Thumbnail play icon

Kdyby byly reklamy na antikoncepci upřímnéUpřímné reklamy

Přidat do sledovaných sérií 7
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:95
Počet zobrazení:5 315

Pilulky, nitroděložní tělíska, implantáty, pesary, houby, prsteny, náplasti, možností je tolik... Jak by to ale vypadalo, kdyby byly reklamy na tyto věci upřímné? A existují taky možnosti pro muže?

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Možná je taky fajn zde přidat i další stránku problémů, co se týče využívání antikoncepce. A to je přítomnost těchto hormonů v odpadních vodách. Tělo se žel zbavuje těchto látek především v moči a ta pak samozřejmě odtéká na čistírny odpadních vod (týka se to i léčiv a jejich aktivních látek). Vzniká tak jeden z novějších problémů znečišťování toků a nádraží těmito látkami. Samozřejmě se tyto problémy mohly vyskytovat už 10 let zpátky, ale i dnes je problém, to v té vodě vůbec stanovit, jelikož koncentrace jsou opravdu nízké. Avšak aktivní složky a hormony mají ale velký dopad, a to nemluvím o směsích těchto látek, i v takto malých koncentracích. Endokrinní disruptory pak mohou působit hlavně na plodnost vodních organismů. A mohou se dostat i do nádrží s pitvnou vodou, kde následně ovlivňují plodnost převážně mužské populace. Opravdu se to zatím nedá moc čistit, i ta detekce je problém (Mluvím hlavně o Čr). Jedna z dražších variant je třeba reverzní osmóza (membránová separace), o nasazení těchto technologií přemýšlejí některé nemocnice, ale náklady a problémy spojené se zanášením jsou zatím velké. Pak se přemýšlí o fotokatalytické oxidaci a dalších.

01

Odpovědět

Zlý Kůň se nezajímá, jestli partnerka říká, že bere antikoncepci nebo jestli říká, že má to či ono tělísko.
Zlý Kůň není blbý a moudře kývaje hlavou natahuje olbřímí gumy.
Zlý Kůň už totiž má dvě hříbátka a ví, že se nemá spoléhat na to, co říká někdo jiný.

222

Odpovědět

RIP

02

Odpovědět

Hodnému koňskému salámu nevadí, že jeho otci netlačila guma na bimbáska

00

Odpovědět


Odpovědět

nejvtipnější je, že ženy u dané antikoncepce musí vpodstatě snést ony vedlejší účinky, ale třeba právě u mužské antikoncepce nějakj mamrd nalásil že to má vedlejší účinky a tak antikoncepci nevydali do prodeje,i když ty vedlejší účinky byly absolutně identické s těmi u té ženské.... prostě muži jsou nezodpovědní debilové

624

Odpovědět

Což může souviset s tím, že ženská antikoncepce se používá už několik desítek let, zatímco ta mužská je relativně novodobá záležitost a normy se za tu dobu dost změnily.
Zajímavost: podle dnešních norem by neprošel ani aspirin.

92

Odpovědět

+Iqevšechno jde když se chceš, jenže muži se neumí chovat zodpovědně. Holku odkopnou protože s najdou hezčí, odejdou od rodiny protože je to nudí a nezajímá je, že žena odejít nemůže, a zůstane na děti sama...

220

Odpovědět

+lenaciaNo i ženy odkopnou pro hezčí a znám i pár případů kdy odešly od rodiny...

172

Odpovědět

+pan RacekAno ale ona je žena, na tohle nikdy nemyslela :D

41

Odpovědět

Ty mas asi slusne komplexi co. Nez neco napises radsi se jdi projit.

72

Odpovědět

+Pipe McPiepjasnej příklad... muži nevezmou zodpovědost a raději odsuzují druhé....
Tak co? Zobal bys denně antikonepci pro muže která by mohla způsovobat:
- změny nálad
- bolest hlavy
- bolest břicha (žaludeční bolest)
- akné
- zvýšení tělesné hmotnosti

nebo taky, byť méně často:
- kandidóza (kvasinková infekce)
- opary (herpes simplex)
- alergická reakce
- zvýšení chuti k jídlu
- deprese, nervozita, poruchy spánku
- pocit brnění a mravenčení, závrať (vertigo)
- problémy s viděním
- nepravidelný nebo neobvykle rychlý srdeční tep
- vysoký krevní tlak, nízký krevní tlak, migréna, křečové žíly
- bolest v hrdle
- nevolnost, zvracení, zánět žaludku a/nebo střeva, průjem, zácpa
- náhlý otok kůže a/nebo sliznic (jazyka nebo hrdla) a/nebo potíže s polykáním nebo kopřivka společně s dýchacími obtížemi (angioedém), ztráta vlasů (alopecie), ekzém, svědění, kožní vyrážky, suchá kůže, poruchy promašťování kůže (seborhoická dermatitida)
- bolest krku, bolest končetin, svalové křeče
- infekce močového měchýře
- bulky v prsou (benigní a rakovina), návaly horka, bolest spodní části břicha (pánve), pokles zájmu o sex
- zadržování tekutiny, nedostatek energie, nadměrná žízeň, zvýšené pocení
- snížení tělesné hmotnosti

a výjimečně klidně i :
- astma
- poruchy sluchu
- erythema nodosum (charakterizovaná bolestivými načervenalými hrbolky na kůži)
- erythema multiforme (charakterizovaná vyrážkou s terčovitými zarudnutími nebo boláky)
- škodlivé krevní sraženiny v žíle nebo tepně, například:

o v noze nebo chodidle (tj. hluboká žilní trombóza); o v plících (tj. plicní embolie); o srdeční záchvat; o cévní mozková příhoda;

o příznaky malé cévní mozkové příhody nebo dočasné cévní mozkové příhody známé jako tranzitorní ischemická ataka (TIA); o krevní sraženiny v játrech, žaludku/střevech, ledvinách nebo oku.

HÁDÁM ŽE NE!!!!! Zato pro nás je to vpodstatě denní chleba... riskujeme životy pro chlapy, kteří si nás neumí vážit, a to ani poté co si přečtou co všechno může způsobit byť nízkohormonální antikoncepce, kterou bereme, páč je nebaví sex s gumou.

112

Odpovědět

+lenaciaNe, nezobal. :)
A rozhodně se divím, že máš vůbec důvod to zobat, protože s tím, jaký máš pohled na muže se divím, že o tebe nějaký zavadí.
V normální páru se to dá vždy vyřešit normálně. I bez antikoncepce. Jenže to chce nějakou tu abstinenci, což s tím má problém uznávám většinou muž, ale pokud je žena natvrdlá a neumí se domluvit, tak ať si zobe. Je to její zdraví.
Při plodných/neplodných dnech nebo měření teplot a podobně je to bezpečnější než hormony, kdy vlastně při vynechání ani nevíš, v jaké fázi cyklu jsi.

Je super věc to svádět na muže, ale žádný muž to do ženy záměrně nerve. A pokud ano, tak proč s takovým mužem je? On to ten normální muž ten týden v měsíci nějak s kondomem vydrží, stejně jako to musí vydržet ten týden, když má žena menstruaci a většina nemá na sex ani pomyšlení.

Takže znovu odpovím: NE, NEZOBAL. Ale ani bych to NERVAL DO PARTNERKY. Tak nevím, proč jsem jako muž označován za sobce a že bych si měl huntovat zdraví já, když sex je zodpovědnost obou.

71

Odpovědět

Kondom je podle mě nejlepší způsob ochrany. Pokud si vyberete správnou velikost, nemá prošlý datum spotřeby a není to nějaký levný s**t za 10 kč, ale kvalitní prezervativ, myslím že je to ochrana na 99,99% spolehlivá.

154

Odpovědět

Podle statistik asi 98%. Samozřejmě se do toho musí zahrnout i jiné parametry, ale okolo nás je spousta rodičů, co ten kondom měli. ;) a rozhodně to není podle tvých 99,99% jeden z desetitisíc.

21

Odpovědět

Sex s kondomem je jako líbat se přes plexisklo...

915

Odpovědět

Ještě si to můžes udělat sám :D

81

Odpovědět

+asdfKdyž nic jiného nezbývá, co naděláš... :)

101

Odpovědět

+asdfAle to je jako líbat zrcadlo.

63

Odpovědět

+mykanecMno, zkusil jsem obojí, nedá se to srovnat...

02

Odpovědět

A sex bez kondomu je jako jít se vys... a neutřít se po tom.

03

Odpovědět

Videa z této série mi přišla dosud super, ale tohle je teda naprostá blbost... Z toho neustálého zdůrazňování o ženských, co chtějí odložit dělání dětí, mám pocit, že scénář k tomuhle musel vymýšlet někdo, kdo si myslí, že rození dětí je jediným údělem žen... Navíc ty jejich "vedlejší efekty", co tam zmiňují, najdete v sekci vedlejších účinků snad úplně každýho běžnýho léku... Nejvíc mne pobavilo to snižování chutě na sex - ze svého okolí znám pouze opačné případy, kdy po vysazení klesl sexuální apetit o dost levelů níž. A ani to vynechání tabletky ve skutečnosti není taková katastrofa, šance otěhotnění je pořád naprosto nicotná. Navíc snad každý člověk má mobil, kde si může nastavit pravidelný budík na tu onu hodinu... Já si HA nemůžu vynachválit, je to prostě nejpohodlnější. Pokud ženská střídá chlapy jak ponožky, tak pak to smysl nemá, v takovém případě je kondom prostě nutnost i z bezpečnosti, ale se stálým partnerem mi HA přijde jako nejrozumnější řešení (mne třeba kondom vadil z hlediska z toho, že jsem neustále byla nervózní, že by mohl prasknout, a vlastně si sex ani díky tomu pořádně neužila, což s HA zmizelo).

1227

Odpovědět

Jsem tedy muž na začátek. Po 8-mi letech provozování přerušované soulože mám stále 0 potomků.
Kamarád, 7 let se svou přítelkyní přerušovaná soulož, pak si řekli, že jednou to zkusí a uvidí. Jedenkrát se jí tam udělal a už mají děcko (takže vlastně na první výstřel).
A spousty mých kamarádů to taktéž tak provozuje.
Buď se to stane, tak budu mít dítě, bože, no a co? Nebo to bude dál vycházet, než se rozmyslíme jinak a třeba budu mít taky štěstí na první výstřel.
Hormonální antikoncepce je svinstvo! P.S. Po vysazení holky říkaly, že je sex lepší a mají větší libido. Po vysazení HA trvalo většinou i půl roku než se vše ustálilo. Výkyvy v menstruaci i +-10 dní.
P.S.S. Po stovkách styků se mi ještě ani jednou nehoda, vždy to skončilo na ženský :D Úděl přerušovaný soulože :D

78

Odpovědět

+PcheTaky jsem si myslel, že je to neprůstřelná metoda, než jsem se dozvěděl, že spermije jsou obsaženy i v prejeakulátu... Má to spolehlivost cca 15 (15/100 žen, toto provozujících, těhotných za rok) Což je pořád slušné a překoná to typické použití kondomu. Viz: https://antikoncepce.cz/antikoncepce/spolehlivost-antikoncepce/ Možná když se přidá ještě přibližné počítání dnů :P...

31

Odpovědět

+PcheJak píše tady pav1, spermie jsou obsaženy v pre-ejakulátu; tady se dost dobře může stát že Vám metoda tak výborně zabírá, protože jste neplodný. Jinak statisticky (což zajišťuje více dat, než jen "mám jednoho kamaráda který říká.." to je zaručeně nejméně spolehlivá metoda antikoncepce, protože to prostě a fakticky není metoda antikoncepce).

11

Odpovědět

Až budete chtít děti, tak třeba zjistíte, že je díky 10ti a více letům používání HA prostě mít nemůžete. To už vám tak super nepřijde... A takových žen jsou plné kliniky.
Takže ano, je to super antikoncepční metoda. Dokonce někdy i trvalá. A top co to dělá s tělem? Už jen z logiky věci nastavovat si tělo nonstop do stavu těhotenství. To je zvrácenost čistě biologicky.

11

Odpovědět

Milionkrát radši s kondomem než bez a vůbec.

125

Odpovědět

Vůbec... velmi důležité slovíčko.

21
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK