Thumbnail play icon

Italské volbyLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 210
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:275
Počet zobrazení:11 959

V neděli se v Itálii konají důležité volby, které určí dalšího premiéra země. V době migrační a politické krize se zdá, že Itálie má mnoho špatných možností, ale žádnou dobrou. Kdo vše se uchází o tuto pozici? Vězte, že politické mrtvoly zase ožívají.

Komentáře (68)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vnitřní problém nemají jen v Itálii.
·
Akta X S4e4 (natočeno v roce 1996)
USA imigrační úředník (n**r) vysvětluje nadšeně imigrantovi (též n**r):
"Já vím, jak se člověk cítí osamělý. Věřte mi, jste v cizím městě a daleko od rodiny, ale v tu chvíli, kdy se stanete řádným americkým občanem, rád vám pomohu dostat sem všechny vaše bratry a sestry, tety, strýčky i bratrance. Dnešním dnem to všechno teprve začíná Samueli, rozumíte mi?"
·
Toto snad nepotřebuje další komentář, připadá mi to naprosto jasné a cíleně dobře promyšlené.

47

Odpovědět

Vidím že předposranost zasahuje už i sem.
Slovo 'n**r' (pro nechápavé 'černoch') bylo původně vypsáno a cenzor patřičně zasáhl.

45

Odpovědět

+mykanecTo normálně cizí lidi oslovuješ nadávkou?

47

Odpovědět

+Alberto123Nejsem si vědom, že bych použil nějakou nadávku.

55

Odpovědět

+mykanecOznačení 'n**r' (pro nechápavé 'černoch') začalo být chápáno od 20. století jako rasisticky motivovaná nadávka.

27

Odpovědět

Itálie dala přednost jiné verzi Fašismu, jak smutné, že se zde historie po sto letech opakuje. Kruh se uzavřel, začínáme znovu.

86

Odpovědět

Může mi někdo vysvětlit proč se na videacesky vyskytuje jen silně levicová propaganda? Co takhle přeložit něco nestranného a objektivného?

1416

Odpovědět

Jsem rád, že kopeš za ten správný pravicový italský názor strany, která má v programu místo hlídání Schengenu marxistický nepodmíněný příjem pro všechny Italy a přesunutí nelegálních imigrantů do ostatních zemí EU. Jo, abych nezapomněl, jedná se o údajně ultrapravicové Hnutí pěti hvězd. :-P

Jsou něco tak pravicového jako imigrant Andrejko, který tvrdí, jak byl dlouhé roky volič pravice, až začal rozdávat koblihy, zavádět znárodňování na konkurenční podniky, prosazovat bolševické dobytky do nejvyšších ústavních institucí, slibovat „vlaky zdarma“... :-P

Já bych nechal Itálii, Španělsko a Francii zbankrotovat, dokončit bankrot Řecka a všechny tyto země rozprodat mezinárodním věřitelům a byl by klid. Už nyní je většina italské módy šita čínskými dělníky a dělnicemi z materiálů dovezených z Asii a štítek „Italský výrobek“ je tam pouze z důvodu místa výroby. Mají plnou hubu solidarity, ale nikdo z nich pro nás nehnul ani prstem, natož pak pro Pobaltí nebo Ukrajinu.

47

Odpovědět

+-HoNY-Proč Francii? Francouzská ekonomika je dle nominálních čísel 7. největší ekonomika na světě a dle parity kupní síly 10. největší. V Evropě je podle nominálního HDP 3. nejsilnější ekonomikou s Velkou Británií na 2. a Německem v 1. místě. Organizace OECD sídlí v Paříži, v hlavním městě a finančním centru. Klíčovým sektorem je pro Francii chemický průmysl, který pomáhá rozvíjet další výrobní činnosti a přispívá k hospodářskému růstu. Cestovní ruch je hlavní složkou ekonomiky, protože je Francie nejnavštěvovanější destinací na světě. Co se týče solidarity, tak nikdo z nás pro ně nehnul ani prstem, natož pro Řecko.

