Kdyby byly reklamy na kryptoměny upřímnéUpřímné reklamy

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:109
Počet zobrazení:3 943
Kryptoměny, to je ale investice, panečku! Anebo ne?

Přepis titulků

Hele, máte rád peníze? Co kdybych vám řekl, že existuje možnost, jak vyměnit ty nudné prezidentské ubrousky za sexy počítačové prašule, které lze snadno ztratit, jsou nestabilní, ničí životní prostředí a nedají se směnit za naprostou většinu zboží a služeb. Budete ale s nimi vypadat cool na části internetu, která se zajímá o zákony o způsobilosti k pohlavnímu styku. Zdravím, já jsem Roger a dnes vám povím něco o lákavé finanční příležitosti, Rogecoinu.

Rogecoin stojí na blockchainu. A pokud nevíte, co to je, jste ideálním kandidátem na to, abyste hazardoval se svými skutečnými penězi a investoval do skupinové halucinace, mých kouzelných počítačových penízků. Rád vám to vysvětlím, zatímco na pozadí budou modrobílé obrázky čísel a nějakých technoblábolů. Zhypnotizují vás k přesvědčení, že je to futuristické.

Předstírat, že rozumíte blockchainu, je snadné. Místo fyzické měny, kterou tisknou reptiliáni ve vládě, Rogecoin vzniká tak, že nutíme počítače, aby řešily zbytečně složité matematické problémy. A používáme k tomu víc elektřiny než Švýcarsko. Jak to, že má Rogecoin hodnotu? Protože skutečné peníze budou bezcenné, jakmile se totálně zhroutí vláda.

Určitě k tomu dojde! Minimálně za pár stovek let. Ale Rogecoin si navždy zachová svou hodnotu, pokud bude existovat dostatek stránek jako Bit Bro a Chain Chungus a budou o něm mluvit. A taky za předpokladu, že celosvětový internet přežije apokalypsu. Pořád to tak nějak nechápu. Zdatní investoři jako vy by se neměli zabývat nudnými technickými detaily.

Tady jsou super slovíčka, která vás třeba přesvědčí k nákupu: Decentralizace, peer-to-peer síť, šifra. Zaměnitelnost. Zaměňátel… Důležité je, že ať už ty hodnotné zdroje vyplýtváte sami, nebo zaplatíte někomu jinému za jejich přínos ke globálním změnám klimatu, Rogecoin se dostane do vaší peněženky a bude navždy váš. Pokud tedy nedáte své peníze nějakému podvodníkovi.

Nebo vás nehacknou. Nebo harddisk, kde Rogecoin máte, neselže. Nebo se můžete přidat ke 20 % lidí, kteří navždy přijdou o své Rogecoiny, protože zapomněli heslo ke své peněžence. A já jejich peněženku a vše v ní prostě spálím. Ale jak často zapomenete heslo? No jo… Co si za Rogecoin můžu koupit? Hlavně heroin a obrázky chodidel.

Ale určitě chcete Rogecoin utratit? Vždyť je to investice! Jeho cena se přes noc může ztrojnásobit. Nebo se může stát bezcenným kvůli tweetu nějaké hloupé celebrity nebo kvůli zákazu nějaké pitomé země. Třeba Číny. Ne! TECHNICKÉ POTÍŽE To vše je součástí toho vzrušení.

Takže jsou to peníze, které nemám utrácet. Přesně tak. Jako každou dobrou měnu byste si Rogecoin měli jen navěky hromadit. Pokud budete mít kliku, tak ta vaše hrstka abstraktních žetonů z vás udělá většího a většího boháče. Zatímco společnost upadne do přehřáté technokratické dystopie. Hele!

Náš maskot je roztomilý! Opravdu! Můžu pomocí Rogecoinu investovat do těch zábavných NFT? Skvělý nápad. Můj kyberpunkový tendr je ideální k tomu, abyste předstírali, že vlastníte gif kýchající kočky, který mají k dispozici i ostatní. Než ale směníte všechny své peníze za pomíjivé falešné mince, které pak investujete do něčeho méně hmatatelného než prd od ducha, tak bych si na vašem místě nakoupil GPU.

Těžba Rogecoinů vystřelila jejich ceny až do stratosféry. A protože 90 % Rogecoinů už někdo vytěžil, na těch posledních 10 % budete potřebovat spoustu výpočetního výkonu. Nejsou GPU na hraní her? Jste snad dítě? Jen proto, že produkt vznikl za určitým účelem, neznamená, že nelze zneužít v rámci nesmyslného kapitalistického koloběhu, který ze skutečných surovin vytváří planetární odpad.

A to vše kvůli čím dál více éterickým nevýtvorům, které existují jen jako přeludy v našich myslích. Tak co, jste připraveni vyzkoušet Rogecoin? Jo! Právě investuju všechny své úspory. Fantastické. Určitě nedopadnete jako spousta amatérů, co přijde o životní úspory riskem, kterému vůbec nerozumí, protože naprosto nekvalifikovaný rychle mluvící youtuber, který má zájem na tom, aby ten podfuk pokračoval, jim řekl, ať to zkusí.

Já jsem Roger. Jo a mimochodem, tweetnul jsem, že všichni fialoví *** melouny *** *** mohou a měli by *** kukuřici do mé sněhobílé ***. Jo a Mars je placatý. Najednou prý mé Rogecoiny nemají žádnou cenu. To platilo vždy. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Video o hovně, tedy konkrétně o shitcoinech, nikoli o kryptu.

07

Odpovědět

Leze za to natankovat u benzinky plnou nádrž ANO/NE?

02

Odpovědět

Ano. Jsou již běžné platební karty navázané na vaše crypto.

51

Odpovědět

Přátelé, Bitcoin je od července 2021 s updatem Lightning network celosvětovou, nezávislou, decentralizovanou monetární sítí, ve které kdokoli může 1. snadno, 2. do pár vteřin a 3. za směšně malý poplatek poslat přes mobil nebo pc PENÍZE (nebo bitcoin) komukoli na světě, pokud má druhá strana apku a signál. Jak dlouho trvá momentálně bankám přes stávající systém poslat třeba 10 dolarů kamarádovi do Mexika? A jaké poplatky za to banky budou chtít? 3-5 dní a za převod zaplatíte minimálně dalších 10 dolarů :))).

To je zas jednou rádobyvtipné hejtovací video... Stačila úvodní minuta a vypínám. Slaughters the environment?? Autoři zjevně netuší, že 70% bitcoin sítě jede na obnovitelných zdrojích, že moderní kryptoměny nejsou těžené systémem Proof of Work, ale Proof of Stake, nebo že spotřeba celé bitcoinové celosvětové sítě je směšných 79 TWh/rok, zatímco stávající finanční sektor má spotřebu 4930 TWh/rok...

A k tomu "nedají se směnit za většinu zboží a služeb" - hmmm znáte třeba Alza.cz? :D Plus, v září 2021 se Bitcoin stal legální měnou v prvním státě na světě, El Salvadoru. Takže tam si můžete za Btc koupit naprostou většinu zboží a služeb :))). A další státy budou následovat. EU už dalo bitcoinu zelenou, Švýcarská pošta bude poskytovat bitcoinové transakce, v USA velké banky a investoři čekají jen na konečnou podobu legislativy.

Změnu a pokrok nezastaví ani vlády, natož nějaké kktské clickbait videjko.

129

Odpovědět

Já tomu teda tolik nerozumím, takže reaguju na to co cítím že můžu rozporovat :) Kdyby třeba ty obnovitelné zdroje šli do něčeho jiného než do bitcoinu nesnížilo by to využití fosilních paliv? Já jako když si nabíjím elektroauto tak si taky můžu říct, že zrovna nabíjím tu část energie ze sluníčka a ne tu z uhlí. Stávající finanční sektor, dobře. Není tu zdroj, ale i kdyby. Není to tím že je zkrátka větší, je tam víc měn a je používanější. Nebyl by bitcoin mnohem horší kdyby v něm jeli úplně všichni? A skutečně lidi chtějí v tom dostávat výplatu ? Něco v čem si dneska koupím barák a zítra chleba. Říkám, jsem amatér. Reálně proti bitcoinu nic nemám. Video vnímám jako vtipné, protože tenhle pán se zaměřuje na to dívat se na všechno jenom z té negativní stránky :)

83

Odpovědět

+StressModeBitcoin bude využívat tolik "obnovitelných" (nespolehlivých) i jinych zdrojů elektřiny, kolik se to bude těžařum vyplacet. Dokud bude bitcoin pro lidi užitečný ať na sporeni, na platby, na ochranu majetku, na obejiti cenzury a podobně, tak se bude vyplacet těžit a tedy zabezpečovat síť. Díky zabudovanemu samoregulacnimu mechanismu je jedno kolik těžařů a elektriny se pouzije, dalsi blok se vytěží zase za priblizne 10 minut. Energeticke i jine pověry bitcoinu jsou pekne rozepsané na tomto webu: https://endthefud.org/

22

Odpovědět

+StressModeS obnovitelnými zdroji je to sporné:
- pokud je někde ropný vrt, je součástí i zemní plyn. Ten se často nevyplatí skladovat nebo stavět trubky a rovnou se pálí (hledej termín gas flaring) a vzniká u toho spousta skleníkových plynů; na některých místech se nainstaluje plynová elektrárna a elektřina se pálí na těžbu. Co taky jiného dělat s plynem uprostřed pouště. Teoreticky by se dal použít k odsolování vody...
- těžbu lze použít k regulaci odchylek v síti – když je ve dne hodně energie a už se nedá jak uskladnit, okamžitě naběhnou minery v elektrárně. Viz termín kachní křivka Solární energie čelí problému kachní křivky
- spousta minerů je v místech, kde je velmi levná energie a nejsou odběratelé: například geotermální elektrárny na Islandu, čínské vodní elektrárny, vedle kterých stojí neosídlená města duchů
- nebylo by nakonec ekologičtější elektrárny nestavět, pokud není v jejich okolí využití? :)

Zelenou energii považuji za tzv. Greenwashing. Lobbysti z Gazpromu tak dlouho financovali degeny z Extinction Rebellion a Friday for Futures (mimochodem rodiče Gréty prokazatelně přijímali peníze), až si politici řekli, jak je to cool prohlásit řepku a palmojádrový olej za přechodné bio-paliva. Výsledek je ten, že se v Německu bourají nejzelenější možné zdroje energie, které kdy lidstvo vymyslelo – jaderné elektrárny. Kvůli invazi na Ukrajinu se posiluje produkce v elektřiny v hnědouhelných elektrárnách.

Bitcoin vzniknul jako reakce na svévolné manipulace států s penězi. Kdyby se tak nechovaly, nebyl by bitcoin potřeba. Kdo ví, kolik je dnes klasické měny v oběhu a kdo zaručí, že stejná pravidla budou platit i zítra? Nikdo. Dnes je bitcoin nejbezpečnější sít na světě, protože nikdo není schopný vynaložit takový výkon a tolik energie, aby celou síť přepočítal a podvrhnul transakci (provedl tzv. dvojitou útratu). Stejně tak není možné změnit pravidla sítě (vlastnosti jako je výše inflace apod.). Další z výhod je, že při transakci nemusíš nikomu věřit. Splníš pravidla sítě a provedeš transakci. Ostatní pouze ověří, že splňuje kritéria a po nějaké době (3-6 bloků) je považována za nevratnou.

Nebylo by tedy ekologičtější, kdyby státy netiskly peníze ze vzduchu? :)

30

Odpovědět

+StressMode"Cítím že můžu rozporovat". Krásná věta. Nevadí, že nemáte informace ani fakta, prostě na svých pocitech jste ochoten stavět argumentaci :). Kudos.

Elektroauta: až budete nabíjet své elektroauto, vzpomeňte si na fakt, že za dobu efektivní životnosti ani NEDOROVNÁ CO2 vzniklé při jeho výrobě, distribuci a používání (ANO, používání. Potřebuje servis, náhradní díly, provozní kapaliny atd. atd.)... A to je prosím pěkně počítáno i kdyby ta Vaše vypocitovaná elektrárna jela na kravské prdy za sluníčka po větru...

Dále zda by byl Btc horší/lepší, kdyby v něm "jeli všichni": fór je v tom, že bitcoinová síť nepotřebuje pobočky v každé zemi, miliony km kabelů, klimatizované kanclbudovy, servery, speciální terminály... Těžit btc (neboli poskytovat infrastrukturu a výkon sítě) může KDOKOLI, i na obyčejném domácím PC. A stačí DVA počítače kdekoli na světě, aby síť fungovala... Stačí takto?

ANO, SKUTEČNĚ V "TOM" LIDI CHTĚJÍ DOSTÁVAT VÝPLATU. Je jich čím dál víc, už vznikly první enterprise aplikace, které pro firmy a jejich poddané zajišťují převody.

Tož tak. Udělejte si laskavost a kupte si na výslužku půl bitcoinu. Je teď ve slevě a takto laciný už nikdy v historii nebude. Ať se daří.

22

Odpovědět

Nikdy bitcoin nemuze nahradit menu, kdyz tak kolisa.

42

Odpovědět

Na Slovensku to podporuje iba Alza, tiež z každého nákupu treba zaplatiť aj daň v daňovom priznaní a Alza to potom aj tak v poslednom procese po prijatí na LN konvertuje do eura.

00

Odpovědět

Doporučuji, bitcoinový kanál
https://www.youtube.com/c/BitcoinovejKan%C3%A1l/featured

Pokud bitcoinu nerozumíte, tak to nekupujte

Já Holder si počkám na další půlení BTC za 2 roky...

33

Odpovědět

Je to podvodník.

11

Odpovědět

Zábavné a pravdivé :) či sa tu nájdu nejakí Holderi alebo Cryptoržraloci, ktorí už nepracujú lebo vďaka Shitcoinom tak zbohatli? :D

23

Odpovědět

Bitcoin a kryptoměny jsou dvě odlišné věci. Poměrně jednoduše to vysvětlil Dan Steigerwald: Bitcoin meetup | Bitcoin maximalismus (10. 4. 2018)

Zkrácená verze. :D Bitcoinový maximalismus dle Daniela Steigerwalda ve 30 vteřinách

A právě na buzzwordy jako decentralizace, kryptoměny, blockchain a další se nabaluje poměrně velké množství zm*dů, jako například: https://medium.com/@jacobjelen/overone-je-to-scam-add221f66bdd

22

Odpovědět

To je tak kryptofašistický!

30

Odpovědět

HODLeři, ne hoLDeři... vžilo se jako zkratka pro Hold On for Dear Life. A ano, já třeba hodluju i trejdim.

03

Odpovědět