Italské volbyLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:275
Počet zobrazení:15 414

V neděli se v Itálii konají důležité volby, které určí dalšího premiéra země. V době migrační a politické krize se zdá, že Itálie má mnoho špatných možností, ale žádnou dobrou. Kdo vše se uchází o tuto pozici? Vězte, že politické mrtvoly zase ožívají.

Přepis titulků

Itálie – země, která nám dala špagety, Koloseum a tak trochu i chlapa, co hraje Turtla. Prostě chci říct, že má bohatou historii. V Itálii se příští neděli konají volby, ve kterých si vyberou nový parlament a předsedu vlády. Možná ani netušíte, kdo je současným italským předsedou vlády. Předpokládal jsem, že je to prostě Vespa v nátělníku.

Ale nesuďte se. Byla jich spousta. Tohle bude 65. italská vláda za posledních 70 let. Proto mají i Italové potíže si pamatovat, kdo jim zrovna vládne. Aby bylo jasno, je to tento muž. Až na to že to není předseda vlády. Zadal jsem frázi "italský muž" do vyhledávače fotek a tohle na mě vylezlo.

Avšak tyto volby budou pro Itálii stěžejní. Předvolební období je až toxické. Itálie je svědkem nárůstu politického násilí před volbami 4. března. Ve čtvrtek těžkooděnci použili vodní děla a slzný plyn, když se střetli s krajně levicovými demonstranty, kteří pochodovali proti nedalekému neofašistickému shromáždění. Za poslední měsíc města zažila několik politicky motivovaných pobodání nebo fyzického násilí.

Ano. V Itálii panují nepokoje a jsou spojovány s fašismem. To by mělo znepokojit každého. Když se to stalo naposledy, zvolili Mussoliniho, který byl, abych to podal jemně, Hitlerovým přicmrndávačem. Bohužel podmínky fašismu přímo nahrávají. Itálie je třetí největší evropskou ekonomikou, přesto je veřejný dluh 130 % HDP.

Překonává je jen Řecko. Řeckou národní bankou je nyní v podstatě koza tancující kolem ohniště. Nezaměstnanost je vysoká a politici vystupují ostře proti imigraci, protože u jejich břehů za poslední 4 roky přistálo víc než 600 tisíc imigrantů. A navíc se potýkají se stejným problémem, který se objevil i u amerických voleb. Patrizio Nissirio je dlouholetým editorem Ansy, hlavní italské zpravodajské agentury.

Tvrdí, že fake news se po Evropě šíří jako mor. Je to takové nebezpečí, že dokonce i papež František požádal tisk, aby je nešířil, k čemuž použil velice ostrou paralelu mezi výkaly a těmito druhy zpráv. Ano, je to pravda. Papež měl říct, že fake news je jako sexuální vzrušení z výkalů. Jaká to úžasná doba, ve které žijeme.

Zdá se, že se další evropská země opět ocitá na pokraji chaosu. Proto se vyplatí italské volby sledovat. Celé jsou naprosto fascinující. Začněme klíčovými postavami. Nejprve bývalým premiérem Matteem Renzim. Je středový politik, který musel dramaticky odstoupit, když se odvážně pokusil reformovat politický systém Itálie. To referendum mu zrovna nevyšlo.

Prohrál jsem a zcela jasně říkám, přestože mám knedlík v krku, že jsem nemohl vyhrát. Ať žije Itálie a hodně štěstí vám všem. Páni. To je zlověstné. Jako by pilot promluvil do mikrofonu a řekl: "Lidi, starý kapitán Doug to tentokrát nezvládl." "Usaďte se, relaxujte a hodně štěstí nám všem."

Rád bych řekl, že to byla jeho nejpotupnější porážka, ale to bych se musel vrátit do 90. let, kdy vystoupil v italském kole štěstí. - Rád bych řekl tajenku. - To jsem zvědavý. Antarktida. Hora ledu a moře lodí. Lodí? Ne! Moře lodí?

Co to s tím má společného? Lodě tam určitě jezdí... Není zrovna povzbudivé, když se k tomu přidá i moderátor. Vím, že mou prací je soutěž moderovat, ale lid promluvil: "Bůůů! Bůůů!" Renzi se snaží vrátit do politiky, ale bude to těžká bitva, protože Itálie prožívá vlnu protivládních nálad. Je to naprosto pochopitelné.

Země má dlouholeté problémy s korupcí a vláda s tím nic nedělá. Jedna z nejzajímavějších stran, která se na tomto vzteku chce přiživit, je nazvána Pět hvězd. Vznikla před 8 lety neobvyklým způsobem. Vstupuje na pódium jako rockové hvězda. Beppe Grillo je komik, který je zuřivým a přisprostlým kritikem tohoto statusu quo. Grillo zakládal své takzvané pětihvězdičkové hnutí nejdřív jen na svém blogu a v poslední době i na náměstích italských měst.

