Třikrát fanouškovské Star Wars

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:85
Počet zobrazení:6 020

Od dob převzetí filmové značky Star Wars firmou Disney jsou nové snímky doprovázeny kontrovezí a rozporuplnými fanouškovskými reakcemi. Dnes si ale ukážeme, co dokážou ze sci-fi legendy vytěžit oddaní nadšenci. Bude pokořena pomyslná laťka, kterou dříve nastavil velmi úspěšný Darth Maul?

Jako první se představí loňský snímek ODYSSEY: A Star Wars Story, produkovaný společností MAV Films. V tomto krátkém hraném filmu se setkáváme s povstaleckým pěchotním družstvem v situaci, kterou diváci přirovnávají k vojínu Ryanovi z prostředí Star Wars.
Následuje krátký animovaný snímek o vesmírném souboji znepřátelených flotil s názvem TIE Fighter.
V závěru se podíváme na přepracování nechvalně známé scény 38 z epizody IV. Jedná se o všem dobře známý souboj Darth Vadera a Obi-Wana Kenobiho. Ačkoliv byl samotný film v době vydání megaúspěšný, tato scéna se s odstupem času stala jasně nejkritizovanějším prvkem celé původní trilogie a kanál FXitinPost se ji rozhodl samostatně přetvořit.

Který z fanouškovských snímků vás zaujal nejvíce?

Přepis titulků

Když se na vás podívám, vidím své staré já. Pamatuji si ten pocit, když jsem se rozhodl. Myslíte si, že se jen přidáváte. Ve skutečnosti se stáváte vojákem. Vím. Nejste si jistí, jestli to vůbec chcete. Ale volbu jste učinili už tím, že jste tady. Rozhodli jste se být součástí něčeho většího. Protože věříte, že to, co udělali, bylo špatné.

A rozhodli jste se konat. Hlaste se u vstupu. Ať se vám to líbí, nebo ne, vaše rozhodnutí určí to, kým jste. To jsem našel uvnitř. Tati! Vojáka z tebe neudělá blaster. Ale to, jak ji použiješ. A brzy budou ostatní záviset na tom, jakým jsi vojákem.

Bude to dobré. Nedívej se. Nedívej se! Život, nebo smrt. Tehdy uvidíte skutečnou tvář téhle války. Bude to dobré. Ale nezapomeňte na budoucnost. Nezapomeňte, pro co bojujeme. Quinne!

Opětujte palbu! Ústup! Běžte, běžte! - Pohyb, pohyb! - Žádáme okamžitou evakuaci! Kryjte se za těmi stromy. Na ně, rychle. Držte palebnou linii. Pohyb.

Zraněný. Tak pojď, rychle. Pohyb, pohyb! Detonátor! Jsi jen jednotlivec, který je součástí mnohem většího plánu. Jsi součástí rebelie. Jdeme! Hněte se! Ústup, ústup! Dělal jsem rozhodnutí, kvůli kterým umírali lidé.

Pojďte! Vezmi ho. Ale vy nemusíte. Jste tu, protože věříme, že to dokážete. Vítězství by pro tuto soustavu znamenalo mnoho. Více než tušíte. Kapitáne, blížíme se k Anjeku. Voják, nebo ne, tam venku bys měl mít tohle.

Quinne. S námi máš poslání. Věž je na pláži severně od místa výsadku, další tým zabezpečí okraj jižní pláže. Držte se z dohledu a čekejte na rozkaz. Hodně štěstí. Budu na vás dohlížet. Družstvo Odyssey, připravte se na výsadek. Pět. Čtyři.

Tři. Dva. Jedna. Překlad: L1ght www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mé zlé, cynické, dekadentní a nihilistické říká, hezký přitom taková blbost co? Na neštěstí pro něj ho mají ostatní já tvořící zbytek mě řádně v paži a říkají super! Hlavně TIE Fighter, kde se Impérium ukázalo jako nemilosrdný, dobře namazaný všedrtící stroj a ne parta amatérů které porazí mončičáci.

151

Odpovědět

Tak i v Odyssey mě mile překvapili Stormtroopeři, kteří se dokážou trefit a krýt. A blbost to samozřejmě je, ale krásná ;)

100

Odpovědět

Mělo by se to jmenovat: 1. Špatný voják, 2. Zmatená animace, 3. Přehnaná epičnost. Ale musela to být makačka :) .

19

Odpovědět

Mne sa najviac páči TIE Fighter, lebo je to konečne plnohodnotná ukážka plnej palebnej sily Star Destroyer-a

112

Odpovědět

Ten se mi i nejlépe titulkoval, ostatní dva byly na pár místech trošku horor. Kvůli úvodu scény 38 jsem si dokonce znovu pustil epizodu IV :D

180

Odpovědět

kurde musím je pochválit tohle se povedlo.

182