Tvůrčí proces Tima Burtona

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:330
Počet zobrazení:6 481

Žel bohu, není žádným tajemstvím, že Tim Burton není zrovna originálním filmařem. Jenže skutečnosti, že tenhle režisér tvoří každý film podle téměř na chlup stejné šablony si  nyní všimli i lidé z College Humor. Jakkoliv trefné ale jejich video je, stejně mám projekty tohoto podivína rád.

Přepis titulků

Mám skvělé zprávy! Studio po nás chce další film. Jsem skutečně nadšený, že svámi můžu opět spolupracovat. Je na čase předvést pár triků. A na to budeme potřebovat scénář. - Něco originálního?- Ne, ne. Vezmeme si nějaký starý příběh,který byl děsivý sám o sobě, a uděláme ho kurevsky děsivější.

Nech mě hádat ... Krysař? - Červená karkulka?- Ano, oboje. Sežeň mi Johnny Deppa a mou ženu. Nic jiného by mě ani nenapadlo. Malá červená krysařka... - Bude vyhnancem, kterému...- Nikdo nerozumí, nenavídí otce a žije v děsivé čtvrti. Chápu. A co kdyby někdo z nich byl mrtvý?

- Jaké by to asi bylo?- To si nedovedu ani představit. - Kostýmy!- Ano... Řekněme spirály, pruhy, a když narazímna něco, co není černé, obarvím to. Úžasné! Stacy... Nezbyl ti nějaký bílý make-upz mého posledního filmu? Jo. Takže, běží titulky a my začnemes přibližovacím záběrem. Jo, to už dokážu natočiti se zavřenýma očima.

To je ono! To je úžasné.Všichni budou náměsíční. - A prospí se životy.- Půjdu se vysrat. Fajn, tak titulky máme, začíná hráthudba...Danny Elfmane, co máš? Geniální. To je zatím to nejlepší,co jsi napsal! Takže... kamera zabírá scénu z dálky, do pozadíbychom mohli dát nějaké kopce a jsme na cestě. První scéna. Mrtvý pes u staréhopokrouceného stromu. Druhá scéna.

Siroteks useknutou hlavou. Třetí scéna. Točité schodiště,zlá královna, strašák, pavouci, dýně, klauni, titulky ahudební motiv Dannyho Elfmana. A máme to a my odsud konečněmůžeme vypadnout a zajít do baru. Lidé, jsme stvořitelépotemnělých fantasií, obchodníci s temnou duhou tryskajícído zrádné a oslepující noci. Páni, jste rychlí. Uvidíme se zítra na place. Překlad: Malkivianwww.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tima Burtona zbožňuju, začalo to Stříhorukým Edwardem a zatím to končí Sweeneym Toddem. Ty nové filmy mě sice taky baví, ale už mi připadá, jako by to nějak ztratilo to pravé Burtonovské kouzlo. Ale i tak je to můj nejoblíbenější režisér :) Jinak dobré video :)

241

Odpovědět


Odpovědět

Jak má stejný člověk dělat jiná filmy mam jeho filmy hodně rád a nevidím v tom žádnou chybu ale College Humor je vtipnej.

191

Odpovědět

Tak takhle vznikají dnešní americké filmy :)

197

Odpovědět

:D tak tohle je taky zabijácký...díky za ten překlad aspoň vim o čem to je:D lalalaldiddlydidlybum bum:D

202

Odpovědět

to lili:A kolik si toho dokázala ty, že mě kritizuješ? To je druh argumentu kterým se nikam nedobereme. Oni se smějí jiným a zrovna jsou to ti které mám rád. Nic víc nic míň.Není to nic útočného, o nic víc než když někdo zpodobní Tima Burtona jako monotématického režiséra. Samotná legrace mi nevadí.

188

Odpovědět

Ještě btw - na jednu stranu není originálním filmařem a na druhou je podivín? Možná si to neprotiřečí zcela, ale trošku určitě .)

183

Odpovědět

No big wow, tohle mě fakt rozsekalo, nemám výtek. Burtona mám hodně ráda a tohle bych ani nepovažovala za kritiku, byl do toho pěkně zažraný a to je to, co se cení, já jsem očekávala Burtona v pozici marketingového manažera, což by mě asi naštvalo. Vždyť co je na tom, že používá stejné motivy, právě to dává jeho filmům osobitý výraz, má zkrátka styl. On je na jednu stranu dost originální a na druhou se nebojí použít, co se příběhu týče, takové ty americké velkofilmové scénáře a fráze, jenom je - dle mého - dotáhne co se zpravování týče k dokonalosti.

200

Odpovědět

to kuba: a kolik si toho dokázal ty, že kritizuješ?? vždycky tu budou lidi, který si budou dělat srandu z jiných, takže jediný možný řešení je naučit se zasmát sám sobě... filmy burtona mám moc ráda, ale na tomhle něco asi bude, ráda sem se zasmála... a jak už tu bylo řečeno, každej režisér má svůj styl, jen ten burtonův je trošku nápadnej ;)

183

Odpovědět

Skupina lidí říkajíc si Collage humor odsuzují tvorbu Tima Burtona. A že toho oni přinesli tolik nového a inspirujícího. Dělat si srandu z jiných lidé umí každej kripl.

1824

Odpovědět

Tima Burtona mám hodně ráda, i Elfmanovu hudbu, ale tohle bylo vážně trefný :D Stejně, jak bylo řečeno. Jeho filmy jsou jiné, ale ne mezi sebou :D

221

Odpovědět

Až na to že 150 vteřin není 2:50min to celkem ujde :)

190

Odpovědět

Filmy T. Burtona mám šíleně ráada, především Sweeneyho Todda, to je prostě geniální. A co, že jsou jeho filmy navzájem si podobný? Proto je mám ráda všechny :D Hlavní je, že se liší od těch ostatních.

210

Odpovědět

Sežeňte mi Deppa a moji ženu :-D

221

Odpovědět

No tak trochu originální: ) jeho díla sou od ostatních jíná, ale sama mezi sebou dost stejná: DD Ale mám ho ráda: )) (protože, jestli ste si všimli, tak filmy všech ostatních se točej taky pořád o tom samym: )))

190

Další