The Route V50

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:448
Počet zobrazení:6 708

The Route V50 je krátký film z roku 2004 propagující značku Volvo, který zrežíroval Stephen Frears a hlavní roli si v něm střihnul Robert Downey Jr. Ve filmu se Robert snaží najít místo jménem Sebevědomí a při svém pátrání potkává další verze sebe sama.

 

Přepis titulků

VOLVO UVÁDÍ Hledal jsem místo jménem Sebevědomí. Nevěděl jsem, jak ho najít. Nevěděl jsem, kde hledat. Věděl jsem jen, že už trčím na místě moc dlouho a musím jít dál. To je divný. To je vaše auto? Už ne.

Hej, ať se stane cokoliv, nevracej se. Nechápal jsem, proč mi ten cizinec dal svoje auto. Ani tu jeho radu. Povědomost jeho hlasu mě ale přiměla jeho štědrost přijmout. Vydal jsem se na východ po silnici V50. - Zdravíčko! - Jděte od mýho auta! - Na vysvětlování nemám čas. Chceš najít Sebevědomí?

Já vím, kde je. Co to děláte? Málem jsem vás přejel. Ale ne. Věř mi. Tak jo, jedem. Vidím se. - To já taky. - Ne, ne. Myslím tím... když se podívám pořádně, jsem přímo tam. Přímo tam. Kde?

O čem to mluvíte? Kdo jste? To jsem nevěděl. Ani proč jsem ho nechal řídit. Ale mé šílené já bylo u kormidla. A jeho styl jízdy byl příšerný. To byste asi neměl brát. Hej, je to tvoje? Neboj, přijdeš na to! Byla úleva mít toho blázna z očí.

Ale pak jsem si všiml, že jsem zpátky ve městě. Říkal jsem si, jestli mě tím šílenstvím nenakazil. Kde ses tu vzal? Zrovna jsem se sám sebe ptal na to samé. Neběžel jsi před chvílí na druhou stranu? To jsem nebyl já. Ale vypadalo to jako ty. To bylo jiné já.

Takže jsme tři? Jo. Zatím. Díky za pomoc. Můžeš mě svézt? Jen ke křižovatce. Dobře. Ale řídím já.

Vůbec se mi s ním nechtělo jet, ale nemohl jsem odmítnout své vlastní já. Odešli jsme z baru, nasedli a vydali se na jih po silnici V50. Zanedlouho jsem svého rozhodnutí začal litovat. Takže hledáš Sebevědomí, jo? Možná. Sebevědomí neexistuje. Vrať se, dokud můžeš. Já se nevrátím.

Já se nevrátím. Byl to hrozný společník. Pořád si jen stěžoval. Konečně jsme dorazili ke křižovatce. Zvládneš to? Prý tu chytnu autobus. Vážně? Měl by sis ušetřit problémy a počkat tu se mnou. Už jsem říkal, že se nevrátím.

Aspoň nezapomeň na parkovací brzdu. I když jsem myslel vážně, že se nevrátím, jeho zoufalství bylo nakažlivé. Když jsem znovu dorazil zpátky do toho stejného města... přál jsem si, abych to býval vzdal. Jako on. Hej! Hej, to je moje auto!

Haló? Byl jsem unavený, žíznivý, plný beznaděje, jakou jsem ještě nezažil. Nemohl jsem nikoho najít. Ani sám sebe. A pak... si mé já našlo mě. Kde ses tu vzal? Zrovna jsem se sám sebe ptal na to samé.

Neběžel jsi před chvílí na druhou stranu? To jsem nebyl já. Ale vypadalo to jako ty. To bylo jiné já. Takže jsme tři? Zatím. Díky za pomoc. Hej, můžeš mě svézt?

Jen ke křižovatce. Věděl jsem, že nenajde, co hledá, že se vrátí tam, odkud začal. Nemohl jsem si pomoct a snažil se ho odradit. Snažil jsem se přesvědčit, ať to vzdám. Takže hledáš Sebevědomí, jo? Možná. Už jsem ti to říkal. Sebevědomí neexistuje. Měl by ses vrátit, dokud můžeš.

Já se nevrátím. Já se nevrátím. Zvládneš to? Prý tu chytnu autobus. Vážně? Měl by sis ušetřit problémy a počkat tu se mnou. Už jsem říkal, že se nevrátím. Aspoň nezapomeň na parkovací brzdu.

Nevím, proč jsem mu neřekl pravdu. Na jeho místě už jsem byl a on bude na mém. Oba uvěznění v podivné hříčce. Asi jsem nechtěl, aby mě měl za blázna. Ne, myslím tím, že když se podívám pořádně, jsem přímo tam. ...jsem přímo tam. ...přímo tam. Zdravíčko!

Posuň se. Na vysvětlování nemám čas. Chceš najít Sebevědomí? Já vím, kde je. Jste normální? Málem jsem vás přejel. Ale ne. Věř mi. Připoutej se. Vidím se. - To já taky. - Myslím tím, že když se podívám pořádně, jsem přímo tam. Kde? Kde? O čem to mluvíte? - Já nevím, jsem tak zmatený.

- Kdo jste? To byste asi neměl brát. Ano! To je vaše auto? Už ne. Ať se stane cokoliv, nevracej se. Našel jsem Sebevědomí tam, kde jsem ho nejmíň čekal. I když jsem byl zpátky na začátku, byl jsem rád, že jsem tam dospěl.

VÍTEJTE V SEBEVĚDOMÍ SLUNNÉM HLAVNÍM MĚSTĚ SVĚTA Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Geniální, pohodové a především odpočinkové video. Doufám, že nejsem jediný kdo v tom vidí myšlenkové pochody v mysli při hledání svého já, fantazie lidí přeci nemohla tolik upadnout.

60

Odpovědět

Postavený na paradoxu, nic nového ani zajimavého. Ztráta času.

414

Odpovědět

Kde sebral na konci ty klíče aby je hodil tomu prvnímu? Neměl je mít ten co se šel napít do baru? Páč pak přesi svezl toho co tam už čekal..

52

Odpovědět

Klíčky mohl teoreticky mít u sebe od doby, co zapomněl zatáhnout brzdu (kdyby je nechal v autě, nemusel by si je na konci/na začátku házet. Víc mi v žaludku leží ta fotka. Ale co mi nejvíc leží v žaludku, proč řeším chronologii ve videu, ve kterém není předtím ani potom.

190

Odpovědět

strasna p******a jako volvo - kvalitni auto ktere si ale nikdo nekoupi. za ty prachy si vetsina lidi radsi koupi audio nebo mercedes :)

437

Odpovědět

ty rozumbrado...

200

Odpovědět

Tak to bacha!! Dycinky VOLVO!! Dycinky!! V mé garáži bude spát vždy jen pořádný Švéd!

53

Odpovědět

+SajuriNekoupili už Volvo náhodou nějací asiaté? :D

40

Odpovědět

+SajuriAno, koupili je v 2010 čínští Geely, ale pro mě stále zůstávají Volva švédské, žlutý Ďábel si nás stejně nakonec koupí všechny :)

20

Odpovědět

+SajuriAuta jsou to kvalitni o tom zadna, ale motor Renaultu? Dekuji nechci...

02

Odpovědět

Kdo viděl film Interstate 60 a má trochu deja vu? : -)

(Kdo neviděl, tak doporučuji) :-)

210

Odpovědět

SPOILER: no jedna chybka mě tam trkla a to, že tu fotku, kterou má od začátku, tak ji fotí až na konci a nedá ji svému x-tému já, měl by to dát nějakému jak ty klíče od auta. Nebo kdyby ji třeba na konci odfoukl vítr a na začátku našel na zemi nebo tak něco :)

79

Odpovědět

Ahoj, já jsem Forrest, Forrest Gump!

35

Odpovědět

Až na to že to by musela byt nekonečná smyčka s tím že je tam on 3x a točí se pořád dokola bez konce. Jenže to má začátek i konec a to takový že na začátku příjde do města a začne hledat a konec že najde udělá další foto a happy odchází ze scény. To foto nemusí nikomu předávat protože ho má už od začátku.

102

Odpovědět

+IkaSGCtak tu fotku si musel ještě nějak předat, když je to ta samá, protože je na ní vyfocený už od začátku... nemusí to být nekonečná smyčka ... najde fotku, přijde do města, udělá fotku, ztratí fotku, odejde ... jasné můžu si to domyslet, ale klidně to tam mohlo být

33

Odpovědět

Dalsi chybka je myslim v 8:25 kdy mu bere vodu. Pokud se nepletu, tak v tu chvili by mel byt v aute jen 1 batoh.

84

Odpovědět

on tu fotku kterou udělá na konci nějak předá ne =)

10

Odpovědět

Dobré psycho ...
Nakonec to má patu i tu třešničku :D
Don't turn back :)

711

Odpovědět

dost dobrý :D

480