The Pretenders – I’ll Stand by YouHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:190
Počet zobrazení:8 909

V roce 1994 vyšla na šestém albu Last of the Independents skupiny The Pretenders skladba I’ll Stand by You. Pro kapelu, která měla za sebou už patnáctiletou kariéru, se stala tato píseň jedním z jejích největších hitů, poznávacím znamením i posledním komerčním úspěchem v Severní Americe.

Tuto baladu napsala zpěvačka a kytaristka Chrissie Hynde spolu s Tomem Kellym a Billym Steinbergem, který se inspiroval melodií jednoho z menuetů J. S. Bacha. Skladba se umístila na 16. místě v žebříčku U.S. Billboard Hot 100 a v Británii dosáhla dokonce desátého místa. Dočkala se také několika výrazných cover verzí, jako například té od britské dívčí skupiny Girls Aloud z roku 2004.

 Britská skupina The Pretenders byla založena roku 1978. Pozornost hudebních kritiků si získala hned prvním singlem, cover verzí skladby Stop Your Sobbing od The Kinks. První dvě alba, nazvaná jednoduše Pretenders a Pretenders II zaznamenala komerční úspěch v Británii i za mořem. Kaňkou na úspěchu skupiny však byly neustálé experimenty jejích členů s drogami, které v případě zakládajících členů Jamese Honeyman-Scotta a Peta Farndona bohužel skončily jejich smrtí. Jediná stálá členka, zpěvačka a kytaristka Chrissie Hynde nabrala nové členy a společně v roce 1984 vydali album Learning to Crawl. S dalšími personálními změnami však kapela fungovala během 80. i 90. let a vydala v té době další čtyři alba včetně zmiňovaného Last of Independents, které v USA získalo zlatou desku. V roce 2002 a 2008 vyšly The Pretenders další dvě alba. V roce 2005 byli uvedeni do rocknrollové síně slávy.

Přepis titulků

Ach, proč se tváříš tak smutně? Oči zalité slzami, no tak, pojď ke mně. A nestyď se za pláč, nech mě nahlédnout do tvého nitra, protože já znám i tvou temnou stránku. Když na tebe padá tíha noci a nevíš, co si počít, žádné ze tvých přiznání nezmenší mou lásku k tobě.

Budu při tobě stát. Budu při tobě stát. Nedovolím, aby ti někdo ublížil, budu při tobě stát. Takže pokud máš vztek, tak se klidně vztekej, nedus to v sobě. No tak, mluv se mnou. Hej, co vlastně skrýváš?

I já se umím naštvat, v mnohém jsem jako ty. Když stojíš na křižovatce a nevíš, kterou cestou se vydat, já půjdu s tebou, protože i když zvolíš špatně, budu při tobě stát. Budu při tobě stát. Nedovolím, aby ti někdo ublížil, budu při tobě stát. Rozděl se se mnou o své nejtemnější chvíle a já tě nikdy neopustím, budu při tobě stát.

Když na tebe padá tíha noci a cítíš se osamělý, nebudeš na to sám, protože při tobě budu stát. Budu při tobě stát. Nedovolím, aby ti někdo ublížil, budu při tobě stát. Rozděl se se mnou o své nejtemnější chvíle a já tě nikdy neopustím, budu při tobě stát.

Budu při tobě stát. Nedovolím, aby ti někdo ublížil, budu při tobě stát. Budu při tobě stát. Nedovolím, aby ti někdo ublížil, budu při tobě stát. Rozděl se se mnou o své nejtemnější chvíle a já tě nikdy neopustím, budu při tobě stát. Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Úžasná písnička děkuji za překlad!

210

Odpovědět

The Pretenders jsou v rocknrollové síni slávy a Deep Purple ne? To vedou nějací šaškové...

193

Odpovědět

opravíte prosím pesničky od Pink Floyd su tu 4 či 5 a ide len jedna :(

180

Odpovědět

Od nich mám nejradši song "Boots of Chinese Pastic"
Byla v Breking Bad

180

Odpovědět

krásný text ... btw tuhle písničku by mohla věnovat Hannah Dexterovi :)

182

Odpovědět

a zase cakat 9 mesiacov na dalsiu seriu.. nevydrzim :D

180

Odpovědět

Posledních pár songů opravdu něšťastný výběr....

1840

Odpovědět

Posledních pár komentářů opravdu hrozné kecy...

199

Odpovědět

+BugHer0Kdyby jen pár komentářů..

183

Odpovědět

+BugHer0Tohle je reakce autora stránek ? Když mají lidé možnost vyjádřit se, tak musíte občas počítat i s negativními názory. Když někdo slušně napíše že se mu nelíbí výběr písniček opravdu netuším proč je nutné ho hned urážet.

1814

Odpovědět

+BugHer0Biseseger: Je vidět, že na web nechodíš moc často, takže ti to trochu objasním. :-)

Stopcenzure je klasickou ukázkou internetového trolla. I u sebelepšího videa, které tu má hodnocení hodně blízko k 10, s radostí napíše komentář typu: "Hrůzný smyšlený překlad dalšího trapného videa pro jednoduché ovečky. Za mojí osobu 1/10." jen aby dostal co nejvíc palců dolů, a pokud možno naštval pár diskutérů nebo v ideálním případě i překladatele.

Ničím jsem ho neurazil ani mu nenadávám. Jen prostě nemám tyhle typy lidí rád. Po určitou dobu je to i docela vtipné, ale potom musí člověk poznat, kdy je už na místě přestat. Dřív nám sem chodil jistý JaaJ, který trolloval řadu měsíců, ale pak byly jeho komentáře čím dál slabší a slabší a i jemu došlo, že je načase přestat a otevřeně napsal komentář, kde se přiznal, že to všechno psal, jen aby někoho naštval a že s tím končí.

Pokud tu někdo v klidu a rozumně napíše, že se mu video nelíbí, nemám s tím problém a nereaguji nebo napíšu, že to chápu a třeba se mu trefíme do vkusu příště, ale pokud sem napíše podobnou věc někdo s takovouhle "historií", občas se prostě neudržím, protože vám to možná tak nepřijde, ale i u nás je pár překladatelů, kteří s překladem sekli nebo ho výrazně omezili jen kvůli podobným individuím, která do člověka neustále ryjí a kritizují, a nerad bych, aby od nás odehnali někoho dalšího. Tečka. :-)

193

Odpovědět

+BugHer0Bugu: Proti těmhle trollům je nejlepší oříšková čokoška, nebo kvalitní alkohol. A nejlíp najednou :D

183

Odpovědět

+BugHer0U mnoha videí jsem napsal jak jsou skvělá a napálil jsem tam 10/10. Takže když píšu, že je něco slabota, tak netrolim, ale je to prostě slabota :D

1814