Top 10 zpráv ze světa roku 2014Watchmojo.com

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
64 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:207
Počet zobrazení:5 257

Kanál WatchMojo pro nás shrnul ty nejdůležitější události, které v roce 2014 hýbaly světem.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Vítejte u WatchMojo News, týdenního seriálu, ve kterém rozebíráme aktuální zprávy. V dnešním díle shrneme deset největších událostí roku 2014. Se všemi všemi těmi pozadími a pokusy být styloví bylo občas těžké držet krok. Než se dostaneme ke zprávám, podíváme se na popkulturní odkazy.

Já jsem Groot. Řekls to už osmdesátkrát a víš co? Pořád mě to nezajímá. Dnes je naše opravdu poslední show. Když vás vyhodí třikrát po sobě, asi vám tím něco naznačují... Pokuta činí celkem 2500 dolarů... Shia LaBeouf se pokusil upoutat pozornost pomocí papírového sáčku a černé fixy... Vaše pravá povaha se projeví podle toho, jak dlouho vydržíte negooglit nahé fotky Jennifer Lawrence.

Pokud je to míň než 60 vteřin, skončíte v pekle. Magazíny People a Hello nabízejí pohled do zákulisí hvězdné svatby George Clooneyho! Chtěla bych být lepší manželka a naučit se vařit. - Ale on povídá: "Zlato, no tak..." - Vzdej to. "Snad víš, v čem jsi dobrá a v čem ne." Výhoda: Hlavní družičkou Kim bude jedna z jejích sester.

Proti: Kanyeho svědkem bude Kanye. Jsem hrdý na to, že jsem gay, a považuji to za velký dar. A dnes jsem tady, protože jsem lesba... Viděli jste ty chlapy?! To bylo drsný! Drsný, bejby! A skórují! Alec Martinez dává gól! To je ono... To je ono...

Ne, tohle neberu... A teď už náš seznam. Skotsko hlasovalo pro NE. Výsledky sčítání v pět hodin přidaly hlasy na stranu kampaně "Řekněte NE", a oficiální výsledek je tedy "NE". #10: Havárie jihokorejského trajektu Školní výlet se změnil v největší tragédii v dějinách země. Trajekt, na cestě mezi dvěma jihokorejskými městy, se 16.

dubna převrátil kvůli prudkému obratu. Zemřelo 304 z celkových 476 cestujících na palubě. Většina z nich byli studenti. V následujících dnech spousta lidí vinila kapitána a posádku za neprofesionální chování. Očividně totiž přikázali studentům, aby po nehodě zůstali na svých místech. Řekli nám, ať zůstaneme, kde jsme, tak jsme zůstali. Kapitán byl okamžitě odsouzen ke 36 letům vězení za zanedbání a opuštění lodi.

Doufali jsme v doživotní odsouzení. Chtěli jsme, aby posádka trpěla stejně jako naše děti. #9: Vraťte nám naše dívky V noci 15. dubna unesla skupina teroristů 276 dívek z jejich školy v Nigérii. Myslely jsme, že jsou to vojáci. Řekli, ať nastoupíme do aut, se kterými zamířili do Damboa.

S kamarádkou jsme vyskočily a utíkaly zpátky domů. K únosu se přihlásila skupina Boku Haram, která se na studenty a školy zaměřuje už celé roky. Vzali jsme vaše dívky, jsou teď naše otrokyně. Prodám je na trhu. Chtějí, aby se nigerijská vláda přestala vměšovat do tradičního islámského vzdělávání. Událost odstartovala celosvětovou kampaň na sociálních sítích.

Bohužel unesené studentky zůstávají v zajetí. Některé uprchly, jiné přišly o život. Ty, co zůstaly s Boku Haram, byly přinuceny ke sňatkům se členy skupiny, která nadále terorizuje oblast. Sama jsem matka a nedovedu si představit, čím musejí procházet. Je to deprimující a šokující. #8: Konflikt v pásmu Gazy I když dění na Středním Východě je předmětem zpráv dlouhá léta, v letošním roce se nové události opět dostaly do popředí.

V červnu byla skupina izraelských teenagerů unesena ze západního břehu a později nalezena mrtvá. Událost a následné vraždy z pomsty nakonec vedly k izraelské vojenské operaci nazvané "Operace ochranné ostří", která měla zastavit raketové střely z Gazy. V konfliktu zahynulo přes 220 lidí, většinou z Gazy. Ačkoliv palba ustala už v srpnu, konflikt není ještě zdaleka vyřešen.

#7: Nevhodné chování mužů Stačí se podívat na internet, jak se chovají pánové na ulici. No to se podívejme! Právě kolem prošlo tisíc dolarů. Ale v roce 2014 vypluly na povrch zprávy o mužích, jejichž chování přesáhlo mez. NFL musela řešit aféru, když se objevil záznam z výtahu, na kterém Ray Rice fackuje přítelkyni. Přehrávám si to pořád dokola.

Nebyl jsem to já. Je to neomluvitelné. Obvinění ze znásilnění pronásledují Billa Cosbyho léta a v roce 2014 se vyrojila víc než kdy jindy. Na to nemám co říct. V Británii pro změnu vyplulo na povrch, že zesnulá hvězda BBC Jimmy Savile celá desetiletí zneužíval osoby ve věkovém rozpětí 5 až 75 let. Byl pořád na očích, ale nikdo s tím bohužel nemohl nic dělat.

A v Kanadě byl hvězdný Jian Ghomeshi zatčen kvůli medializovanému skandálu s obtěžováním žen a škrcení jedné z nich. Nedobrý rok pro chlapy. #6: Vědci přistáli se sondou na kometě Konečně dobrá zpráva: vědci stále zkoušejí něco nového. Letos se jim povedlo přistát na jádru komety.

Maličký robot Philae přitom opustil Zemi před 10 lety. Dosedli jsme na povrch, Philae komunikuje, čekáme další data. Jsme nadšení. Nešlo to sice přesně podle plánu, ale než se sonda automaticky vypnula, odeslala spoustu cenných informací. Jakých informací? Třeba data, která podporují možnost, že komety na Zemi přinesly mnoho důležitých látek, které mohly odstartovat vývoj života.

To je hodně velký úspěch. Philae má dokonce vlastní účet na Twitteru. #5: Sport vyráží na pomoc Rusko a Olympiáda. I když byly hry v Soči zřejmě nejdražší v historii, potýkaly se s problémy. Příkladem jsou nedostavěné budovy a historky o vybíjení toulavých psů. Ale jako mezinárodní sportovní událost roku sklidily velký úspěch. Ale pokud jste si mysleli, že sport a politika nejdou dohromady, jste na omylu.

Poprask byl nejen kvůli hrozbě teroristkých útoků, ale i ruskému negativnímu postoji ke gayům a tím pádem strachu o bezpečnost homosexuálních sportovců. Politika také sehrála svou roli během fotbalového mistrovství. Brazilská vláda sklidila kritiku za vysoké náklady, když půlka země trpí chudobou. I přesto si akci většina světa vychutnala.

#4: Protesty na Ukrajině V asi nejhorším střetu od studené války se napětí mezi Ruskem a Západem v roce 2014 dalo krájet. A Ukrajina posloužila jako nárazová zóna. I když se Ukrajina v 90. letech oddělila od SSSR a stáhla jaderné zbraně, nedokázala se rozhodnout, zda udržovat bližší styky s Ruskem, nebo Západem. Když prezident Janukovyč, pravděpodobně na popud Ruska, odmítl důležitou obchodní dohodu s Evropskou Unií, vypukly v Kyjevě násilné protesty.

Během roku pokračovaly a šířily se, až nakonec vedly k Janukovyčově odvolání. Ale Ukrajina je silná země a dostane se z toho. Ve hře byla rovněž strategická oblast Krymu a konflikt se postupně ještě více vyhrotil. Nemáme zbraně, ale kdybychom je měli, tak je použijeme.

Míří na nás ostřelovači. Kdybychom měli zbraně, budeme střílet. Zlikvidujeme ta zvířata! #3: Ebola Během března roku 2014 se virus eboly rozšířil v několika afrických zemích. Brzy vypukla epidemie vyžadující zásah zdravotnických organizací z celého světa. Bohužel se tak rozšířila do vzdálenějších oblastí, například Španělska a USA, kde v říjnu jeden muž nemoci podlehl.

Naštěstí nemoc na nikoho dalšího ve Státech nepřenesl. I když je postup viru pomalý, panika se šíří nadsvětelnou rychlostí. Až uvidím svou rodinu, můžu jim říct, že mě nemoc nezabila a jsem zdravá. Nemoc přesto stále řádí a Lékaři bez hranic kritizují přístup zbytku světa. Chtěli bychom toho udělat víc, ale prioritou musí stále být ochrana našich lidí.

Takže nemůžeme postupovat rychleji. #2: ISIS Islámský stát v Iráku a Sýrii, známější pod zkratkou ISIS, se letos dostal do povědomí veřejnými vystoupeními a zločiny. Především vraždami novinářů. Tito džihádisté jsou neobyčejně vytrvalí ve snaze vytvořit sunítský muslimský stát, který by byl striktně řízen podle práva šaría. ISIS dobře využívá propagandu, je skvěle financován a získává na svou stranu i cizince.

Vláda Barracka Obamy je označila za hrozbu a v srpnu 2014 spojenecká aliance pod vedením Američanů zahájila na území Islámského státu letecké útoky. Minulou noc na můj rozkaz zaútočily americké ozbrojené síly na území ISIL v Sýrii. Uvidíme, zda vypukne válka v plném rozsahu... V boji s touto teroristickou skupinou podnikneme vše, co je v našich silách.

Pro bezpečnost naší země, syrské oblasti a celého světa. V roce 2014 proběhlo mnohem více důležitých událostí, které také zahýbaly světem. Další hodinu zpráv začínáme z našeho hlavního města. Jak vidíte na obrazovkách, jeden člověk byl postřelen. Podle všeho jde o vojáka během vzpomínky na oběti války. Právě vidíme ženu vybíhající druhým východem z budovy, což znamená, že unikli další dva rukojmí, celkem tedy pět.

Jak můžete vidět podle zástěry, jedná se o další zaměstnankyni. Z ničeho nic se deštníky změnily z předmětů denní potřeby v symbol vzdoru. Nikdo ho nedokázal v běhu zadržet... Nebyl vypuštěn žádný z psů a alarm u předních dveří, který má signalizovat narušení, vůbec nezazněl. Jak špatná noc to pro demokraty byla?

Hodně špatná. Když srovnáte výsledky voleb roku 2010 a nyní, demokraty i prezidenta smetla republikánská vlna. Vůdce mexického drogového kartelu byl zatčen spolu s několika policisty, kteří byli zřejmě zapleteni do zmizení 43 studentů pedagogiky. Jsem hrdá, že jsem první Pákistánkou a první mladou ženou, mladým člověkem, který tuto cenu získal. Je to pro mě velká čest. Je to napadání žen muži velmi agresivním způsobem. O tom je Gamer Gate.

Ženy jsou terorizovány za to, že jsou zapojené v tomto odvětví. Za to, že dělají svůj koníček. FBI vyšetřuje hackerský útok na Sony Pictures. Jedním z hlavních podezřelých je Severní Korea. A důvod? Odplata za komedii s pokusem o vraždu jejich drahého vůdce. Rozhodli, že proti důstojníku Wilsonovi nelze vznést žádná obvinění. Okamžitě vykliďte ulice a neházejte předměty na strážce zákona. Policista bílé pleti z New Yorku podezřelý ze zabití afroameričana škrticím chvatem nebyl obviněn.

#1: Letecká neštěstí Rok 2014 přinesl katastrofální a občas záhadné letecké nehody. Let číslo 370 malajských aerolinek zmizel 8. března mezi Kuala Lumpur a Pekingem. Na palubě bylo 239 pasažérů. Letadlo se nenašlo, i když se předpokládá, že spadlo do Indického oceánu. O 131 dnů později byl let číslo 17 stejné společnosti nejspíše sestřelen nad Ukrajinou. Na palubě zahynulo všech 298 cestujících. Kdo letadlo sestřelil, zůstává nejasné.

Ukrajinský prezident byl neoblomný. Toto nebyla nehoda, říká, ale teroristický čin. Let číslo 5017 Air Algerie se dostal do zpráv v červenci. Při jeho havárii na Mali zahynulo 116 osob. Nakonec v říjnu při selhání letu Virgin Galactic zemřel kopilot, a tak skončil sen Richarda Bransona o vesmírném turismu. I přes tragický krok zpět budeme pokračovat kupředu se stejným záměrem a odhodláním.

Sečteno a podtrženo, rok 2014 dokázal, že je lepší chodit pěšky.

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Víte,co má ebola a Ukrajinská krize společného ? No přece je to oboje dílo američanů.

926

Odpovědět

Jj ve všem mají prsty "vrazi z volstrýtu" ale nebojte soudruzi, plány imperialistů zhatí naši vepři boubelatí a kdyby snad vrazi z "volstrýtu" přepadli nás jak saně, poznají záhy lidu hněv, promluví naše zbraně! :D Chlape ty jsi se sekl o takovejch 50 let. :D

111

Odpovědět

WatchMojo je tak neobjektívne a americké až mi je zle. Niekedy, keď som s nimi prišiel do styku na začiatku, tiež som bol nadšený, whoa pecka, ale čím viac videí som pozeral, tým viac som prichádzal na to, že je to odpad.
K videu: jediná správa čo stála za to, bola o Rosette a aj to si pred to hodili správu ako muži utlačujú ženy ale ani slovko ako sa feministky obuli do toho doktora ktorý na tom pracoval pracoval, len kvôli tričku :(
:D

263

Odpovědět

A ešte k prekladu. V 7:17 som počul ultimately a nie automatically, ako ste to vy preložili :D inak nič ;)

21

Odpovědět

Obama: "Tak jsme výrazně pomohli ke vzniku ISIS dodávkami zbraní syrským rebelům, rozpoutáním občanských válek a oslabením států na Blízkém východě, takže tam díkybohu můžeme vtrhnout znova a dál zbrojit.."

124

Odpovědět

Áááh...ted jsem fakt ráda, že žiju v Čr...

91

Odpovědět

Se divim, že se nezmínili o našich červených kartách - dle zpráv a hysterie našich médií kvůli těm blbečkům bych čekal, že jde přinejmenším o celosvětový problém.

65

Odpovědět

Ok. Takže, b***y, muslimové a feministky. To se nám to pěkně sešlo :)

458

Odpovědět

Když děláš Top o špatných věcech tak tohle trio v Top nikdy nechybí :)

95

Odpovědět

Být homofobní a rasistický magor není o nic lepší. :)

32

Odpovědět

+smizuziAle jo vlastně máš pravdu o těch muslimů, jen jsem chtěla říct, že všichni muslimové nejsou teroristi....

00

Odpovědět

aktualizace: let číslo 370 malajských aerolinek už se našel- najděte si na googlu
Jinak seznam uplně na *****

424

Odpovědět

A na to si přišel kde, prosim tě? Jediný co se našlo je obrovská hromada konspiračních teorii...

222

Odpovědět

Nenašel...

130

Odpovědět

6:30 "... and yet none of us was able to do anything ..." a titulky "ale nikdo s tím bohužel nemohl nic dělat" poněkud posouvá význam. Takhle to zní jako by tam byli nějaké vnější okolnosti, které jim bránili s tím něco udělat. V originále ale je doslova řečeno, že nebyli schopní s tím nic udělat. Doslovný překlad by byl v tomto případě mnohem vhodnější, protože zachovává původní význam. Když už nechcete použít doslovný překlad, bylo by vhodnější to přeložit jako "ale nikdo se na nic nezmohl." nebo něco v tom smyslu.

44

Odpovědět

Smutné. Snad bude rok 2015 o moc pozitivnější. :)

100

Odpovědět

Angelina s těma propadlejma tvářema vypadá jak poslední kedra z Třinca

120

Odpovědět

:D Good joke
Ten úvod bol čo ? :D
Správa o otáčaní sa za ženami, hneď vedľa správy z gazy :D
Takéto účelovo dementné video im určite zdvihne počet komentárov :D
....Cartmanbraah

282