábii a kupování laserů od Lorda Bucketheada."

Vypadá, jako by Darth Vader ošukal reproduktor Amazon Echo. Tím chci říct, že dobře připravení britští politici mohou být zábavní. Jak mohla Theresa Mayová utrpět takovou porážku. Pokud by se volby konaly před 2 měsíci, podle odhadů by drtivě vyhrála. Avšak vedla kampaň plnou přešlapů, změn názorů a strašné nudy, jako v tomto případě.

Co nejhoršího jste kdy udělala? Propáníčka. Předpokládám, že... Páni, nejsem si jistá. Musím se přiznat, že s kamarády jsme běhali přes pole s obilím. Zemědělci z toho neměli radost. Nejhorší, co jste v životě udělala, bylo přeběhnutí přes pole? Nedokážu si představit, že na tom je něco špatného, pokud teda nejste zfetovaní a nešukáte přitom meloun.

Na těchto volbách vydělal hlavní protivník Jeremy Corbyn. On a labouristická strana značně překonali očekávání. Přestože se k nim noviny nechovaly zrovna v rukavičkách. Corbyn předvedl opravdu nečekaný výkon. Avšak nastal i jeden trapný moment s další vedoucí členkou strany. Pan Corbyn zářil, když dorazil do svého štábu v Izlingtonu. Ale jeho placák s Emily Thornberry se moc nepovedl.

To není ideální provedení. Prostě není ideální. Oslavný moment je hned následovaný nejhorším obejitím druhé mety. Já se s Theresou Mayovou neshodnu na většině věcí. Ale musím říct, že některé názory ohledně jejího neúspěchu jsou víc než trochu sexistické. Výraz Theresy Mayové je výrazem poražené ženy. Je nalíčená, jako by předtím usedavě plakala.

Její hlas se chvílemi třásl. Já poznám výraz poražené ženy. Moje kolegyně ho dělají vždy, když jim řeknu, aby se usmívaly. Vracím slovo do studia, Angelo. Jo, to je přesně ten výraz, o kterém mluvím. Usmívej se, holka, vypadáš hrozně. Mayová tyto předčasné volby svolala, aby při vyjednávání o Brexitu měla silnější pozici.

Ale stal se přesný opak. Dnes večer se podíváme na to, co tyto rozhovory budou zahrnovat. Rozhovory začnou už v pondělí. Musí být ukončeny v březnu roku 2019. To není moc času na tak důležitou a složitou akci. Británie chce vystoupit z EU. Avšak její součástí je už přes 40 let. Naše státy a systémy jsou velmi propojené.

Na náš rozchod máme pouhé dva roky. Ano, bude to nepříjemný a komplikovaný rozvod. Je to drsné přirovnání, ale berte to takto. Představte si, že by se chtěla odtrhnout Florida. Kéž by, co? Ale představte si, co by se muselo zařídit. Florida má hranici s Alabamou a Georgií, která by vyžadovala stráž. Každé floridské zboží přecházející hranici, například pomeranče a metamfetamin, by bylo zatíženy clem.

Museli byste rozhodnout, zda Floriďané budou moct žít a pracovat v USA a Američané na Floridě. A to ani nezmiňuji záludnou otázku, kdo si bude muset nechat Hulka Hogana. Ale jde mi o to, že odchod Floridy z USA by byl komplikovaný. Je to skvělá myšlenka, které bychom se měli držet, ale nebude to snadné. Brexit bude ještě složitější a dražší. Musí vzniknout rozvodový zákon, ve kterém UK vyrovná své finanční závazky k EU.

Podle některých odhadů by to mohlo činit až 100 miliard eur. To je jen začátek. Otázkou zůstává, zda UK zvolí tvrdý, nebo měkký Brexit. Tento koncept britské televizní stanice neustále vysvětlují. Občas i šíleným způsobem. Možností je tvrdý, nebo měkký Brexit. Jak lépe srovnat politický názor lidí než skrz sýr?

