Thumbnail play icon

Kanadské volbyLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
69 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:665
Počet zobrazení:7 714

V Kanadě toto pondělí proběhly volby, které ovlivní směřování celého státu. John Oliver se jim podíval na zoubek a odhalil několik vtipných i šokujících situací. Nakonec by rád Kanadě poradil, koho volit, ale to má malý háček.

Komentáře (87)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pokud Vam to jeste nedoslo, tak takhle se vydelavaji penize. Jak Bill Clinton kdysi rekl, "It's all about money, Stupid". Nothing personal!

23

Odpovědět

No, vzhledem k tomu, že to byl skeč na americké televizi, od politicky jasně vyprofilovaného politika, tak by to potřebovalo určitý čas, než by se to dostalo k zmateným nerozhodným voličům, a tohle se vysílalo večer před volbami. Nevím, kdybych měl peníze k ovlivňování kampaní, tak asi udělám něco jiného, než zaplatím někomu za to, že zdrbe nějakého kandidáta skoro v den voleb. Notabene někomu, komu to zapadá do profilu, takže si většina jeho diváků už tak myslí to, co potřebuji. Jako ten váš příspěvek níže ten obsahoval věcnou a opodstatněnou kritiku, ale tohle je vážně taková "Kdo se mnou nesouhlasí, je podplacen mými nepřáteli."

70

Odpovědět

Islamofobie mi až tak nevadí. Víc mi vadí lidská nevzdělanost a omezenost.

94

Odpovědět

Připadá mi, že každé video je to horší a horší. Polovinu času nadával na to, že Kanadští politici neuměj vymejvat mozky jako někteří Američtí. Druhou polovinu na politiky, kteří mají dokonalé ekvivalenty v USA místo toho, aby nadával na ty své. Vyhýbá se všem důležitým kontroverzním tématům jako je Trump, zbraně nebo ta nemoc při který, když se řekne zdarma každej Amík vyjede z kůže a nadává do komoušů. Prostě mi připadá, že z dobrého pořadu, který účinně bojoval se špatnostma je koupená fraška. Pokud ne koupená, tak rozhodně ustrašená ze zpětný vazby.

159

Odpovědět

Tak tyhle výtky, na rozdíl od některých jiných, nechápu. Nevím, v čem nadával na to, že neumí vymývat mozky. V tom, že se nechají natočit, jak močí v cizím bytě do hrnku?
Že mají úplně stejné politiky? No to mají, a když se podíváte na ta nedávná videa, tak jsou američtí politici kritizováni. Vyjádřil se k chování těžařských společností, k problémům s péčí o duševně nemocné. To mi nepřijde jako nekontroverzní prkotiny, vám ano?
Díl o Donaldu Trumpovi? Já nevím, pokud někomu není už teď jasné, že je to blbec, tak mu to asi nemá cenu vysvětlovat. Zábavné by to být mohlo, možná užitečnější, než shazovat kanadské politiky, ale fakt bych to neviděl jako znak odvahy. Mimochodem, je mezi těmi politiky, co mluví o duševně nemocných, jen když je třeba odvést pozornost od kontroly zbraní.

102

Odpovědět

Je tam chyba v překladu u toho článku :D (místo 311 říká 331)

20

Odpovědět

Aha, já si říkal, co se stalo, že má to video tak nízké hodnocení. Vždyť to je o volbách v Kanadě, nijak kontroverzní téma (pro nás). Když se začal opírat do rasistických demagogů, tak mi bylo jasné, co se děje a jaká část naší společnosti má naběhlé žíly :) Osobně dávám plný počet hvězdiček. Hlavně za část o muslimech :P

3917

Odpovědět

A jeje Oliver zase mele sračky ... Proč proboha?

1737

Odpovědět

co konkrétně nezapadlo do vašeho světonázoru, tipuji že odpor proti zákazu burky :-) mám pravdu, odhadl jsem vás správně ? Jo jo, evopa je civilizovaná, až na pár vyjímek ale ty přece potvrzují pravidlo takže ZAKAZTE BURKY :))

20

Odpovědět

Touto cestou bych rád pogratuloval Mr. Oliverovi. Jeho agitační video skvěle zabralo. Vývoj jeho pořadu mi připomíná jednu epizodu ze Simpsonovích, ve které se Homer stal moderátorem jedné one man show a republikáni po něm chtějí, aby prosadil jejich kandidáta. Homer to ale nakonec (na rozdíl od Mr. Olivera) odmítne.

1518

Odpovědět

klose4: gratuluju k pochopení formátu pořadu, kterých jsou na amerických kabelovkách desítky. John Oliver nikde netvrdí, že je nezávislý a nestranný moderátor a očekávat nezávislost a nestrannost na komerčním kanálu je podobné jako očekávat bradavku na ČT1.

270

Odpovědět

+orcinusorca2014Já s vámi souhlasím, jenom mě to u Mr. Olivera trochu zklamalo, popravdě bych od něj spíš čekal, že si udělá srandu právě z takových moderátorů, co na zakázku prosazují a diskreditují různé politiky a ne že se stane jedním z nich. Asi jsem hold trochu naivní, ale fakt mě tohle video zklamalo.

51

Odpovědět

+klose4proc myslíte že to bylo na zakázku, stále není vyloučeno že prostě jen prezentoval svůj názor svým obvyklým způsobem. Resp. nikdo to tu vyloučit nedokázal, a za důkaz rozhodně nepovažuji to že se tváříte jako by to bylo naprosto jasné a nezvratné.

00

Odpovědět

+orcinusorca2014Jenže Oliver se strefuje do všech kandidátů na premiéra-Thomase MulCarea, vysoce sociálně empatického liberála Justýna Trudeauho i méně sociálně empatického konzervativce Harpera.

50

Odpovědět

Ano, odvysílat agitační show 50 minut před dnem voleb (v jiné zemi) zaručí naprostý zvrat. Jak prohnané.... Jen bych měl dotaz, kdo ze zmíněných kandidátů byl protěžován? Prosťáček nebo robot?

220

Odpovědět

+EmitChceš říct, že ani velké romantické gesto před rokem, kdy se hlasovalo ve Skotsku o jeho odtržení od VB, nemělo na výsledek vliv?

Myslím, že se mýlíš.

12

Odpovědět

+Emitemoční inteligent :-))) je to hypoteticky menší zlo. Záleží na tom čí figurkou se stane.

00

Odpovědět

Nechápu tu větu muslimky, tuhle zemi jsem si vybrala... Ok, je tam chyba, má tam být tuto, ne toto, ale čert to vem, jde mi přímo o tu větu. Co ona je? Podělaná turistka? Vždycky jsem si myslel, že uprchlíci jsou lidé, kteří před něčím prchají, snaží se utéct před nebezpečím a jsou VDĚČNÍ za azyl, ne že sedí doma a listují katalogem, kterou zemi by asi tak poctili svojí přítomností. Čekal bych něco jako že je ráda, že je mimo válku a chce moc poděkovat všem v zemi, že jí přijali a nevykopli zpátky a ona si místo toho chová, jak kdyby si zaplatila pokoj v hotelu a není s ním spokojená...

3140

Odpovědět

Nikdo netvrdí že je to válečný uprchlík. Mohla se tam přistěhovat už dávno za prací, vzděláním, atd. Přesně jako se tam stěhují evropané, Indové atd.

573

Odpovědět

+SiranchaDobrá připomínka, ale smysl to mění jen mírně. To taky není samozřejmost, že ti v nějaké cizí zemi umožní studovat, nebo pracovat. Taky jí mohli poslat kamsi a studovala by tak akorát to... Že jo... Leží to na chodníku a šlape se do toho...
Prostě mi jde o to, že tam není cítit nějaký vděk. Respekt. Prostě cokoliv! Když se budeš hlásit na školu, projdeš přijímačkou a vezmou tě, tak budeš sakra rád, nebudeš vyřvávat na chodbě, jaká je to pro školu čest, že studuješ zrovna na ní. Jak říkám, připadá mi, jako kdyby byla turistka, zaplatila si dovolenou v hotelu a tam netekla teplá voda...

2325

Odpovědět

+SiranchaTo, že někdo dostane azyl, to není samozřejmost (s výjimkou válečných uprchlíků ale to ta dáma není, takže to nechme být). A u občanství (krom rodáků v Amerikách a potomků občanů jinde) to platí dvojnásob.
Ale to ještě neznamená, že ten, kdo tuto nesamozřejmou věc dostal, je povinen snášet bez reptání vše, co si vymyslí tamní vláda, a jemu se to nelíbí. Není. Stejně jako to nejsou povinni snášet občané. A ten váš příklad se školou: Přihlásíte se na školu, protože všude avizovali skvělé laboratoře (třeba) a když se tam přihlásíte, necháte si uniknout přijetí na jiné školy, a pak se dozvíte, že do těch laboratoří mají přístup jen studenti některých oborů (vašeho ne). Vy nebudete mít vzteka? Já myslím že většina lidí by měla. A "Tak si můžeš jít studovat jinam" fakt není argument.
Ta žena řekla svůj názor na věc, která ji vadí (teď neřešme, jestli je v právu, o tom jste nic nepsal) a to je prosím právo, které jí dává svoboda projevu. A ta je dána lidem, ne občanům.
A neměl jsem pocit, že by dávala do té jedné věty co řekla víc negativity, než odpovídalo situaci.

303

Odpovědět

+SiranchaOn to argument je, v zaměstnání používaný docela často... :-D
Ona se ale nehlásila na školu a pak nezjistila, že tam mají přístup jen někteří studenti, ona zjistila, že tam mají přístup studenti pouze v obleku a to jí štve. A to je věc, kterou nechápu já. Nevím, jak dneska, ale dřív vás opravdu kupříkladu do divadla nepustili, pokud jste měl na sobě třeba rifle. Stejně jako vás vyhodila maturitní komise, pokud jste neměl oblek. Svoboda projevu je hezká věc, ale v tomhle jí brát v potaz nelze. Taky se nevztekám na pláži, že musím mít plavky, prostě je to zvyklost dané lokality a buď jí tolerovat budu, nebo můžu jít na nudapláž. A pokud žádná okolo není, mám smůlu.
Nejvíc mne ale fascinuje, že ona vědomě odešla do země, která tohle zrovna nemusí a teď je překvapená. Navíc se nejedná o záležitost nějakého pofidérního typu, jako že nesmí nakupovat zahalená ve fast foodu.
Jo, pocit je dost subjektivní záležitost... :-D

168

Odpovědět

+SiranchaLogan: Vy si hlavně plete rozdíl mezi svobodou projevu a svobodou vyznání. Mimochodem, zrovna Vy víte, že v Kanadě muslimy nemusí? Já teda ne, takže jsem to ani nečekal. Nehledě na to, že nevíte ani jakou dobu tam pobývala před zákazem nikábu.

63

Odpovědět

+SiranchaTeda, já taky čekám o půlnoci na přechodu, než blikne zelená, ale tenhle přístup k životu nechápu pro změnu já. Když se mi něco nelíbí tak se přece ozvu. Ať už je to dress code, absence nudistické pláže, nebo cokoli. Nevidím důvod, proč by měli všichni pěkně držet hubu a krok. Vlastně mi to přijde spíše škodlivé. Díky tomu se může ukázat, že je něco špatně, opravit to a udělat svět lepším místem pro všechny.

142

Odpovědět

+SiranchaA kdyby to byla turistka, tak je to v pořádku, hmm...
https://www.youtube.com/watch?v=ZFp6E3ZRdqk

10

Odpovědět

https://cs.wikipedia.org/wiki/Emo%C4%8Dn%C3%AD_inteligence
Nevidím
důvod, proč ten výrok s EQ tak zesměšňovat.

320

Odpovědět

Přesně. Tady je k smíchu spíš sám Oliver. Emoční inteligence je mnohdy důležitější než jiné typy inteligencí. Všechno je o lidech. Emoční inteligence člověku umožňuje chápat lidi, jejich pocity a motivace. A toho se dá krásně využívat.

144

Odpovědět

+Siranchav politice je emocni inteligence dobra akorat na to aby se z cloveka stal neschopny nebo naopak vsehoschopny populista.

10

Odpovědět

Priznejme si ze emocni inteligence je sebeobrana tech kteri inteligenci nedisponuji, ale jsou v kolektivu popularni, takze prece "nemusi snaset urazky a posmesky" tak si holt vykoumali emocni inteligenci ktera se diky bohu neda merit a hura oni ji maji. CHA !! Tady mate intelektualove, vidite ? My taky mame inteligenci , a ta je LEPŠÍ !! .... bullshit

01

Odpovědět

+thomas165156abych objasnil proc emocni inteligenci sam povazuji za druhoradou u politika, uvedu nasledujici emocne intelignetni = populista, inteligentni ve smyslu (IQ) = clovek ktery dokaze nastavit system tak aby fungoval efektivne ... ktery politik asi ma tu uzitecnejsi inteligenci co myslite ?

00

Odpovědět

Toto video bylo od Johna Olivera dost blbý, za prvé je trochu tendenční, za B tam úmyslně zamlčuje pravdu, (jako třeba že Stephen Harper ty antimuslimské zákony podepsal po masivním nátlaku veřejnosti, nebo že zákony o omezení ochrany přírody byli následky masivního amerického nátlaku a sám Harper s nimi výrazně nesouhlasil)
Třeba zákaz nošení šátku při skládání slibu občanství je platný v celé EU, v USA, ale třeba i v muslimském Turecku či muslimské Malajsii či Albánii, Kosovu, nebo v Bosně a Herzegovině, takže to asi není zase takový problém když v zemích kde Muslimská populace překročuje 80% tento zákon běžně funguje.
Reflektuje zde typický problém Američanů s Harperem, ten na rozdíl od všech předchozích premiérů nebyl zas takový vlezdoprdelka a velmi tvrdě prosazoval zájmy kanady třeba v TPP a obecně se snažil zemi nasměrovat k evropskému modelu, spíše než tomu americkému.
Co se týče předsedy liberálů, tak ten se tam dostal jen kvůli slavnému fotříkovi a svému osobnímu kouzlu, jinak fakticky nemá nic moc program (by the way ani on není žádný zásadní fanda nošení šátků), sázel spíše na populistická gesta, jako zastavení projektu F-35, i když je otázka zda-li se mu to povede protože o to se pokoušel mnohokrát Harper a vždycky to skončilo výhrůžkami USA o zrušení NORADu, takže je otázka jestli ento klíový bod programu dokáže prosadit.
Zkrátka se Harper po 10 letech a čtyřech volbách okoukal a nahradil ho jiný i když je otázka na jak dlouho nýbrž ani žádná Harpeova vláda netrvala plné funkční období a v kanadě se málokdy stává, že by se i jednobarevná vláda dožila dalších pravidelných voleb.

569

Odpovědět

Takže na co je vlastně premiér země, které podlehne masivnímu nátlaku svého jižního souseda?
Byl, nebo nebyl Harper takový vlezdoprdelka, když v předchozím odstavci si ho jako vlezdoprdelku popsal?
Jinak je zajímavé, že Harper byl premiérem celkem deset let, a 41. parlament Kanady (tedy předchozí vládl právě celé funkční období)-tedy právě jedna Harperova vláda trvala celé funkční období.

126

Odpovědět

+orcinusorca2014Nejednalo se o plné funkční období, původně měli být volby na jaře

Co se týče toho vlezdoprdelky tak on se snažil osamostatnit od USA, ale pochopitelně ustupovat musel, protože USA mají na kanadu spoustu pák, třeba NORAD, kanadské zájmy v arktidě či to, že prakticky celý bankovní sektor je v rukou USA.

45

Odpovědět

+orcinusorca2014Mate to trosku pomichane. Obama je Demokrat a Harper ke Republikan v kontexu americke politiky. Harper nikdy US do zadnice lelezl. Obamova prvni cesta jako prezident byla do Mexika, presto ze Kanada je vetsi obchodni partner, dodavajici polovinu ropy. Byla to urazka od sameho zacatku.
Ohledne globalniho oteplovani, Kanada vystoupila z Kyoto protokolu, protoze kvuli ropnemu prumyslu by misela platit 15 miliard poplatky za uhlikove kredity. Kanada ma globalno C02 1.5%, coz je mene nez Nemecko. USA, Indie a China maji na zvedomi vice jak 60% svetoveho C02. Ale neplati nic! Proto Kanada rekla ze je to vydirani a vystoupila. Zakaz Muslimske Burky nebyl behem predani oncanstvi ale ta zenska z Afghanistanu odmitla identifikaci v privatni mistnosti tomu urcene. Nakonec to musela udelat. To noviny uz nenapsali. Tak jako nevysvetlili jak se bez odhaleni obliceje dostala prez Kanadsky konsulat v Afghanistanu, jak dostala cestovni pas, jak se dostala na letadlo a jak se dostala do Kanady kde musela odhalit tvar na letisti. Udelala to ciste s politickych duvodu, proto Kanada je tolerantni zeme. Bohuzel ji ceka prekvapeni, protoze na ceste do USA musi ten mundur z obliceje odstranit, jinak ji emigracni urednik posle hned zpet. Odvolani neexistuje, Americky hranicni policista ma rozhodujici a posledni pravo ji poslat zpet. Nakonec kdyz ta zena dava prednost Islamu pred Kanadskem obcanstvi, at to obcanstvi nebere. 80% kanadanu by ji poslalo zpet!

Jaka je socialisticka budoucnost Kanady je celkem jasne, obrovske dluhy a nas ministersky klaun Justin tam dele jak 4 roky nevydrzi. Harper byl asi nejlepsi PM za poslednich 45 let.

70

Odpovědět

Celou dobu si říkám, kde už jsem toto týpka viděl :-D

http://www.videacesky.cz/skece/kralovsky-ochutnavac

100

Odpovědět

Pokud si myslíte, že zakrývání obličeje určité skupiny lidí zničí vaši kulturu, tak v tom případě vaše kultura stojí pěkně za hovno...

4842

Odpovědět

Ne, demagogičtí troubové, kteří mají tak nízkou schopnost vnímat souvislosti a kriticky uvažovat, že si myslí, že si myslíme, že zakrývání obličeje určité skupiny lidí zničí naši kulturu, zničí naši kulturu.

459

Odpovědět

Všetko je lepšie ako moslimská kultúra :D Ešte aj komunistická kultúra je lepšia ako moslimská :D A keďže komunistická má blízko nacistickej, tak to už je čo povedať :)
Takže radšej žiť v kultúre ktorá stojí za hovno, ako žiť v moslimskej :)

1329

Odpovědět

Člověk nesmí mít zakrytou tvář při skládání slibu? Jak by se v prvé řadě mohl vůbec se zakrytou tváří dostat do budovy? Mít zakrytou tvář je neslušné. Ne proto, že je to součástí nějakého náboženství ale prostě proto, že je to proti základní lidské slušnosti. Na státnice vás taky nepustí v kraťasech a tílku.

4423

Odpovědět

Základ lidské slušnosti je to v Evropě... možná by si to chtělo uvědomit, že Evropské zvyky nejsou pupek světa.

5146

Odpovědět

+AutoJe pravda, že nevím, jen věřím, že je to základ lidské slušnosti i v Kanadě. A tam se ta dívka odstěhovala. Tedy by měla dodržovat zásady slušného chování. Pokud to tak v Kanadě nemají, pak je ten zákon asi mimo mísu. Ale předpokládám, že mají.

419

Odpovědět

+AutoPředpokládám, že úplně stejně se věnujete asiatům říhajícím v restauracích...

725

Odpovědět

+AutoSamozřejmě. Pokud se návštěvník "podniku na úrovni" (jako lepší restaurace) neumí chovat, očekávám od vedení, že ho zdvořile (v případě potřeby i nezdvořile) vyprovodí. Jinak už mě v takovém podniku neuvidí. Jsem morálně konzistentní člověk. Máte ještě nějaký příklad na kterém chcete dokázat, že jsem islamofobista?

222

Odpovědět

V této situaci musím souhlasit s tím zákonem, byť z jiných důvodů než zmiňuješ ty. Nám, vlivem našich kulturních hodnot, přijde neslušné zakrývat si v budovách obličej. Jí, jako muslimce s jiným kulturním pozadím, přijde neslušné si obličej odkrývat. Proti tomu žádná, ať si v běžném životě nosí co chce. Nicméně tady se jedná o situaci kdy (a opravte mě pokud jsem to pochopila špatně) skládá slib příslušnosti nějakému státu. Tam samozřejmě musí být její obličej vidět, už jen kvůli kontrole totožnosti. PROTO bych v tomto případě přikázala odhalený obličej, a tímto bych i argumentovala. IMHO tvůj argument se státnicemi- pokud by např. Abája byla uznána jako společenský oděv (a to je opravdu jen příklad, takhle narychlo se mi nepodařil dohledat oficiální muslimský společenský oděv), pak by pro muslimskou ženu mělo být přijatelné, aby v ní šla ke státnicím- samozřejmě BEZ hidžábu nebo niqábu- tedy s odkrytým obličejem, aby byla jistota, že zkoušky opravdu skládá ona a ne její chytřejší kamarádka... Je to samozřejmě jen moje představa jak by to mohlo fungovat, ale myslím si, že to by byla cesta schůdná pro obě strany- této potenciální muslimce by zůstal prostor jak praktikovat svoji víru (byť trošku omezeně) a škola by měla jistotu že nedošlo k podvodu...

70

Odpovědět

Tie body prečo nevoliť Harpera mi neprídu až tak vážne aby musel robiť kvôli tomu taký cirkus.

447

Odpovědět

První polovinu jsem nechápal o čem to video jako je. V druhé půlce zase začali jeho trapné levičácké kecy. Snad ho nějaký muslim konečně podřeže a bude klid.

2169

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK