Ty mi stačíš

Thumbnail play icon
68 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:518
Počet zobrazení:6 387

Krátký cynický komiks, který přesně představuje mou největší noční můru. Komiks vystihuje nudný, obyčejný život dvou lidí ve čtyřech minutách.

 

Přepis titulků

Hej Někdo! To jsem já, Nějaká. Myslím, že bychom spolu mohli strávit život. Jedeme podle plánu. Mně táhne na třicet. Ty jsi o dva roky starší. Jsme na stejné úrovni atraktivity. Máme podobné vzdělání. Potřebuju partnera a je jedno, jestli to budeš ty, nebo někdo jiný. Začněme tenhle obyčejný proces, můžeme? Chceš sex?

Dobře. Chvíli se po mně poválej. Když ti to pomůže. Nejspíš bychom mohli jít na nějaké filmy. A možná i na pár koncertů. To bylo pěkné. Teď se pohádejme a pak usmiřme. Skvělé. Teď půjdem kempovat. Během kempování uděláme nějaké fotky, abychom si je mohli vystavit na pracovišti jako vzpomínku na kempování. To bude úžasná vzpomínka. Dobře, myslím, že je čas se nastěhovat do bytu.

Budeme v něm žít jeden rok. Pojďme oslavit státní svátek k mým rodičům domů. Dobře, teď se vezmeme. Při žádání o ruku se nesnaž o něco roztomilého, jako dát prstýnek do skleničky s vínem nebo zařídit maskota, aby mi ho přinesl uprostřed utkání. Už to tady všechno bylo a ty nejsi zrovna kreativní člověk. Prostě klekni na koleno, ať už je to za náma. Silvestr mi vyhovuje.

Svatba bude až rok a půl po tvém žádání. Popravdě to netrvá tak dlouho zařídit svatbu. Chci si jen vychutnat, že se budu vdávat, jak dlouho to jenom půjde. Během té doby budu středem pozornosti. Bohužel to bude vrchol mého života. Nemám potřebu napsat knihu, která změní lidem pohled na svět. Nechci cestovat po světě a zažít různorodost cizích zemí. Nechci zasvětit svůj život honbou za intelektem nebo filozofií a dostat mou mysl někam, kam se ještě nikdo nedostal.

Chci jenom vypadat štíhleji než moje družičky. Dobře, to by bylo. Po svatbě o ní budu ještě rok přemýšlet. Brzo budou všichni unavení z keců o svatbě a už nebudu středem pozornosti. Je načase koupit dům, abych měla zase o čem mluvit. Bude to ranč se třemi ložnicemi a nedodělaným sklepem. Přeměníš sklep na bar.

To bude zbytečné, protože už se stejně neuvidíš s kamarády. A když jo, nebudou mít ani touhu, ani čas pít v našem sklepě, protože budou taky mít partnerky. Tvůj pokoj bude brzy zaplněný dětskými hračkami a mým nepoužívaným sportovním náčiním. Až se lidi se mnou přestanou bavit o domě, rozhodnu se, že budeme mít děti. Sex už nebude zábavou, neboť naše intimní chvilky budou naplánované s ohledem na můj ovulační cyklus. Počneme dítě.

Jako těhotná se mám zase s lidmi o čem bavit. Všichni mi budou věnovat pozornost. Budu se chovat, jako bych byla první těhotná na světě. Nakonec porodím, jako porodily miliardy přede mnou. Naše děti budou adekvátní, ale ne neobyčejné. Budeš chtít, aby sportovaly, ale bude jim chybět velikost a schopnosti. Budu chtít, aby byly kreativní, ale bude jim chybět talent a úsilí. Přestěhujeme se do většího domu, abychom mohli ubytovat naši rostoucí rodinu.

Postavíš terasu v zadní části domu a použijeme ji dvakrát do roka. Budeme přemýšlet o nadzemním bazénu, ale nakonec se rozhodneme proti. Kvůli ceně a praktičnosti. Bude tam několik psů. Budeme jezdit na dovolené. Pláž Myrtle bude naše oblíbená. Ale ani v Orlandu nebudeme cizí. Naše děti odejdou a my se přestěhujeme do menšího domku.

Kvůli ceně a praktičnosti. Budeme v důchodu. A teď začíná opravdové čekání. Naše děti nám poskytnou nepozoruhodná vnoučata. Vyfotíme si je a budeme je dlouze probírat. Zemřeš na srdeční potíže. Tvůj pohřeb bude mít slušnou návštěvnost a bude trvat jen hodinu. S tím, že se někteří vrátíme do našeho domku, kde budeme mít obloženou mísu...

na sendviče. Já vydržím dalších osm let. Budu sledovat televizi a postupně mě zachvátí demence. Umřu. Doktoři to nazvou přirozeným úmrtím, ale ve skutečnosti se sama z nudy a porážky přinutím přestat dýchat. Bude hotovo. Můžeš mě vyzvednout v osm. KONEC Přeložil: Rizyk Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (54)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nechápu, že i poté, co autorka videa napsala, že se jedná o "cynický komiks" sem může někdo napsat, že to tak vůbec v životě není a že je buď nechápavá nebo je chudák, že má takovýhle život! :-D Očividně se to má brát s nadsázkou a očividně, i když je to tam jasně napsané, tak tu nadsázku někteří vůbec nepochopili.. :-o Ona to bere jako odstrašující příklad - taky píše doslova, že je to její "noční můra"... No nic, ale jinak s tím videem souhlasím. Kolik je v dnešní době mladých lidí, kteří si radši najdou "někoho", než aby byli sami? Nespočetně, i když si to třeba nechtějí přiznat. A spousta lidí neví, jak žít, tak žijí podle "schválených, naučených vzorců naší společnosti". A kolik manželství je takových, kde láska buďto nikdy nebyla, anebo postupem času vyprchala?! Bohužel hodně, i já takové znám ze svého okolí. A tam už pak city nehrají takovou roli, ale spíše zvyk... Jinak, přítel mě na toto video odkázal dnes večer, proto ho dnes večer komentuji, ačkoliv je už skoro 3 roky "pasé". :-D ;)

50

Odpovědět

...ta demence na konci....ta uz se projevovala delsi dobu v tom videu :D
krom to ze si baba bude cely zivot jen povidat a nutit chlapa do prace pro hovno (bar a terasa),vzdat se vlastniho spolecenskeho zivota (cast s barem kde prijde o kamarady) atd atd. nevim ci je video narazka na americke barbiny (vzorec pro barbinu:vek/schopnosti=0) nebo na nekonecnou naivitu mnohych mladych pubertacek nebo na absuurdni mysleni feministek (chlap makat ja flakat) ale kazdopadne je video dle meho nazoru dobry odstrasujici priklad s vychovnym vyznamem,z videa se pozna jakou zenskou chlap rozhodne nechce a zenska pozna jaka krava nema byt :D

180

Odpovědět

Myslím že toto video nemělo znázorňovat autorčino přání, nebo snad dokonce cíle, ale mělo upozornit na to, že spousta lidí takhle končí např. díky tlaku společnosti (Tobě je 35 a ještě nemáš děti a manžela ? WTF?), nebo jen proto že se vzdají svých snů. Myslím že má lidi donutit popřemýšlet o vlastním životě o cílech a věcech které chtějí udělat než bude pozdě. Může to být samozřejmě jen můj názor, ale takhle na mě to video působilo.

210

Odpovědět

Taková nevděčná, sebestředná koza =D Však je to na tom jedinci, jak si to v tom životě zařídí a poskládá. Kritizuje životní styl ostatních a přitom je to ona, kdo má problém... No až bude mít rakovinu nebo se bude starat o postiženého člověka, pak chci vidět ten její cynismus.

182

Odpovědět

Sory ale tohle mě přišlo jako ukrutná hloupost,tak to snad ani nikdo nemá,sice autorka zhrnula všední takový život ale vůbec to podstatné,nikde nejsou žádné emoce,dobrodružství,radosti ze života.. prostě.. jako by to brala jen materiálně a historicky což mi přijde vážně jako blbost dělat takovýmhle stylem komiks na téma život dvou lidí.Ale to vše vlastně tak nějak vysvětlili jiní přede mnou,ale komentovat to pořád má snad cenu od toho to tu je ne? :)

180

Odpovědět

potom sa niekdo diví ze nechcem nikdy nechcem zenu len frajerku(co je uzasne :D)

192

Odpovědět

Nejlepší na tom kalendáři: "PREGTEMBER" :D

180

Odpovědět

Docela nechápu většinu těch vašich komentářů. Fajn život někdy nuda, někdy se to opakuje (musíte si vyčistit zuby každý den, každý den pijete, nebo jíte skoro to samý jako včera).Ale stejně, nestojí ten život aspoň za ty krásné a neopakovatelné chvíle? Je tolik nemocných nebo umírajících lidí, kteří by s vámi hnedka měnili. Proto mě takové řeči dokáží naštvat.
Ale zas na druhou stranu nechápu proč dnešní páry se tak šíleně izolují od okolního světa. Spousta mých kamarádek, když měly nějaký vztah, tak úplně zapomínaly na své známé, kamarády, rodinu nebo školu, práci. Všechno zahodit kvůli jednomu člověku mi připadá hrozně nesmyslný.

A další věc, co nechápu, ikdyž vím, že to vyzní ve prospěch toho videa, prostě nechápu, proč v dnešní společnosti je tak šíleně vyvíjený tlak na jedince. Prostě kdo ve se ve třiceti neožení, už je hnedka považován za starého mládence nebo starou pannu. Na co násilím někoho hledat a brát si každého jen proto, protože už mám na to roky. Teď zrovna nemyslím Teda Mosbyho :) ale stejně i tam mi to jeho hledání připadá takové nepřirozené.

181

Odpovědět

uh ja som normalna :D ja budem cestovat a cestovat ucit sa spanielsky a podobne :D

180

Odpovědět

Haha tak vidíte, kdo mi chce tvrdit že tahle ženská je i k něčemu jinýmu než ke sporáku a k dětem :-D

180

Odpovědět

no a co ?

180

Odpovědět

Jo. To je scénář obyčejnýho života

190

Odpovědět

Já souhlasím s Calwen... :-) Když se dva doopravdy milují, tak i radost mají dvojnásobnou, no ne? Přeci to všechno (jako sestěhovávání se, svatbu, děti,...) neděláme proto abychom měli o čem mluvit s ostatními, ale protože nás to činí šťastnými a naplňuje naše životy... A ikdyž to už dělali miliardy lidí před námi, neznamená to že i my z toho nemůžeme být šťastní.... :-)

180

Odpovědět

Kdyz by se dva nemeli opravdu radi, pak ano - takhle by to asi vypadalo. Ovsem kdyz by v tom vsem byla laska (coz v tomhle videu naprosto neni), potom by se na to clovek dival z jine perspektivy, a navic - malokdo je snad tak nudnej, jako hlavni protagonistka tohoto videa.

190

Odpovědět

Navodilo to ve mě skutečně špatný pocit, a když jsem se dostal k části, kde se mluví o tom, že přátelé nebudou mít čas ani touhu semnou popíjet v mém domácím baru, tak sem to musel zastavit. Z tohohle hlediska to video dosáhlo přesně toho, čeho chtělo tudíž si to zaslouží 10/10

180

Další