Vědecký experimentThe Late Late Show with James Corden

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 30
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:138
Počet zobrazení:6 782

V dnešním díle budete svědky několika experimentů, které provede James Corden s profesorem Robertem Winstonem. Jeden z nich zahrnuje tekutý dusík a 4 000 pinpogových míčků. Robert Winston je britský profesor, vědec, politik a moderátor televizních populárně-naučných pořadů.

Přepis titulků

Mým dalším hostem je profesor vědy a společnosti na Imperial College, který je držitelem 23 čestných doktorátů a autorem těchto dvou nových knih: Maker Lab a Utterly Amazing Science. Přivítejte tu mého dobrého přítele, profesora a lorda Roberta Winstona. Díky, že jsi taky. Díky, že jsi k nám přiletěl z takové dálky. Vždycky jsem tě chtěl pozvat. Budeme dělat nějaké experimenty, ukážeš nám vědu.

Ano, Jamesi. Podíváme se na tři různé plyny. Podíváme se na vodík, kyslík a nakonec na obvykle netečný plyn, - dusík. Měl bych jen všechny varovat, že to bude trochu nebezpečné. - Dobře. - Já nechám tyto plyny hodně rozpínat... - Jo. ...takže tu zazní několik výbuchů. Pokud jste někdo nervózní, měli byste raději odejít.

Dobře. Hodně štěstí, na viděnou. - Já tě rád zastoupím. - Má zavazadla! Tak jo. Takže si nasadíme tyhle bezpečnostní brýle. - Jo, tak co budeme dělat jako první? - Chci, abys zapálil... - tuto svíčku. - Zapálíme svíčku na téhle tyči. A já tu mám trochu mýdlové vody. A...

tohle je plné vodíku, tak drž plamen dál. Nechci vyletět do vzduchu. - To nechce ani jeden z nás. - Dobře, tak jdeme na to. Uděláme pár pěkných bublinek. Dobře. A co mám dělat já? - Zapal bublinu. - Zapálit bublinu? Páni! Ještě trochu.

Ale ty to máš v ruce! No, abych pravdu řekl, tenhle experiment je bezpečnější než ten další. Líbí se mi, jak lítají. Dej mi tam jedno letadýlko. Robe, jdem na to. No tak, no tak... Jdi si pro něj. To je nádhera.

Dobře, to byl plyn číslo jedna. Co tvoje ruce? Otři se o mě, otři se. - To byl vodík, - To byl vodík. - Palivo budoucnosti. - Trochu to posuneme dozadu, můžeme? - To je palivo budoucnosti a co tohle? - Tohle je nebezpečnější, protože... teď separujeme kyslík z jedné formy vody – peroxidu vodíku, - Jo.

- Obvykle se používá na zesvětlení vlasů. Teď vezmeme mýdlový roztok a přidáme trochu barviva. - Ty použiješ červenou. - Jo. - A kolik tam toho mám dát? - Dej tam všechno, aby se to povedlo. Protože potřebujeme pěkně mýdlový roztok. Mýdlový roztok. Skvělé jméno pro hudební skupinu. - Reggie Watts a Mýdlový roztok. - Podívej. - Tak to máme.

- A teď... - k tomu přidáme mýdlovou vodu. - Dobře. Jo, super. - A ujisti se, že jí tam dáš dost... - Dám jí stejně. Dva, tři. Hotovo. - Dobře. - Teď zamíchat. Zamíchat bombarďáka. Tak jo. - Dobře.

- Raději se toho nedotýkej, protože je to... Moudré rozhodnutí. Měl bych tě varovat... - celkově jsem velký nešika. - Dobře. Většina mých experimentů ve skutečnosti selže. To jsem rád, že jsme pozvali zrovna tebe. Tak bych ti doporučoval, abys byl opatrný a ustoupil krok stranou, až to budu dělat. Takže tohle nalijeme dovnitř. Dám tam jen polovinu.

- Dobře. - Hezky pomalu. - Takže tam patří půlka... - Ještě trošku. - Dobře. - Každému jeho díl. - A já to naleju sem. - Jo. - Ty to zamícháš. - Nedotýkej se toho. - Neboj, já se toho ne... Jinak ti upadnou prsty. - To myslíš vážně? - Ano, vážně. Dobře.

Teď... - Teď já. - Dobře. Dobrý, je to. Takže teď to smíchám. - Není to třeba smíchat, je to... - Dobře, není třeba. Je to smíchané. Já bych na to nesahal. Teď se dívej. Dobře. - A co je tohle?

Co se tu děje? - Nesahat. To je... - Mám mít rukavice? Co se děje? - Jo, to bys měl. - Dobře. - Tak jo, pokračuj. - Normálně bychom měli štít tady a tady. - Tak si prostě budeme držet palce. - Jo. A teď... Budu nám držet palce, pokud je ještě budu mít. - Ano. - Jamesi, dávej pozor. - Já dávám pozor. Dobře. - Uděláme to najednou.

- Jo. - Napočítáme do tří. - Jo. A na tři.. to vlijeme dovnitř a skončíme, zmizíme odsud. - Půjdeme... - Jako že umřeme, nebo... Nevtipkuju. - Myslím to vážně. - Takže utečeme. - Ano.

- Dobře. Tak jdeme na to – tři, dva, jedna a útěk. - Tři, dva, jedna, nebo jedna, dva, tři? - Jedna, dva, tři. - Připraven? - Jedna, dvě, tři, teď. - Jedna, dvě, tři. - Běž! - Běž... Pane jo! - To je úžasné. - Vidíš, jak je to horké, jde z toho pára. - Nebyl to zrovna simultánní orgasmus, že? - Ne, to teda nebyl. Ale...

docela to připomínalo sex s mou ženou. Udělám to, uteču a nechám ji dodělat, co potřebuje. Tak jo, pojď. - A co dál? - Nebezpečný experiment. Nebezpečný? Tohle nebylo nebezpečné? Tvrdil jsi, že můžu přijít o prsty. - A co je tohle? - My teď dáme... - Potřebujeme tohle? - Nesahat! 4 000 pingpongových míčků.

- Jak jsi to dostal přes celnici? - Ohrožené osoby jsou... V nebezpečné oblasti je Reggie, asi by měl odejít. Jsi nejblíž. Nás to nezasáhne. Jen trochu ustup. A co zbytek kapely? To už je jedno? Její kytara je jen o centimetr vedle. - A teď? Co potřebujeme? Nasadit rukavice? - Nasaď si rukavice. Díkybohu. Konečně mám pocit, že pracuju v laboratoři. - A tady máme tekutý dusík, - Teď můžu přijít k ženě a říct...

Tekutý dusík?! - Je dost... - Do p*dele, to už je fakt něco. Je dost studený. Má asi - -320 stupňů Fahrenheita. - Dobře. Což je asi -169 stupňů Celsia. Takže je to opravdu hodně studené. - Řekni mi, až to bude, ať můžu zmizet...

- Když se tato tekutina zahřeje... Když se zahřeje, stane se z ní plyn a asi 700krát nabude na objemu. - Jde se na věc! - Musíš s tím zacházet opatrně. - Dobře. - Nechci, abys to vylil na... Říkají mi Opatrňák. Nechceš to mít na kvádru. Ne, mám strach o své genitálie. Už jsem v tomto pořadu viděl hodně genitálií. Pěkně nechutné. - Dobře. - Teď... - Takže...

- Proč je to dole? Dobře, jo. Musíš to naplnit až po modrou čáru. Chci, abys vyndal zarážku. - To je ono, dáme to bokem. - Už mám pocit, že jsem vědec. Tohle schovám sem dolů. Fajn. - Teď... - To tam mám nalít. - Docela rychle. - Ale aby to nepřeteklo.

- Až sem. - Až po modrou značku. - A proč máme takovou velkou věc? Proč nemáme něco menšího? - To je na tvou ochranu. - Co? Dobře. Dobře. Jdu na to. Jsi připraven? Nalívám. Pokračuj. Pokračuj.

Pokračuj. Pokračuj. Stop! Jo, dobře. - Dobře. - Páni, to je studené. Je to docela nestabilní. Pojď rychle sem. - Jo, budu rychlý. - Chci, abys v momentě, kdy to tam dám... máme dost času. Jen se z toho trochu kouří, protože je to docela plné.

- Dobře. - Zadělám to. - A pak... - Bude to hlasité, že? Jako na konci akčního filmu. Jo. Připraven? Do toho! - Dozadu! - Zacpěte si uši! - Takhle to má vypadat? - Ne. To je neuvěřitelné. Dámy a pánové, profesor Robert Winston, neuvěřitelné.

Podívejte se na jeho knihy Maker Lab a Utterly Amazing Science. Najdete je on-line i v knihkupectví, za chvíli jsme zpátky. Překlad: sethe www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Conan, Graham, a James Corden :) Asi nejlepší Show. :) Každý má něco do sebe, ale James mi příjde takový že si na nic nehraje, je takový lidský, vyjadřuje emoce, a nestydí se za to. :) Mám ho rád, je vidět že to asi bude v pohodě chlápek. Jinak proti těm ostatním také nic nemám :D Mám je rád taky.

00

Odpovědět

Upřímně tento díl nebyl tak špatný, některé ano se nedají ani dokoukat, ale tenhle byl poučný i zábavný. Někdo je holt zábavný od sebe, někdo se musí snažit a někdo musí být blbec (jak některé komentáře u jeho videí vidím) aby byl vtipný. Každý - Jimmy Fallon, James Corden, Graham Norton, Conan O'Brien a dalších mnoho má své mouchy. Někdo je chytlavější, někdo zase méně. Ale není to že vždy je Conan nejvtipnější, nebo že Corden vždy nejhorší. Conan ze sebe dělá pitomce až okatě. Ale někdy je dobré se na něj podívat. Corden je slabší, ale má i světlé momenty

32

Odpovědět

Corden třeba konkrétně v tomhle videu neměl jedinej světlej moment. Neustálý opakování slova "ok" nepovažuju zrovna za něco zábavnýho.

81

Odpovědět

To bylo vědeckých experimentů. Kvalita jak na streamu a jejich profiq.

23

Odpovědět

Ok ... po delší době jsem našel něco co kapku zabavila tady u tohohle člověka. Ale zatím je stejně nejvíc snesitelný drop the mic, kde se člověk i dokáže zasmát nad tím jak pravdivé ty nadávky na sebe mají.

31

Odpovědět

Tohle byl snad první díl, který jsem byl schopen dokoukat do konce, ale bez toho moderátora by to bylo lepší :)

73

Odpovědět

D******e, lepší moderátor než tahle bečka sádla jsem možná aji já, a to jsem nikdy nic nemoderoval a mám strach z vystupování před lidma. Tohle vážně někoho baví, tenhle nevtipnej magor? Naprostá spodina lidské společnost? Odpad? Hovno na chodníku světového showbussinessu?

1111

Odpovědět

Ale tak Carpool Karaoke je dobrý nápad, to musíš uznat...zbytek je ale děsná nuda no, ale nemůžeš to říkat nahlas, protože je tlustej :D

41

Odpovědět

Kde se vytvari petice proti tomu, aby prestali prekladat tohle trapne vyzrane prase???? Boze jak nekdo muze ztracet cas s timhle??? vzdyt je to naprosta KATASTROFA!!!!

79

Odpovědět

Teď jsi s náma, zlopán už tvoří plán jak vytvoříme státní převrat a zatkneme sethe.

85

Odpovědět

+(Admin)Pořád lepší než Jimmy Fallon

20

Odpovědět

Winston byl fajn ale to prase byl jako typyckej pražskej pyro na silvestra: "EHEH VONO TO HOŘÍ ?!" *bum, dva prsty v p****i

88

Odpovědět

Tan tlusťoch se chová, jako by nikdy neměl laborky.

78