Kdyby byly reklamy na šperky upřímnéUpřímné reklamy

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:128
Počet zobrazení:7 121

Čím větší diamant, tím větší lásku zosobňuje... Nebo tím naditější peněženku? Jakou cenu mají ve skutečnosti drahé kameny? To možná zjistíme v dalším díle Upřímných reklam, kde si tvůrci tentokrát vzali na paškál šperky, klenoty a drahé kameny.

Poznámka:
Ve videu se objeví několik ukázkových předmětů, jejichž překlad se nevešel do titulků, zde jsou (i s přibližnou cenou):
Různě tvarované hezké kamínky – 75 000 korun
Jihoafrické kameny konfliktu – 26 000 korun
Nepraktický kamenný klobouk – 230 000 korun

Přepis titulků

Budu hádat. Hledáte dárek pro někoho blízkého? Tohle jsou pěkné kameny, co jsme nasbírali. Nejsou k ničemu a všechny stojí nehorázné peníze. Některé mají různé tvary, jiné jsou obaleny kovem. Abychom je získali, ignorujeme dětskou práci, po celém světě financujeme neudržitelné těžařské praktiky a v některých případech kupujeme diamanty přímo od šílených vojenských diktátorů, kteří si za to kupují zbraně a vraždí.

Možná si říkáte, že ty kameny jsou tak drahé kvůli tomuto nebezpečí. Ale ve skutečnosti jsou tak drahé, protože to chceme. Existují sejfy, které jsou jimi nadité. Ale my prodáme jen pár ročně, abychom udrželi vysokou cenu. Jako překupníci lístků. Až na to, že takový lístek vyměníte za zážitek z živého představení. Ale tohle jsou zcela bezcenné kameny.

Jako tento. To je můj oblíbenec. Tohle je z naší kolekce s názvem Třpytivý šutrák, co jsme našli. Díky němu si vaše drahá polovička pomyslí: "Chceš utratit příliš mnoho za něco, co by nemělo být tak drahé?" Tomu říkám láska. Abych byl přesný, tohle je kubický zirkon, vypadá v podstatě stejně, ale nestojí skoro nic, takže ho používáme jako model.

Mám tu jeden žlutý a jeden ve tvaru čtverce. Říkám, že jsou luxusní, abychom za ně mohli chtít víc peněz. Pokud je potřebujete na průmyslovou vrtačku, jsou pravé diamanty lepší, jinak vám stačí sklo. Ale prosím, kupte si raději diamanty, protože ty stojí mnohem víc! A co tenhle?

To není drahokam, to je jen hezký kámen. Je bezcenný. Allene! Přestaň do vitríny strkat šutráky, strkej tam jen ty, u kterých jsme řekli, že budou stát majlant. Promiň. Je těžké najít kvalitní výpomoc, když prodáváte blyštivé kameny v nákupním středisku nějakým idiotům. Bez urážky. Tak přijďte do obchodu s blyštivými kameny a vyměňte své obdélníkové kusy papíru a rozmanité kovové disky za tyto kameny, co jsme našli.

Můžete nám také dát plastový obdélník, my ho proženeme počítačem a vrátíme vám ho. Já jsem Roger. Překlad: Xardass www.videacesky.cz Díky za zhlédnutí YouTube videí na YouTube. Tohle bylo naše YouTube video.

Odebírejte náš YouTube kanál, lajkujte nám kanál i video a napište nám nějaký komentář. Ale ne moc hnusný.

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vždycky jsem toužila po pravém diamantu. Můj nastávající to věděl a požádal mě o ruku s prstenem z bílého zlata a obrovským (v mých očích) diamantem. Milovala jsem ho od první chvíle. Přítele i ten prsten :). S odstupem času si ale uvědomuji, že na té velikosti či materiálu opravdu nezáleželo a nic na kvalitě našeho manželství by to nezměnilo. Tedy nutno říct, že jsem se "probrala" a uvědomila si hodnoty až po sňatku. Je to sice krásné a když na to někdo má tak budiž. Ale opravdovou lásku nám ten šutřík nedá. Ta přichází přeci odjinud. Prsten stále nosím s láskou a hrdostí, ale nezměnilo by se nic, pokud by to byl jen obyčejný stříbrný/kovový proužek. Asi jsem si tím procesem jen musela projít. Stejně jako miliony dalších. Lásce zdar :D

01

Odpovědět

Je to znak postavení. Spousta lidí také nepúotřebuje pro sebe vilu, kde by mohlo bydlet pohodlně deset lidí. Nebo mít tři auta, když má jen jeden zadek. Nosit jen drahý kov (Platina, Zlato, Astat) prostě není tak hezké. Tak mám hromadu krásné a levné bižuterie.

20

Odpovědět

Astat jako radioaktivní prvek je opravdu dokonalým symbolem postavení a moci.

80

Odpovědět

Místo toho si kupte písek, co dělá výpočetní úkoly a pamatuje si elektrické impluzy.
Z toho alespoň něco máte.
Jo, mluvím o PC (komponentnech). O čem jiném? :-D

90

Odpovědět

Na druhou stranu jsou právě opály jiné drahé kameny tou solidní záminkou, aby se zvýšilo množství (sladké) vody, a tak se zvýšil potenciál planety uživit další generace...

00

Odpovědět

Nojo, ale vysvětli to svý nastávající, když její kamarádka se se svým šutrem všude chlubí.

111

Odpovědět

Kup jí větší, ze skla, stejně to nikdo nepozná.

280

Odpovědět

+KyjakZa předpokladu, že to není zlatnice...

131

Odpovědět

Kup jí tužku. Uhlík je furt uhlík :D

260

Odpovědět

Jestli tvý nastávající záleží jenom na tom, jak velkej blyštivej šutr jí pořídíš, tak by sis ji asi neměl brát.

341