Kdyby byly reklamy na mobily upřímnéUpřímné reklamy

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:313
Počet zobrazení:18 989

Jak by to vypadalo, kdyby byly reklamy na mobilní telefony upřímné? Na to se dnes podíváme.

Přepis titulků

Na něco se vás zeptám. Jak důležité pro vás je cítit se propojení? Ne s vašimi přáteli a rodinou. Myslím s lidmi, které neznáte ani nemáte rádi, na internetu. Pokud je to pro vás důležité, možná vás bude zajímat tato kapesní krabička. Představujeme iHorton BS... U jakého čísla zrovna jsme? Osm.

V podstatě je stejný jako BS 7, ale má pár miniaturních vylepšení a jiné pouzdro. Takže teď stojí 20 000 korun. Rose Gold. To jsme si vymysleli. Ale já si před pár měsíci koupil iHorton BS 7 a jsem s ním spokojený. Jémine. Vteřinku. Vydal jsem update. Dobře no...

- Teď je na nic. - To rád slyším. Můžu využít protipirátské zákony, abych vám vnutil updaty, které vaše kapesní krabičky objektivně zhorší. A pokud je chcete prodat nebo dát příbuznému, můžu vám je zablokovat, aby neměly žádnou hodnotu, i když je to váš majetek. A udělám to, to vám garantuji. Tohle nedává smysl.

Prý mám plnou paměť, ale zrovna jsem si ho koupil. To proto, že kapesní krabička má v sobě předinstalované aplikace, které nikdy nepoužijete a které se nedají smazat. A pokud je nebudete pravidelně aktualizovat, celá krabička vám zamrzne. Říkáme tomu plánované zastarávání a ke každé krabičce to dostanete zdarma. To vám mohu slíbit. Než zapomenu, jsem ze zákona povinen říct, že možná není bezpečné mít kapesní krabičku v kapse.

Můžou za to vlny nebo vybuchující baterie. Konkrétnější být nemusím díky užitečné frázi caveat emptor neboli riziko nese kupující. V podstatě to znamená, že nemusíme říkat pravdu, protože byste měli předpokládat, že firmy s kapesními krabičkami lžou. No nic. BS 8 je dvakrát rychlejší, má negativní váhu a dokáže napravit vztah s vaším otcem. Věřte mi.

Ano, možná si říkáte: "Kde se tyhle nebeské dárky vyrábějí? V nebi?" Skoro. Ve skladech. Je pro nás jednodušší a levnější, když je naši dělníci vyrobí za pár šupů, a kolem továrny máme natažené sítě, aby se uprostřed šichty nemohli zabít. Takže nebe s tím nemá nic společného. Máš radost z nového iHortonu, synku? Jo.

Má sice několik jasných designových chyb, navíc mám najednou vyšší účet za telefon, ale nevím... - Jak vypadám? - Skvěle. Přesně proto ho potřebujete. Neprodávám vám totiž pokrok. Prodávám vám pocit toho, že vlastníte něco nového a skvělého. A dá se takový pocit vyčíslit? Mám ho na splátky, takže je to víc... Dá. Je to 20 000 korun. Je to hodně, souhlasím.

Ale kdyby stál míň, nekoupíte si ho. Preferujete předražené věci, což je upřímně řečeno docela divné. iHorton BS 8. Pardon... Teď už je to BS 8 S. Taky na něm můžete přijímat hovory, ale to vy dělat nebudete. Tak jo. Já jsem Roger. Překlad: Xardass www.videacesky.cz Díky za zhlédnutí.

Chcete-li nás odebírat, klikněte na velké C. Další faktické video najdete pod odkazem vpravo a nezapomeňte dole kliknout na zvoneček. Dá vám vědět, až vydáme další video.

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak: 1. Tvrdenie o užitočnosti update na starých telefónoch je úplne nesprávne. Z princípu marketingu je dané, že nový software je tajmer vždy zložitejší a to nehovoríme o "vychytávkach", kt. výroncovia umelo spomalujú reakcie alebo obmedzujú použitie (tento jav je aj opačný, pričom kreujeme , umelý "pokrok"). Toto sa dokázalo nielen Apple ale aj Samsung a množstvu výrobcom v rôznych odvetviach. Len malé percento updatov je v tomto prípade skutočne prospešné (a odhaliť sa nedajú hneď).
2. Problém nie je klamstvo samo o sebe ale dôsledky z neho vyplývajúce. Racionálne koná iba malé percento populácie a tak sme vytvorili svet, v ktorom konzum určuje naše hodnoty a naše správanie. Deti sa zaraďujú do skupín podla mobilu (v škôlkách), firmy vám povedia, že čím viac robíte, tým lepší je váš život (hoci psychológia a zdravotné vedy všeobecne hovoria, že tento rýchly život nás ničí), nemáme dostatok elektrotechnikov, remeselníkov ani umelcov, pretože jedineční ste iba pokiaľ dokážete byť originálny (vážne som zvedaví dokedy si myslia, že sa dá niečo podobné udržať; už teraz kopírujeme z minulosti).
Dopady podobných klamstiev sú ďaleko za hranicou "prezentovaného" produktu.

