Jablko denněThe Joker Blogs (S01E07)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:421
Počet zobrazení:7 066

Po incidentu během hypnoterapie se nemocnice snaží Jokerovi jeho pobyt všemožně zpříjemnit. Proč? To se dozvíme během dnešního sezení odehrávajícího se v jídelně. Stejně tak se konečně dozvíte, jak je to s Jokerovým make-upem.

Dvě poznámky: 1) V minulém díle jsem kvůli vtipům překládala Dr. Strange jako doktora Divného, ale nadále se budu držet originálu, tedy Dr. Strange. 2) Guy = ang. mužské jméno, doslova guy znamená "chlápek, hoch".

 

Přepis titulků

ARKHAMSKÁ LÉČEBNA... MAJETEK DR. H. QUINZELOVÉ POD SUPERVIZÍ DR. J. ARKHAMA JABLKO DENNĚ Takže... jsem vám chyběla? Je to hodně znát? Tady jste. Říkal jsem si, že po tom, co se stalo, by vám prospěla menší změna prostředí. Jen se ujišťuji, že víte, že já i všechen personál léčebny jsme tu jen pro vaše blaho a bezpečí.

Takže všechno v pořádku? Ano? Výborně! Jen bych se ještě jednou rád ujistil, že nechcete žalovat doktora Strange ani nemocnici. Dostal jste mě. Výborně. Teď už stačí jen podpis tady. Dobře, super, výborně...

Můžu pro vás ještě něco udělat, - doktorko Quinzelová? - Ne, díky. A co vy? Další jablko? Nepotřebujeme garde. Dej si odchod. - Co je? - Vy to neřeknete? Neřeknu co? Doktorka Quinzelová, léčba pacienta číslo 4479.

Bla bla bla... Držet se předpisů mi připadá dost zbytečné. Podívejte se kolem! Váš přesun z přísně střežené sekce mezi nenásilné pacienty se vstupem do jídelny byl naprosto neetický. Nikdy jsem etice nefandil. - Víte co chtějí, že? - Ne. - Chtějí se vám zavděčit. - To je naprosto směšné. Neumím být vděčný.

Snížení bezpečnosti a vaše navrácení do mojí péče... je to o image. - Prý s vámi chtějí dělat rozhovory. - Pozornost médií mi nevadí. Vám taky ne. Několikrát jsem viděl vaši fotku na titulní stránce. Přehnaně nalíčené oči... podle mě. Inspiroval jsem vás? Problémem jsou neortodoxní metody doktora Arkhama.

- Jen díky nim máte svůj make-up. - Zpočátku mi ho nechtěli povolit. Pěkně mě vysprchovali a vydrhli. Musel jsem pak ukrást leštidlo na boty... pro oči. Dr. Crane mi poskytl dětský pudr pro obličejovou barvu... alespoň to vypadalo jako pudr. Ale nenašel jsem nikoho dostatečně šíleného na to, aby mi dal rtěnku. Nakonec jsem musel ukousnout dozorci prst a použít ten. Potom mi dávali tolik líčidel, kolik jsem jen chtěl.

Přesně o tom mluvím. Zdejší personál v podstatě podporuje šílenství. Arkhamovo přesvědčení, že pacienti se mají vzdát svých masek a obsesí vlastním tempem, prostě nefunguje. Tak by se léčit neměli. Chci říct... Chápu princip, pacienti před sebou mají jasný cíl. Jistě. Jistě ale přijde čas, kdy budou jejich obsese, jako třeba maska, stát v cestě jejich základním lidským potřebám.

Crane. Klaune. Nemyslím, že pravidla musí dodržovat i Arkhamovi oblíbenci. Jaké to je, být mazánek? Když už mluvíme o oblíbencích... jak se máte, doktorko Quinzelová? Líbí se vám výhled z mojí bývalé kanceláře? Ani nevím.

Nemám čas se dívat z okna, protože musím dělat práci, kterou jste vy zanedbával. Nepracujete až tak těžce, jak vidím. Vypadá to spíš jako rande. Platí zaměstnavatel? Pravda, když jste mě zvával na rande, vždycky jste si chtěl rozdělit účet. - Chodili jste spolu? - Nikdy jsem nebyla tak zoufalá. Ne.

Byl bych mnohem lepší než ten student medicíny, se kterým chodí teď. Proč si nenajdeš vlastní stůl, Pytlová hlavo? Tohle je moje sezení. S tímhle opatrně, doktorko Quinzelová, ten to nehraje. Sranda je, že ona taky ne. Cvok!

Takže vy s někým chodíte? Ano. Jsem zasnoubená. Jak se jmenuje? Jmenuje se Guy. Guy? To je... rozhodně mužské jméno. Co dělá?

Studuje medicínu, jako já. Tak jsme se poznali. Tady máte. Jste si jistá? Nemám jediný důvod zacházet s vámi jako se zvířeten. Milujete ho? To není zrovna vhodná otázka. Hodně váhání na jednoduchou otázku. - Není to tak jednoduché.

- Ale je. Vidíte něco, co chcete, a vezmete si to. I násilím, je-li to nutné. To není láska. Vyjasněme si to. Očividně milujete svoji práci, a tu jste získala násilím. To je naprosto jiný druh lásky. Víte, život je plný... pokušení. Chcete si kousnout?

Velice lákavé... Ráda odsud občas odcházím... mezi normální lidi, kde si připadám jako doma. Všude dobře, doma nejlíp. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (37)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

joker má rád kouzla :-) rád nechává věci zmizet například tužky :D

260

Odpovědět

Joker s vidličkou? To nechceš :D

241

Odpovědět

frankie: To je normální reakce člověka když se snaží chovat příjemně ale přitom mu je daná osoba nepříjemná. Taky mám občas takovýhle nerv (a za Jokera bych se neoznačoval)

200

Odpovědět

6:01 Jak se mu tam objevil ten sendvič xDDDDDD

200

Odpovědět

Když mu podával tu tužku tak sem čekal další kouzelnickej trik :D

210

Odpovědět

Ách...:D však ještě vidlička se bude hodin...

200

Odpovědět

00:43 se mi hrozne libi, nevim proc :D proste joker... :D

180

Odpovědět

héééiiij, uplne vidim ako ked robi ten trik s vidličkou to kamera pauzne zobere vidlicku a znova spusti :DDDDD

190

Odpovědět

Začínám tomuhle psychu přicházet na chuť ... fakt dobře vymyšlené. Škoda jen, že provedení už není tak na úrovni (to ale není podstané) :/ ... 6:56 je vidět střih, protože chlapcům to očividně přišlo jednodušší, než vymýšlet způsob jak tu vidličku nechat zmizet :D.

180

Odpovědět

Škoda, že jediný herecký výkon co za to stojí je ten Jokerův, ty ostatní stačí jen slyšet a je jasné, že to jsou naprostí amatéři.

181

Odpovědět

z nějakého se mě nezobrazují titulky

184

Odpovědět

Rimmer: Jasně, ale on je to vypočítavej parchant! Mohl se domluvit s Crane, aby mu tu vidličku přinesl a "nechtěně" by jí tam mohl zapomenout. Pak by před doktorkou hrál jak jí jako prase a její soucit by mu automaticky daroval vidličku, která tam "náhodou" zůstala. Pak už stačí jen odlákat pozornost a vidličku schovat, jak jsme viděli. Jestli to opravdu takhle celou dobu zamýšlel... Oooo... Nechci vědět co bude dál :D

180

Odpovědět

Když jsem poprvé viděl, jak bude vypadat Joker v Temném Rytíři, tak jsem byl pěkně nasranej. V kině se změnilo nasrání v nadšení a pocit, že Ledgerův Joker by si zasloužil mnohem důstojnějšího protivníka, než je Batman koupající se v patosu. Pak jsem si myslel, že po úžasném výkonu Ledgera, už nemůže nikdo, nikdy hrát Jokera. Opět jsem se strašně mýlil. Ledger dal Jokerovi formu, tenhle chlapík to ale dotáhnul k dokonalosti. Žeru jeho nasupenej pohled na Crane a neskutečně žeru tenhle seriál.

192

Odpovědět

hlupejsi serial niet!

1870

Odpovědět

v dnešním díle bylo nejdůležitější vysvětlení make-upu, hehe

190

Další