Thumbnail play icon

TransgenderLast Week Tonight

Přidat do sledovaných sérií 211
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:874
Počet zobrazení:8 917

V USA i u nás existují transgender lidé, o kterých se častěji mluví pouze jako o transvestitech nebo transsexuálech. Ač se to na první pohled nemusí zdát, práva těchto lidí bývají někdy až směšně oklešťována a často se dostávají až do absurdních situací. A co teprve, když přijde řeč na záchody... Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy.

Komentáře (168)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je někdy zajímavé jak se o experimentech na vojácích tají ale že i tahle skupina genders je motivem jak někoho nediskriminovat ale využít přednosti tedy jak může nepřítel předpovídat koho má veskutečnosti před sebou ?Muslimové přeci nemohou vystát když je zabije žena ale genders no to už by byla sila uvažujte je to jen o povaze nebo před vámi stojí nové komando co vám uvolní pozice záleží jen na jednotce a výcviku takže proč zabíjet umyslně vlastní jednotky kvůli najivní představě o univerzálních vojácích a vinit tak nepřítele ,aby ste dál nesmylně válčili když žijem v 21 století a tu genetiku můžete udělat na nás . Nic ve zlem alwe víte že i Čin gis byl lepším vládcem než Trump? Ten věděl jakou zed´ chce a na co tenhle debil jen přešlapuje na místě

00

Odpovědět

0:20 - jmenuje se Laverne Cox, ne Lawrence :)

20

Odpovědět

4:44 Ukázka toho, jak lze zneužít statistiku pro podpoření kýženého názoru tím, že jsou data interpretována ne zcela přesně. Statistika ukazuje příjem, takže hovořit o tom, že u transgenderové populace je 4x větší pravděpodobnost, že budou vydělávat méně je zavádějící a skoro to vypadá (vzhledem ke kontextu), že se nám média snaží naznačit, že je transgender populace vykořisťována (může to tak být, ale tato statistika to přímo neukazuje, maximálně by takový fakt uvedená statistika mohla podpořit). Přesná interpretace je, že 15% transgender lidí vydělává méně než $10K.

Armáda: Zde byl opět velice nevhodně zvolen příklad, protože daného vojáka nevyhodili jen kvůli tomu, že by byl transgender, ale protože uvedl nepravdivé informace u náboru, a tudíž ho do armády v první řadě neměli přijmout, protože to bylo v rozporu s platnou legislativou (lepší příklad by byla reportáž s „nadšencem“ do armády, který by do armády nemohl být přijat, kvůli transgederu).

Poslední ukázka se zákonodárci. Zákonodárce není zvolen sám za sebe, ale reprezentuje voliče. Tudíž nemůže dělat rozhodnutí pouze na základě vlastní úvahy, ale měl by konat v souladu se svým politickým programem, který deklaroval voličům. Není tedy nic nenormálního, že oni vyslovili svůj osobní obdiv řečníkovi, ale pravděpodobně v souladu se svým politickým programem nakonec hlasovali kontroverzně.

Nemohu se zbavit dojmu, že toto video se přinejmenším alespoň trochu snažilo dogmaticky podpořit transgederovou minoritu, která si jistě podporu zaslouží jako každá jiná menšina, ale nelze ji propagovat za cenu dogmatismu, potom bychom se přibližovali totalitě.

267

Odpovědět

Jen podotknu že to co tam ukazují ohledně těch záchodů je docela blbost protože transgender asi těžko když je to muž co se cítí být ženou půjde na dámské toalety oblečen jako muž v brýlích a vousy - transgender se snaží vypadat jako pohlaví jímž se cítí být tzn obléká se a upravuje se podle toho = bude mít šaty, bude nalíčený popřípadě mít paruku a bude se snažit jako žena vypadat - ZCELA LOGICKY. Stejně tak naopak, tudíž pakliže by měli transgender lidé chodit na toalety podle svého pohlaví, dopadlo by to tak že by kupříkladu na dámy chodil zarostlí, vousatý muž - pakliže by již dotyčná osoba byla na hormonální terapii... Hey comon... Trochu přemýšlejte...