20

Odpovědět

V ľuďoch nevzniká potreba mať vlastný názor ani potreba úcty, pretože sú zahltení množstvom vytvorených "potrieb"(pričom vyššie spomenuté dve sú prirodzené). Firmám sa to samozrejme páči ale v skutočnosti sme vytvorili dokonalý komunizmus, v ktorom ani sloboda informácie nedokáže ochrániť pred manipuláciou a kapitalizmus sa ukázal presne vo svetle Marxových predpovedí (hodnotenie študenta oboru). Teraz vám vnucujú, že stroje vás musia nahradiť, hoci to ide proti ďalšej základnej potrebe (sebarealizácii) a vy budete šťastní, pretože vaše hormóni sú stimulované všelijakými "vychytávkami" a keď sa vyšťavíte (telo sa stáva na nadmernú produkciu imúnnym), strelíte si gulku medzi oči (ako sa to deje v Japonsku alebo Amerike) alebo jednoducho nadmerne pijete alkohol (utápate svoj život v ľahkých drogách). Len sa ďalej nechajte ťahať za nos a dávajte svoj majetok (kt. by už dávno mal každý dosť) korporáciam, kt. váš život vôbec nezlepšujú, len sa zahrávajú s myslením a stimuláciou hormónov.

00

Odpovědět

Já mám Nokii 3310 a jsem spokojený.

73

Odpovědět

Trochu odbočím od telefónov..
Čo sa týka značiek... každý má v sebe chuť niekam patriť. Značka ti to imaginárne zaisťuje, vytvára v tebe klam. Preto používaš, instragram, preto používaš facebook. Vytváraš si značku sám na seba. Preto fotky z dovolenky, preto fotky čo si žral, preto fotky kde si polonahá s ceckami pri brade... vytváraš si cenu. A preto ti chutí pivo ktoré piješ s kamošmi viac. Preto si radšej kúpiš Audi akoby si porozmýšľal či vôbec také auto potrebuješ. Nie je to definované len na mainstream je to definované na všetko.
Otázka je... keby si vedel/a o danej veci/objekte/osobe len základné informácie bez spoločenskej hodnoty (ktorá je umelo vytvorená a často klamlivá) Chcel/a by si to ešte?

106

Odpovědět

Len som sa zamyslel berte to ako tému do diskusie nie kázanie spasiteľa. Dokáže človek určiť hodnotu veci v spoločnosti bez toho aby ho spoločnosť ovplyvnila? zjednodušene: dokážem si kúpiť niečo o čom som nepočul od nikoho? (myslím produkt, ktorých je veľa, o iných viem ale o tomto nie). Osobne si myslím ,že cenu predmetu človek zistí až po jej kúpe. Dovtedy ide naslepo. Pokiaľ ho to uspokojuje a považuje cenu za primeranú hodnote predmetu (čo je subjektívne), tak je to v poriadku. Avšak xy ľudí jednoducho môžu mať inak nastavené hodnoty a čo mne vyhovuje iným nemusí. Preto šaráda so značkami mi príde smiešna. Ale ono to vlastne funguje všeobecne v živote tak. Len je otázka či ma teší viac dizajn audiny, pocit že vlastním majetok, alebo to, že mi zaručuje nejaký spoločenský status. Ten dôvod je asi alfaomega.

13

Odpovědět

Platíme za značku, jsem poměrně dost proti applu který se mi zdá předražený, ale asi stárnu, tak jsem si koupil novou Nokii z nostalgie :)

53

Odpovědět

Zdendo a dobre jsi udelal. Taky kupuju nokii, ale nejen z nostalgie. Snazi se udelat poctive telefony s rozumnymi kompromisy. Je jasne, ze ceny nemuzou srazit na uroven xiaomi, doogee a ostatnich cinskych znacek, ale rad si priplatim litr a podporim (jedineho ?) evropskeho vyrobce.

310

Odpovědět

+0_0Az na to ze Nokie jen umoznila na ty telefony davat svou znacku. Je to cistokrevna cina.