Tvrdý, nebo měkký? Co? Jak lépe srovnat politický názor lidí než skrz sýr? Podle mě by to lépe šlo jakýmkoliv jiným způsobem. I pro Buzzfeed by kvíz "Řekněte nám, jaký sýr máte rádi, a my vám řekneme, jaký Brexit chcete" byl až příliš pitomý. A to vytvořili kvíz: "Měli byste si to strčit do zadku?"

a kvíz: "Které z dvojčat Olsonových jste?" To je zbytečné, protože jak jsme minulý týden řekli, existuje jen jedno z dvojčat, je to obří konspiraci, lžou vám, ale zatím netušíme, proč to dělají. Ale zpátky k tématu. V této reportáži se nacházely důležité informace, pokud tedy budete ignorovat, že je vysvětlují na sýru. Tvrdý Brexit by umožnil UK odejít z jednotného trhu. UK by s EU obchodovalo podle pravidel světové obchodní organizace.

Také bychom mohli lépe hlídat hranice a bránit imigraci. Měkký brexit by umožnil UK zůstat v jednotném trhu. Občané EU by stále měli snadný vstup do země, ale export Británie by nebyl předmětem hraniční kontroly. To je vcelku slušné vysvětlení. Ale musím trvat na tom, že vysvětlení na sýru je divné. Sýr by jako téma měl být použít pouze tehdy, pokud myší pár pózuje na fotce ze svatby.

Ale i tak je to tak trochu neoriginální. Není špatné se sami sebe zeptat: "Kdybych nemohl svou svatbu dát na Instagram, brali bychom se vůbec?" No nic... Toto rozhodování o tvrdém a měkkém odchodu ovlivní spoustu životů. Třeba imigraci. V současnosti v UK žije přes 3 miliony občanů EU a 1,2 milionu Britů žije v Evropě.

Všechny by jistě zajímalo, kde za dva roky budou smět žít a jaká v té době budou mít práva. Poté je tu problém se Severním Irskem. Je součástí UK a Brexit se ho bude týkat, ale Irsko je součástí EU. Každá snaha hlídat hranice mezi nimi bude náročná, protože mezi nimi panovalo velké napětí. Takže myšlenka hraničních kontrol po odchodu z EU a opětovné rozdělení komunity se může stát noční můrou.

Je to obří problém, který jeden reportér ilustroval dost směšným způsobem. Tento pes jménem Pip se vydá na rychlou výpravu do Irska. Do UK se vrátí stejně snadno. Tento pes nemá povolení k překročení hranice, takže musí do vězení. Je to nelegální imigrant. No ano.

Ano, je to nepopiratelně směšný způsob popisu vážného problému, ale musím říct, že neexistuje lepší metafora pro britskou říši než "veselý kumpán Pip, který vám kašle na hranice". Tenhle kus země je můj. A tenhle taky! A s touhle si budeme hrát. A to jsme se ještě nedostali k největšímu problému. Obchod. Odchod z jednotného trhu EU bez vhodné obchodní dohody může způsobit, že produkty UK budou nuceny platit vysoké clo.

Obávají se toho především farmáři. Skoro 2/3 zemědělského exportu míří do EU. A to nezmiňuji evropské zemědělské dotace, o které přijdou. Není divu, že farmáři mají obavy. Rodina Andrewa Baugha zde farmaří od roku 1947. Pokud odejdeme bez obchodní dohody, velmi utrpí. Kvůli clu bychom měli problém vyvážet.

Hlavně třeba ovce. Třetina všech jehňat se vyváží. Věřím, že je v ohrožení celý potravinářský průmysl. Jo, drbe se. To je smysl jejich života. Mohli ten rozhovor střihnout před tím, než se to prase začalo drbat? Mohli, ale neudělali to, protože věděli, že twerkující prase může být skvělým ztělesněním situace kolem Brexitu. Je to v pohybu, nemůžeme to zastavit a není možné od toho odvrátit zrak.

A jak si britská ekonomika povede po vystoupení z EU, je také docela nejasné. Někdo tvrdí, že vše bude v pohodě. Britské produkty jsou tak žádoucí, že si najdou zákazníky po celém světě. Možná mají pravdu. Možná vepřové koláče, Marmite, rozvařený hrášek a nediagnostikovaná deprese dobijí celý svět.

Ano, je to technicky možné. Ale předtím se musí odvést pořádný kus práce. Například UK se bude muset rozhodnout, které zákony EU regulující různá odvětví si ponechá. Jde třeba o práva zaměstnanců a ochranu životního prostředí. Také bude muset vytvořit vlastní agentury místo těch evropských. Navíc si bude muset vyjednat nové dohody, kterými by nahradila 759 evropských obchodních dohod, ze kterých bude vyjmuto.

Jde třeba o víno, jadernou energetiku, nebo dohodu s Islandem z roku 1981 ohledně obchodu s ovčím a kozím masem. Tím chci říct, že každý krok Brexitu zahrnuje hromadu práce. A to ještě nemluvím o maličkosti, kterou jste možná ani nepovažovali za problém. 250 tisíc psů a koček každý rok překročí Lamanšský průliv. Vytvoření systému zvířecích pasů zabere několik měsíců vyjednávání.

Má pravdu. Dokonce musí vyřešit problém se zvířecími pasy. Ačkoliv je to skutečný logistický problém, spíš to zní jako něco, co patří zhýčkaným psům a kočkám. Technicky jsem perská kočka, ale sama se považuju za občana celého světa. Drž hubu, Muffine, stejně si pořád lížeš zadek. Nejsi lepší než já.

Nejsi lepší než já! Pamatujte, že veškeré náležitosti Brexitu musí být vyřešeny do dvou let. Možná vás napadá, co se stane, když to nestihnou. Stane se toto. Pokud nevznikne dohoda, zbude jediná možnost. Okraj útesu. Okraj útesu popisuje možnost, že jeden den jsme v EU se vším, co k tomu patří, a druhý den už v EU nebudeme, ale nebudeme mít ani žádné dohody.

Existuje jen jeden případ, kdy jsou melodramatické černobílé záběry kočárku padajícího z útesu vhodné pro zpravodajskou reportáž. Gratuluji, všichni jste byli jeho svědkem. Pokud nevznikne dohoda, vše od cla nebo imigrace se zvrhne tím nejhorším možným způsobem. Může to destabilizovat celou zemi. Teoreticky by bylo možné vyjednávání prodloužit, jenže to by muselo jednohlasně schválit všech 27 členů EU.

A na to bych se nespoléhal. Je v zájmu EU tento proces udělat co nejsložitějším. I když si UK mohou cenit jako partnera, musí ostatní země odradit od podobného kroku. EU už zaujímá jasnou pozici. Po hlasování o Brexitu Boris Johnson, muž s obličejem postavy od Roalda Dahla a plný rasismu jako Roald Dahl, tvrdil, že naše politika dostala dort a vychutnává si ho.

Sledujte prezidenta EU Donald Tuska, jak tuto myšlenku vyvrátí. Všem, kteří v to věří, nabízím jednoduchý experiment. Kupte si dort, snězte ho a podívejte se, zda na talíři něco zůstalo. Žádný dort tam nezbude.. Pro nikoho. Zůstane jen sůl a ocet. Au! Au, Donalde, au!

Jen sůl a ocet, to je drsné vyjádření. Ale někdo by mu měl říct, že Britové sůl a ocet milují. Podívejte se na jejich brambůrky s příchutí soli a octa. Vyhrožovat Britům, že na stole zůstane jen sůl a ocet, je jako vyhrožovat Francouzům, že na stole zůstane jen víno a bagety, nebo Švýcarům, že tam bude čokoláda a nacistické zlato. Oboje mají rádi. Mají to rádi úplně stejně.

Pravdou je, že před UK stojí obří úkol. Hodnota libry od hlasování o Brexitu klesá a Theresa Mayová si před vyjednáváním osudově oslabila svou pozici. Je pro ni těžší uskutečnit svůj plán, ačkoliv nebylo úplně jasné, co za plán vlastně má. Zdá se, že upřednostňuje tvrdý Brexit, ale při dotazech na podrobnosti se vyhýbá odpovědi. Lidé mluví o různých možných Brexitech.

Tvrdý, měkký, šedý, bílý... Chceme červeno-bílo-modrý brexit. To je jediná správná volba. Ale co to znamená? Máš vyjednávat o budoucnosti Británie, která ovlivní příští generace, a ty jen vyjmenováváš barvy na vlajce! Zapomeň na to běhání po poli. Tohle může být ta největší kravina, kterou jsi kdy řekla.

Také se musím omluvit tomuto chlápkovi. Tvrdil jsem, že není horší způsob, jak tento problém popsat než skrz sýr. Ale to jsem nepočítal s Tatcherovou v žitě, která na otázku o politice odpoví barvami. Její nekonkrétnost neunikla pozornosti. Není dobrým znamením, že nejupřímnější odpovědi ze všech kandidátů v těchto volbách bez ohledu na obtížnost otázky se nám dostalo od muže s 60centimetrovým kbelíkem na hlavě.

Vaše předsedkyně vlády Theresa Mayová svolala tyto volby kvůli Brexitu. Ale slyšeli jsme od ní, jak by měl Brexit probíhat? Ne. To je šílené. Ve čtvrtek se spolu s předsedkyní vlády Mayovou, nebo předsedou Corbynem postavíte 27 dalším předsedům vlády států EU.

Bude to jen zasraný divadlo! Víte co, víte co... Nevěděl jsem, že to někdy řeknu, ale ten intergalaktický vesmírný lord má pravdu. Za 8 dní UK zasedne k vyjednávání bez vlivu, bez silného politického mandátu a bez jasného plánu. Vůbec nevím, jak to vyřešit. Ale mám návrh pro Theresu Mayovou.

V tuto chvíli jsi všechno posrala. Jedinou šancí na úspěch je využití momentu překvapení. Co místo běžného vyjednavače poslat někoho, koho by nečekali? Mluvím o někom odvážném, kdo mluví na rovinu. O někom, kdo to vezme pevně do svých rukou. O někom s kýblem plným požadavků a upřímným, lehce tlumeným hlasem.

Ano, mluvím o samotném intergalaktickém vesmírném lordovi. Ale otázkou je, zda by byl ochotný to dělat. Ano, byl by ochotný. Vím to, protože jsme ho našli, kontaktovali ho a dopravili ho sem do New Yorku. Mohli jsme vyrobit podobný kostým a nacpat do něj stážistu? Jasně že mohli. Máte pravdu. Ale neudělali jsme to a to proto, abych vám dnes mohl představit vašeho vyjednavače o Brexitu.

Pozdravte Lorda Bucketheada. Ano, na kolena, pozemšťané. Thereso Mayová, pokud jste stále předsedkyní vlády, nabádám vás, abyste do Bruselu poslala temného pána. Je to absurdní myšlenka? Ano, je. Ale ani z daleka ne tak pitomá jako všechno to, co jste udělala. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (66)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak u lorda Bucketheada jsem brečel smíchy. :-D Hned bych ho volil... :-)

90

Odpovědět

Zvláštní je, že EU nejvíce vadí odpadlíkům, kteří jsou naštvaní ze svého života, sedí doma na zadku a chodí do práce, kterou nesnáší a vydělá jim na další měsíc života. Tihle lidé si důležitost EU a spojenectví se Západem neuvědomují a uvědomovat nebudou.

Tento typ lidí naštve, že jim na Nově sdělí informaci o tom, že přišla regulace názvu sýrů z EU a hned se cítí dotčeni. Ovšem stovek miliard korun, které jsme během členství získali a jsou v infrastruktuře, školství, domácnostech, firmách atd. si nikdo z těchto lidí nikdo nevšimne.

Bez EU by jsme tu také neměli zahraniční firmy a tak snadný export/import, což by ovlivnilo zaměstnanost a podnikání velmi negativně. Svoboda cestování pro zmíněnou skupinu moc není, ale věřte, že cestovat po Evropě na občanku (v mém případě v poslední cestě dokonce jen na řidičák) bez jediného omezení je jednoduše perfektní.

Je potřeba kritizovat EU? Rozhodně! Určitě nefunguje zcela bez problémů a hladce. A představitelé našeho a dalších členských států by měli pracovat na zlepšení. Je výhodné z EU vystoupit? NE, řekněme si to upřímně. Jediný, kdo by měl na světě radost z rozpadu EU by byla Moskva, která by mohla šířit svůj vliv dál, než za Ukrajinu.

A co Velká Británie? Ta Brexit nějak a v nějaké podobě určitě zvládne, ale upřímně, kdo na něj doplatí nejvíce? Myslíte, že schopní a soběstační? Určitě ne, nejvíce na to dojedou ti na těch nejnižších místech, protože odchod firem z VB nastane a vzhledem k tomu, že VB je obrovskou exportní velmocí, tak řada z nich bude přesouvat své výrobny a sklady do EU.

384

Odpovědět

Jen tak mimochodem.. Británie může odejít z EU kolikrát chce ale dokud bude politicky korektní tak se nemůže divit že někdo znásilnuje a zabíjí její obyvatele. Vážně bych chtěl vidět svět podle neomarxisty Olivera ale stačilo by mi to někde v simulaci a nechci to prožívat za pár let i já v realitě.

745

Odpovědět

Ten je tak zoufale nevtipný, jak se snaží prodat tu svou eurohujerskou levičáckou agitku

1057

Odpovědět

5:10 By March of 2019 přeloženo jako květen 2019

30

Odpovědět

Už opraveno. Díky!

11

Odpovědět

"vagueness" (16:22), bych přeložil spíše jako nekonkrétnost, než neochota.

50

Odpovědět

Opraveno, díky!

21

Odpovědět

A furt toho p****a bude překládat. Zkusím to co nejslušněji... už jdi s tím Oliverem Mohamedem do hajzlu!

10118

Odpovědět

Tam jsem s ním už byl, ale bohužel pro tebe, poslali mě zpátky. :(

656

Odpovědět

Tak určitě... jenom proto, že se tobě video nelíbí se tady přestane překládat a budeme ignorovat tu většinu, která videa od Olivera ocení (viz hodnocení). Mimochodem děkuju Mithrilovi za překlad!

535

Odpovědět

+kocour OggyJe to tak, jak s tím stupidním zákazem kouření v barech, který jste tady strašně moc propagovali. Vaše práva končí tam, kde začínají ty moje. A já mám právo přijít kdykoliv na videacesky a nebýt obtěžován existencí videa s Oliverem Mohamedem. Takže ano, protože mě se to nelíbí, tak to tady nemá co dělat. Nebo už vám najednou vaše logika nepřipadá moc logická?

472

Odpovědět

+LovecCour42Ukaž mi jediný komentář, kde jsem psal něco o propagaci zákazu kouření? Z čeho vyvozuješ, že jsem pro tento zákon? Sice mi určitá regulace kouření přijde jako dobrý nápad (např. snaha rozdělit prostor na kuřácký a nekuřácký, zákaz kouření na zastávkách), ale totální zákaz kouření v restauracích mi přijde i jako silný zásah do rozhodnutí jejich provozovatelů.

Navíc je úplně zcestné srovnávat zákaz videí od Olivera se zákazem kouření... zaprvé z žádného videa tady nedostaneš rakovinu plic. Zadruhé o zákazu kouření se diskutuje dlouho a holt většina poslanců rozhodla takto... tomu se říká demokracie. Kdyby videacesky.cz měly přestat překládat Olivera jenom proto, že zrovna tobě se to nelíbí, tak to by byla naopak totalita. Mít tu Oliver hodnocení 20-30%, tak by se od jeho překladů jistě upustilo, i když třeba taky ne... záleží i na překladateli, který to tu dělá skoro vlastně dobrovolně. Možná že až budeš dělat něco sám dobrovolně pro druhé a někdo se ti odvděčí podobnou reakcí jako teď ty, budeš snad příště líp přemýšlet nad tím co tu píšeš.

403

Odpovědět

+LovecCour42Zajímavé... jak někdo může v jedné větě odsoudit zákaz kouření v restauracích a hospodách ( jsem bývalí kuřák a tenhle zákon považuji za něco co tu razili komunisté, když se vařilo podle norem ) a celým příspěvkem dát najevo, že má stejné smýšlení jako ti co tento zákon vychvalují a ještě se na konci ohání logikou :D Stejně tak jako pravda začíná tam co končí signálu ČT, tak svoboda jednotlivce končí tam co svoboda jiného. Ale tu máte možnost volby. A tak si najděte video jak nejlépe ulovit couru ( ať už jste Jack rozparovač a nebo jinej úchyl)a nevotravujte, ale jsem rad že v nicku uvádíte i své IQ... Jinak bych vás asi musel brát vážně ;)

11

Odpovědět

+AlfissTak za prvé - nepochopil jsi nadsázku, jsem zásadně proti tomu zákonu a za druhé, nepíše se "bývalí kuřák", ale bývalý kuřák.