Taky docela nechápu zdejší hattery... No a co že se tamhle nějaký chlap oblékne do ženského a chce se stát ženou, je to přeci jeho volba a každému to může být zcela ukradené, však každý chce žít tak jak je mu to příjemné, tak jak se cítí, tak proč pro to danou osobu hned odsuzovat? Nehledě na to, že oni si to ti lidé asi sami vybrali, že? Asi každý by si chtěl takovýmto způsobem komplikovat život kdyby to nebylo skutečně závažné, každý by si přeci chtěl nechat řezat do těla jen tak pro srandu králíkům. Zkrátka za to co cítí nemohou a když se jim pak bude žít lépe tak proč jim v tom bránit nebo je za to odsuzovat? Obzvláště mne to zaráží v této době kdy si všichni hrají na moderní, chápavou společnost a pak když někdo takový přijde, je oheň na střeše... Mám kamaráda - teď už kamarádku s tímto problémem a vím jak to takový člověk má těžké, ať už co se týče okolí, či vlastní rodiny.

Nehledě na to, že takovýto člověk může být daleko víc v pohodě než někdo jiný co má tam dole to co je mu milé a nemusí si ničím takovým procházet. Právě takto to skutečně je, tito lidé více přemýšlí nad problémy druhých a neodsuzují už po prvním pohledu. Jak soudit člověka, kterého neznáte? Nikdy nevíte čím si prošel a proč vypadá tak jak vypadá. A hlavně, sexualita, nebo vizáž netvoří člověku charakter, ten poznáte podle toho jak se ten člověk chová a co činí. Je smutné dívat se na některé zdejší komentáře, neboť to vypovídá o tom že spousta lidí má s prominutím v hlavě nas*áno... Jen proto že něčemu nerozumíme, přeci nemusíme hned odsuzovat. Je to povrchní a vůči mnohým bezohledné. I mě nějakou tu chvíli zabralo, než jsem to pochopil, ale rozhodně jsem pro to daného člověka neodsoudil.

205

Odpovědět

Já jsem to pochopila zrovna obráceně, tedy tak, že to je člověk, který se cítí mužem, ale je nucen chodit na dámské toalety, poněvadž má genitálie ženy. A proto má ten mužský vzhled.

00

Odpovědět

+belldandyDobře, já jsem to nepochopila. Moje chyba. :(

00

Odpovědět

Příspěvky typu "z Johna Olivera se stává levičák" ukazují absolutní neznalost daných uživatelů. Jsem dalek toho projevovat osobní preference, zůstanu tedy u čistých fakt:

1. John Oliver levičák (resp. socialista) je a byl již od svých prvních videí. Někdy John Oliver volá po zpřísnění pravidel, jindy pro změny zákonů, protože pravidla jsou bezzubá. Potvrzení tohoto prohlášení - např. jeho narážky na potřebu minimální mzdy, apod.

2. Levicová politika je obvykle protikladem liberalismu a tvrdí, že se trh - resp. společnost - o sebe není schopna sama postarat, a proto musí být různá nařízení, která pomohou "obyčejným lidem" (což není míněno jako jakákoli urážka, jde o označení využívající jisté levicové strany, označení, které sami jedinci převzali)

3. John Oliver zastává především demokratické myšlení. Socialismus totiž není totéž, co komunismus (viz. http://www.revuepolitika.cz/clanky/431/socialismus-a-komunismus-stycne-body-a-rozdily)

4. Jen pro informaci - John Oliver přímo v tomto videu chce, aby přestaly být zákony diskriminující určitou skupinu obyvatel. A kdo komunismus zažil, či má alespoň nějaké základní povědomí o něm, jistě ví, že komunisté tvrdě bojovali proti všem minoritám.

Takže, John Oliver je - a nyní si dovolím parafrázovat - pěkně zku*venej, ale demokrat. Kéž by bylo takových lidí více, kteří by si uvědomovali, že svoboda je to nejdůležitější.

523

Odpovědět

V USA je to trochu jiné myšlení...opominu-li, že někdy i "oprávněně" jsou američané považováni za ty hloupé z našeho a i mého pohledu, to co tu ale chybí, je ta jejich míra uvědomění. Velmi dobře si uvědomují, že jakmile nějaké zákony a moc zákonodárná společně s výkonnou začnou zasahovat do práv menšin, tak velmi rychle se to celé zhroutí a začnou další nesmyslné restrikce zasahovat i do práv ostatních lidí a většiny.

Tohle chování už není komunismus, není to ani socialismus, není to liberalismus a ani konzervatismus, není to ani demokracie. Je to přirozená ochrana proti všem těm všem pseudoideálům vyplývající z historické zkušenosti. Pokud tohle budu zastávat, neznamená to, že jsem konzervativní demokratkou a neznamená to ani, že jsem liberální socialistkou.

21

Odpovědět

Ano, ano, "svoboda je nejdůležitější", nebo "všichni by měli mít stejné práva", "mír a láska pro všechny" a další populární slogany které sice znějí pěkně, ale v reálu jsou neuskutečnitelné. Vždycky se najdou nějaké vypatlané palice, které jsou ochotné se za svého boha odpálit se v davu neviných. Tito lidé by neměli být svobodní a rozhodně by na ně nemělo být nahlíženo, jako na osoby se stejnými právy, jako máme my. Tohle je však pouze jeden typ vypatlaných palic. Existují i jiné, méně nebezpečné, ale taky škodlivé. S každým by proto mělo být zacházeno tak, jak si zaslouží. Co se týče svobody jako takové, tak náš profesor vždycky říkával: "Můžeme žít v svobodné společnosti, nebo v bezpečné společnosti. Nemůžeme mít obojí, protože každý ústupek blíž k větší svobodě dává větší prostor idiotům, deviantům a společenské spodině."

313

Odpovědět

+EdvinMožná by nebylo od věci začít rozlišovat to, co lze společensky respektovat/tolerovat - neboť tito lidé tím nikomu neubližují, jen se cítí být příslušníkem pohlaví opačného a také - nevybrali si to, srovnávat to s islamistou který si vezme kulomet a půjde do ulic vraždit ve jménu své víry je něco trochu jiného... Docela by mne zajímalo, čím transgender lidé škodí společnosti ,než jen tím že chtějí také plnohodnotně žít? Ohrožují tím snad něčí život? Nebo je to jen o strachu společnosti z toho čemu nerozumí? Totéž bylo ještě před pár lety s homosexuály, také to bylo neobvyklé a nikdo tomu z počátku nerozuměl - není to o tom že to nejde pochopit, jde o to zda to CHCEME pochopit. A srovnávat je s pedofily je mimo mísu zcela stejně...

40

Odpovědět

Dobrý den,

jsem transgender těsně preop. Po několika měsících přeměny vypadám jako žena, chodím na dámské a nikde mne při placení na veřejných toaletách nevyhodili. Nemám potřebu si něco vynucovat.

Má sestra mne představuje jako svou sestru, v práci jsem ženou a i ve společenském životě také.

Pro mne by byl problém na pánských záchodcích, když jsem upravená. Co by si tam asi tak ti chlapi řekli? Že hledám sex? A to samé naopak co by si asi řekli o female-to-male muži jiné ženy na dámských záchodcích. Věřte, že transgender lidé jsou k vám ti nejohleduplnější a děsit vás nebudou, protože nejsme žádní travestité nebo fetišisti a dokonce ani ve videu zmiňovaní úchylové, které si při tréninku mužských sportů jen tak odběhnou. To i mne připadá úchylné a realita není taková, jak je to některými nechápavci prezentováno a zlehčováno. Na záchodcích mi jde o vykonání té nejnutnější potřeby a trochu se poupravit před zrcadlem. JE HODNĚ transgender lidí, kteří kvůli vnitřní nejistotě raději ani na veřejné toalety nejdou.

Díky těmhle zákonům nebudeme trpět hlavně my, protože my už tak nějak jsme smíření s tím neustálým ponižováním na úřadech apod. Díky těmhle zákonům budou trpět i běžní cisgendeři mající nějaké maskulinní/feminní znaky, až jim budou neustále kontrolovat občanku.

