Eutanázie dívky, která jen koulí očima a píše SMSThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:982
Počet zobrazení:11 698

Včera jsem přehlédl nachystaný koncept, takže vám dnes zpravodajství od The Onion přinášíme se zpožděním. Omlouvám se a děkuji za pochopení. // BugHer0

Rodiče třináctileté Caitlin Teagart, která od svých dvanácti let nevykazuje žádnou mozkovou aktivitu, se rozhodli přistoupit k ráznému řešení - chtějí, aby jim stát Oregon pro dceru povolil legální eutanázii.

Přepis titulků

Manželé Teagartovi z Oregonu minulý měsíc vyvolali vlnu kontroverze, když zažádali o ukončení života jejich třináctileté dcery bez mozkové aktivity. Více nám řekne Jean Anne Whorton. Caitlin Teagart byla krásná a plná života, ráda se smála a byla aktivní. To se ale změnilo, jakmile dosáhla dvanácti let. Caitlin upadla do trvalého vegetativního stavu, kdy je permanentně upoutána na lůžko a k Facebooku.

Už neovládá ani základní motorické funkce. Ráno ji doslova musíme vléct k autu, aby mohla do školy. Vůbec nereaguje. Když na ni promluvíme, jen obrací oči v sloup. Caitlin, zlato. Tady táta. Není naděje, že by se jejich dcera uzdravila, a tak jsou Teagartovi odhodláni najít legální způsob, jak ukončit Caitlinin život.

Je to nejtěžší rozhodnutí v našem životě, ale... snažíme se myslet na to, že skutečná Caitlin už je dávno pryč. SMSkuje jen její tělo. Teagartovi se ale ocitli pod palbou odpůrců eutanázie, - kteří se je snaží zastavit. ZKOUŠENÍ OBLEČENÍ JE DŮKAZEM ŽIVOTA. Tito odpůrci tvrdí, že zvuky a povzdechy, které Caitlin vydává, značí možnost uzdravení.

S tím ovšem nesouhlasí rodinný doktor Kevin DeBacker. Pohyby a zvuky, které Caitlin vydává, jsou způsobeny náhodnými zkraty zbytků synapsí v mozku. Je to jen reakce na atmosférické změny jako pocit chladu v restauraci nebo vpád matky do jejího pokoje, přestože existuje cosi jako soukromí. Doktor DeBacker se domnívá, že eutanázie je humánním způsobem, jak ukončit Caitlinino utrpení.

Dostane jednu bezbolestnou injekci a bude konec. Může přitom mrkat nebo zamumlat: "To mě teď vážně zabíjíte?", ale potom její trápení rychle skončí. Doma se Teagartovi pomalu připravují na život bez Caitlin. Je to těžké, ale víme, že děláme správnou věc. Její orgány pomůžou jiným dětem, její oči můžeme dát někomu, kdo je použije k přečtení knihy.

Mám křeč. Nemůžu ani... Co byste vzkázali ostatním rodičům? Chtěla bych, aby večer doma všichni objali svoje děti a byli rádi, že se nechovají tak nevděčně. Tímto se s vámi loučí Jean Anne Whorton. Caitlinin život byl legálně ukončen před třemi dny. Caitlin touto procedurou prošla jako první z Oregonu od roku 2009, kdy eutanázii prodělala recepční ze zubní ordinace, která nebyla schopná ničeho jiného, než konzumace všech sladkosti v čekárně.

Nová studie Centra pro kontrolu chorob zjistila, že více než sto milionů dětí je vystavováno škodlivé úrovni stupidity ve vlastních domovech. Následuje debata o naučené ignoranci. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (37)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je přesně moje ségra. Ségro běž od počítače ééééé nech měéééé.

260

Odpovědět

1:44 Ten mobil na rentgenu :D

320

Odpovědět

Divný je že nikdo neví jak se jí to stalo.Já vím že to je (možná) z SMS nebo Facebuku,ale
stejně mi to nejde spojit do hlavy že SMS+Facebok>neaktivita mozku

1888

Odpovědět

"Můžeme její oči darovat dítěti, které je využije ke čtení knih." :D

350

Odpovědět

kks nemozem ztoho, Jak vazne to hovori Onion best. No dnesne deti su cim dalej sprostesie, to je pravda, cest vynimkam.

221

Odpovědět

Onion to je nejaka realácia a vy prekladate len časť alebo su to len take krátke videá?

1917

Odpovědět

Homer: Homere, nesouhlasím s tebou a uvažuješ trochu jako Homer Simpson.. děcka se sama připravujou na celej život? No, jak kdy. Většinou jsou právě jako ta dívka, která jen koulí očima a píše sms. To není žádná příprava na život. Myslíš, že si na ty sms vydělají? Kdepak, rodiče to zacvaknou. Atd.
"Za chvíli totiž bude počítač úplně ve všem, a úplně všude." říkáš. To je ale spíš vize z cyberpunku, nebo jako z románu 1984. Představ si třeba les. Myslíš, že v každém stomě bude jeden počítač? Nechci tě chytat za slovo, ale takhle jsi se vyjádřil. Počítače se používat budou, ale je asi 1000 povolání, k jejichž výkonu počítač nepotřebuješ.

Samozřejmě jsou vyjímky, a ne všechny děti sedí pořád u počítače, ale na druhou stranu jich znám docela dost, a většinou fakt furt sedí u počítače.. a někdy možná ještě u televize :-D Jinak by nebyly problémy s obezitou, s tím, že hodně dětí nechápe smysl psaného textu, atd.
Jo, a nikdo neví, jaká bude budoucnost. Příkladů je tolik.. třeba v šedesátých letech si hodně lidí myslelo, že v roce 2000 budou kolonie na Měsíci atd. Komunisti si zase mysleli, že bude po celém světě komunismus, a taky jim to nevyšlo (naštěstí). Nebo si vezmi třeba vize N. Tesly, které mohly být uskutečněny, ale nebyly. Vývoj šel úplně jiným směrem. Atd.

2018

Odpovědět

No sice se ho za slovo chytat nechceš ale chytáš ikdyž to takhle mohlo vyznít z toho co napsal.
Jinak neznám nikoho kdo by byl jako tahle holka a pokud ano tak je jich málo a většinou to jsou lidé malé urovně inteligence a i kdyby počítače nebyly tak oni si najdou něco na čem budou dělat věci které jsou na nic.
Také obezita nemusí být z počítačů nejvíce je prokázáno že obezitu způsobuje televize což technicky vzato není nic podobného s mobilem nebo PC(přestože se na nich můžete dívat na filmy také ale to pak nemá žádný rozdíl s televizí a je možné to brát jako jedno a totéž).

194

Odpovědět

Nechápu proč pořád říkáte že jsou počítače tak velký problém ono totiž záleží na tom jak je kdo použije a když už u nich sedí celý den jen koukáním na Facebook(mimochodem mě je 13 a Facebook nemám a nikdy jsem neměl) a ničím jiným tak to je na pováženou ale normální člověk toto nedělá ta cedule to celkem trefila "Catlin není mrtvá je jen idiot." protože kdo má více než jen trochu rozumu tak dělá také něco jiného.
On je dost velký nesmysl porovnávat dětství dvou generací protože např ve 1400 století by vám řekli co jste to za divnou generaci a co z vás bude když chodíte do školy místo toho abyste pracovali na poli nebo v horším případě upálili za řeči že bůh není a lidstvo se vyvinulo z opic.
Je pravda že ve mnou uvedeném případě je rozdíl větší o dost dlouhý čas avšak já se vsadím že i vaši rodiče vám někdy řekli proč děláte to a to že to za nich nebylo protože to tak prostě je časy se mění smiřte se s tím.

258

Odpovědět

Na 13 let dost rozumnej názor. A pak že z téhle generace nic nebude.

242

Odpovědět

výstižné :D
Bohužel je to tak že nás ty moderní hračicky odtahují od reality..ale veřím tomu že to přejde, že toho je najednou moc na nás a že si musíme zvyknout na všechny ty možnosti. Naučit se ignorovat to zbytečne :)

183

Odpovědět

Sendrios: Přesně tak :-)

Dnešní mládež si sedne k počítači a čučí do něj do půlnoci, a pak co z nich bude. :-D

1817

Odpovědět

bude z nich normální člověk... kterej se třeba i dobře uživí... protože tyhlety plky typu "pořád sedí u počítače" neplatí ve všech případech. Samozřejmě pokud ten člověk nedělá nic jinýho, tak je to rozhodně špatně, ale musí se nad tim myslet jinak - děcka se sama připravujou na to co budou dělat celej život, a to pracovat s počítačema. Za chvíli totiž bude počítač úplně ve všem, a úplně všude. Dětství v dnešní době nemůže probíhat stejně jako před 30 lety, protože pak by z těch dětí vyrostly divný kreatury

187

Odpovědět

+homerPřesně, u počítače sedím dost často (je mi 12), ale místo FB (který jsem si založil skoro z donucení a teď se jej snažím zuby-nehty zničit [můj profil, ne FB :D]) mě baví spíš programování (i když jsem lama) a grafika (jak 2D tak 3D, ale i tam jsem lama :D)

200

Odpovědět

Ano, docela trefné, ale trochu morbidní :D ... ale vemte si, že to naše generace odstartovala všechen tenhle humbuk, to v podstatě my za to můžem, jak dnešní mládež dopadla, my jsme to všechno odstartovali, my jsme byli při počátcích všeho, hraní her na DOSu, pak přišli Windowsy, první playstation a nemluvě o facebooku. Ano někteří lidé jsou na tohle magoři a dnešní děti jsou na tom od raného věku závislý, ale když si to tak vezmete, to jsme jim způsobili my, my jsme odstartovali facebook...

1811

Odpovědět

Boží, trefný humor. :D

211

Odpovědět

Bohužel, nedivila bych se, kdyby tohle bylo za pár let skutečností... všichni se z toho Fb začínaj pomalu ale jistě zcvokávat :/ Jsem ráda za svoje dětství pořád venku, s kamarády.. Dnešní děcka to snad ani pomalu neznají :/ Když vidím jít po ulici totálně zmalovanou 10ti letou holku, to je mi z toho vážně celkem do breku ..

187

Odpovědět

Krutá pravda :D a ta stupidita ve vlastních domovech.... taky pravda :D

230

Odpovědět

The Onion měl vždycky skvělý humor... Ale tohle byla naprostá trefa! Výborně jsem se pobavil, hlavně u rentgenového snímku s telefonem u ucha :D
Děkuji redakci za překlad.

222

Další