Kdyby byly reklamy na loterii upřímnéUpřímné reklamy

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:194
Počet zobrazení:9 882

V minulosti jste se mohli dozvědět, jak by to vypadalo, kdyby byly reklamy na videohry upřímné. Dnes se podíváme, jak by to vypadalo v případě loterie.

Přepis titulků

Překlad: Xardass www.videacesky.cz 36, 18 a nakonec 22. Koukejte na tohohle muže. Je šťastnější než vy za posledních několik týdnů. Všechny jeho sny se vyplní, protože byl odvážný a pokusil se dosáhnout amerického snu tím, že si vsadil v loterii. To je k zamyšlení, co?

Mohli byste to být vy. I když statisticky vzato nebudete. Ahoj, já jsem Roger a chci vám povědět o své loterii Power Sphere, úžasném způsobu, jak potenciálně vyhrát spoustu peněz. Stačí utratit zdánlivě malou částku, která časem poměrně drasticky naroste. Ale vy nepřemýšlíte nad tím, kolik stojí 20 let sázení loterie, že ne? Přemýšlíte nad tím, jak vám dnes pět utracených dolarů zítra vydělá 10 milionů!

Ano! Prosím, přemýšlejte nad tím i nadále. Vypadá to jednoduše. Stačí si akorát vybrat pár náhodných čísel, data narození vašich milovaných nebo vaše oblíbená čísla, a pak je říct smutnému prodavači v obchodě. 69, 69, 69.

A je to. Tohle je celá hra. Právě jste si zahráli. Pokud vám to přijde složité, stačí vzít šek a nacpat ho do skartovačky, efekt bude podobný. Sice chceme, abyste si mysleli, že to jediné, co vám brání v tom, abyste se stali miliardáři a šli za svými sny, je tento kus papíru, ve skutečnosti je 5000krát pravděpodobnější, že do vás udeří blesk. A 8000krát pravděpodobnější, že vás někdo zavraždí.

Super, ne? Je super zjistit, že je pravděpodobnější, že mě někdo zavraždí, než že vyhraju? Zábavná otázka. No nic. Rádi říkáme, že vám prodáváme americký sen. Při marketingovém výzkumu to mělo lepší výsledky než daň chudých, i když to je mnohem přesnější. Aktivně cílíme na domácnosti s nízkými příjmy, které se z chudoby jinak dostat nemohou. Opatrně vybíráme programy, na kterých reklamy vysíláme.

A prodavače lístků do loterie umisťujeme do chudších čtvrtí. Proto průměrná domácnost s nízkými příjmy utratí téměř 9 % vlastních úspor za tyto krásné kousíčky papíru. Já nejsem chudý! Tohle je jen... Hraju jen občas. Je to zábava. A před dvěma týdny jsem měl špatně jen jedno číslo, byl jsem hodně blízko. Takhle funguje pravděpodobnost, ne? Pro účely mého průmyslu funguje pravděpodobnost tak, jak si myslíte, že funguje.

To je hodnej kluk. Řekněme, že vyhrajete. Sice nevyhrajete, protože když hrajete naši Power Sphere, máte šanci 185 milionů ku jedné, že vyhrajete. Mohli bychom říct, že je to nemožné, ale kvůli této debatě to říkat nebudeme. I když se stanete tím šťastlivcem, můžete se těšit na život plný lítosti a odloučení.

33 % vítězů loterie nakonec vyhlásí osobní bankrot a 50 % nepocítí žádnou změnu v celkovém pocitu spokojenosti a štěstí. Přesně v tom, co vám loterie slibuje. - Počkat. - Ne. Pokud jsme to během reklamy už několikrát nezmínili, řekneme vám, že aktuální jackpot má výši přes 140 milionů dolarů. Hezké číslo, které nikdy neuvidíte, protože když vyhrajete, máte možnost vzít si část výhry hned, což je zhruba polovina z těch 140 milionů, minus to, co vám sebere vláda, nebo dlouhodobý splátkový plán, který vám budeme vyplácet po následujících 20 nebo 30 let, opět minus to, co vám sebere vláda.

Nevím, jak jsme na tyhle možnosti přišli, ale vím, že díky nim většina peněz zůstane v našich kapsách. To zní jako hazardní hra.

Bingo Bango! Což je loterijní hra, kterou si určitě zamilujete. Má pravdu. Je to jako hazard, ale horší. Vyřadíme ze hry hráčské dovednosti blackjacku nebo pokeru, aby bylo co nejjistější, že získáme vaše prašule. A nejenže je to stejně návykové, ale doslova jediný důvod, proč je to legální, je ten, že vláda na vašich zoufalých snech vydělá také.

Pokud nemáte dost peněz na to hrát hazard pro bohaté, tedy na burze, jsme tu pro vás. Tak jděte na to. Splňte si všechny své sny tím, že zaplatíte za náš legální podfuk. Protože díky institucionalizované chudobě je to jediná možnost, kterou máte. Loučí se s vámi Roger. Já jsem Joseph.

Myslel jsem, že jsem vyhrál kopu peněz, ale teď z toho nemám dobrý pocit. Lajkujte tohle video a odebírejte náš kanál. - Dáte mi za tohle nějaké peníze? - Ne.

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

mňa by zaujímalo, aká je pravdepodobnosť, že ked v deň volieb pôjdem voliť, že to bude mať rozdielny efekt ako ked zostanem doma...

01

Odpovědět

Záleží jestli tě přitom trefí blesk po cestě nebo budeš zavražděn doma ;)

21

Odpovědět

super , ale říkejte to kamarádovi co vyhrál 2. místo v eurojackpot ... :D

52

Odpovědět

A byl to i před výhrou kamarád? :)

71

Odpovědět

Veškeré loterie atp. jsou pro zoufalce.

112

Odpovědět

Ne nadarmo se říká, že sázení je způsob jakým zdanit blbost. A to ještě tak, že to ty blbce baví!

171

Odpovědět

Já si občas na loterii vsadím a nestydím se za to :) Ano, šance vyhrát je prakticky nulová, za částku kterou vsadím bych mohl za celý život mít třeba nový mobil a ty peníze bych možná prošustroval za nic a vím, že je to vlastně dojná kráva a zlodějna. Ale na druhou stranu nehraji poker, nesázím v automatech, nechodím do kasína, nevsázím na sport a znám takové, kteří to dělají systematicky. Takže si občas zkrátka těmi pomyslnými kostkami štěstěny hodím s klasickým - kdo nehraje nevyhraje.

To video je celé takové ve stylu "nevěřte lžím co vám říká loterie". Já jim nevěřím. Uvědomuji si vše co tam řekl. A stejně si občas vsadím. Je to hazard, tak to beru.

239

Odpovědět

Lépe bych to neřekl

11

Odpovědět

Největší problém je, že lidi neumí s penězi zacházet a proto jim nepatří do ruky. Mají myšlení otroků a proto i po sebevětší výhře skončí s holou (_._). Nejlíp to vyjádřil neznámý mladík v metru: "Já bych věděl, jak tu výhru utratit!" A to je přesně ten problém - ta výhra je jízdenkou do lepší společnosti jen v případě, že budu žít z výnosů, nikoli utrácet vyhranou částku. Když si totiž koupíš majetek, tak musíš mít taky příjmy na jeho údržbu, víme? Nebo o něj přijdeš.
A teď prosím o plusy ty, co se mnou souhlasí a mínusy od těch, "co by věděli, jak to utratit". Díky.

4417

Odpovědět

nemas zaco

52

Odpovědět

Bohuzel mate pravdu. Na druhou stranu kdyby vetsina populace umela zachazet s penezi, tak se soucasna ekonomika zhrouti (a bude nahrazena jinou).
Ale zase je treba rici, ze tehc par let by si tu vyhru dotycni fakt uzili. A propad by pote byl o to vetsi.

63

Odpovědět

Není nějaký koeficient výherce? Něco jako odměna (částka zaplacená provozovatelem) * šance / cena lístku.. Pod určitý koeficient by to bylo bráno, jako podvod a státem zakázáno. Nebo alespoň dát do každé reklamy správné šance, popřípadě, proč jsou na to vůbec reklamy?? na hazard?!?

43

Odpovědět

kupuju si ty stiraci losy koupil sem za 2300 a zatim vyhral 1400 :D

39

Odpovědět

Loterie... dan chudych a inkasni nastroj bohatych. V podstate dalsi statem tolerovana zlodejina. Jen se divim, ze takova EU ani CR jeste nema fondy a dotace na loterie. Vsiml si nekdo, ze dotace pro male podnikatele vetsinou konci na 100k a pro velke firmy zacinaji az na 50m? Vsiml si nekdo, ze automobilky u nas vyrabi auta za fin. pobidky a nemaji, tak v podstate zadne naklady? Dokonce dane jsou jim odpousteny. A nuzky se oteviraji...

811

Odpovědět

To se mi nějak nezdá o těch dotacích, když naše firma střední velikosti získala dotace pár milionů... takže není pravda, že není nic mezi 100K a 50M.
S těma automobilkama je to taky celkem kec. Za prví asi myslíš Hyundai, takže nemluv v množném čísle a za druhé ta daňová úleva je na 10 let (od roku 2007-8???) a stát ji nabídl, aby konkuroval Turecku, kde původně továrna pro Hyundai měla stát. Čr to na oplátku přináší spoustu pracovních míst, zakázky pro dodavatele, místní rozvoj atd.

citace iDNES.cz: "Firma už letos nemá daňové prázdniny, celkem na daních ušetřila 2,5 miliardy korun. Loni ze zisku odvedla zhruba půl miliardy korun na dani z příjmu. "

32

Odpovědět

Jdu do Sazky vecer je slosovani tentokrat to vyhraju ja:)

213

Odpovědět

Svet neuspesnych

163