Je proti obřím daním, legendárním italským úředním omezením, zkorumpovaným politikům, chamtivým podnikatelům a líným úředníkům. Ano, Pět hvězd založil komik. Pořádá demonstrace nazvané Vaffanculo Day, což znamená "Táhněte do prdele den". Je to dobrý nápad na státní svátek. Hallmark by si ten koncept měl přisvojit, protože mě napadá spousta lidí, kterým bych poslal přání.

Momentálně od angažování ve straně trochu upustil a kandidátem Pěti hvězd je 31letý Luigi Di Maio. Zdá se mi, že 31 let je na řízení velkého evropského státu trochu málo. Abyste získali perspektivu, Di Maio je o rok mladší než Frankie Muniz. Nechci, aby vedl Itálii. Dokonce nechci, aby vedl účet na Twitteru, protože před dvěma dny napsal: "Bolí mě zub."

No tak, Frankie, dej do toho víc. Snaž se pořádně, chlapče! Jde o to, že když Di Maia uvidíte v akci, splní se vám nejhorší představy o 31letém kandidátovi na premiéra. Tato země je na dně. Strany se topí ve střetu zájmů. Musíme létat vysoko.

Musíme celý stát opět vytáhnout do výšin. Proto dnes budeme skutečné létat. Hustý. Ale abych byl upřímný, tohle není létání. Spíš měl říct: "Zemi sráží střet zájmů. Proto musíme nechat Itálii se uboze vznášet 6 metrů nad zemí, neustále opisovat kruhy a chytat ruku pomocníka" Ačkoliv mají některé dobré politické záměry, mají jich i spoustu znepokojivých.

Jsou proti spoustě věcí, ale jen těžko se hledá, co vlastně chtějí. V posledních měsících ukázali odvrácenou tvář. Jsou čím dál tvrdší vůči imigraci, a Di Maio zkritizoval záchranářské práce ve Středozemním moři jako "vodní taxi", které musí být zrušeno. Někteří členové strany jsou skeptičtí k očkování.

Di Maio dokonce navrhl zrušení povinného očkování dětí, což je nebezpečné s ohledem na to, že se v Itálii loni objevilo téměř 5 000 případů spalniček, z nichž čtyři byly smrtelné. To by se v dnešní době nemělo dít. Je to, jako by čtyři lidé byli ušlapáni ve videopůjčovně. Jak je to možné? Myslel jsem, že ta doba je už za námi.

Dále je tu LEGA. Je to krajně pravicová strana vedená Matteem Salvinim, který se stejně jako Renzi objevil v italské televizní soutěži. Nejen jako 12leté dítě, ale i později, když mu bylo 20. Odpovídal na triviální otázky a pobíhal kolem s krabicemi na nohou. Doufám, že se vám tyto ukázky líbí, protože to je na Salvinim to nejzábavnější.

Vyrostl v opravdu nechutného politika. Přirovnal ženskou mluvčí parlamentu k nafukovací panně, je silně proti imigraci a tvrdí, že neřízená imigrace vede k prodeji drog, znásilněním, krádežím a násilí. Navíc je spojován s velmi znepokojujícími výroky. I v Itálii je třeba masová očista. Ulici po ulici, sousedství po sousedství, náměstí po náměstí.

I za použití silných metod. Páni, masová očista za použití silných metod. Zní jako fašistická Mary Poppins, takže vlastně normální Mary Poppins. Děsivé je, že ne všechny voliče Salvini znepokojuje. Jeden z nich New York Times řekl: "Mám ho rád, protože staví Italy na první místo." "Asi je to fašista, ale co naděláte?"

Odpověď se nabízí. Nevolte ho! Nic víc se po vás nechce! Pokud vás napadá, že znáte někoho, s kým by tenhle chlap mohl vycházet, nebojte se, samozřejmě, že se sešli. Samozřejmě! Copak jste si mysleli, že se tu Trump neobjeví? Zamyslete se, je to Forrest Gump lidské mizérie. Tohle je však pravda.

Salvini se s Trumpem setkal během jeho kampaně v roce 2016. Trump měl říct, že doufá, že se brzy stane premiérem Itálie. Pevně doufám, že se to nestane. Salviniho výroky přilákaly odporné následovníky. Podívejte se, co se stalo v únoru. Krajně pravicový příznivec je obviněn, že ve střední Itálii střílel na migranty. Šest z nich zranil. Po střelbě dojen k válečnému monumentu a provedl fašistický pozdrav oblečený do něčeho, co připomínalo italskou vlajku.

Tento muž měl Salviniho nazývat svým kapitánem, a byl jedním z loňských kandidátů v komunálních volbách. Je to odporné. Ale je třeba říct, že v těch volbách nezískal ani jeden hlas. Což znamená, že ho nevolila ani rodina a přátelé, ale nevolil ani sám sebe. I kdybyste byl rasistickým vraždícím sráčem, když kamkoliv kandidujete, měli byste získat aspoň jeden hlas, jinak jste idiot.

Uprostřed ekonomické nejistoty, fake news a rasismu, je jasné, že Itálie potřebuje někoho, kdo je vyvede z problémů. Mluvím o odvážném a novém hlasu. O vůdci zítřka. Itálie, prosím, ukaž nám, kdo bude tvým rytířem v blyštivé zbroji?

Lidé si mysleli, že je to politická mrtvola. Že je hotový. Ale Silvio Berlusconi, čtyřnásobný italský premiér, je zase zpět. Ano, je zpátky. Silvio Berlusconi... Promiňte, to je HPV. Silvio Berlusconi... Promiňte, to je kondom plný drcených rajčat. Silvio Berlusconi se vrátil.

Nejnovější průzkumy ukazují, že jeho koalice vede. Pokud Itálie opravdu uvažuje o tom, že povolá Berlusconiho zpět do akce, měli bychom si ho připomenout. Je jednou z nejsměšnějších osob v dějinách. Jeho ego je legendární. Jednou tvrdil: "Moje velikolepost je nezpochybnitelná." "O mé lidské podstatě a mé historii lidé jen sní." Když byl u moci, vytvořil si kolem sebe jakýsi kult osobnosti.

Nejlépe to vystihuje tato předvolební píseň z roku 2008. Ve všech žije obrovský sen. Jsme svobodným lidem. Prezidente, jsme s tebou. Díky Bohu, že existuje Silvio. Tohle musí být fantazií Silvia Berlusconiho. Je to svět, kde je posledním žijícím mužem a zpívají o něm všechny ženy, zatímco si vybírají zboží.

To, co lidé o Berlusconim vědí, se dá shrnout do dvou slov. Slovo bunga... dvakrát. Proslavil se sexuálními večírky, kde se odehrávaly obří orgie a vystupovaly zde ženy oblečené jako jeptišky, sestřičky a i jako Barack Obama. Je to úchylné, ale i podivně pokrokové. Silvio Berlusconi chtěl zažít mezirasovou kvazihomosexuální zkušenost. To tě ctí, prasáku.

To je jen začátek. Vlastní podíly v televizních kanálech, kde se vysílaly pořady kritizované za svůj obsah včetně pořadu, kde se ženami jednali doslova jako s kusem masa. To není vše. Má podíl v týmu AC Milan. Ani s hráči nedokázal mluvit, aniž by to nevyznělo úchylně. Kdy mě představíš své ženě?

Jen abych ji viděl. Jsem starý. Už to nemůžu dělat. Ale všichni tvrdí, že je nejkrásnější. Jaký to úžasný šéf! Zdravím, zaměstnanče, kde máš svou polovičku, kterou bych chtěl ošukat? Neboj se, jsem moc starý na to, abych ji ošukal, ale jinak bych to udělal. Oba se bavíme, že? Oba se tím bavíme.

Fakt, že je Berlusconi věčný nadrženec, je vtipný. Ale stojí za zmínku, že těchto bunga bunga večírků se účastnila i 17letá dívka, které platil za sex. Když skandál praskl, jeho odpověď nebyla moc příjemná. Vždy jsem neúnavně pracoval. A když občas vidím obličej krásné dívky, tvrdím, že je lepší být na dívky než být gay. Je hrozné to říct a navíc to nemá nic společného s tím, z čeho jsi obviněn!

Jako by Bernie Madoff řekl: "Lepší být podrazák než Portoričan." Jdi do prdele, Bernie. Jen si to zhoršuješ! Na světovém kolbišti zanechala Berlusconiho diplomacie výraznou stopu. Několikrát řekl, že prezident Obama je opálený a o Angele Merkelové měl pronést natolik kontroverzní poznámku, že ho konfrontovali během rozhovoru a celé to bylo velice trapné.

Máte nějaký problém s Angelou Merkelovou? Opravdu jste ji nazval nešukatelnou sádelnicí? Nikdy bych... Nikdy jsem... Omluvte mě. Já jsem během mých 20 let v politice nikdy nikoho neurazil. Prosím tě...

Silvio, slova sice říkají, že ne, ale tvůj obličej, to ticho a tvoje minulost říká sí. Sí. A někdo s tímto obličejem by neměl urážet vzhled kohokoliv jiného. Vypadá, jako by bůček ošukal Andyho Garciu. Berlusconiho přítelem je, zcela nepřekvapivě, Vladimír Putin. Jsou si tak blízcí, že jednou dal Putinovi povlečení s jejich fotkou.

Není to jen úchylné, ale i bezpředmětné. Všichni víme, že Putin v noci nespí v posteli. Sedí v křesle a kouká na bramboru, dokud se neupeče. Pokud si myslíte, že povlečení s vámi a vaším kamarádem je dětinské, je to proto, že Berlusconi je jen přerostlé dítě. Má u sebe doma i sopku na dálkové ovládání. Zvládá oheň i umělé zemětřesení. Musí to být velmi realistické, protože jeho sousedy jednou oheň znepokojil natolik, takže zavolali požárníky.

Rád bych vám ukázal fotku, ale překvapivě jsme nikde žádnou nenašli. Je to šílené. Na internetu se nachází stovky šílených fotek s Berlusconim. Zde dostává pušku od Kaddáfího. Zde s Putinem nosí stejné kožešinové čepice. Zde je převlečený za Pitbulla na dívčí noční párty. Jde o to, že fotka domácího vulkánu by se ani nedostala mezi tři nejpodivnější fotky.

Ale na jeho návratů je ještě úžasnější to, že mu ho Itálie zakázala. Úřad opustil po prokázání daňových podvodů a jeho odsouzení v roce 2013 mu znemožnilo se ucházet o politické pozice po dobu 6 let. Možná vás napadá, že 2013 plus 6 je 2019. Počítali jsme to celý víkend, a opravdu je to až za rok. Berlusconi to má stále zakázané. A přesto vystupuje na internetu ve videích, kde se buď mazlí s maličkými jehňaty, ale protože je to Berlusconi, možná sexuálně obtěžuje příliš mladou ovci.

V těchto volbách se staví do role králotvůrce, což může vyústit v to, že bude vybírat příštího premiéra. To není dobré. Jeho spojencem je i Matteo Salvini, ten herní fašista z dřívějška.

To ho může dostat k moci. Tím chci říct, že musíte Itálii trochu litovat. Výsledek nevypadá příliš slibně. Existuje mnoho špatných možností, ať už mizerný premiér nebo žádný silný vítěz, což uvrhne Itálii do politického vzduchoprázdna. Ale počkejte, existuje ještě jedna divoká karta. V itálském zákoně stojí, že vítězná koalice, ať je to kdokoliv, může vybrat osobu, která není politikem a která s kampaní neměla nic společného.

Takže by to mohl být nějaký pitomeček, kterého Itálie ani nezná. A pokud nevíte, kam tím mířím, asi jste tento pořad nikdy nesledovali. Konzultovali jsme to s několika italskými právními experty, kteří mi řekli, že nemůžu kandidovat na premiéra Itálie. Ale také připustili, že v italské Ústavě není vyloženě napsáno, že by se občan jiné země nemohl stát premiérem. Takže pokud jde o mě...

Pokud jde o mě, připravili jsme si scénář jak z Mého psa Buddyho. Pravidla basketbalu vyloženě neříkala, že nesmí hrát, takže jste viděli psal zavěšovat. Já jsem tím psem, Itálie. Takže je to tu, sráči. Rád bych řekl, že bych byl stejně dobrým vůdcem jako vaši politici. Máte stranu založenou komikem?

Technicky vzato jsem taky komik. Máte rádi, když politici vystupují v televizi se zvířaty? Prosím, tady je to jako Jumanji. Přineste mi mé jehně. Přineste mi mé jehňátko. Ahoj, kámo. Podívejte na to. Jsi opravdu roztomilé. Líbí se ti to, Itálie?

Jistěže. Ano, přesně! Je jich tam víc. V zákulisí mám 40 jehňat. Děkuju. Děkuju. Každý je má rád. Itálie, zdá se, že máš ráda kandidáty, kteří vystoupili v italské soutěži. Bohužel, já v žádné nebyl. Ale protože se topíte ve fake news, nevidím důvod, proč nelhat a netvrdit, že jsem tam byl.

Zde vystupuji ve staré italské soutěži. Rád bych hádal tajenku. Fasta Frimavera. Fasta Frimavera? Ne, ne, ne ne. Pasta Primavera! - Hloupý anglický idiote! - Je to idiot! Ano, ano. Bůů! Vybučte toho idiota s brýlemi!

Hlupáku! Proč jsem nahrával soutěž, ve které jsem prohrál? Někde hluboko vím, že to jsem prostě já. Ještě něco. Vím, že Berlusconi má sopku na dálkové ovládání, který vám nechce ukázat. No, Itálie... Já vám tu svou ukážu! Ano!

Ó, ano! Ano, Itálie. Třeste se před mocí hory Olivo! Ano, Itálie, moje úřadování na pozici premiéra by skončilo asi pořádným propadákem. Ale upřímně, nejsem ani zdaleka vaší nejhorší možností. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (68)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vnitřní problém nemají jen v Itálii.
·
Akta X S4e4 (natočeno v roce 1996)
USA imigrační úředník (n**r) vysvětluje nadšeně imigrantovi (též n**r):
"Já vím, jak se člověk cítí osamělý. Věřte mi, jste v cizím městě a daleko od rodiny, ale v tu chvíli, kdy se stanete řádným americkým občanem, rád vám pomohu dostat sem všechny vaše bratry a sestry, tety, strýčky i bratrance. Dnešním dnem to všechno teprve začíná Samueli, rozumíte mi?"
·
Toto snad nepotřebuje další komentář, připadá mi to naprosto jasné a cíleně dobře promyšlené.

48

Odpovědět

Vidím že předposranost zasahuje už i sem.
Slovo 'n**r' (pro nechápavé 'černoch') bylo původně vypsáno a cenzor patřičně zasáhl.

46

Odpovědět

+mykanecTo normálně cizí lidi oslovuješ nadávkou?

57

Odpovědět

+Alberto123Nejsem si vědom, že bych použil nějakou nadávku.

56

Odpovědět

+mykanecOznačení 'n**r' (pro nechápavé 'černoch') začalo být chápáno od 20. století jako rasisticky motivovaná nadávka.

37

Odpovědět

Itálie dala přednost jiné verzi Fašismu, jak smutné, že se zde historie po sto letech opakuje. Kruh se uzavřel, začínáme znovu.

86

Odpovědět

Může mi někdo vysvětlit proč se na videacesky vyskytuje jen silně levicová propaganda? Co takhle přeložit něco nestranného a objektivného?

1417

Odpovědět

Jsem rád, že kopeš za ten správný pravicový italský názor strany, která má v programu místo hlídání Schengenu marxistický nepodmíněný příjem pro všechny Italy a přesunutí nelegálních imigrantů do ostatních zemí EU. Jo, abych nezapomněl, jedná se o údajně ultrapravicové Hnutí pěti hvězd. :-P

Jsou něco tak pravicového jako imigrant Andrejko, který tvrdí, jak byl dlouhé roky volič pravice, až začal rozdávat koblihy, zavádět znárodňování na konkurenční podniky, prosazovat bolševické dobytky do nejvyšších ústavních institucí, slibovat „vlaky zdarma“... :-P

Já bych nechal Itálii, Španělsko a Francii zbankrotovat, dokončit bankrot Řecka a všechny tyto země rozprodat mezinárodním věřitelům a byl by klid. Už nyní je většina italské módy šita čínskými dělníky a dělnicemi z materiálů dovezených z Asii a štítek „Italský výrobek“ je tam pouze z důvodu místa výroby. Mají plnou hubu solidarity, ale nikdo z nich pro nás nehnul ani prstem, natož pak pro Pobaltí nebo Ukrajinu.

47

Odpovědět

+-HoNY-Proč Francii? Francouzská ekonomika je dle nominálních čísel 7. největší ekonomika na světě a dle parity kupní síly 10. největší. V Evropě je podle nominálního HDP 3. nejsilnější ekonomikou s Velkou Británií na 2. a Německem v 1. místě. Organizace OECD sídlí v Paříži, v hlavním městě a finančním centru. Klíčovým sektorem je pro Francii chemický průmysl, který pomáhá rozvíjet další výrobní činnosti a přispívá k hospodářskému růstu. Cestovní ruch je hlavní složkou ekonomiky, protože je Francie nejnavštěvovanější destinací na světě. Co se týče solidarity, tak nikdo z nás pro ně nehnul ani prstem, natož pro Řecko.

72

Odpovědět

+Alberto123To bych mohl podobnými čísly hájit i Itálii. Viděl jsi makroekonomické údaje Francie? Co třeba téměř dluh ve výši téměř 100 % HDP, zkostnatělý pracovní trh (zaměstnanci tam mají více práv než u nás za komunistů), přeregulovaný trh obchodu a služeb, téměř mafiánská byrokracie (na druhou stranu tam není úřednická zvůle), vysoké sociální výdaje, špinavá města... s tou zemí prostě není něco v pořádku. Poslední roky z Francie nepřichází žádné inovace - pouze byrokracie, regulace, příkazy, zákazy. Proti tomu je pár stovek tisíc nelegálních imigrantů bezvýznamný problém řešitelný lusknutím prstu. Jižní křídlo Evropy je časovaná bomba. Při příští krizi pravděpodobně nezbankrotují, ale na jejich nezodpovědnost nejvíce doplatíme my. Větší ekonomickou katastrofou bude snad už jenom případný Czexit.

Pokud jde o solidaritu, ta měla být oboustranná a oni, pokud nás tak moc chtěli v EU, měli přispět k růstu životní úrovně a řešení postsocialistických problémů. Místo toho akorát proběhla ochranná opatření trhů zemí původního jádra a směšné dotace pro „východ“ podmíněné regulacemi a s nimi podstatně vyššími výdaji na externality. Když vstupovalo Pobaltí do EU, tak „první solidární krok“ ze strany Bruselu byl ten, že jim přikázali urychleně uzavřít nebezpečnou jadernou elektrárnu bez jakýchkoliv subvencí jiných energií nebo stavby jiné. Důsledkem bylo skokové zdražení energií a pobaltí se díky tomuto kroku stalo de facto rukojmími Ruska. Při předchozí finanční krizi započal exodus tamních obyvatel na západ. Krizí bylo Pobaltí postižené stejně jako Řecko, ale protože neřvávali a napálili ohně na náměstích, tak jim nikdo nepomohl.

Stejně tak Ukrajina, to je keců o různých sankcích a zákazech mířených na Rusko, ale že by některý ze států tlačící sankce mobilizoval několik divizí na osvobodil Krym a poslal střílet „dovolenkáře“ a „zelené mužíčky“ do Donbasu a Luhansku, to je ani nehne. Místo toho Gerhard Schröder lobbuje za Rosněft a podepisuje strategické smlouvy. Holt co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi.

Právě toto jsou jedny z mnoha příčin nárůstu popularity různých antisystémových stran napříč Evropou.

13

Odpovědět

+-HoNY-"Co třeba téměř dluh ve výši téměř 100 % HDP" Může si to dovolit její ratingové hodnocení podle MOODY'S je Aa2 a podle Fitch AA což je o dvě úrovně výš než má Česko ( MOODY'S A1 a Fitch A+ ). Svůj dluh zvládá osluhovat i splácet. Výdaje na sociální ochranu tvoří v 34,3 % HDP, evropský průměr je 29 % HDP. Porovnej výkon ekonomiky Francie a komunistického Československa. Špinavá města v porovnání s ČR? Jsme exportní ekonomikou, většina našeho exportu míří do Německa, takže jaká ochranná opatření trhů EU snižují náš export? "Když vstupovalo Pobaltí do EU, tak „první solidární krok“ ze strany Bruselu byl ten, že jim přikázali urychleně uzavřít nebezpečnou jadernou elektrárnu bez jakýchkoliv subvencí jiných energií nebo stavby jiné." Nesplňovala Evropské bezpečnostní standarty, za druhé o energetické strategii dané země rozhoduje vláda dané země. Finanční krizí byli pobaltské státy zasaženy stejně jako Řecko, ale jenže ratingové hodnocení pobaltských států je stabilní, jenže špatný stav veřejných financí Řecka měl na rating negativní vliv a tím i vliv na příliv investic výsledkem bylo že se ekonomika položila. Kdo by měl na Ukrajinu poslat divize? EU ta nemá armádu. NATO, tam není shoda. OSN tam taky není shoda. Tak Kdo?

00

Odpovědět

+Alberto123"Co třeba téměř dluh ve výši téměř 100 % HDP" Může si to dovolit její ratingové hodnocení podle MOODY'S je Aa2 a podle Fitch AA což je o dvě úrovně výš než má Česko ( MOODY'S A1 a Fitch A+ ). Svůj dluh zvládá osluhovat i splácet. Výdaje na sociální ochranu tvoří v 34,3 % HDP, evropský průměr je 29 % HDP. Porovnej výkon ekonomiky Francie a komunistického Československa. Špinavá města v porovnání s ČR? Jsme exportní ekonomikou, většina našeho exportu míří do Německa, takže jaká ochranná opatření trhů EU snižují náš export? "Když vstupovalo Pobaltí do EU, tak „první solidární krok“ ze strany Bruselu byl ten, že jim přikázali urychleně uzavřít nebezpečnou jadernou elektrárnu bez jakýchkoliv subvencí jiných energií nebo stavby jiné." Nesplňovala Evropské bezpečnostní standarty, za druhé o energetické strategii dané země rozhoduje vláda dané země. Finanční krizí byli pobaltské státy zasaženy stejně jako Řecko, ale jenže ratingové hodnocení pobaltských států je stabilní, jenže špatný stav veřejných financí Řecka měl na rating negativní vliv a tím i vliv na příliv investic výsledkem bylo že se ekonomika položila. Kdo by měl na Ukrajinu poslat divize? EU ta nemá armádu. NATO, tam není shoda. OSN tam taky není shoda. Tak Kdo?

00

Odpovědět

+-HoNY-Nekopu za nic jen poukazuji na to, že všechna politická videa na videacesky jsou levicová až ultralevicová ;)

13

Odpovědět

+BezlepekJaká videa jsou tu ultralevicová?

10

Odpovědět

9:50 "Po střelbě dojen k válečnému monumentu" - spíše dojel.

10

Odpovědět

Všichni sem píšou jenom hate - za mě to bylo povedený

237

Odpovědět

Nechte Italské volby Italům a ne Johnu Oliverovi který bude následující 2 týdny brečet.
VIVAT ITALIA. Já hlas hodil 5 hvězdám :)

1631

Odpovědět

White trash evropy dosáhl v posledních letech nového stupně geniality. Rozhodli se dosáhnout rovnoprávnosti tím, že si volí do vlád mafiány a zloděje ze svých řad, aby nikdo nemohl říkat, že je okrádají jenom migranti.

1224

Odpovědět

A Auto dosáhl v posledních dnech nového stupně demence.

167

Odpovědět

+TaanAuto má pravdu. Díky internetu si může i úplný idiot připadat jako zneuznaný génius. Potom si snadno najde cestu ke skupinách se stejným smýšlením, kde je odchytí, zorganizuje a zmobilizuje zkušený manipulátor.

Výsledek vidíme všichni - třetině lidí byla volba prezidenta u p****e, třetina volila nemastného neslaného Drahoše a třetina hulváta a lháře Zemana. Pak tu máme volby do EU, na které pravidelně sere víc jak polovina národa a pak se divíme, kam vlastně EU směřuje.

Ale možná se všichni mýlíme a oni mají pravdu, všichni jsme podplacení Šoresem a neziskovkama a okamžitě bychom měli dobrovolně nastoupit do koncentráku a nechat se zplynovat. :-D

31

Odpovědět

komunista

1445

Odpovědět

Nojo, jak je někdo proti migrantům, to je hned "toxic" a "poisonous". Jo a taky proti LGBT, nic horšího pro Olivera není, než se nějak negativně dotknout těchto dvou skupin..

2836

Odpovědět

To je smůla, že proti imigrantům bojují nejvíc ti nejdebilnější tupci, kteří stejně nic nedokáží a akorát serou život všem.

3131

Odpovědět

+Dementnademnouno, ale koment si sem dokazal napisat, takze to nie je az take marne

1523

Odpovědět

3:56 - ,,Lode tam urcite jezdi"
Urcite je "jezdi" ten nejlepsi preklad?

00

Odpovědět

18:27 - preklep: "psal"

00

Odpovědět

Mohamed Oliver, je vtipnej, to se musi nechat, ale takovej vitac a levicak, to se jen tak nevidi.

1950

Odpovědět

Je vidět že je politicky dost nalevo a kdo je jen trochu vpravo, tak hned ho musí nějak pomlouvat nebo si dělat srandu, to se mu to kdáká když určitě bydlí v baráku s 5m zdí obklopen stejnými pokrytci jako on. Jinak díky za titulky.

2428

Odpovědět

Salivini vypadá na té náhledové fotce jak mladej Jean Reno.

20

Odpovědět

Tentokrát s panem Oliverem nemohu souhlasit.
Jak se pohoršuje: "… a politici vystupují ostře proti imigraci, protože u jejich břehů za poslední 4 roky přistálo víc než 600 tisíc imigrantů."
Soudný člověk se těm politikům nemůže divit. Kdo by chtěl v tak zbídačeném státě ještě navíc stovky tisíc naprosto neasimilovatelných ilegálních přivandrovalců bez špetky vzdělání a pracovních návyků.

4216

Odpovědět

Fakt je že jsou inteligentnější a pracovitější než ty. Zkus použít google a zjisti si něco o zemích ze kterých pocházejí.

1037

Odpovědět

+Alberto123not sure .....

107

Odpovědět

+v m vargaDokázali přeplavat středozemní moře on ani není schopný obětovat trochu času, aby si na googlu vyhledal informace o zemích ze kterých uprchlíci a imigranti pocházejí.

622

Odpovědět

+Alberto123,,dokazali,, , to mi staci

68

Odpovědět

+Alberto123Pane Alberto123, pokorně se skláním před vaším, vpravdě profesionálním, bystrozrakem, kterým jste prokoukl mou minimální, ba co dím, téměř zápornou inteligenci a pracovitost.
Není vašeho nesporného talentu škoda na psaní komentářů a hodnocení takových nedovzdělaných lenivých čičmundů jejichž ukázkovým příkladem jsem například já?
Jistě jste použil google na základní informace o mé osobě stejně úspěšně, jako to radíte mně.
Neslušelo by vám to více v parlamentě nebo v senátě? I o fleku na hradě by se dalo u vás nepochybně uvažovat.
Jen tak pokračujte dál.

115

Odpovědět

+mykanecTo že jste nepodložil svá tvrzení žádnými fakty jen svými emocemi a názory je důkazem že jsem se nemýlil. "Kdo by chtěl v tak zbídačeném státě ještě navíc stovky tisíc naprosto neasimilovatelných ilegálních přivandrovalců bez špetky vzdělání a pracovních návyků." Máte pro tato tvrzení nějaký důkaz?

78

Odpovědět

+Alberto123iste... Výkonom ekonomik daných krajín hovorí jasne...

105

Odpovědět

+ehm??? Takže když porovnáme například českou ekonomiku a britskou tak to znamená že u nás buď čtvrtina ekonomicky činných lidí nepracuje nebo všichni pracují o čtvrtinu méně. A když Česko porovnáme s Irskem je rozdíl ještě větší. Jsou tedy češi líný p****e porovnání s britama a irčanama?

03

Odpovědět

+mykanecJeee, to je ten 15 letej borec co tu dělá chytráka :D

86

Odpovědět

+Autono, ty tu uz roky zo seba robis hlupaka, dost uspesne treba podotknut

68

Odpovědět

+Autoked má 15ročný viac rozumu ako ty, tak by si sa mal nad sebou zamyslieť miláčik :)

54

Odpovědět

+ehmLíbím se ti miláčku?

13

Odpovědět

+mykanecPane Mykanec pokud máte nějaká fakta, která podporují váš názor tak se nestyďte a hoďte je sem. Předem díky za odpověď.

00

Odpovědět

Odpovědět

+drticsanic3000Jojo, Berlusconi ale všechny spasí, to je takovej dobrák od kosti :DD

24

Odpovědět

+Kolemjdouci?Pěkný a co to má být?

02

Odpovědět

+Alberto123Tak proto jich je v německu zaměstnaných jen asi 150 z kdo ví kolik milionů protože jsou pracovití. Omlouvám se za to určitě mohou xenofobní němečtí zaměstnavatelé.

40

Odpovědět

+AlbertoJeKlaunDůvody proč nejsou zaměstnáváni jsou všeobecně známé. Například velmi nízká nezaměstnanost v Německu (nezaměstnanost v zemi dosahovala i přesto podle Eurostatu v červnu 2017 pouhých 3,8 procent) a tím pádem chybějící pracovní místa. Německo prostě takovouhle vlnu migrantů nemůže zvládnout samo. Ze 600 000 migrantů jich práci získalo devět procent, ty o kterých mluvíš jsou asi utečenci, ne? Víš že v tom je rozdíl? Když nemáš rád fakta tak rovnou napiš že jsem vůl nebo blb a nevkládej sem neověřené drby. Moc díky.

04

Odpovědět

+Alberto123Jenomže imigrace není základní nárokovatelné právo a něco, na co by měl každý automaticky nárok. To by potom každý mohl vzít ruksak, stopnout si auto do Německa a říct „já se mám v Čechách proti vám zle a chci vaše platy a životní úroveň a starejte se“.

Stávající stav je neudržitelný. Z hlediska vzdělání a kvalifikace je na tom průměrný nelegální imigrant ze subsaharské Afriky podobně jako horník z OKD, dělník od pásu, prodavačka z hypermarketu... Jenomže zatímco jejich pracovní pozice budou zanikat postupně, protože postupně budou nahrazováni stroji (už teď je jisté, že pro ně vzniknou jiná pracovní místa v oborech, které zatím neexistují), nelegálních imigrantů jsou v Evropě statisíce dnes a není tu žádné dlouhodobé východisko. Ano, je mi jich líto a nevidím nic špatného na tom jim pomáhat, klidně jim i jak dobrovolník půjdu rozdávat deky, ale to je tak vše, co s tím mohu udělat.

Napadá mě snad jediné efektivní řešení - tady je několik let vzdělávat, potom de facto provést anexi zemí původu a postupně je repatriovat. Oni budou svoji domovinu obnovovat a pomáhat ji k růstu prosperity a blahobytu. Ano, asi to budou pracovní místa s nízkou přidanou hodnotou a ano, bude to vypadat jako kolonizace a nevolnictví. Současná Evropa ale není schopná přijmout každého.

30

Odpovědět

+-HoNY-Nelegální migranti jež nedostanou vízum jsou vyhoštěni z dané země, tohle pořád platí, jen to jejich prověřování trvá často neúnosně dlouho. Podle Vladislava Güntera z Centra pro integraci cizinců, který poskytl rozhovor pro projekt Faktus, může být jednodušší integrovat ekonomické migranty než azylanty. Ti totiž na rozdíl od uprchlíků mají jasné motivace a to vydělat peníze a zabezpečit rodinu.

03

Odpovědět

+Alberto123"… mají jasné motivace…"
Ano, mají — přitáhnout do nedobrovolně hostitelské země celou mnohačetnou famílii a všichni se přisát na cecek sociálního systému.
·
Moc by mne zajímalo, kolik už těch, vámi tak hájených a vychvalovaných, 'migrantů' máte ubytovaných doma.

20

Odpovědět

+mykanecV roce 2015 žilo v České republice přibližně 464 700 cizinců (4,3 %) a více než 55% z nich zde má udělený trvalý pobyt. Nějaké další dotazy?

02

Odpovědět

+Alberto123"Nějaké další dotazy?" — já se vás na něco ptal?

20

Odpovědět

+mykanec"Moc by mne zajímalo, kolik už těch, vámi tak hájených a vychvalovaných, 'migrantů' máte ubytovaných doma." Tohle vás zajímalo tak jsem odpověděl.

02

Odpovědět

+Alberto123Když už se tak nenápadně vnucujete — kolik?

21

Odpovědět

Odpovědět


Odpovědět

za ty emigranty ale může nešukatelná sádelnice

70