Diskuzi jsem si přečetla a píšu sem jen z důvodu toho, že to tu názorově nevypadá tak jako běžně v diskuzích bulváru, na novinkách atd. Jinak by mi vaše názory byly ukradené a na dámské bych chodila stejně.

Taky jsem měla deprese, taky jsem přemýšlela o sebevraždě, taky mne na základce mlátili a taky jsem se chtěla pomstít všem chlapům tím, že jsem jim nakonec DOKÁZALA, že jsem lepší a tak většina hejtařů a trollů mi nesahá ani po kotníky.

Dominika lonely.cz

479

Odpovědět

Pekný blog chlape.

Inak k tomu poslednému výlevu.

Ilúzia
http://i.imgur.com/2gS3kLh.jpg

Realita
http://i.imgur.com/P8IPztr.jpg


Tak zpátky na tumblr, len škoda ta tam nenaučia, že cis nie je slovo.

1154

Odpovědět

+Inergiotak na tohle takhle může odpovědět jen trapnej Slovák... své jste předvedli nedávno :(

1917

Odpovědět

+InergioOjoj šovinizmus ? Čo by o tebe iný povedali v tvojej super ultra dupa tolerantnej spoločnosti ?

1212

Odpovědět

+InergioDominika, nehádzal by som všetkých do jedného vreca. Aj ja som Slovák a nedávne referendum považujem za frašku, ukážku slovenskej obmedzenosti a zbytočne vyhodené peniaze. No niekomu nevysvetlíš.

40

Odpovědět

John Oliver že je levičák protože hájí lidská práva ? sakra co to je zase za blbost :D Rád bych podotkl, že obrana lidských práv a rozširování jejich perspektivy nespadá výhradně pod levici :D... tohle bude asi trochu na dýl abych tu vyjádřil svojí myšlenku, ale nevadí, čas mám tak se pusťme do toho.

Shodou náhod je zrovna 4. červenec, přesně před 239ti lety se začly dít skutečně velké věci. Jeden by řekl že tenhle svátek je důležitý pro USA, ale musíme si uvědomit že tenhle den byl dnem kdy byla poražena monarchie a přichází na svět idea moderní demokratické společnosti. Jako první politická ideologie, která tuto myšlenku zastupovala byli klasičtí liberálové. Demokracie byla v té době velký "sociální experiment" který odstartoval velké věci a ukázal se jako budoucnost pro tehdejší i současný svět. A kdo jsou oni zapomenutí Klasičtí Liberálové ? podle dnešní definice by se i dalo říct že to byla krajnější pravice, tak či onak rozhodně k pravici pařili, hlásali ekonomickou svobodu, ale na druhou stranu i svobodu společenskou (která je podle některých výdobytkem levice). Jako nejlepší příklad, kdy klasičtí liberálové odstraňovali hloupou netoleranci bylo ženské hlasovací právo. Idea že žena může volit stejně jako muž byla v té době stejně ofenzivní a pro některé stejně nemyslitelná jako je dnes transgender, ale ve jménu svobody liberálové ruku v ruce s feministickými spolky (tehdy se jednalo o ženy, které jen chtěli býti rovné mužům a né o pošahané blázny posedlé svou vagínou) prosadili ženské hlasovací právo. Bylo to špatné ? Ne, bylo to správné, protože to bylo rozhodnutí, které posílili individuální svobodu lidí kterým byla odpírána. Dneska možná nemluvíme o tak velkém množství lidí, jejichž svoboda je popírána.. ale i kdyby existoval jen jeden člověk který by byl transgender, tak ten člověk má sakra právo na svobodu! Já si upřímně dost vážím odkazu který tu klasicky liberální myšlenka zanechala, zakládá se na ní celé západní myšlení.

Jde o to, že svoboda není levicová hodnota ! A kdo si myslí že je, tak je pravděpodobně jen další nábožensky-zfanatizovaná či nacionalisticky založená osoba pateticky posedlá společenským řádem, uznávající ty "temnější" pravicové ideologie, které rozhodně k západnímu myšlení přidaly pramálo v porovnání s pravicovým (klasickým) liberalismem.

220

Odpovědět

Len pripomínam, že takýchto sa tu snažia moralisti brániť.

http://i.imgur.com/MbVhNj0.png

228

Odpovědět

Četl jsi ten text u obrázku? :D Nějak nerozumím tomu, jak nějaká citově strádající osoba pochybného vzezření a nezodpovědní rodiče reprezentují jádro pudla.

160

Odpovědět

+ShadrisTo vysvetľuj matke keď sa vráti z WC či kam si musela odskočiť a ten fialový minotaur má jej dieťa pritisnuté k tvári. Kedže čoskoro bude nebezpečné nechať kočárek odstavený v kaviarni vďaka týmto jedincom. Keď už má jednu poruchu tak ďaleko od pedofílie nebude mať.

Jediné čo by tamto monštrum ospravedlnilo by bolo kebyže sa dieťa volá Theseus.

422

Odpovědět

+ShadrisJe sice zbytečné argumentovat na internetu...
-Když má někdo jednu poruchu třeba zlomenou ruku, nebo blbě slyší, epilepsii, tak rozhoně k dětem nepouštěl. ;) z
- transgender lidé IMHO bývají daleko častěji oběťmi trestné činnosti, než jejími pachateli.

150

Odpovědět

Osobně se občas stydím za úroveň lidstva obecně, když vidím to, na co poukazuje John Oliver a to, co tady píší někteří přemýšliví (ironicky myšleno) jedinci. Pointa, která tu mnohým uniká, je postavení lidských práv v morálních hodnotách každého z nás a to, jak moc si vážíme/nevážíme tolerance.
Proč bych měla sama sebe zesměšňovat tím, že budu lpět na irelevantních předsudcích? Tohle jsem dělala jako dítě, když jsem se přidala k většině spolužáků, kteří psychicky šikanovali a odsunuli jednoho z nás, jen proto, že se z toho nebo onoho důvodu odlišoval od většiny jiných dětí - a už tehdy mi připadalo, že něco není v pořádku. Každý z dětství jistě známe podobný příklad, patří to k tomu být dítětem.
Z takového chování je ale třeba vyrůst, dospělí lidé mají zapojit mozek a hájit nějakou úroveň intelektu, aby byli příkladem ostatním.
To se netýká jen tématu transgenderů, ale všech etických otázek a každý by si měl osvojit trochu té tolerance a vnímání lidí jako osobností a ne jako příslušníků nějakých kast, to je přece zpátečnické. Jak někdo připomněl příklad té češko-němky, co se dlouhá léta zasahovala o práva afroameričanů a sama se cítila jednou z nich...a co? Když všichni totéž s nadšením schválili o generaci dříve Old Shatterhandovi :D Že se jedná o filmovou postavu mi připadá irelevantní, když v hlavě vyvolává stejné myšlenkové pochody.

261

Odpovědět

10:54 ..showers and P.E. - jako sprchování a při tělocviku, ne močení. ;)

40

Odpovědět

Hahaha, kdo neví co je to transgender, lakto-ovo-vegetarián, neoantiteismus, android root, subkultura nebo hipster, měl by to denně 4-5h študovat na internetu, né se na to normálně zeptat!
Styďte se, jestli nedokážete vyjmenovat ani těch cca 50-70 genderů (zhruba tolik jich má v nabídce facebook), které se dneska řadí mezi "normu", natož někomu vysvětlovat ty méně obvyklé!
:-/

517

Odpovědět

TO SOM SAM KOMU TO PRIDE ZVRATENE A UCHYLNE? Keby ste pred par rokmi počuli o niekom takom, kto sa necíti na svoje pohlavie, tak si len búchate na čelo. Ľudské práva sú síce pekná vec, ale netreba to preháňať. Ak má chlap pocit, že je žena, potrebuje tabletky a nie operácie. Taký človek nemá deti, nemá ani poriadny život, len väčšinu času sa snaží vysvetliť ostatným aby ho brali tak ako sa on bere sám. Ľuďí s duševnou poruchou treba liečiť a nie ich v tom podporovať. Celé roky o niečom podobnom nebolo ani zmienky a zrazu sa všetci necítia na svoje pohlavie. Ako sa to vôbec dá? Však medzi mužom a ženou nieje rozdiel len v stavbe tela, ale aj v povahe, správaní,... Každý má v rodine inú úlohu, je dobrý v niečom inom......veď je to hnus keď neviete muža od ženy rozoznať...radšej byť sto rokov za opicami, ako v "modernej" dobe, kde keď máte poruchu/úchylku tak sa vám snažia nahovoriť že všetko je ok a máš na to právo

1942

Odpovědět

To nemá cenu riešiť, ako pozerám aj zo Slovanov sa už stala zblbnutá tolerantná spoločnosť. Pritom toto všetko furry, trans či ostatné poruchy sú len tínedžerská fáza a snaha sa odlíšiť. Tak ako predtým emo, teraz toto.

10 rokov dozadu sme tu nič také nemali a dobre bolo.

533

Odpovědět

+InergioSi teď vůbec nejsem jistej, jestli se snažíte jen trollit, nebo jste oba fakt tak vypatlaný kreténi :)

447

Odpovědět

+InergioPřed 10 lety nic takovýho nebylo, jo? Tak sleduj: https://youtu.be/go0kczZBLrM

40

Odpovědět

"Ľuďí s duševnou poruchou treba liečiť a nie ich v tom podporovať."

Souhlasim, akorat transgenderismus neni dusevni porucha, a jakakoli snaha 'lecit' jit jako dusevni poruchu akorat dozene ty lidi k sebevrazde. Naopak podavani hormonu a operace (zada-li je pacient) zlepsi jejich mentalni stav. Prosim, udelejte si alespon maly vyzkum nez zacnete o necem mluvit.

40

Odpovědět

Na pointě určitě něco je a souhlasím, že by se daný problém měl řešit jinak. S pointou se záchody souhlasím, nicméně nesouhlasím se zapojením do armády.
Jo, v důsledku to zní divně, že proč by měla operace pohlaví určovat jestli smím to či ono.
A ano, je mi jasné, že lidé s daným problémem za to nemohou, a je to psychická porucha na fyzickém základu. Ale ani slepí lidé (nemohou za to) nebo lidé autističtí (nemohou za to), do armády nemohou.
A rozumím tomu, že človkěk co je psychicky nějak narušený, i když to nemusí být nebezpečné a nemusí to být ani poznat, tak mu nepovolí jít do armády.

221

Odpovědět

Tahle logika by platila jen tehdy, pokud by ženy nesměly sloužit v armádě, ale ony mohou. Tak proč nemůže muž, který se narodil jako žena, sloužit v armádě? Navíc je podle videa s oceněným vojakém jasné, že to zvládá jako jakýkoli jiný voják a žádné překážky mu v tom nebrání (kromě lidské hlouposti zákonodárců). Tvůj příklad se slepotou je navíc úplně mimo mísu.

271

Odpovědět

"Jé, hele, novej Džon Olivér, to bude zase p*del, jak si dělá p*del z těch dementních Američanů, co jsou blbější než my a maj blbější systém než my. To bude zase na deset hvězdiček... LOL, co to je transgendér? Tvl, to sou ňáký buzíci zas*aný, ale to máme i u nás, vole! To jako, že jsme stejně blbý jako Amíci, jo?! Tak tohle teda né, pěkně zku*venej levičák se z tebe vyklubal, když jsi nadával na Ameriku a kapitalismus a hlavně americkej kapitalismus, tak jsi levičák vůbec nebyl, ale teď teda ku*va jseš, to si piš! Nula hvězdiček, ty ku*do!"

Takhle zhruba si představuju důvod, proč má tohle video znatelně nižší hodnocení než obvykle...

5815

Odpovědět

Podle těch palců dolů myslím, že jsi si to přesně trefil. (myslím to vážně, žádný sarkasmus).

222
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK