Svědectví personáluThe Joker Blogs (S01E19)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:190
Počet zobrazení:4 663

Dnešní předposlední díl je koncipován jako televizní zpravodajská relace z Gothamu a v podstatě shrnuje děj první řady. Přeživší zaměstnanci léčebny jsou zpovídáni o případu pacienta 4479 a mluví se i o změnách, které by do Arkhamské psychiatrické léčebny mohl vnést nový majitel.

Přepis titulků

Vítejte u dnešního zpravodajství věnovaném bližšímu seznámení s novým majitele Arkhamské léčebny, známou tváří, která mnohé překvapí. Nejprve nás ale čeká speciální reportáž o nedávném zadržení teroristy označovaného jako "Joker". Po hrůzostrašné noci, kdy se většina obyvatel zabarikádovala uvnitř svých domů, si Gotham konečně může oddychnout. Alespoň momentálně.

K zadržení Jokera, známého personálu Arkhamské psychiatrické léčebny jako pacient č. 4479, došlo zásluhou gothamského policejního oddělení. Co můžu říct? Magor utekl, moji hoši mu byli v patách a lapli ho. Teď mě omluvte, jdu se opít. Ve městě proslulém zkorumpovanou policií je ale těžké získat jistotu. Komisař James Gordon s námi bohužel nemohl hovořit, řekl jen: "...gothamská policie dělá co může, aby zajistila, že se situace nikdy nebude opakovat."

. Jak všechno začalo? Jaké události vedly k tragédii známé jako "svatební masakr", při níž zahynulo osm lidí a nespočet jich byl zraněn? Vše začalo při prvním Jokerovu zatčení po smrti státního návladního Harveyho Denta rukou samozvaného ochránce práva, Batmana.

Výsledkem právního sporu o to, zda má být Joker umístěn do Arkhamské psychiatrické léčebny nebo do věznice Blackgate, bylo stanovení doby pro posouzení Jokerova stavu. A Joker byl svěřen do péče doktora Jeremiaha Arkhama, ředitele a původního majitele Arkhamské léčebny. Evaluaci měla na starosti doktorka Harleen Quinzelová, jejíž volba zůstává vysoce kontroverzní.

Měla jste obavy, že se při styku s takovýmto pacientem rozvine nezdravá posedlost? Nebyla jsem posedlá. Na to jsem se neptala. Jak jsem mohla vědět, co se stane? Stále mám naprostou důvěru ve svoje schopnosti jako psychiatra. Objevila se nařčení, že jste "nezkušená hledačka slávy", ve světle minulých událostí, stálo to za to?

Jestli se ptáte, zda oběti, které jsem musela přinést, bolest, kterou jsem vytrpěla a život, kterého jsem se musela vzdát proto, aby někdo jiný nemusel ztratit milovaného člověka, stály za to... pak ano. Ano, stálo to za to. Jiní však tento názor nesdílejí. Bývalý vrchní psychiar, doktor Jonathan Crane, který byl v Arkhamu sám hospitalizován, kvůli jeho podílu na útoku na Úžiny, který se odehrál před rokem, říká toto: Málokdy jsme se s doktorkou Quinzelovou na něčem shodli.

Podle mě nebyla na takovou léčbu připravená. Tohle nemůžu říct o mnoha lidech, ale pacient 4479 mě děsí.

Crane bude brzy předčasně propuštěn zásluhou jeho bývalého kolegy, doktora Jeremiaha Arkhama. Doktor Arkham, který celý incident přežil, odmítl komentovat. Hlavním problémem léčebny je jejich politika "otočných dveří". Jejich zabezpečení je nedostatečné a přeceňují svou schopnost léčit pacienty. Stačí se podívat na statistiku, procento úspěšnosti jejich léčby neustále klesá a většina pacientů se k nim opakovaně vrací.

Pracovní podmínky v Arkhamu byly jednoduše netolerovatelné. Prací tam jsem doslova ztrácel vlasy. Celý přístup k pacientovi 4479 byl naprosto katastrofální. Přišel jsem o práci kvůli... obžalobě z fyzického napadení, rozvádím se a musel jsem se přestěhovat poté, co byla má adresa zveřejněna na Internetu.

Pořád mi chodí nenávistné dopisy. Po zničení Gothamské nemocnice, kde jsem dokončoval svou stáž, zničení kolegovy svatby a vraždě blízkého přítele... ne, klaunovi nefandím. Otevřel jsem si soukromou ordinaci. Zjistil jsem, že zdrojem veškerých problémů pacienta 4479 je Batman.

Soustředím teď veškerý svůj výzkum na porozumění Batmanově podstatě. Pochopením Batmana, tak zároveň pochopíte pacienta 4479. Doktor Strange říká, že je rád, že se Arkhamu zbavil, zatímco doktor Elliot doufá, že nové vedení pomůže léčebně vyřešit stávající problémy. Věřím, že Arkham je konečně ve správných rukou a že se teď pacientům dostane potřebné péče.

Připomíná mi to Thomase Waynea a všechno, co udělal pro Gotham. Vím, že jste nedávno operoval Bruce Waynea. Nerad bych mluvil a svých stycích s Waynovými. Arkhamská léčebna má bohužel dlouhou historii etických prohřešků. Krátce po Jokerově hospitalizaci se na Internetu začaly objevovat nahrávky jeho sezení. Zodpovědný za to byl další pacient, Mac Rodello, přezdívaný "knihomol", který měl kvůli práci v knihovně léčebny, přístup k nemocniční technice.

Rodello byl při útěku zabit. Po Jokerově zatčení zveřejňování nahrávek pokračovalo. Zdroj není znám, ale údajně je součástí policejního oddělení. Cože? Zveřejněné nahrávky? Ne.

Jsem oddaný policejní práci a taky jsem v ní zatraceně dobrý. Nikdo bohužel nechtěl komentovat. Žádné otázky. Jak zabránit podobným situacím v budoucnu? Bývalý zaměstnanec Arkhamu, který byl údajně Jokerovým rukojmím, má vlastní teorii. Z bezpečnostních důvodů si přeje být uveden jen jako "vězení". Pacient 4479 mi zničil život. Vloupal se ke mně domů uprostřed noci a baseballovou pálkou mě zbil do bezvědomí.

Pak mě shodili ze schodů. To si nepamatuju, ale viděl jsem to na videu. Pak mě jiný muž svlékl do naha a nakonec mě ještě nutili natáčet děsivé násilné chování. Donutil mě! Pak mi dal ženské šaty a zamkl mě v kanalizaci, kde na mě něco brutálně zaútočilo.

Poté, co mě zachránil Batman, se na mě vrhla policie. Něveřili tomu, co jsem jim řekl a obvinili mě z toho, že jsem namol. Momentálně čelím vyšetřování, protože moje legální sbírka zbraní byla použita při útocích. A protože jsem celé situaci nedokázal předejít, byl jsem z Arkhamu propušten.. Koledují si o problémy. Terapie nefunguje!

Měli bychom je všechny zavřít... nadosmrti. Pokud ty magory nedám pod zámek já, pak nevím, kdo to udělá. Většina Jokerových obětí by souhlasila, ne však doktorka Quinzelová, osoba, která v rukou pacienta 4479 trpěla nejvíce. Ta je kupodivu stále oddaná své práci. Má práce je teď to jediné, co mi zbývá. Kdybych odešla nebo to vzdala, znamenalo by to, že vyhrál.

Dokončíme, co jsme začali. Vážně mu můžu pomoct. Dá se ale pacientovi jako je 4479 pomoci nebo ho vyléčit? Nebo je jedinou možností držet ho v léčebně pod zámkem? A bude nový majitel pomocí nebo přítěží? To ukáže až čas. Pro gothamské zpravodajství, Summer Gleason. Díky Summer.

Uvidíte zítra: žije ve stokách Gothamu krokodýlí muž? Bývalý pracovník bezpečnosti tvrdí, že ano. Po reklamách se dozvíte, jak je na tom Bruce Wayne po jeho nedávné lovecké nehodě. Zůstaňte s námi. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zajímalo by mě za jak dlouho uvidíme druhou řadu The Joker Blogs.

230

Odpovědět

Já už chtěl nadávat, že tu není Angry Video Nerd. Až pak mi došlo, že vlastně ní sobota, ale teprve čtvrtek :D

183

Odpovědět

A AVGN je v pátek :D

190

Odpovědět

Tak zajímavější než to video byli ty texty v něm :D ať už se to týkalo Mr Freeze nebo Man Bata či akcií Lexcorpu nebo dokonce Clayface prostě bomba

191

Odpovědět

Ako zvyčajne herecké výkony nehodné ani do T-mobile reklamy. Ale Joker je dobrý, najviac sa mi páčil Diel the Joker Blogs – 1×17 – Tři minuty do půlnoci.
Dík za video.

190

Odpovědět

Bývalý zaměstnanec si nepřeje být zveřejněn, ale nakonci zpráv si klidně ukážou jeho fotku :D

180

Odpovědět

Horší jak televize Nova :D

200

Odpovědět

Mě se tenhle díl velice líbil :) Vykreslení postav bylo výborné. Herecké výkony už bohužel tak kvalitní nebyli, ale přivřeme oči nad prací amatérů. Harleen viditelně začíná hrabat, Strange začíná být posedlí mentalitou Batmana... a v kanálech máme mého oblíbeného záporáka :)
V druhé řadě bych možná uvítal změnit styl uvádění videií jako nahrávek, nebo ubrat na akčních scénách, kde ruční kamera nakonec spíš kazila dojem.

191

Odpovědět

Když už se snažíš psát chytře, piš bez chyb. (:

1811

Odpovědět

dobrá práca, seriál je super , tento diel slabší ale po výbornom minulom to až tak nevadí predsa len to nie sú profíci
P.S: máte tam chybu 05:31 je napísané namiesto veřím- vežím

180

Odpovědět

+ ešte 06:39 tam máte pobobným

180

Odpovědět

Díky, dneska jsem měl pracovní povinnosti a nestihl jsem bohužel korekce. Opraveno.

180

Odpovědět

Zdá se mi to, nebo je doktor Elliot hrán člověkem, který hraje Jokera? Vidím tam velkou podobnost ve tváři, ale možná se mýlím.

182

Odpovědět

ano hrá ho on v minulej časti to prekladatel písal

180

Odpovědět

Tenhle seriál strašně žeru, ale dost mě překvapuje věk aktérů. Harley Quinn vypadá, jako by měla před maturou.

182

Odpovědět

Ty herečky v rozhovoru jsou strašný. nejsem odborník, ale to jak si pomáhají rukama při zobrazování jejích pocitů, je hrozný.

184