Ukolébavka pro princeznu - WarpOut

Thumbnail play icon
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:162
Počet zobrazení:4 935

O bronies, fanoušcích seriálu My Little Pony, jste už možná slyšeli. V této komunitě vzniká spousta různé tvorby, ať už jde o hudbu, animace, obrázky, fanfikce a další věci. Tentokrát jsme se pro vás rozhodli přeložit jednu z nejlepších hudebních animací, které lze v této komunitě nalézt. Animace vznikala dlouhých 2,5 roku a ztvárňuje příběh o tom, jak princeznu Lunu pohltila temnota a byla vyhnána na měsíc svojí sestrou, princeznou Celestií.

Přepis titulků

Osud byl krutý a rozsudek nelítostný. Jak jsem tě mohla poslat pryč? Vina byla má, ale trest tvůj. Harmonie dnes utichla. Ale do ticha ti přinesu píseň. A budu ti dělat společnost. Dokud tvé unavené oči a mé ukolébavky tě nepřivedou jemně ke spánku.

Kdysi se ponička, která zářila jako slunce podívala na své království a povzdechla. Usmála se a řekla: "Jistě není žádný poník, tak nádherný a milovaný, jako jsem já." Tak šlechetná byla její vláda a zářivá její sláva, že dlouhý byl stín, který vrhala. Ten temně padal na mladší sestru, kterou milovala, a stále byl temnější, jak dny a noci plynuly.

Brzy si ta ponička všimla, že ostatní neprojevují její sestře žádný vděk. Ani ona ji nemilovala tak, jak si zasloužila. Sledovala, jak zármutek její sestry roste. Ale taková je cesta středu pozornosti. Sladce se zmocní mysli svého hostitele. A ta pošetilá ponička neudělala nic, aby zabránila zkáze toho, kdo ji potřeboval nejvíc.

Spinkej měsíční princezno, dobrou noc, sestro má. Odpočívej v objetí měsíčního svitu. Pozvedněte moji ukolébavku, větry země. Skrz oblak a nebe a vesmír. Neste klid a chlad noci. A neste vlídně můj žal. Luno, jsi milována o tolik víc, než si myslíš. Kéž jsou starosti daleko od tvé mysli.

A odpusť mi, že jsem byla tak slepá. Ty roky před námi plné strachu a neznáma. Nikdy mě nenapadlo, že jim budu čelit sama. Kéž těchto tisíc let rychle uplyne, modlím se. Miluji tě, chybíš mi.

Všechny ty míle daleko. Kéž jsou všechny tvé sny dnes v noci sladké. V bezpečí na tvé posteli měsíčního svitu. A zapomeň na smutek, bolest i starosti. A až budu snít, tak odletím a potkám tě tam. Spi... Spi... Spi... Překlad: Foxtrot www.videacesky.cz

Komentáře (48)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Ponička"
Moje nové nejoblíbenější slovo.

80

Odpovědět

Skvělé bylo také toto video :)
https://www.youtube.com/watch?v=kle9DkkwlM8

00

Odpovědět

Zpracování animace výtečné, příběh dojemný, zpěv s hezkým zbarvením. Takže za mně 11/10.

100

Odpovědět

Já nenávidím komunitu milovníků My Little Pony z jednoho důvodu, a to: jednou večer mi totiž jejich sešlost zabrala moji oblíbenou hospodu. Za to bych nenáviděl kohokoliv.

119

Odpovědět

Reklama všude kolem mě tak uchvátila, že jsem si seriál musel stáhnout. Zabírá mi 64GB na disku a neviděl jsem ještě ani jeden díl :D :D

00

Odpovědět

já se MLP dlouho vyhýval prácě proto že to bylo všude a to bylo otravné - ale časem jsem zjistil že hodnotit knihu podle obalu není správné (seriál vydala hračkářská firma, takže je pochopitelné že na tom chtěli a chtějí trhnout balík)
faktem ale je že premisa celého seriálu je úžasná a věř tomu že pokud se odprostíš od nějakých negativních pocitů, časem se začneš o ty postavy starat a přirostou ti k srdci.

ty postavy jsou skvěle zpracované a hlavně se jejich charaktery vyvíjejí, namísto aby v každé nové epizodě zapoměly co se naučily

30

Odpovědět

Sice teplý koně sleduju, ale vadí mi, jak to broni cpou uplně všude. Doufám, že už tu víc takových videí nebude.

