Zadržení muže plánujícího atentát na ObamuThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:365
Počet zobrazení:5 092

V úterý byl zadržel Alex Croft, který plánoval zavraždit prezidenta USA Baracka Obamu. Co ho k chystanému atentátu vedlo? A proč plány postupovaly tak pomalu?

Pozn. Sly and the Family Stone - černošská skupina hrající rock, funk a soul; Ayn Rand - ruská spisovatelka a filosofka prosazující objektivismus, který mimo jiné tvrdí, že "nejvyšším morálním cílem člověka je dosahování vlastního štěstí".

Přepis titulků

Dnes ráno pro vás máme opravdu důležité zprávy, FBI zveřejnila nové detaily o Alexu Croftovi, muži, který byl v úterý zatčen kvůli plánování vraždy prezidenta. FBI prozradila, že Croftův plán postupoval pomalu kvůli jeho obavám, že vražda bude považována za rasově motivovanou, ačkoliv s barvou pleti prezidenta Obamy neměl mít nic společného. Za včasný zásah FBI částečně vděčí videonahrávce, kterou Croft sám natočil a následně rozeslal médiím.

Máme teď pro diváky připravenou ukázku nahrávky. Já osobně zničím Baracka Obamu. A ne kvůli tomu, že je Afroameričan, ale kvůli jeho socialistické politice! Moje sestra si vzala černocha... není to bílí vs. černí. A pokračoval výčtem všech svých afroamerických přátel. Croftovi sousedé z vermontského městečka Hewitt, byli dnes ráno v šoku a shodují se na tom, že Croft byl velmi tichým a samotářským člověkem. Výjimkou prý byla jeho setkání s černochy, při nichž byl nadměrně hovorný a i naprosté cizince vyzýval k návštěvám u něj doma.

A teď už se nám z Washingtonu živě hlásí naše reportérka Jane Carmichael. - Ahoj, Jane. - Dobré ráno. Řekni nám víc o té protivládní ozbrojené skupině, kterou žádal o pomoc. Vypadají nebezpečně. Ano, ale Crofta odmítli, cituji: "protože byli na rozpacích z některých výrazů, které Croft používal." Přišel na jedno z našich setkání a řekl: "Obama musí být odstraněn, má temnou duši."

Všichni se divili, co znamená to "má temnou duši". A on hned: "Ne, tak jsem to nemyslel." Ale... prostě se mi to nezamlouvalo. FBI tvrdí, že Croft přišel s několika plány na zavraždění prezidenta Obamy a vzápětí je všechny zavrhl, je to tak? Přesně tak. Z Croftova deníku je patrné, že vyloučil výbušniny v obavách, že by to mohlo připomínat rasově motivované vybombardování kostela v Birminghamu a také zavrhl zbraň, kvůli...

- Martinu Lutheru Kingovi. - Přesně tak. - Chápu. Aby eliminoval jakýkoliv náznak rasismu, rozhodl se Croft nakonec prezidenta zastřelit samostřílem a k šípu připevnit seznam historicky významných černochů. FBI ale Crofta zadržela v jeho autě zaparkovaném před Bílým domem, při poslechu Sly and the Family Stone.

- Díky, jane. - Děkuji. Croft dnes prostřednictvím svého právníka zveřejnil následující prohlášení: "To Obama by měl být ve vězení, a ne já. Tím nechci říct, že do vězení patří všichni černoši, jen on. Tedy pokud nespáchali nějaký zločin... mělo by to být spravedlivé." A to je vše. V našem pořadu se dnes ještě dozvíte, jak můžete vyhrát rande s Jimem Haggertym pro svou 18letou dceru.

JEŠTĚ UVIDÍTE: JAK SVÉ DOSPÍVAJÍCÍ DĚTI UCHRÁNIT OD AYN RAND Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ten "šokovaný" týpek z té skupiny mě rozsekal...prej "on přišel, a že Obama musí být zavražděn, má temnou duši" ... a něho nešokuje to, že by měl být zavražděn, ale to, jak je jako myšlena ta temná duše...rofl :-D

218

Odpovědět

Už ani vrazi to nemají v multikulti americe jednoduchý... ale i kdyby se mu podařilo vyvrátit všechny pochybnosti o rasovém motivu vraždy, tak by to svedli na nějakou jeho úchylku. Fakt je mi těch vrahů líto.

241

Odpovědět

Je to parodie,takže si tam akorát dělaj p***l :D Pointa je že ten vrah je až moc nerasistickej a nechce vypadat jak neonácek :D

1919

Odpovědět

+ArcessVážně? Já tak jsem to zase pochopil úplně blbě.

211

Odpovědět

+AutoPointa je že obama je druhej stalin a úmyslně rozesírá celej svět aby se na tom s kámošema nabalíkoval... Tenhle týpek věděl proč to dělá a nebylo to z rasovejch důvodů jenom vám média říkaj p******y kterejma všechny obyčejný lidi manipuluje. Radši vám řeknou co měl včera k obědu místo toho jak s mafiánskejma bankéřema zadlužuje úmyslně svět

00

Odpovědět

Je pravda že si nevzpomínám na nějakého černocha zavražděného kuší (s připnutým seznamem známých černochů).

250

Odpovědět

tentokrát se jim podle mě ten podtext hodně povedl, jelikož jde samozřejmě o vztah američanů ke zbraním a hlavně k rasové snášenlivosti, ještě bylo dobré jak se zmínili o cizincích, jelikož státy jsou založeny obyvatelech přištěhovalcích, kteří se pořád přishěovávají, občas se člověk musí smát jak je to až směšné, ale ve svém důsledku velmi ironicky pravdivě na to poukazují

189

Odpovědět

To je dobre :-D ne proto ze by tam utocili na cernochy, to vubec ne, tak jsem to nemyslel.

202

Odpovědět

Skvělé. Dneska opravdu aby se člověk bál říci něco a nebyl obviněn z rasismu (zdravíme Romeu).

217

Odpovědět

ano, já to pochopil podle sebe tak, že tam bylo vyjádřeno jací jsou američané pokrytci, když mají něco proti rasám, protože USA je založena na přistěhovalcích odkudkoliv, Nicméně mě ještě zaujala ta pasáž se zbraněmi, kterou bych si v součastnosti vybavil tak, že každý v USA má zbraň, což je diskutabilní jestli je to dobře :)

1818

Odpovědět

+vintasonTak jsi to pochopil špatně :D je to o tom, že pseudoorganizace na ochranu práv menšin či rasových skupin atd. (nebo jedinci, kteří přišli na to, že to funguje) se pokaždé, když se jim něco nelíbí, začnou ohánět diskriminací a rasismem... stejně jako u nás většina romských spoluobčanů :) Takže proto své rozhodnutí a vše argumentoval tím, že to není kvůli barvě pleti, ale kvůli činům (v tomto případě politika)

201

Odpovědět

Dneska docela slabéééé 3/10

1884

Odpovědět

Tak jsi to nejspíš nepochopil :)

192

Odpovědět

+Tominasja som pochhopil a tiez mi to pride slabsie. ale nie az na 3/7
dnes odo mna onion dostal vynimocne nizku znamku 7/10

183