03

Odpovědět

+LovecCour42Tak za prvé - když už někoho opravujete, ujistěte se že jste daný text pochopil :) a za druhé. mě sem tam ujede pravopis, ale vám logika asi fakt moc neříká :)

11

Odpovědět

+alfissText jsi nepochopil a budeš mě osočovat, že ho nechápu já? Že zrovna ty mluvíš o logice. A čeština ti občas ujede? Jsi přistěhovalec? Pokud ne a žiješ v ČR od narození, tak táhni zpátky na základku... jenom p**a dokáže udělat v tak jednoduché větě takovou hrubku.

04

Odpovědět

+LovecCour42:D jste velice zábavný člověk. Místo argumentů jen vulgarita.... Já Vás neosočuji.. jen konstatuji, že nerozumíte psanému textu a to je bohužel pro Vás evidentně fakt :) Rád bych věděl v jaké části textu jsem popřel Váš odpor vůči danému zákonu ;) Ale vzhledem k té primitivní části Vašeho vědomí neočekávám rozumnou reakci. Jen další urážky. Mimochodem by mě zajímalo kolik generací zpět by musel člověk podle Vás prokázat původ, aby jste ho neměl za přistěhovalce ? Počkat něco takové ho tu už bylo, ale s prokázáním původu německého. Tak že ve zkratce. Cituje pasáž kde píšu o tom, že s protikuřáckým zákonem souhlasíte.
PS: Jen aby bylo jasno. Já pro Vás ten správný muž nejsem ;)

21

Odpovědět

+AlfissSmajlíkama to nezachráníš. Jde vidět, že jsi hodně změkčilej, když je nadužíváš jak nějaká malá holka. A co to k***a je, ta poznámka s nějakým správným mužem či co? To jsi vzal, k***a, kde a jaká je jako pointa? Jsi b******t nebo co?

03

Odpovědět

+LovecCour42:D no ve Vašich prohlížených videích.. o pár příspěvků níže už jsem se k tomu vyjadřoval ( ono když něco zmizí, tak to neznamená že se to nestalo ). A vzhledem k tomu, že jsem dostal jeden dislike a poté už jsem to ve Vašich videích nezahlédl, předpokládám že jsem ťal asi do živého a tahle reakce mluví za vše :D Ale to mě nezajímá zda jste na muže či ženy. Spíše bych čekal tu pasáž kde popíráním Váš postoj k zákonu o kouření ;) a smajlíci jsou fajn a rád se s Vámi zase zasměju ;)

11

Odpovědět

+AlfissPořád nechápu, ty máš asi hodně dobrou a zvrácenou fantazii, homokládo zasraná.

03

Odpovědět

+LovecCour42V první řadě se omlouvám to video tam je. Jen jsem ho přehlédl. Jak tu otázku formulovat co nejjednodušeji.. no být to mluvená forma, zkusil bych mluvil asi pomalu... ale když budu psát pomalu, tak to žádný efekt mít nebude. Tak nezbývá než otázku zopakovat.
Prosím cituje pasáž kde popíráním Váš postoj k zákonu o kouření :) jsem zvědav jaké nové slovo se teď naučím :)

11

Odpovědět

Je to nejlepší série, co na Videačesky je, takže ne, do hajzlu ať jdou raději všechny ostatní pořady, tento je pro mě top.

74

Odpovědět

+MichaliskoPokud je tohle pro tebe top, tak to budeš asi hodně jednoduchej člověk.

324

Odpovědět

+LovecCour42Dívám se na titulku a jen to čtu "Obří mořský slimák", "50 typických hlášek studentů", "Mluvení pozpátku", "Nic mi nepadne jako oblek", pořad o rybaření "Dnes by mohly brát..." --- neuslyšíte to rád, ale tuhle primitivní tvorbu John Oliver s naprostým přehledem deklasuje.

51

Odpovědět

+Mark1516Mě nejvíc dostalo " jak si vybrat správného muže".... :D už chápu proč lovec cour. Je naštvaný, že na něj kvůli nim muži nezbydou ;)

11

Odpovědět

Brexit je nejhorší brtiský počin od dob Chamberlainovy politiky usmiřování, nejvíc na to doplatí oni sami, celá ta kampaň pro odchod z EU byla podivná s často mylnými, nebo dokonce vylhanými informacemi. Britové se ještě budou divit, nejlepší na tom je, že nikdo pak nebude moci protestovat, protože si to ovce odhlasovaly v referendu :-D

4612

Odpovědět

ty musíš být hodně vylízanej eurohujer

946

Odpovědět

+LovecCour42LovecCour42 ty ses mega vypatlanej se musim smat.)

00

Odpovědět

Já bych k Britům, tak kritický nebyl. To referendum zas tak jednoznačné nebylo, konkrétně 51,9 % pro Brexit a 48,1% proti Brexitu, takže podle mě bude moct protestovat celkem dost lidí!

190

Odpovědět

+vildeTaky mám ten dojem... Navíc mi přijde dost, no, z důvodu nedostatku lepšího slova řeknu divné, že to nechali projít, když byl rozdíl tak malý. Při hlasování o něčem tak zásadním jako je Brexit měli dát alespoň dvoutřetinovou hranici... Jasný, že by muselo být XY volebních kol, než by se národ shodl na 2/3 pro nebo 2/3 proti... ale nechat to projít s 51,9 % zavání průserem... protože pokud těch 48,1 % nespokojených lidí začne zvěřit, tak budou mít velký problém....

20

Odpovědět

lololo

00

Odpovědět

2:43 - "british politics, when done well can be very fun" bych asi nepřekládal jako "dobře připravení britští politici..."
Spíš bych to přeložil "Britská politika, pokud se dělá dobře/správně, může být velká zábava."

30

Odpovědět

1) "Catcher" je česky "chytač" (ten kdo něco nebo někoho chytá) - viz např. "the Cather in the Rye" - "Kdo chytá v žitě". Nikoli Thatcher :)
2) Aby se nepo. Česko se Slovenskem se dokázalo rozejít a ani jsme se nepostříleli. Slováci mělu pravdu, chtěli svůj stát a chtěli jej dlouhodobě a opakovaně. A to jsme byli v jednom státě dokonce déle než je GB v EU!
Dohody které se nepodaří dokončit před brexitem se prostě dokončí po něm. Ooo jak nepochopitelné pro politiky a aktivisty...

213

Odpovědět

1) On tam skutečně říká Thatcher. Je to narážka na to, že se Mayovou připodobňují k Margaret Thatcherové.
2) Dokončení dohod až po Brexitu může být hodně problematické. Představ si, že máš připraveno k exportu několik tisíc jehňat (například) a ze dne na den je nemůžeš vyvézt, případně za hodně nevýhodných podmínek. Něco takového tvou živnost dokáže položit za pár měsíců, nemůžeš čekat další rok, než vláda vyjedná lepší dohodu.

281

Odpovědět

+Mithril1) Rozumím. Mě to jen tak napadlo kvůli tomu obrázku :) holt dvojsmysl.
2) Netvrdím že to bude "lehké", jen si nemyslím, že to bude neřešitelný problém. Chovatel jehňat může např. požadovat (a možná i dostat) nějakou kompenzaci, apod. Aspoň budou politici konečně dělat něco užitečného :) místo vymýšlení zákazů žárovek a dovozu teroristů.

00

Odpovědět

May nebo Hammond? Já jsem pro Clarksona!

98

Odpovědět

Ja som pre JC!

00

Odpovědět

Pro překladatele Mithril:
v čase máte titulek
00:16:11,327 --> 00:16:14,053
Ale to jsem nepočítal
s Tatcherovou v poli,

Anglicky neumím, nevím co říká, ale z logiky věci by asi mělo být Mayovou a ne Tatcherovou.

15

Odpovědět

Opravdu tam říká Tatcherovou i když je na obrázku Mayová. Asi se přeřekl.

05

Odpovědět

+WattDaFAQNepřeřekl se. Jde o slovní hříčku/odkaz na knihu...

71

Odpovědět


Odpovědět

+JNNavíc ona se tak zoufale snaží být MT až je to smutné. :D

40

Odpovědět

kdyžtak 5:10 by mělo být 2019, jinak díky za překlad)

01

Odpovědět

Ano všichni se musíme sklonit před lordem Bucketheadem, nechť jeho moc neustále roste.

580

Odpovědět

Nemohl jsem si nevzpomenout: https://www.youtube.com/watch?v=zKhEw7nD9C4

70
Další