410

Odpovědět

Naši překladatelé jsou nabádáni k tomu, aby na web přinesli i něco ze sebe, ze svých zájmů. Takže pokud to není extrém, a hezky provedené hudební animované video rozhodně extrém není, tak nevidíme důvod, proč to sem nedat. To neznamená, že se tady objeví více videí na toto téma - pokud překladatel nějaké další velmi kvalitní navrhne, tak je to ale klidně možné.

121

Odpovědět

Radši se k tomu taky vyjádřím, aby bylo jasno. Video je zde ze stejného důvodu jako všechna ostatní - je kvalitní a překladatel (já) ho chtěl přeložit. Toť vše. Stejně jako v Lamách s kloboučky jsou lamy, tak tady jsou poníci - někomu se to líbí, někomu ne. Video je zde tedy z naprosto stejných důvodu jako všechna ostatní a bylo s ním nakládáno stejně jako se vším ostatním.

No a nakonec, nemám v úmyslu překládat další MLP videa. Neznám žádné další, které by bylo takto kvalitní a mělo potenciál zaujmout více lidí.

101

Odpovědět

já zas nesnáším GoT a videa z toho jsou tu pořád :D ale spousta lidí to žere tak to tu je, takže se s tím smiř nebo odejdi - snadné že ? :D

30

Odpovědět

Proč se tady překládaj takovýhle infantilní zhovadilosti. Video sem si pochopitelně nepustil a hodnotím okamžitě nejnižším hodnocením. Tohle patří někam do pořadů pro pětiletý děcka. takovej úpadek tady na videacesky.

439

Odpovědět

víš ty co?
mě mě originál a slova rozbrečely

ano přesně tak, a podle komentářů na youTube nejsem sám

víc než co jiného je mi tě líto, ale tvoje omezenost nikdy nezmění moje pocity a radost kterou mi MLP přineslo. Zatímco ty si klidně můžeš žít v té své malé krabičce nenávisti, já jsem šťstný a spokojený, a nemám důvod se za to stydět (víc než tuhle odpověď odemě neuvidíš)

51

Odpovědět

+Martin OulehlaPodle mě se vás snaží trollit.

160

Odpovědět

Ale prosím ťa. Nepozrieš si to, automaticky tomu dáš najnižšie hodnotenie a ešte fňukáš, aké je to zlé? TOTO je správanie päťročného dieťaťa.

121

Odpovědět

a já si vždy myslel že My Little Pony je spíše dětinská záležitost :)

43

Odpovědět

taky že je

68

Odpovědět

Co taková Zvoněnka ?
http://www.csfd.cz/film/368770-zvonilka-a-tvor-netvor/prehled/

10

Odpovědět

+ABtak to pozor Zvoněnka to je přísně 21+ :D :D

30

Odpovědět

It took 12 years to make!

02

Odpovědět

ani ne, protože čtvrtá serie MLP se objevila teprve před pěti lety :-)

00

Odpovědět

Taky se vám poslední dobou všechna videa tak strašně sekají? :(

012

Odpovědět

Dal jsem palec dolu, jako že ne. Nesakají.

71

Odpovědět

mě se spíš zdá že poslední dobou ty videa stojej čím dál víc za hovno co se sem dávaj.

36

Odpovědět

+darketahKlika, že je to dobrovolné a nemusíš na to koukat.

81

Odpovědět

Poníci jsou bezva a stejně jako u Disneyovek se nestydím brečet z toho, jak moc je to pozitivní a dojemný. :) Kamarád je Brony a pracuje v hračkářství, kde ho všechny děcka milují. :D Bohužel nedávno taky schytal hate za to, že sbírá Monster High panenky, sleduje poníky a Sailor Moon. Osobně nechápu, proč má kdokoliv potřebu se navážet do něčích zájmů. I když mi to může připadat netradiční, nebudu shazovat něco, co druhému dělá radost.

231

Odpovědět

Ty panenky jsem viděl a jsou prďácký. Asi bych je pochopil spíš, než kdyby sbíral poníky.

31

Odpovědět

Hádám, že nikdo se nebude navážet do žádnýho zájmu, pokud ovšem někdo jinej nebude cpát ten svůj zájem všem ostatním vždy a všude.

20

Odpovědět

K poníkům jsem se nikdy nedostal, ale písnička je pěkná, animace taky. Jedinej rozdíl, že místo humanoidnich postav tam jsou animovaný poníci. Když jsem mohl čučet na zmutovaný želvy z kanálu... :D Za mě dobrý :)

230

Odpovědět

A příště něco o koťátkách? :D (přátelské rýpnutí)

40

Odpovědět

Bohužel, koťátka nevedu. Budou ti muset stačit vraždící lamy :)

290

Odpovědět

+FoxtrotS lamerstvím jsem nikdy neměl problém :D

41

Odpovědět

Která z nich je ta princezna WarpOut?

30

Odpovědět

A který Jméno ty jsi? :-)

90

Odpovědět

+Corwin8To první a originální.

00

Odpovědět

dobrá, přiznám se upřímně že jakýkoliv příspěvek z Brony komunity bych tady nečekal. Vzhledem k tomu jaké společenské stigma Bronies stále představují pro většinu lidí, je to celkem odvaha dát sem něco takového, když už jen samotný upload pravděpodobně vyvolá flame war.
Nicméně já osobně patřím k Bronies a to otevřeně, a nepotřebuju souhlas ani pochopení takže za mě palec nahoru
Osobně jsem tohle video ještě neviděl a dost mě překvapila jak kvalita zpracování tak i zpěvu, nehledě na originální výtvrnou stránku, protože většina videí je buď flasových, po vzoru seriálu, nebo dělaná skrz SFM

takže díky

204

Odpovědět

? Stigma? Proč? Dyť je to něco jak pokémoni a na ty se díval snad každej :D.

71

Odpovědět

Proti bronies nic nemám. Každému, co ho baví.
Spíš mám pocit, že hodně bronies cítí neustálou potřebu se obhajovat, a to předem (?!), i když zatím ještě nikdo nic neřekl. No a když se ještě dodá "už jen samotný upload pravděpodobně vyvolá flame war", tak co se asi dá čekat, že?

71

Odpovědět

+Lynxbohužel tohle je z mých vlastních zkušeností

Bronies se obhajují právě kvůli tomu jak je okolí často vnímá. Může to znít malicherně ale některé lidi velice zasáhne nenávist druhých kvůli něčemu co mají rádi. Většina haterů a antibronies je dost inteligentních aby premisu seriálu a komunity pochopila ale vědomě se rozhodli že ji pochopit nechtějí a takové lidi nepřesvědčíš.
Pro někoho jako jsem já kdo už má vlastní práci, život vztahy, kdo se smířil s tím kdo a co je je to jednoduché, protože už mě okolí nehodnotí a pokud ano tak je mi to fuk - ale mladí lidé, zvlášť na škole si někdy projdou peklem už jen kvůli klíčence s Rainbow Dashem.
Pro kluka se totiž dle názoru většiny nehodí aby sledoval poučný hezký a pozitivní seriál podporující dobré vlastnoti, jestliže je ten seriál plný růžové barvy a třpytek.
Je to zvláštní bias. Na jednu stranu bojujeme za zrovnoprávnění, muslimové zahalující ženy a chovající se k nim jako k dobytku jsou nesnášeni, ženy dělají mužskou práci a nosí unisexové oblečení... ale kluk sbírající poníky je okamžitě zaškatulkován jako teplouš a autista (a cloper) slovo v závorce si najdi sám na netu

102

Odpovědět

+LynxAle furt to nevysvětluje, proč máš potřebu se obhajovat, ještě před tim, než vůbec někdo napíše cokoliv negativního. (všimni si, že tu furt ještě neni jedinej post, kterej by byl jakkoli zaměřenej proti poníkům) Předem počítáš s tim, že tě někdo odsoudí = prakticky se odsoudíš sám a rovnou se obhajuješ.

21

Odpovědět

+LynxVe výsledku to vypadá tak, že ty si předem "odsoudil" všechny, že tě oni budou odsuzovat :D.

20

Odpovědět

+LynxProtože pokud tě všichni neustále napadají, budeš se bránit automaticky, i když někdy bezdůvodně. Je to jednoduché...

81

Odpovědět

+Lynxnevím jestli se sem ješt podíváte Lynx a Jméno ale

koukněte na přízpěvky od Darketh...naprosto tovystihuje důvody které jsem popsal (samozřejmě jsem neviděl ale nejnižší hodnocení/zhovadilost/úpadek)

20

Odpovědět

+Lynx:D Tak zrovna Darketh je hodně obvious troll... jestli se tě jakymkoli způsobem dotknou "názory" někoho takovýho, tak odinstaluj internet, jinak se brzo zblázníš, nebo rovnou zabiješ. ("odinstaluj internet" je samozřejmě joke...)

20

Odpovědět

+LynxO tohle přímo nejde. Bronies se musí potýkat s nepochopením ze všech stran, ať už jsou to rodiče v některých případech, škola skoro v každém případu, zaměstnání v častém případu. Zrovna nedávno mi zaměstnavatel omlátil o hlavu, že se nezajímám o nic jiného, než o ty své poníky, i když to s tím absolutně nesouviselo. Časté útoky vedou k tomu, že někteří svoji zálibu radši skrývají, nebo ji obhajují, i když k tomu není zrovna důvod. Jistě, je to troll, ale zkus být fanda My Little Pony a takových trollů budeš zažívat nespočetně mnoho každý den a to tě taky bavit nebude. A odinstalace internetu nepomáhá, musel bys odinstalovat celý život, protože nejvíc šikany bronies zažívají právě ve skutečném světě, nejenom v tom virtuálním...

20

Odpovědět

+LynxPoučné a tak trochu chytlo za srdce. Palce pro všechny :) Mně přijde, že se společnost už radikálně v tady tom mění, že těch jednodušších individuí které rozčilují lidi které nechápou už ubývá.. I když jich je ještě dost, jak říkáš i těch inteligentních, což mně naopak zaráží.

00

Odpovědět

+LynxLogan: Já takovýh trollů potkávam hodně, neboj. Právě naopak - čim víc jich člověk potkává, tim míň na ně musí reagovat. A ten zbytek nechápu... proč by třeba školu mělo jakkoli zajímat, jestli se koukáš na poníky, pokémony, nebo cokoli jinýho?? Pokud to je tvůj koníček, tak to v naprostej většině případů škola ani nemusí vědět. Pokud teda nechodíš do školy převlečenej za poníka :D ale to je pak problém asi někde jinde. To samý s tim zaměstnáním. Proč by zaměstnavatel věděl, co děláš ve svym volnym čase? Zase, pokud to netaháš do práce - ale celkem ligicky mu bude vadit každej koníček, kterej kdokoli dělá v pracovní době.
Jestli je to čistě tvůj koníček, tak lidi který to nezajímá, o tom vůbec nemusej vědět. Když to někdo tahá do školy, nebo do práce, tak se pak nediv, že to někomu může vadit, ale jak už jsem řek, to i úplně každej jinej koníček.

10

Odpovědět

+Lynxtl;dr když to bude tvůj koníček, necháš si ho pro sebe/lidi se stejnym koníčkem, tak to nikomu nemůže vadit - lidi který se o to nezajímaj, o tom vůbec nemusej vědět.
Pokud cpeš svůj koníček na potkání komukoli, tak se pak nediv, že to lidem který ho s tebou nezdílej, začne vadit.

00

Odpovědět

+LynxJméno: V tom je ten problém. Víceméně jsem broník a mé vnucování ho ostatním je to, že mám pár placek na batohu, tričko s poníkem a ve služebním autě, ve kterém nikdo jinej nejezdí, další placku s poníkem. Jenže první čarodějovo pravidlo zní, že lidé jsou hloupí, je to tupá, ovladatelná zvěř. Ze školy jsem už dlouho pryč a mám něco za sebou a nedá se říct, že bych měl ideální život. Přesvědčil jsem se o jednom a to je, že lidé se bojí čehokoliv, co se vymyká rámci aktuální normality. Koukáš na sport a chodíš do hospody? Cool, seš správnej chlap. Koukáš na poníky a chodíš na srazy? Jsi teplý a divný, lepší bude odstranit tě z kolektivu. Už na základce jsem byl brán za podivína, protože jsem si... připrav se na šok... četl!!! Taková hrůza, já si četl a představ si, že jsem si četl Pána Prstenů, jak jsem jen mohl! Připadá ti, že jde o mojí soukromou záležitost, pokud si o přestávce čtu Tolkiena? Ale kdepak, musel jsem poslouchat nespočet urážek, občas se poprat a že jsem nebyl nijak oblíbený, ti asi vysvětlovat nemusím. Dnes je jiná doba, když jsem se stal dospělým, přišel Pán Prstenů do kin a najednou byl každý obrovský fanoušek Tolkiena, včetně těch, co se mi ve škole posmívali.
Princip je ale ten samý. Něco se mi líbí a je mi u mé poníkovské zadele, co si o tom myslí ostatní. Ostatní jsou ale toho názoru, že se do toho musí cpát a přesvědčit tě, jak moc je to odlišné a nesprávné. Udělá něco kolega v práci, který chlastal v hospodě a koukal na fotbal? No jo no, je to přeci chlap, to se dá pochopit, hehehe. Udělal něco ten, co se kouká na poníky? No jo no, to je ten magor, kdyby byl pryč, bylo by líp.
Ano, společnost by byla ideální, kdyby se v ní každej staral o to své, jenže od toho jsme na hony vzdálení. A teď se tedy taky dost vzdalujeme od tématu... :-D

20
Další