Přínos uměníThe Joker Blogs (S01E08)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:378
Počet zobrazení:6 390

Joker (Scot McClure) během dnešního sezení zkouší vybít své emoce prostřednictvím arteterapie a dále se vyvíjí jeho vztah s doktorkou Quinzelovou (Kira Westberg). Doktorku jejich rozhovory hodně poznamenaly a začíná si brát Jokerova slova k srdci. Udělá to Jokerovi radost?

P.S.: V profilu seriálu budou postupně přibývat linky na jednotlivé epizody a objevovat se i krátké speciály, které nejsou pro děj seriálu bezprostředně nutné.

Přepis titulků

ARKHAMSKÁ LÉČEBNA PSYCHIATRICKÝ REHABILITAČNÍ PROGRAM PACIENT Č. 4479 MAJETEK DR. H. QUINZELOVÉ PŘÍNOS UMĚNÍ Vidím, že jsme dnes kreativní. Právě jsem dokončil pečlivou kopii Mony Lisy. Podobá se to spíš paní Arkhamové. Náhoda. Docházejí mi malířské potřeby.

Potřebuju víc barvy. Na to nemocnice nemá rozpočet. Snažíme se omezovat výdaje. Všiml jsem si, zhoršuje se i jídlo. Jak vážná je finanční krize Arkhamské léčebny? Individuální přístup k pacientům není zrovna levný. A potíže, které působíte zveřejňováním našich sezení, taky nepomáhají. Odsťrašujete potenciální sponzory. Říkal jsem vám, že to nedělám já, to jeden známý to dává na YouTube.

Donuťte ho přestat. Jak myslíte. Nemocnice by pak mohla investovat do léčby, do léčby, která funguje. Malování vám prospívá. Nejsem zrovna milovníkem umění, ale rád si ušpiním ruce. Každý má oblíbeného umělce.

Kdo si to uřízl vlastní ucho a dal ho prostitutce? - Van Gogh. - To je on. Tomu fandím. Ano, byl to výborný malíř. Mně se jen líbí to uřízlé ucho. Tomu říkám umění. Posaďte se. Pracuju na tom celý den. Už jen vystihnout obličej.

Nehýbat. Tahle situace se mi nezamlouvá. Je to jen portrét. Není to akt, zatím... To se nestane. Podstatou umění je vyvolat emoce. Dobrým příkladem je Mona Lisa. Lidé z celého světa kvůli ní jezdí navštívit Louvre, někteří si na ni vzrušeně ukazují, jiní pečlivě studují každý detail, a pár pošahanců začne brečet.

Víte, jestli chcete na publikum vážně zapůsobit, představte si, že by ji někdo sundal ze stěny, vyřízl obličej, prorazil díry v očích přidělal na gumu a nosil ji jako masku po Paříži. To by si na něj pak všichni vzrušeně ukazovali, fotily a brečely by stovky lidí.

Mnohem lepší reakce, než když je to někde pověšené na zdi. Dost nudné. Sranda je, že většina lidí nosí masku neustále. Lidé se schovávají, umění lidi osvobozuje. Přesně tak, nikdy nedostanete umění bez anarchie. Tak s tím bych nesouhlasila.

Dochází mi hnědá, budete mít blond vlasy. Sluší vám to, měla byste to vážně vyzkoušet. Všichni neskrývají, co jsou zač. Ale ano. Brzo si to uvědomíte. Začíná tak většina destruktivních vztahů, jenže si to uvědomíte, až když je pozdě. Se mnou máte jistotu, že dostanete to, co vidíte, já totiž své vnitřní já přenáším i na povrch.

Brzy se dozvíme, kdo má pravdu. Vážně? Řídila jsem se vaší radou: vezměte si to, co chcete. Už jsme stanovili datum svatby. Zvete mě? - Miluju svatební dorty.

- Bude to soukromý obřad. Mohl bych jít Guyovi za svědka. Za svědka mu půjde jeho bratr. Kde trávíte líbánky? Tohle rozhodně není tématem pro terapeutický rozhovor, můžete být rád, že tu ještě jsem. Ještě? Arkhamská léčebna prochází jistými... změnami, - rozpočet se zmenšuje a propouští se...

- A zase najímá. Ať je ani nenapadne nás zase rozdělit. Jen říkám, že tady nebudu navždy. Guy nechce... nelíbí se mu v Gothamu. Moc násilí... Nabídli mu pozici ve StarLabs v Metropolis, takže se možná přestěhujeme. A hotovo!

Chcete vidět mé dílo? Mé opravdové já? Jak vás vidím já. Doktorko Quinzelová, pan Kopski čeká ve vaší kanceláři. Úplně jsem zapomněla, díky Pearl. Něco mi do toho přišlo, takže sezení dnes ukončíme dřív, pokračujte v malování, vypadá to dobře. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Trošku mě mrzí ty Děti reagují na..., vždyť nemusí jít vždycky jenom o vtip. Mě prostě zajímají názory těch děcek. Ale tak co se dá dělat..

Jinak k Joker Blogs - super! On je výtečnej!

191

Odpovědět

Nevím proč, ale začíná se mi líbit více než Joker z Temného rytíře..fakt to nemálo dobře dává :)

227

Odpovědět

Wolfman: no tááák Spoiler Alert :D !!!

190

Odpovědět

jedy: Není to ten, kde na konci batman zkusí Jokera zabít, nepovede se to a Joker se zabije sám s pocitem že dosáhl vrcholu svého života?

O tom jsem četl a zrovna ten komix si plánuju časem pořídit

191

Odpovědět

nahodou pro mě dobrý jen podle me na jokeruv styl celkem "normalni" rozhovor
mim informaci s Van Goghem shledávám velmi zajimavou

190

Odpovědět

Já na to třeba koukám. Joker je jedna z mých nejoblíbenějších postav komiksového prostředí. Akorát tenhle díl byl tak slabej, a čekám na využití vidličky, kterou čórl minule :D

201

Odpovědět

nechapu ze to sem stale davate kdyz na to stejne nikdo nekouka

1846

Odpovědět

Wolfman - Přečti si komiks Návrat temného rytíře od Millera (takový počátek dospělejších komiksů z Gothamu) a uvidíš, že Joker umí obrátit i Batmana :)

190

Odpovědět

čímdál víc nudné, obsah absolutně o ničem jen bych chtěl podotknout, že se nemusí za každou cenu snažit hrát vysoce inteligentního, tohle už bylo místy trapné, ty kecy jsou pořád dokola, první díly byly lepší :/

1822

Odpovědět

Určitě souhlasím s Levit, prvních pár dílů bylo mnohem lepších, ne třeba obsahem, ale ten ,,herec'' se prostě snažil Jokera zahrát jako Jokera. Teďkom už to začíná být o ničem.

1812

Odpovědět

jelikož je tenhle Joker inspirován filmovým Jokerem tak mi přijde, že to hraní už fláká. První díly byly mnohem lepší co se týče hereckýho projevu.

1811

Odpovědět

ten chlapek se mi zacina cim dal vic libit..

184

Odpovědět

Je fakt že v komixu je spíš posedlá Harley Jokerem a on ji jen využije k útěku a pak mu občas leze an nervy dolézáním, ale i tahle verze kde je jejím obracením na "temnou stranu" zaujat Joker je velice povedená.

Hezky to ladí s jeho snahami, dokázat že v sebelepším člověku dříme psychopat a zločinec. Už obrátil Denta, teď se pouští do milé paní doktorky...

Jen Batmana nikdy nepřiměl aby podlehl své vnitřní temnotě a zabil ho

181

Odpovědět

doktorka sa asi nenaučila text lebo si ho tam dost nesikovne vytiahla, dnes to bolo slabsie ale co uz... inac good pokoukanie

182

Odpovědět

nic moc

1825

Další