Brexit pro britské divákyLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
68 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:214
Počet zobrazení:9 699

V posledním díle Last Week Tonight se objevil i krátký segment o dohodě Theresy Mayové s EU, který se však ve Spojeném království nesměl vysílat, jelikož existuje zákon z roku 1989, který zakazuje vysílat záběry z Parlamentu v komediálních nebo satirických pořadech. Tím ovšem vznikla mezera, kterou bylo třeba zaplnit. Proto pro obyvatele UK připravil něco speciálního.

Přepis titulků

Rychlé doplnění informace o brexitu. Vždy to byl příliš hezký název pro něco tak ničivě pitomého. Jako by se váš přítel rozhodl strčit si hada do zadku a chtěl, abyste mu říkali hadvňous. Ne, neodměňujte ho za to. Neměl dělat takovou pitomost. Obávám se, že vy, diváci v UK, musíte opět dostat něco speciálního. Zbytek světa uvidí segment o dohodě o brexitu Theresy Mayové, ve kterém se objeví záběry z Parlamentu.

A jak už víte, v UK je protizákonné, aby je komediální program vysílal. Což je, a to je svatá pravda, naprosto debilní. Ale to nás dostává do prekérní situace. Najednou nám vznikla šestiminutová mezera, kterou musíme vyplnit. Možná si pamatujete, že když jsme na stejný problém narazili minule, nahradili jsme segment Gilbertem Gottfriedem, který četl recenze restaurací z Boise v Idahu na Yelpu. Nebojte, znovu vám to neudělám.

Tentokrát bude Gilbert číst z 585stránkové dohody Theresy Mayové s EU. Gilberte, příteli, do toho. Článek 130. Specifická ustanovení týkající se rybářských příležitostí, pokud jde o vyrovnání v oblasti rybářských příležitostí ve smyslu článku 43, závorka, tři, konec závorky.

Během jakéhokoliv období spadající do přechodného období musí být konzultovány se Spojeným královstvím jakékoliv rybářské příležitosti, týkající se Spojeného království. Víš co, to byl špatný nápad. Británie si tohle nezaslouží. Neuvědomil jsem si, že to bude tak hrozné, když jsem to vymyslel. Ale pokud jsme se z brexitu něco naučili, tak to, že zvratitelné rozhodnutí je naprosto nezvratitelné.

Gilberte, prosím, pokračuj. Článek 11. Jednotný trh s elektřinou. Ustanovení unijního zákona řídící hromadné obchodování s elektřinou, uvedené v příloze 7, budou do tohoto protokolu zahrnuty, za podmínek stanovených pro účely dodání do Spojeného království, s ohledem na Severní Irsko.

Dále, článek 12. Víte co? Nechme promluvit ty moudřejší. Nechme volit lid a nechme diváky, rozhodnout, zda má Gilbert číst toto, nebo zda má číst něco zábavnějšího, třeba bigfootí erotické povídky. Co to bude? Návrh dohody s EU? Nebo to bude bigfootí erotická povídka Yetti jde do toho? Myslel jsem si to.

Myslel jsem si to. Bohužel o tomhle nemůže proběhnout všelidové hlasování. Gilberte, pokračuj článkem 12. Článek 12. Státní pomoc podle ustanovení unijního zákona zahrnuté v příloze 8. V tomto protokolu se budou vztahovat na Spojené království včetně a s ohledem na hlavní podporu produkce a obchodu se zemědělskými produkty v Severním Irsku.

S ohledem k ustanovením, které ovlivňují tento obchod mezi jednotlivými oblastmi Spojeného Království, jejichž regulace závorka, EU, konec závorky... Ne, už to nedokážu. Můj lid v Anglii už trpěl příliš, Gilberte. Vyprávěj jim o šukání bigfootů.

Představte si scénu. Jsem mladá nadšená fotografka přírody. Ztratila jsem se hluboko v lesích a stojím před tím, čemu lidé říkají bigfoot. Povím vám, že je pravda, co se říká o velkých nohách. Přede mnou stál napůl muž, napůl netvor. Jeho mechové a cedrové pižmo viselo ve vzduchu, jeho hrudník se zvedal a mezi jeho nohama se houpalo něco, co můžu popsat jen jako lesknoucí se chlupatá lesní kláda.

Představte si norka požírajícího jablko. Zcela instinktivně mi překvapením spadla čelist. A upřímně, také netrpělivým očekáváním. Tohle bude jak tehdy s tou lochneskou příšerou... Díky, Gilberte. Je načase změnit zákony, UK, protože jinak se příště dočkáte druhé kapitoly.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

04:40 Ta fotografka není mladá a nadšená. :-)

"I, a young nubile wildlife photographer"
https://www.reddit.com/r/copypasta/comments/adv2a5/big_foot_erotica/

00

Odpovědět

Kdysi jsem tu napsal, že by Oliverova videa byly mnohem zajímavější, kdyby vynechal ty vtípky (můžu sice mluvit jen za sebe, ale vážně, kolikrát jste se útrpně čekali, až skončí vtípek a vrátí se k tématu?). Schytal jsem tenkrát spoustu disliků (to je v pořádku) a odpovědi na můj komentář byly vesměs v tom smyslu, že by se na to jinak nikdo nedíval... (to už moc ok není, zajímat se o vážná témata jen když je někdo za každou cenu zlehčuje).
Tak upřimně, zasmál se u tohohle ještě někdo? Pokud by tohle bylo první video od Olivera, které jste kdy viděli, těšili byste se na další? Nevím jak vy, ale já jsem to rozklikl s očekáváním, že tu situaci rozebere, místo toho jsem viděl vrchol trapnosti. Ta jeho show už vtipná není a informační hodnota taky nic moc.
Jestli se mnou někdo nesouhlasí a dokáže odpovědět něco lepšího než "když se ti to nelíbí, tak na to nekoukej", tak sem s tím, třeba mě přimějete změnit názor.

199

Odpovědět

Ne nadarmo se UK pejorativně označuje jako Kingdom of Kondom. Všechno zakázané a zregulované tak, že se v tom ani místní nevyznají. Dost lidí věřilo tomu, že je to vina EU. V momentě, kdy není legální parodovat záběry z Parlamentu, tak není o čem vysílat – při integraci britských zákonů do českého právního prostředí by byl u nás nelegální nejen takový pošuk jako Soukup, ale i také 168 hodin.

Abyste si udělali jasno, jak je UK podivná země – jsou tam kromě zbraní nelegální i peřové spreje, proto mohl musolman chodit se sekáčkem na maso a dekapitovat válečného veterána. Také je tam nelegální porno s ženskou ejakulací, proto hérečky odešly točit za oceán (a tím opravdu nemyslím Olivera). :D

101

Odpovědět

Jen pro informaci, tohle bylo jen webové bonusové video, nikoliv standardní epizoda. Video je stejně bizarní jako zákaz vysílání záběrů z parlamentu.

212

Odpovědět

+XardassAle ono je pouze zakázáno toto vysílání používat tyto záběry v parodiích. Člověk by řekl, že něco takového v kolébce moderní konstituční monarchie, jejíž Ústava se stala základem mnoha zemí, není možné. Něco takového bych očekával v orientální diktatuře a ne v Evropě. To snad není možné ani v Rusku nebo Bělorusku (tam vás za kritiku režimu zavraždí nebo chrstnou kyselinu do obličeje).

cisarpan je vul

20

Odpovědět

Pro mne je tento způsob informací daleko zajímavější. Kdybych chtěl vážná témata skutečně pochopit do té míry abych na ně mohl veřejně i na internetu reagovat musel bych se probírat daleko nudnějšími zprávami a tato forma je tedy něco jako rozcestník, kdy se pobavím a pokud chci jdu si o tom něco zjistit. Zatím se mi to stalo u dvou témat takže asi tak :P

60

Odpovědět

Hodnotit celou Oliverovu tvorbu na základě bonusu...
Pozoruhodně.

To je jako hodnotit Evropu na základě informací o Černé hoře, či Vatikánu.

105

Odpovědět

koukám, že Oliver přestřelil... Prostě jednou už volby proběhly! Kdo vyhrála? ANO! Brexit vyhrál!
Byla to chyba? Nechat prostý lid bez širších vědomostí o politice, funkci evropské unie a následcích dopadu případného Brexitu na jejich zemi, rozhodovat o tak důležitém rozhodnutí? No samozřejmě že je to chyba, ale ve chvíli, kdy prohlásíte (byť pravdivě), že většina voličů je moc hloupá aby mohla objektivně rozhodovat o osudu své země (a navíc jsou to lidé kteří zkrátka chtějí prosadit svou), jste sluníčkář, pravdoláskař, podporovatel ismálu atd atd...
První čarodějovo pravidlo!!! Lidé jsou hloupí!
Kolikrát by si ovšem Oliver představoval, že budou muset lidé volit, jestli jsou pro brexit, nebo ne? To jako že se Britská vláda bude ke svým voličům chovat jako ke své přítelkyni, která se rozhoduje kam spolu půjdou na oběd a nedokáže se rozhodnout? To asi ne ne?
Aspoň už konečně víme, proč nejsou žádné pořádné fotky Big Foota....

108

Odpovědět

Nepřestává mě fascinovat, jak remainisti (16,1 mil.) nadávají na leaverům (17,4 mil.) místo toho, aby si stěžovali ty, kteří k volbám nedorazili (asi 13 milionů voličů).

Ostatně mohou si za to sami. Kdo by před sto lety řekl, že říše, která se zasloužila o rozšíření civilizace na dva kontinenty a ještě před 90 lety ovládala téměř čtvrtinu souše, se dnes stane bezvýznamnou zemičkou.

Očekávám následující vývoj: příští volby vyhraje komunista a antisemita Jeremy Corbyn, nasměruje britskou ekonomiku řeckou cestou a možná svým jednáním způsobí další nepokoje na Blízkém východě. Dojde ke sjednocení Irska, Gibraltar bude pronajmut Španělsku. Labour Party se opět znemožní a vyhrají Toryové. Ty ovšem povede Jacob Rees-Mogg, který svým jednáním popudí nižší společenské vrstvy a po něm vyhraje volby nějaký populista.

65

Odpovědět

Já osobně moc nemusím to ječení "jedno koho, hlavně běžte volit".
Mně příjde daleko zodpovědnější přístup: "O politice nemám ani šajn, tak volit nejdu", než vymýšlet kraviny.
Pak u nás vyhrávají volby Babiš se Zemanem a v Británii Brexit.

31

Odpovědět

+CeckoI nevolit je volba. Vložit prázdnou obálku je mnohdy nejlepší možné řešení. I já tuto možnost pravidelně využívám – naposledy při volbách do zastupitelstva jsem měl na výběr mezi černoprdelníky (KDU-ČSL), separatisty (Moravané) a nejhorším lidským odpadem (KSČM).

Nevolba má ovšem jedinou vadu na kráse. Místo toho, aby při dvoutřetinové účasti zůstala třetina parlamentu neobsazená se nevyužité hlasy přerozdělí. Z tohoto hlediska by mělo být referendum o Brexitu neplatné – pro vystoupení se nevyslovila nadpoloviční většina všech voličů.

31

Odpovědět

Neříkám že jsem pro nebo proti EU ale nejvíc mě udivuje kolik fanatiků s obou konců všude na internetu je. Všichni jsou proti nebo jenom pro, velice zajímavé.

59

Odpovědět

Já se řadím právě mezi ten střed (aneb chtěl bych stále EU, ale rozhodně jinak fungující), ale stejně jako většina ostatních takových, nemám potřebu to stále dokola opakovat pod každý video, jako nějakej fanatickej papoušek. S většinou lidí na internetu se stejně nedá normálně bavit, takže nějaká diskuse je naprosto zbytečná.

104

Odpovědět

Nechápu, jak může americký idiot kritizovat brexit, který ví o tom prd. Lidi si to sami vybrali a teď je bude za to zesměšňovat?

656

Odpovědět

John Oliver je z Anglie.

534

Odpovědět

+CahiBacha aby se tu neobjevili tací, kteří se ti budou snažit vysvětli, že tím, že se odstěhoval ztratil právo se k něčemu takovému vjadřovat, stejně jako když se při každých českých volbách řeší hlasy ze zahraničí. :D

263

Odpovědět

Tu sa krasne ukazala slabina demokracie a to ze je to volba ludu. A vobec sa nerozlisuje ci ten lud je tupe stado ktoremu staci zamavat usmiat sa a nakecat tonu klamstiev bez rozumneho zakladu alebo pouziva hlavu a volia racionalne. Staci sa pozriet do USA co tam maju za prezidenta. Ludia zabudaju ze to nie je volba krasy a schopnosti klamat. A staci len obetovat par minut a precitat si nieco od spolahliveho autora. Ale nie vsedci radsej uveria tim srackam na FB a beru to ako jedinu pravdu. Ja viem o brexite jedine a to ze ti tupci si odhasovali nieco a vobec nevedeli co. Az po hlasovani zacali zistovat co to vlasne odhalovali. A potom protestuju ze oni to vlastne nechcu. Ludia su proste tupe stado co si necha n****t na hlavu a ak to dobre obkecate este vam aj podakuju.

114

Odpovědět

+Mariopresne si sa opisal

13

Odpovědět

+MarioLidove hlasovani je hovadina, hlas rozumu se straci v kriku davu, ku prospechu nas vzdy vedly elity. Ne nadarmo jsou neprime demokraci stylu republika natolik uspesne.

22

Odpovědět

+MarioSouhlasím s tím, že je na vině demokracie. Nejenom že většina utlačuje menšinu nebo jednotlivce protože voliči nejsou zodpovědní za svou volbu a nevěnují se jí na tolik aby byl splněn předpoklad "správné" demokracie, ale také to, že toto pochybení státu popírají. Měli jsme se hůře (v historii), ale proč bychom se nemohli mít lépe?

10