71

Odpovědět

+VasekTo nie je pravda. Síce to má teraz Čína pod sebou, ale podmienkou Nokie bolo že o smarphony sa bude starať ona. Dizajn technika všetko to robia ľudia z Fínska a nie čína :)

01

Odpovědět

Neregulovaný kapitalismus, dámy a pánové. Resp. kapitalismus regulovaný korporacemi. Aby se neřeklo.
Je ale hezké, jak všichni hned ví, že jde o Apple. :-D Přijde mi ale, že Apple není jediná firma. Nvidia, Intel… Jasně, to ale nejsou mobily.
Apple udělal několik revolučních věcí, v podstatě definoval smartphone. OK. Ale na druhou stranu odebírá audio jack, protože mít bilion dongles je lepší. Z pohledu Apple.
Jedna věc (nad kterou se asi lidi obvykle nezamýšlí). Pokud si koupím komp, i s předinstalovaným OS (a tunou bloatu), tak mohu odinstalovat cokoliv. Já jsem admin. Pokud si koupím mobil, tak…si můžu nas**t. Resp. rootnout. Proč u PC mám admin access ale u mobilu ne?
Imho non-rooted mobil je jako něco v podstatě půjčeného. Něco, co si nemůžeš přizpůsobit ÚPLNĚ.

203

Odpovědět

spíš korporátní fašismus v kombinaci s neomarxismem je to v čem teď žijeme... ta rádoby ironická reklama je škrábe povrch...

312

Odpovědět

+Hoovado88A povedzte Kefalín, čo vy si predstavujeťe pod takým pojmom ... neomarxismus??

20

Odpovědět

Apple definoval leda tak ho

93

Odpovědět

Apple aktualizace nikomu nenutí, člověk si může vybrat. Ono je to spíše příjemné, mít na 4 roky starém zařízení aktuální OS, dokonce se stává že nová verze je oproti původní rychlejší (i na starém zařízení). To se u androidu asi nemůže v životě stát, tak člověk ve většině případů končí s verzí systému se kterou to koupil.

Nechápu moc proč se do applu toli lidí naváží, podařilo se jim v oblasti spotřební elektroniky vytvořit něco, co je v jiných oblastech naprosto běžné - platit za značku. Proč nejsou videa o tom, jak si někdo koupí nike tričko za 1 500, když může to"stejné" sehnat za 300 neznačkové, nebo proč si někdo kupuje mercedes za 3 míče, když může mít superba se stejnou výbavou za polovunu ceny?

1246

Odpovědět

... a teď mi prosím prozraď, Potrefená Kachno, kdes v tom videu slyšel aspoň jedinkrát slovo "appl". Já tam slyšel iHorton :D

2310

Odpovědět

O applu nepadlo ani slovo, tohle platí na většinu chytrých telefonů... přímo na apple byla jen ta narážka, že lidi radši kupujou předražený věci, i když by mohli mít stejnou kvalitu za daleko nižší cenu.

72

Odpovědět

+BullOverHlavní rozdíl Applu vs ostatní (nikoliv Android to je OS inteligente) je v tom, že si můžu vybrat mobil za 2000,- i za 20000,- ale u jabka tohle nejde. Buď si kup předražený phone nebo pal do p****e. To je fakt super. Nemluvě o tom, že už i sama firma přiznala, že starší verze zpomalujou, takže "novější OS jede rychleji" je blábol. Pokud chceš srovnávat Mercedes tak i ten má cenovou kategorii pro ty "co si nemůžou dovolit" nejvyšší třídu. Zkrátka se jabko snaží vytřískat prachy s debilů jako seš ty a ještě si myslí, jakou strašnou kvalitu to nemá. Viz poslední Macbook, který měl super procák, ale ani za hovno to nedokázal uchladit, takže výkon byl, ale nevyužitý. A co na to jabko? Mlčí, protože co by k tomu měl říct, že? Doufal, že si toho nikdo nevšimne. Jen si slepě kráčej, hlavně ať si coool.

211

Odpovědět

+vemenoAsi reaguješ na špatnej post hele...

02

Odpovědět

+BullOverOvšem, že to bylo na n***a. Vlákno správný, uživatel špatný. Stává se i lepším.

11

Odpovědět

Osobně vlastním iPhone X. A ačkoliv jsem s ním nadmíru spokojen a jsem děsná iOvce, rozhodně ho nikomu nevnucuji a dokážu uznat i kvality jiných značek. A všechny narážky na to, že je to pouze předražená s****a odbíjím větou "Co Tě je do toho, co si kupuji za své peníze?".

01

Odpovědět

...It has negative weight ... and

122

Odpovědět

Je to pravda?? :o

211

Odpovědět

Ano, iHorton jsou známí podvodníci. Kup si radši iPhone.

592

Odpovědět

+gabe123Díky, jsem tvým dlužníkem... teda hlavně díky tomu budu dlužníkem banky, ale hned potom tvým :)

51