Terapie začínáThe Joker Blogs (S01E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:771
Počet zobrazení:15 800

Děj série The Joker Blogs je zasazen do období po konci filmu Temný rytíř - Joker (Scott McClure) byl umístěn do Arkhamské psychiatrické léčebny, kde se poprvé setkává s doktorkou Harleen Quinzelovou (Kira Westberg).  Naštěstí pro nás doktorka (a znalci komiksu jistě uhodli, že nejde o nikoho jiného než budoucí Harley Quinn, kterou její obsese Jokerem v budoucnosti přivede na stranu zla) vše zaznamenává videokamerou.

Seriál je koncipován jako série Jokerových terapeutických sezení v léčebně. V rozhovorech nechybí ani občasné rýpnutí do Batmana nebo Harveyho Denta. Ačkoliv jde zpočátku v podstatě výhradně o záznam samotného Jokera (a klobouk dolů před hereckým výkonem), postupně se seznamujeme s jednotlivými členy léčebny. Joker si užívá manipulaci a hrátky se svým okolím a tak věřte, že některé z nich potká nehezký (a předčasný) konec. Jednotlivé díly na sebe navazují a Joker si pro nás připravil dokonce i několik speciálů (např. velikonoční nebo valentýnský).

Přepis titulků

ARKHAMSKÁ PSYCHITRICKÁ LÉČEBNA PSYCHIATRICKÝ REHABILITAČNÍ PROGRAM TERAPIE ZAČÍNÁ Doktorka Quinzelová, léčba pacienta číslo 4479. Nesahejte na to, prosím. Támhle. Jděte támhle, prosím. Ano. A posaďte se, prosím. Výborně.

Všechno v pořádku? Ne. Mluvte prosím během našich sezení do kamery. Mluvte do kamery. Zdravím. Uvedťe prosím jméno. A proč bych to asi tak dělal, Harleen? Ráda bych tato sezení udržela na profesionální úrovni. Oslovujte mě prosím jako doktorku Quinzelovou.

V tom případě mi říkejte... pan J. Vězeň trpí maniodepresí, megalomanií a pravděpodobně také antisociální poruchou osobnosti. Takhle to zní... tak jednoduše. Mohli bychom použít jiné označení než "vězeň"? Implikuje to hodně negativní věci.

Jako by mě tu někdo držel násilím. Já ale nechci pryč. Moc se mi tu líbí. Střecha nad hlavou, jídlo zdarma. Milá společnost. A nestojí mě to ani halíř. - Zpátky k tématu. - My máme téma? Prvním krokem vaší rehabilitace je porozumění podmínkám a důvodům vašeho pobytu tady.

- Podmínkám? - Přesně tak. Vyjasněte "podmínky", tak začíná každá debata. Tohle není debata, ale terapie. Terapie? Tyhle nahrávky jsou pro vaše další studium. Pro mě je to možnost vyjádřit můj vnitřní nepokoj.

Pro dobro mého duševního zdraví. Ale mám trochu strach o lidi, kteří se na to budou dívat. A jejich duševní zdraví. Já totiž na lidi hodně působím. To mi věřte. Myslíte si, že máte nějaké problémy? Nikdo není dokonalý. Neříkám, že musíte být dokonalý. Jen bych měl upravit své pravé "já"?

Vaše já vás dostalo sem. Tady to máme! Být tím, kdo jste, není nikdy špatně. Nevěřte nikomu, kdo vám bude tvrdit cokoli jiného. Proč myslíte, že tu jste? Jsem válečný zajatec. Ztratil jsem se za nepřátelskou linií, a tak mě museli stáhnout z bitvy.

Jen dočasně. Povinností zajatce je uniknout. Tohle nikam nevede. - Promiň, koblížku. - Doktorko Quinzelová. Zaměříme se na to, kdo jsem já. Léčba je náplní mojí psychitrické práce. Práce? Vážně chcete takhle definovat náš vztah?

Chtěl jste věci definovat. Jsem komplikovaný muž, doktorko. To jste. - Náročný úkol. - Úkol? Já nezapadám do škatulek. To jsem ani netvrdila. Ráda bych věděla... jde o promyšlené šílenství?

Líbíte se mi. Mohla by to být zábava. Proč? - Chcete se přiučit? - Musíte spáchat příšerné věci, aby vás zavřeli sem. Souhlasím. Což znamená... že vy taky nejste perfektní. Popište svými vlastními slovy, proč jste vlastně tady. Podle...

společnosti... jsem se nechoval hezky. Jednoduše nepřípustně. Já se ptám vážně. Proč jste tady? Vážně? Jsem tady... protože... tady chci být! Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (82)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Konečně! Děkuji vám! =)

200

Odpovědět

Děkuji za vyslyšení mé prosby :-) Ten seriál je geniální, dejte tomu šanci, konkrétně třeba díl s názvem "BRB" je skutečně lahůdka ;-)

220

Odpovědět

Dúfam, že sa dočkám viac Harley Quinn, mojej naj postavy z Batmana :D

200

Odpovědět

tak nápad zajímavý, ale provedení zatím nic moc, snad se to zlepší.

211

Odpovědět

Není to špatný. Pohyby herce se mi líbily, jen bych změnil hlas, udělal bych ho trochu "tvrdší". :)

210

Odpovědět

není to špatné, ale takový joker podle mě není, ty dialogy by mohli opravdu udělat lepší, uvidíme co přinese další řada, snad to bude zábavnější =)

201

Odpovědět

je to dobré, atmosféra aj herci v pohode, akurát si myslím že joker je v takýchto dialógoch vtipnejší a na tom by ešte mohli popracovať, teším sa na pokračovanie

190

Odpovědět

Těšim se na další, děkuju moc! :) a jestli chcete, mrkněte na tenhle cover od kamaráda, co se učí sám na piano :) http://youtu.be/NQa-Qqt96CM

1810

Odpovědět

Joker je chytrej, je jasné, že má něco v plánu. :D
těším se na další

190

Odpovědět

jinak hlasově se mohli trochu posnažit a dostat Jokerův hlas aspoň na úroveň College Humor... ve videu Batman vyslýchá Jokera je ten hlas výbornej u když herec hroznej:D

196

Odpovědět

jako nechci to nijak shazovat a dám tomu rozhodně šanci, hlavně asi proto že chci vidět kam rozjedou scénář vzhledem k tomu že počítám že nastane přerod doktorky Quinzelové v Harley Quinn, která mi nejlepší přišla ve hře Batman: Arkham Asylum ale prostě je škoda že nikdy nikdo Jokera nezahraje tak jako Heath... neříkám že je ten týpek špatnej ale prostě vidím Jokera, čekám dokonalost:/

202

Odpovědět

no tak zatím moc nezaujalo... po Heathu Ledgerovi mi prostě jakejkoliv protagonista Jokera přijde slabej a jak už bylo řečeno - je to Joker - Why so serious?

205

Odpovědět

Nathaka: Hele, kdo si bere můj nick? – Připomeň mi, kam jsem psal to, cos napsal teď. :)

180

Odpovědět


Odpovědět

dioptriar: Ok, díky, tak to se těším, jak to bude... :-)

180

Další