Uvězněn v ArkhamuThe Joker Blogs (S01E02)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:495
Počet zobrazení:7 846

Po měsíci stráveném v Arkhamské psychiatrické léčebně probírá Joker (Scott McClure) s doktorkou Quinzelovou (Kira Westberg) svůj možný přesun do věznice Blackgate, svůj týdenní program a to, čím se liší od běžných zločinců.

Přepis titulků

ARKHAMSKÁ LÉČEBNA PSYCHIATRICKÝ REHABILITAČNÍ PROGRAM UVĚZNĚN V ARKHAMU Budu... budu je potřebovat vrátit. Pacient souhlasí s nahráváním našich sezení. Změnila jsem mu léky. Nově mu byla předepsána kombinace Depakotu a Seroquelu. Pilulka sem, pilulka tam. Vědět, že rozdávají tolik drog zdarma, propracoval bych se sem dřív.

Proč to říkáte do kamery? Mám známého, který to nahraje na YouTube. O tom pochybuji. Uvidíme. Víte, že máte krásné oči? Hodí se ke zbytku obličeje. Nechci vám je... vymáčkout z důlků a nosit je na klíčích.

Šlo o komplinent. To nám to hezky začíná. Nejsem ranní ptáče. Už jste tu přes měsíc, jak se vám tu líbí? Líbí. Ale něco chybí k tomu, abych si připadal jako doma. Jak trávíte čas?

V pondělí posiluju. V úterý jsem tady s vámi. Ve středu... je k obědu pizza. To je fajn. Čvrtky trávím se starým známým Carminem Falconem. Probíráme politiku, počasí... morální úpadek společnosti. O tom mluvím já.

On obvykle vypráví anekdoty, jako: "Strašák!" "Strašák!" Pátek... Pátky nemám rád. Pročpak? To za mnou chodí ten otrapa od státního návladního. Pan Fields má na starosti vaši obžalobu. Snaží se vád dostat do věznice Blackgate.

Věří, že šílenství jen předstíráte. Smůla, že tu už není Harvey Dent. Ten mě chápal. - Příhodné - Štastná náhoda. Pomozte mi vás pochopit. Předstíráte šílenství? Ne. Nepředstírám. Myslíte, že jste šílený?

Zajímavá otázka. Šílenci so obvykle nemyslí, že jsou šílení. Pokládají se za příčetné. Takže příčetní lidé by si neměli myslet, že jsou příčetní, ale že jsou trochu na hlavu. Do Blackgate jít nemůžu. To by nedopadlo dobře. Nemůžete do vězení, protože jste se pokusil zabít většinu vězňů na trajektu?

Spíš jsem mluvil o svém osobním bezpečí. S mými jemnými rysy a hebkými vlasy... ale pravda, to bych měl zvážit. Bojíte se o sebe? Je rozdíl mezi strachem o osobní bezpečí a strachem z 15 chlápků, které zaujmete ve sprše. Budou mě hnát k soudu, protože se tomu chci vyhnout? O tom rozhodne hodnocení vašeho mentálního stavu.

Proto jsme tady. Vy jste tu odborník, jaký je váš názor? Podle mě příčetní lidé nepodpalují haldy peněz. Spálil jsem jen vlastní polovinu. Problém byl, že moje polovina byla naspod. To jsem nedomyslel. Návladní tvrdí, že jste stejný jako všichni ostatní zločinci. Stejný?

- Kradl jste peníze. - Spálil jsem je. - Lhal jste. - Jen jsem překrucoval pravdu. Ničil cizí majetek. Kdo potřebuje nemocnice? A co vraždění? Zločinci vraždí, protože si tím chtějí vydělat. Nebo v tom hrají roli jejich emoce. Buď je to pomsta, nebo je to profesionální.

A u vás? Vraždění... mě těší. Podlě mě nejde o výsledky, ale jen o zábavu. Dělám to, co všichni zločinci. Jen při tom nosím klaunský make-up. Ano... to ale Fieldsovi nebude stačit. Viděla jste někdy mrtvolu?

Lehká otázka. Já jich viděl dost. Ano, viděla jsem mrtvolu. Nemyslím ty na pohřbech. Tak skončí všichni. Mluvím o okamžiku, kdy vyprchá poslední jiskra života. A zbývá jen neživý objekt. Viděla jste tohle?

Neviděla. Držte se mě... a určitě se dočkáte. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nevím proč ale nefungujou mi titulky :/

180

Odpovědět

Nejlepší je ten konec, jak zežral tu tobolku :D

200

Odpovědět

Tak rozhodne sa to lepší , viac poznámok k filmu je super :D Herecký výkon je veľmi dobrý , aj výzorovo je podobný , len ten hlas mi to kazí ...

201

Odpovědět

"Mám známýho co to dá na YouTube" tak to mě opravdu dostalo....:D

200

Odpovědět

Musím říct, že mi to nedalo a musela jsem se podívat na originál o čem to je atp. A po prvních epizodách jsem to pomalu vzdávala. Samý dialogy, ale musím říct, že jsem se jimi úspěšně prokousala :D Úspěch pro mě...no nic méně, jsem si řekla, že to je Joker! A že musím uznat Scott ho hraje dobře. Samozřejmě Heath byl o něco lepší, ale toto jakožto vzdání hold na jeho památku je naprosto geniální. Včera jsem u toho proseděla celej den a nemohla jsem se otrhnout, ano díly v Arkham Asylum nejsou moc...akční nic moc se tam neděje, jde spíš o Jokera jako takového ( a upřímně, ano líbí se mi to !), ale vydržet u toho do 8. dílu stojí opravdu za to! Jsem moc ráda za překlad, doplním si mezery, kde jsem nerozumněla ^^ Pevně doufám v pokračování překladu ;)

180

Odpovědět

Líbí se mi tenhle seriál, ale chybí tomu ten Jokerovský šmrnc. Podle mě je to velmi dobře zahráno jen tomu chybí trocha přesvědčení. Padají tady kritiky, že Heath Ladger to zahrál líp. Ano, souhlasím jsem zastáncem toho, že je Heathův Joker je nejlepší. Jak se ale říká, když dva dělají totéž, není to totéž. Myslím, že se jim díky tomuto seriálu podařila krásná věc a to, aby neupadl v Joker (jakožto hraná postava) tím, že zemřel jeho představitel a už by zůstal Joker jen z "The Dark Knight" a tím by to haslo.
PS: Tohle je jen můj názor a nikomu ho nevnucuji.

192

Odpovědět

problém byl, že moje polovina byla naspod.. to jsem nedomyslel =D

202

Odpovědět

Pridam taky trosku kritiky do mlyna... Serial podle me nemusi byt uplne k zahozeni, je to rozhodne zajimavej napad, joker je nalicenej verohodne, ale jak jiz rekla spousta lidi, nesedi mi uplne ten styl zahrani. Ano, samozrejme, Heath Ledger to zahral tak legendarne, ze uz to asi nikdo neprekona, ale kdybych tocil ten serial, tak se tomu vyhnu... Tenhle herec hraje Jokera v obdobnym stylu jako prave Heath a to je hlavni kamen urazu. Kdyby ho vzali uplne po svem, tak by to bylo daleko lehci, takhle proste neverim tomu jeho silenstvi... Bud pokud na to mam, tak to zahraju tak jako Heath, nebo kdyz na to nemam, tak se nesnazim to hrat jako "vaznej blazen", ale jako stary Joker(tlemici se, skutecnej blazen a psychopat, kterymu akorat vsechno vychazelo a nemel vse naplanovany jako ve filmu)... Popripade to slo vzit uplne po svem, aby tu roli clovek nemohl s nicim porovnavat... :)

180

Odpovědět

Who really need hospitals?

201

Odpovědět

Môj názor na toto ? :) Jokera mám moooc rada hlavne podobu ktorú mu dal Heath Ledger on podľa mňa dal právu podobu Jokerovi spravil z neho ozajstného šialenca a podľa mňa aj dosť reálneho alebo skôr akoby vyzeral Joker v reále a toto ? ja neviem mne to príde ako zlá napodobenina a nijako sa nemôžem prestať myslieť na Heatha ... ale inak sa dá na to pozerať ... :D celkom ma to baví aspoň sa o ňom dozviem niečo viac ... :P

180

Odpovědět

:D tak me napada proc je porad nalicenej v psychiatricky lecebne. Pochybuju ze byho nechali zmalvanyho. Asi to nejak reziser nedomyslel nebo by to vypadalo blbe. Nenalicenej Joker. Zajimalo by me jestli ukazou pak i tu silenou doktorku

181

Odpovědět

Asi jsem Jokera pochopil trochu jinak, ale pořád si myslím, že tohle je dobře dovedená práce.
O blázinci a opravdových šílencích toho vím celkem dost. Chtělo by to ještě trochu zapracovat, si myslím. Vystihuje jeho char. tak na 87%, když nepočítám vzhled.

180

Odpovědět

dal jsem šanci druhému dílu, ale prostě to není on, co se dá dělat

182

Odpovědět

S jeho vlasy si mohli dát větší práci.

184

Odpovědět

Jokera mi připomínaly pouze poslední 2 minuty. Ty byly zahrané pěkně. Ale jinak si myslím, že ta "Jokerovská psychika" není vystižená dobře ...

180

Další