72

Odpovědět

+Alberto123To bych mohl podobnými čísly hájit i Itálii. Viděl jsi makroekonomické údaje Francie? Co třeba téměř dluh ve výši téměř 100 % HDP, zkostnatělý pracovní trh (zaměstnanci tam mají více práv než u nás za komunistů), přeregulovaný trh obchodu a služeb, téměř mafiánská byrokracie (na druhou stranu tam není úřednická zvůle), vysoké sociální výdaje, špinavá města... s tou zemí prostě není něco v pořádku. Poslední roky z Francie nepřichází žádné inovace - pouze byrokracie, regulace, příkazy, zákazy. Proti tomu je pár stovek tisíc nelegálních imigrantů bezvýznamný problém řešitelný lusknutím prstu. Jižní křídlo Evropy je časovaná bomba. Při příští krizi pravděpodobně nezbankrotují, ale na jejich nezodpovědnost nejvíce doplatíme my. Větší ekonomickou katastrofou bude snad už jenom případný Czexit.

Pokud jde o solidaritu, ta měla být oboustranná a oni, pokud nás tak moc chtěli v EU, měli přispět k růstu životní úrovně a řešení postsocialistických problémů. Místo toho akorát proběhla ochranná opatření trhů zemí původního jádra a směšné dotace pro „východ“ podmíněné regulacemi a s nimi podstatně vyššími výdaji na externality. Když vstupovalo Pobaltí do EU, tak „první solidární krok“ ze strany Bruselu byl ten, že jim přikázali urychleně uzavřít nebezpečnou jadernou elektrárnu bez jakýchkoliv subvencí jiných energií nebo stavby jiné. Důsledkem bylo skokové zdražení energií a pobaltí se díky tomuto kroku stalo de facto rukojmími Ruska. Při předchozí finanční krizi započal exodus tamních obyvatel na západ. Krizí bylo Pobaltí postižené stejně jako Řecko, ale protože neřvávali a napálili ohně na náměstích, tak jim nikdo nepomohl.

Stejně tak Ukrajina, to je keců o různých sankcích a zákazech mířených na Rusko, ale že by některý ze států tlačící sankce mobilizoval několik divizí na osvobodil Krym a poslal střílet „dovolenkáře“ a „zelené mužíčky“ do Donbasu a Luhansku, to je ani nehne. Místo toho Gerhard Schröder lobbuje za Rosněft a podepisuje strategické smlouvy. Holt co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi.

Právě toto jsou jedny z mnoha příčin nárůstu popularity různých antisystémových stran napříč Evropou.

13

Odpovědět

+-HoNY-"Co třeba téměř dluh ve výši téměř 100 % HDP" Může si to dovolit její ratingové hodnocení podle MOODY'S je Aa2 a podle Fitch AA což je o dvě úrovně výš než má Česko ( MOODY'S A1 a Fitch A+ ). Svůj dluh zvládá osluhovat i splácet. Výdaje na sociální ochranu tvoří v 34,3 % HDP, evropský průměr je 29 % HDP. Porovnej výkon ekonomiky Francie a komunistického Československa. Špinavá města v porovnání s ČR? Jsme exportní ekonomikou, většina našeho exportu míří do Německa, takže jaká ochranná opatření trhů EU snižují náš export? "Když vstupovalo Pobaltí do EU, tak „první solidární krok“ ze strany Bruselu byl ten, že jim přikázali urychleně uzavřít nebezpečnou jadernou elektrárnu bez jakýchkoliv subvencí jiných energií nebo stavby jiné." Nesplňovala Evropské bezpečnostní standarty, za druhé o energetické strategii dané země rozhoduje vláda dané země. Finanční krizí byli pobaltské státy zasaženy stejně jako Řecko, ale jenže ratingové hodnocení pobaltských států je stabilní, jenže špatný stav veřejných financí Řecka měl na rating negativní vliv a tím i vliv na příliv investic výsledkem bylo že se ekonomika položila. Kdo by měl na Ukrajinu poslat divize? EU ta nemá armádu. NATO, tam není shoda. OSN tam taky není shoda. Tak Kdo?

00

Odpovědět

+Alberto123"Co třeba téměř dluh ve výši téměř 100 % HDP" Může si to dovolit její ratingové hodnocení podle MOODY'S je Aa2 a podle Fitch AA což je o dvě úrovně výš než má Česko ( MOODY'S A1 a Fitch A+ ). Svůj dluh zvládá osluhovat i splácet. Výdaje na sociální ochranu tvoří v 34,3 % HDP, evropský průměr je 29 % HDP. Porovnej výkon ekonomiky Francie a komunistického Československa. Špinavá města v porovnání s ČR? Jsme exportní ekonomikou, většina našeho exportu míří do Německa, takže jaká ochranná opatření trhů EU snižují náš export? "Když vstupovalo Pobaltí do EU, tak „první solidární krok“ ze strany Bruselu byl ten, že jim přikázali urychleně uzavřít nebezpečnou jadernou elektrárnu bez jakýchkoliv subvencí jiných energií nebo stavby jiné." Nesplňovala Evropské bezpečnostní standarty, za druhé o energetické strategii dané země rozhoduje vláda dané země. Finanční krizí byli pobaltské státy zasaženy stejně jako Řecko, ale jenže ratingové hodnocení pobaltských států je stabilní, jenže špatný stav veřejných financí Řecka měl na rating negativní vliv a tím i vliv na příliv investic výsledkem bylo že se ekonomika položila. Kdo by měl na Ukrajinu poslat divize? EU ta nemá armádu. NATO, tam není shoda. OSN tam taky není shoda. Tak Kdo?

00

Odpovědět

+-HoNY-Nekopu za nic jen poukazuji na to, že všechna politická videa na videacesky jsou levicová až ultralevicová ;)

13

Odpovědět

+BezlepekJaká videa jsou tu ultralevicová?

10

Odpovědět

9:50 "Po střelbě dojen k válečnému monumentu" - spíše dojel.

10

Odpovědět

Všichni sem píšou jenom hate - za mě to bylo povedený

237

Odpovědět

Nechte Italské volby Italům a ne Johnu Oliverovi který bude následující 2 týdny brečet.
VIVAT ITALIA. Já hlas hodil 5 hvězdám :)

1631

Odpovědět

White trash evropy dosáhl v posledních letech nového stupně geniality. Rozhodli se dosáhnout rovnoprávnosti tím, že si volí do vlád mafiány a zloděje ze svých řad, aby nikdo nemohl říkat, že je okrádají jenom migranti.

1224

Odpovědět

A Auto dosáhl v posledních dnech nového stupně demence.

167

Odpovědět

+TaanAuto má pravdu. Díky internetu si může i úplný idiot připadat jako zneuznaný génius. Potom si snadno najde cestu ke skupinách se stejným smýšlením, kde je odchytí, zorganizuje a zmobilizuje zkušený manipulátor.

Výsledek vidíme všichni - třetině lidí byla volba prezidenta u p****e, třetina volila nemastného neslaného Drahoše a třetina hulváta a lháře Zemana. Pak tu máme volby do EU, na které pravidelně sere víc jak polovina národa a pak se divíme, kam vlastně EU směřuje.

Ale možná se všichni mýlíme a oni mají pravdu, všichni jsme podplacení Šoresem a neziskovkama a okamžitě bychom měli dobrovolně nastoupit do koncentráku a nechat se zplynovat. :-D

31

Odpovědět

komunista

1445

Odpovědět

Nojo, jak je někdo proti migrantům, to je hned "toxic" a "poisonous". Jo a taky proti LGBT, nic horšího pro Olivera není, než se nějak negativně dotknout těchto dvou skupin..

2836

Odpovědět

To je smůla, že proti imigrantům bojují nejvíc ti nejdebilnější tupci, kteří stejně nic nedokáží a akorát serou život všem.

3131

Odpovědět

+Dementnademnouno, ale koment si sem dokazal napisat, takze to nie je az take marne

1523

Odpovědět

3:56 - ,,Lode tam urcite jezdi"
Urcite je "jezdi" ten nejlepsi preklad?

00

Odpovědět

18:27 - preklep: "psal"

00

Odpovědět

Mohamed Oliver, je vtipnej, to se musi nechat, ale takovej vitac a levicak, to se jen tak nevidi.

1950

Odpovědět

Je vidět že je politicky dost nalevo a kdo je jen trochu vpravo, tak hned ho musí nějak pomlouvat nebo si dělat srandu, to se mu to kdáká když určitě bydlí v baráku s 5m zdí obklopen stejnými pokrytci jako on. Jinak díky za titulky.

2428

Odpovědět

Salivini vypadá na té náhledové fotce jak mladej Jean Reno.

20

Odpovědět

Tentokrát s panem Oliverem nemohu souhlasit.
Jak se pohoršuje: "… a politici vystupují ostře proti imigraci, protože u jejich břehů za poslední 4 roky přistálo víc než 600 tisíc imigrantů."
Soudný člověk se těm politikům nemůže divit. Kdo by chtěl v tak zbídačeném státě ještě navíc stovky tisíc naprosto neasimilovatelných ilegálních přivandrovalců bez špetky vzdělání a pracovních návyků.

4216

Odpovědět

Fakt je že jsou inteligentnější a pracovitější než ty. Zkus použít google a zjisti si něco o zemích ze kterých pocházejí.

1037

Odpovědět

+Alberto123not sure .....

107

Odpovědět

+v m vargaDokázali přeplavat středozemní moře on ani není schopný obětovat trochu času, aby si na googlu vyhledal informace o zemích ze kterých uprchlíci a imigranti pocházejí.

622

Odpovědět

+Alberto123,,dokazali,, , to mi staci

68

Odpovědět

+Alberto123Pane Alberto123, pokorně se skláním před vaším, vpravdě profesionálním, bystrozrakem, kterým jste prokoukl mou minimální, ba co dím, téměř zápornou inteligenci a pracovitost.
Není vašeho nesporného talentu škoda na psaní komentářů a hodnocení takových nedovzdělaných lenivých čičmundů jejichž ukázkovým příkladem jsem například já?
Jistě jste použil google na základní informace o mé osobě stejně úspěšně, jako to radíte mně.
Neslušelo by vám to více v parlamentě nebo v senátě? I o fleku na hradě by se dalo u vás nepochybně uvažovat.
Jen tak pokračujte dál.

115

Odpovědět

+mykanecTo že jste nepodložil svá tvrzení žádnými fakty jen svými emocemi a názory je důkazem že jsem se nemýlil. "Kdo by chtěl v tak zbídačeném státě ještě navíc stovky tisíc naprosto neasimilovatelných ilegálních přivandrovalců bez špetky vzdělání a pracovních návyků." Máte pro tato tvrzení nějaký důkaz?

78

Odpovědět

+Alberto123iste... Výkonom ekonomik daných krajín hovorí jasne...

105

Odpovědět

+ehm??? Takže když porovnáme například českou ekonomiku a britskou tak to znamená že u nás buď čtvrtina ekonomicky činných lidí nepracuje nebo všichni pracují o čtvrtinu méně. A když Česko porovnáme s Irskem je rozdíl ještě větší. Jsou tedy češi líný p****e porovnání s britama a irčanama?

03

Odpovědět

+mykanecJeee, to je ten 15 letej borec co tu dělá chytráka :D

86

Odpovědět

+Autono, ty tu uz roky zo seba robis hlupaka, dost uspesne treba podotknut

68

Odpovědět

+Autoked má 15ročný viac rozumu ako ty, tak by si sa mal nad sebou zamyslieť miláčik :)

54

Odpovědět

+ehmLíbím se ti miláčku?

13

Odpovědět

+mykanecPane Mykanec pokud máte nějaká fakta, která podporují váš názor tak se nestyďte a hoďte je sem. Předem díky za odpověď.

00

Odpovědět

Odpovědět

+drticsanic3000Jojo, Berlusconi ale všechny spasí, to je takovej dobrák od kosti :DD

24

Odpovědět

+Kolemjdouci?Pěkný a co to má být?

02

Odpovědět

+Alberto123Tak proto jich je v německu zaměstnaných jen asi 150 z kdo ví kolik milionů protože jsou pracovití. Omlouvám se za to určitě mohou xenofobní němečtí zaměstnavatelé.

40

Odpovědět

+AlbertoJeKlaunDůvody proč nejsou zaměstnáváni jsou všeobecně známé. Například velmi nízká nezaměstnanost v Německu (nezaměstnanost v zemi dosahovala i přesto podle Eurostatu v červnu 2017 pouhých 3,8 procent) a tím pádem chybějící pracovní místa. Německo prostě takovouhle vlnu migrantů nemůže zvládnout samo. Ze 600 000 migrantů jich práci získalo devět procent, ty o kterých mluvíš jsou asi utečenci, ne? Víš že v tom je rozdíl? Když nemáš rád fakta tak rovnou napiš že jsem vůl nebo blb a nevkládej sem neověřené drby. Moc díky.

04

Odpovědět

+Alberto123Jenomže imigrace není základní nárokovatelné právo a něco, na co by měl každý automaticky nárok. To by potom každý mohl vzít ruksak, stopnout si auto do Německa a říct „já se mám v Čechách proti vám zle a chci vaše platy a životní úroveň a starejte se“.

Stávající stav je neudržitelný. Z hlediska vzdělání a kvalifikace je na tom průměrný nelegální imigrant ze subsaharské Afriky podobně jako horník z OKD, dělník od pásu, prodavačka z hypermarketu... Jenomže zatímco jejich pracovní pozice budou zanikat postupně, protože postupně budou nahrazováni stroji (už teď je jisté, že pro ně vzniknou jiná pracovní místa v oborech, které zatím neexistují), nelegálních imigrantů jsou v Evropě statisíce dnes a není tu žádné dlouhodobé východisko. Ano, je mi jich líto a nevidím nic špatného na tom jim pomáhat, klidně jim i jak dobrovolník půjdu rozdávat deky, ale to je tak vše, co s tím mohu udělat.

Napadá mě snad jediné efektivní řešení - tady je několik let vzdělávat, potom de facto provést anexi zemí původu a postupně je repatriovat. Oni budou svoji domovinu obnovovat a pomáhat ji k růstu prosperity a blahobytu. Ano, asi to budou pracovní místa s nízkou přidanou hodnotou a ano, bude to vypadat jako kolonizace a nevolnictví. Současná Evropa ale není schopná přijmout každého.

30

Odpovědět

+-HoNY-Nelegální migranti jež nedostanou vízum jsou vyhoštěni z dané země, tohle pořád platí, jen to jejich prověřování trvá často neúnosně dlouho. Podle Vladislava Güntera z Centra pro integraci cizinců, který poskytl rozhovor pro projekt Faktus, může být jednodušší integrovat ekonomické migranty než azylanty. Ti totiž na rozdíl od uprchlíků mají jasné motivace a to vydělat peníze a zabezpečit rodinu.

03

Odpovědět

+Alberto123"… mají jasné motivace…"
Ano, mají — přitáhnout do nedobrovolně hostitelské země celou mnohačetnou famílii a všichni se přisát na cecek sociálního systému.
·
Moc by mne zajímalo, kolik už těch, vámi tak hájených a vychvalovaných, 'migrantů' máte ubytovaných doma.

20

Odpovědět

+mykanecV roce 2015 žilo v České republice přibližně 464 700 cizinců (4,3 %) a více než 55% z nich zde má udělený trvalý pobyt. Nějaké další dotazy?

02

Odpovědět

+Alberto123"Nějaké další dotazy?" — já se vás na něco ptal?

20

Odpovědět

+mykanec"Moc by mne zajímalo, kolik už těch, vámi tak hájených a vychvalovaných, 'migrantů' máte ubytovaných doma." Tohle vás zajímalo tak jsem odpověděl.

02

Odpovědět

+Alberto123Když už se tak nenápadně vnucujete — kolik?

21

Odpovědět

Odpovědět


Odpovědět

za ty emigranty ale může nešukatelná sádelnice

70
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK