Proč už to Japonci nedělají?The Jim Jefferies Show

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 3
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:126
Počet zobrazení:6 495
Japonci už to nedělají jako dřív. Populace stárne a porodnost klesá. Kde může být zakopaný pes? Pravda je dost bizarní a může to postihnout i nás. Jim Jefferies se rozhodl do tohoto problému ponořit po hlavě.

Přepis titulků

Japonsko. Jukejte na tyhle mladé, atraktivní tokijské mileniály. Ale co na tomhle obrázku nesedí? Správně. Oni ne*ukají! Jeden ze čtyř Japonců pod čtyřicet to ještě nedělal. Porodnost tu klesá a populace stárne. Plenky pro dospělé se prodávají víc než ty pro děti.

Ale co je nám po tom? Tohle může zavařit ekonomice země. A finanční dominový efekt může ovlivnit celý svět. Takže se mladí lidé musí začít rozmnožovat. Ve velkém. A tak jsem tady. Jsem v Tokiu a odchytil jsem si čtyři japonské mileniály, abych zjistil, proč ne*ukají. Hnedka jsem zjistil, proč má tolik Japonců problém se samurajským mečem.

Kde to jsme? Co je to? Tohle je Maidreamin v Shibuye. Radostí a štěstím překypující svět. Snový svět. - Snový svět. - Jo. Jsme v takzvané kavárně se služebnými. Je to populární typ restaurace, servírky se tu převlékají za služebné, vystupují a říkají hostům "pane". A uleví se vám, že tady Doris je jedna ze služebných v kavárně.

Je to sexuální? Ne, nic sexuálního. - Žádný sex. - Nevinné. Jen nevinné. Jaké služby nabízíte? Máme tam pány a služebné a pak máme živá vystoupení. Kavárny se služebnými jsou součástí většího průmyslu divných antisexuálních podniků. Muži mohou zaplatit za to, že se s nimi žena mazlí, nebo jim vyčistí uši.

Oblečení služebné je čistě náhodné. A samozřejmě je Japonsko místo plné erotických panen. To vysvětluje, proč tohohle Pikachu nikdo neskrývá. Musím zjistit, proč tu muži mají problémy se ženami. Hodně mužů v Japonsku vzdalo randění a obrátilo se k věcem, jako je tahle služba. Je to tu vážné? Jedním z důvodů je to, že japonské ženy čím dál více pracují.

To znamená, že mají moc. Možná se někteří muži bojí. - Děsí tě ženy? - Některé, jo. Jsou ženy děsivé? Ano. Protože jsme tak rozdílní, tak jim moc nerozumím, zatím.

Není úžasné zjistit, co si někdo myslí? Trochu. Takže jak jsou ženy mocnější, tak muži potřebují obnovit vizi ideálního partnera. A zajímalo by mě, jestli tihle frajeři pochopí, jak je to vážné. Stárnoucí populace by mohla zvýšit náklady na zdravotní péči a zbankrotovat programy sociální péče. Ale co si tu ženy myslí o mužích? Popiš mi Japonce.

Japonci... příliš neříkají, co mají na srdci, a tak musím předpokládat a pochopit, jak na tom jsou. Popiš mi Japonce. Možná bych mohla popsat své pány. Jak by Japonci mohli zlepšit svůj přístup k Japonkám? Japonky vlastně přistupují k Japoncům. Ale ty musíš přistupovat k nim!

Ale my přece nemusíme randit, ne? Musíte, musíte, musíte, musíte randit. Na kolika schůzkách jste byli v roce 2018? Někdy ani nevím, jestli jsem na schůzce, nebo ne... Na kolika schůzkách jsi byl v roce 2018? - Na jedné. - Na jedné? - Chceš holku? - Ano, ano, ano. Chodil bych s tebou v mžiku.

Jsi podivín, jsi – tentononc. Musíš se do toho pustit, chlapče. Říká, že máš roztomilý oděv a rád by si s tebou vyšel. - Popiš mi ideálního muže, - Nemusí... být bohatý nebo tak. Musí mít vlasy, špatný zrak. - Chceš aby měl vlasy a špatný zrak? - Jo, mám ráda lidi se špatným zrakem. Takže chceš chlapa se skvělým hárem, který není bohatý a má špatný zrak.

Máš ho vedle sebe! Má všechno! Sotva tě vidí. Na kolika schůzkách jsi loni byla? Žádné? - Ne, to je srdíčko.

- To bylo srdíčko. Jsi rozkošná. Když se Japonci bojí udělat první krok, tak některé Japonky platí dohazovačům, když chtějí, aby někdo pozdravil jejich číču. Takže jsem se sešel se Seiki Yosmimotou, který vede svatební agenturu v Tokiu. Největší silou na Zemi je touha po šu*u. Proč se lidé nepárují? Stydí se. Ale pak – velký zlom v mém po*ebaném vyšetřování.

Mladí lidé netouží po získání řidičského průkazu. - Oni nechtějí řídit auta? - Oni je používají jako hotely. - Na sex? - Jo. Ale dnes nemají žádné auto, které by mohli řídit. - Když nemají auto, tak jak šu*ají? - Od sexu se distancují. To je šílený, ale má pravdu? Pokud chcete v Japonsku někde šu*at v autě, je to 10 hodin na získání zkušebáku, pak dalších 16 hodin, napsání testu, 19 hodin praktických, zkoušky způsobilosti, 3 hodiny první pomoci a za měsíc a půl můžete dostat řidičák.

V první hodině bych to vzdal a rovnou si ho vyhonil. Yoshimoto to možná rozlousknul. Pěkně natvrdo. Dřív jste si pořídil auto, jel se šmajchlovat a vyprstit někoho. Teď není kde šu*at. - Myslíte?

- Jo, jo, jo. To se děje. Páni. Všechno to dává překvapivý smysl. Tyhle kecy mě dost vzrušují, ale bohužel tu taky nemám auto. Takže mou jedinou možností je studená sprcha obědů, kterou mi může dopřát jen japonská kavárna se služebnými. Tak jo. Prosím, strpení. Chci použít svou kouzelnou sílu, aby vám váš láskový koktejlík víc chutnal.

Vypadá to jako dva medvídci v dece. K čemu randění, když můžete mít tohle. Takže jsem tady, abych si snědl dva medvídky v dece, vypil koktejlík a nechal si říkat "pane". Tohle je úplně normální. Takže můj plán vyšel. Na sex už vůbec nemyslím. A to je možná ten problém.

Sex a rozmnožování je dost o soutěživosti. A japonský problém se brzy stane americkým problémem. Americká porodnost je nejnižší za posledních 30 let. Někteří viní peníze. Děcka nejsou levná. Podle jiných nám sociální média brání v poflakování se venku. Ale pokud nechceme skončit jako Japonsko, musíme vytáhnout své kreditky, odložit mobily a začít šu*at. Ledaže byste si vybrali alternativu. Překlad: Karolína I.

www.videacesky.cz

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

U nás už je to vidět taky. Znám řadu super kluků, žádní tragédi, co jsou sami. Buď mají za sebou šílený vztah a rezignovali na další nebo problém s komunikací. Tak se radši věnují koníčkům nebo podnikání, v horším případě chlastu.

Jak to mají moderní slečny, na to nemám dostatečný statistický vzorek. Kolem sebe vidím samou party bitch, která se probere až bude pozdě v 35 letech, ale nechci všem křivdit.

213

Odpovědět

Hele řeknu to jednoduše... Nízká porodnost v Japonsku je způsobena nezájmem o ženy a to že nemají zájem je spojeno s tím že od ženy se něco očekává a pokud to nesplňuje tak o ní nikdo zájem nemá. Jako já měl přítelkyň už dost a taky radši budu sám než poslouchat debilní kecy typu "furt jsi jen na PC" nebo "chci vymalovat obývák" nebo "dnes ne dnes mě bolí hlava" o týden později to jsou zas krámy... Nebo ty řečičky typu "mě to nevadí" a po měsíci to co jí nevadilo začne na mě nesnášet a nutí mě se změnit a já se měnit nehodlám takže mají smůlu... Spousta taky neumí vařit nebo radši nejsou doma a jsou někde s "kamarádkama" po večerech aby nemuseli dělat večeři, umejt nádobí nebo uklízet... Já jsem se rozhodl pro to pro co se rozhodla většina Japonců... Radši budu snít o nereálné ženě než abych si kurvil život s nějakou co mi za to ve finále nestojí... Takže už rok a půl jsem sám a spokojen, nikoho nehledám a když nějaká má zájem tak dělám to co dělají ony když se nějaká chlapovi líbí... Začnu prvně vzhledem a tím to taky konci většinou jelikož jsem nepoznal žádnou co by měla kočičí uši a ocásek (Nekos)... Až se ženský změní a feministky se začnou zavírat do vězení tak se porodnost zvýší o pár procent ale někteří jako já si radši počkají na geneticky upravené ženský nebo radši zemřou sami... Sayonara o/

619

Odpovědět

Když si neumíš vybrat normální holku, tak to je potom tvoje chyba. 😀 A vlastně tím líp. Přirozený výběr se o takové jako ty postará.

238

Odpovědět

Klasika. Žádná normální tě nechce, a tak začneš předstírat, že vlastně ty nechceš je, abys nevypadal jako taková nula. 😀

10

Odpovědět

Jednoduše řečeno trosečník. Hodně smutný názor.

00

Odpovědět

No bohu dík, že se zvyšováním životní úrovně se populační růst blíží nule.
Populace nemůže růst do nekonečka a přirozené zastavení růstu populace zní jako ideální řešení.

Otázka zní: co se stane / co uděláme s Afrikou? Aktuálním tempem se tam populace zdvojnásobí každých 30 let a to prostě udržitelné není. A čím hůř se tam budou mít, tím víc jich bude migrovat do Evropy (a jiných kontinentů).

77

Odpovědět

V Africe platí stejné pravidlo o zvyšování životní úrovně a populačním růstu jako všude jinde na světě. Většina afrických států už dohání v počtu dětí na ženu Evropu.

145

Odpovědět

Moje poznámky z knihy FAKTOMLUVA:
Počet lidí v roce 8000 před naším letopočtem= 5 milionů, 1800 = 1 Miliarda, 1930 = 2 Miliardy, 2017 = 7,6 Miliardy, 2100=10-12 M.
93. Průměrný počet dětí na ženu od roku 1800 po současnost. (Je to graf ale popíšuho)
1800 = 5,9, 1965 = 5, 2017 = 2,5 dítěte na ženu.
Jak se miliardy lidí dostávali s extrémní chudoby, většina z nich se rozhodla mít méně dětí.
95. Od roku 2060 bude každá generace dvou miliard lidí nahrazena další generací dvou miliard lidí. Rychlý růst se zastaví.
96.-97 Rovnováha s přírodou
Tisíce let před rokem 1800 měla žena v průměru 6 dětí a 4 zemřely dřív než se sami mohly stát rodiči. A to byla ta rovnováha. Lidé umírali v rovnováze s přírodou. Dnes lidstvo opět spěje k dosažení rovnováhy. Počet potencionálních rodičů už neroste. Nová rovnováha znamená příjemný stav: typičtí rodiče mají dvě děti a žádné z nich nezemře. Poprvé v dějinách lidstva skutečně žijeme v rovnováze.
Během 20. století procházelo lidstvo transformací. Z jednoho typu rovnováhy do druhého. Jde o jedinečné období kdy rodiče měly v průměru více než 2 děti, které přežily a samy se staly v dalších generacích rodiči.
98-99. Nejchudších 10% rodin má v průměru 5 dětí.
Rodiče v extrémní chudobě potřebují hodně dětí z důvodů, jež jsem již vysvětloval: Kvůli dětské práci, a také aby měli dost dětí, kdyby některé zemřely. Nejvíc dětí v nejchudších zemích Somálsko, Čad, Niger, Mali.
Ty čísla na začátku jsou stránky. můžete se zastavit v knihovně a podívat se na to.

30

Odpovědět

Mladí šukaj (nebo by mohli šukat viz. Kubátův zákon a v podstatě všechny morální paniky) - problém
(pozn. Stálo by za pokus uspořádat soutěž Poznej skutečnou morální paniku od vymyšlené)
Mladí nešukaj - problém
Tak si už vyberte!

07

Odpovědět

Nízká porodnost je dobrá! Proč se toho všichni tak bojej? Prostě je nás hodně v době, kdy už nás tolik bejt nemusí... je dobře, že porodnost klesá. Proč by nás mělo furt přibejvat? Jedinej důvod je špatně nastavená sociální politika, ta se ale dá změnit. Musíme prostě přijmout fakt, že porodnost bude klesat a populace se bude zmenšovat a stárnout... a místo toho, aby jsme se s tím snažili bojovat (což prostě nemůže nikdy vyjít), tak se tomu musíme přizpůsobit.

197

Odpovědět

Na 2 výdělečně činné čtyřicátníky bude připadat jedno jejich nezaopatřené dítě a 4 jejich rodiče v důchodovém věku. Nějaký nápad, jak by měla vypadat udržitelná sociální politika pro takovou společnost? Mě nic nenapadá.

113

Odpovědět

+HKTak
1. přestat cpát peníze do podpory porodnosti, ty jsou prostě vyhozený... místo toho podpořit vlastní bydlení a vlastní šetření/investice na důchod
- proč? Největší část důchodů jde na placení nájmů... hmm, kde je ten problém... ne, vážně - když "donutíš" lidi, aby místo 40let placení nájmu platili 30let hypotéku, tak jim bude stačit daleko menší důchod.
2. přestat danit práci a začít danit kapitál (samozřejmě s ohledem na předchozí bod)
- proč?
a, Na produkci čehokoli potřebuješ čim dál tim míň lidí = nemůže fungovat systém, kde vybíráš peníze za práci lidí...
b, Protože by měl kapitál držet ten, kdo ho dokáže co nejlíp využít - z toho maj pak přínos i všichni ostatní (např. pozemek... když ho bude mít blbec, kterej s tim absolutně nic nedělá, jen to 2x za rok poseče, tak z toho nikdo nic nemá - dáš mu na to daň, on zjistí, že musí platit víc, než kolik mu ten pozemek vydělá a buď začne něco dělat, nebo to bude muset dotovat z něčeho jinýho, nebo ho prodá/pronajme a další majitel tam může třeba něco postavit/pěstovat/chovat zvířata...)

65

Odpovědět

není problém v tom klesáním samotném, ale v té rychlosti...

11

Odpovědět

Docela rozdíl, když to porovnám s videi Období Sengoku, která se tu překládají. Japonsko se... změnilo.

82