Kdyby byly reklamy na crowdfunding upřímnéUpřímné reklamy

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:35
Počet zobrazení:1 908
Když nevíte, co s penězi, můžete zkusit zafinancovat kdeco. Od počítačových her přes nejnovější vynález až po lidi s rakovinou. Ale je to rozumná investice?

Přepis titulků

Jste hňup s dobrými úmysly, kterého trápí přebytek peněz? My vás tohoto břímě zbavíme na stránce Horton Hoard, kde lidi žebrají o peníze. Zdravím, já jsem Roger a sháním sponzory pro svůj crowdfunding, který dává obyčejným lidem, jako jste vy, příležitost zafinancovat vzrušující nové produkty, které ještě neexistují, a různé překroucené cíle. Produkty a cíle, se kterými nechtějí mít normální investoři nic společného. Vy tam, na čem pracujete?

Tohle je Utopia Tech 5000. Nabíjí váš telefon pomocí kočičích chlupů, které sbírá ze vzduchu. Fíha, je to vůbec možné? S aktuálními technologiemi ne, ale… s dostatkem prostředků taky ne. Neuvěřitelné. Na stránce na Horton Hoard produktu Utopia Tech 5000 najdete odkazy na stránky, které psaly právě o kampani na Horton Hoard. Nikdo to nevyzkoušel, ale to je fuk.

Chcete tomuhle udělátku věřit, ne? Poblíž musí být nějaká velká kočka! ZAFINANCOVÁNO Navíc určitě chcete zatnout tipec kapitalismu tím, že podpoříte cíle, které ti mocní nepodpoří. A opravdu se kapitalismu vyhnete. Aspoň té části kapitalismu, ve které něco dostanete. Té části, kde platíte, tak to pardon, tu i tak zažijete.

Tak nám pošlete číslo své kreditky a možná vám tak za 15 měsíců přijde částečně funkční plastový tentononc. A pokud nebudete se svým produktem 100% spokojeni, protože nefunguje nebo vůbec nedorazil, tak mi věřte, že uděláme vše, co bude v našich silách, abychom řekli: „Jé, pardon, to je fakt otrava.“ Propojujeme hňupy s podvodníky, nejsme obchod.

Navíc už jsme dostali svůj podíl. Takže je to vaše chyba, že jste věřili, že vynálezce skejtu, co přináší orgasmus, vůbec někdy někoho uspokojil. Ale možná se vidíte spíš jako patron umění než vědy. Na Horton Hoard jsou miliony nadšeneckých projektů, které nebudou dokončeny bez vaší pomoci. No, pravděpodobně ani s ní. Vy tam!

Pracujete na digitálním projektu, který vytváří falešné pocity štěstí, že? Jo, je to videohra hlubší a složitější než cokoliv z mainstreamu. Neuvěřitelné. Povězte, kdy jste na tento projekt začal shánět peníze? V roce 1998. ZAFINANCOVÁNO Až ta hra vyjde, už asi budete mít děti, takže nebudete mít 250 hodin na to, abyste se ponořili do 32bitové simulace klikání meče. Ale možná vaše děti okouzlí super grafika jak z éry Billa Clintona.

Nám v Horton Hoard jde o neomezené příležitosti. Proto nyní můžete přispět lidem, kteří nic nevytvořili a ani nevytvoří. Jsem vyvrhel. Obětní beránek! Chtějí zakázat pálení knihovny. Prý je spálení knihovny amorální. Ale já říkám, že je vaše právo, dokonce povinnost spálit knihovnu. Jinak teroristé vyhrají. Ale pokud mi hned dáte všechny své prachy, tak teroristé prohrají.

Stejně jako knihovna na Fourth Street. To je k zamyšlení. Poskytujeme nejhorším lidem na světě platformu, kde mohou snadněji, já nevím, vzdělávat veřejnost o problémech nebo tak něco. A pokud použijí vaše peníze jako roznětku k zapálení další knihovny, tak to je rozhodně problém. ZAFINANCOVÁNO Nejdůležitější ale je, že Horton Hoard je místo, kde nemocní lidé, kteří si nemohou dovolit kritickou lékařskou péči, mohou soutěžit proti dalším nemocným jako v nějakém úchylném turnaji.

Až na to, že místo trofeje a výletu do cukrárny může vítěz zůstat naživu. Aspoň chvilku. Hurá! Náš PR tým neustále pracuje na tom, aby ve vás vaše lékařské příspěvky lidem s vážnými popáleninami z hořící knihovny vyvolaly příjemné hřejivé pocity.

Jasně, vybíráte, kdo bude žít a kdo umře podle toho, čí příběh vám víc zahraje na city nebo na čí fotce se lidé víc objímají, ale navíc… Jste hrdina! Nejvíc hrdinské je dát ty peníze nejdřív nám, abychom zajistili, že omylem nespadnou do kanálu nebo tak něco. Jasně, část peněz si vezmeme, ale to i berňák a vláda, až ti lidé nedosáhnou na státní podporu, protože dary jsou technicky příjem.

Ale aspoň se staráme o hosting našich stránek, kde máme tlačítko „Přispět“. Kdybyste skutečně chtěli, mohli byste kontaktovat člověka s nemocí jater, společenského vyvrhele, hladovějícího umělce nebo šíleného vědce a nabídnout jim peníze napřímo, aby ten příspěvek dostali celý. Ale to by bylo nadlouho!

Plus ty kanály. Inu, já strávím zbytek dne hraním své oblíbené hry z crowdfundingu. Hrajete v ní za člověka, co žije tam někde mezi hvězdami. ZAFINANCOVÁNO Aport! Mimochodem, já jsem vesmírný admirál Roger. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No, tak se na to podívejme ryze kapitalisticky.
Kapitalisticky jsem zafinancoval KCD a SC. Dostal jsem skvělé KCD, prakticky víc a lepší hru než jsem čekal, a v případě SC jsem sice dostal zatím ne to co jsem chtěl a co bylo slibováno, ale projekt furt běží, pořád je šance že dostanu uchvancancující výsledek, a dostal jsem alespoň něco. Hratelné něco. Byť zatím ne to všechno, co bylo slíbeno.
Na druhou stranu pořád, celý život, měsíc co měsíc, musím platit komunistickým způsobem za stále víc a víc totalitní demagogickou ideologickou černou díru - navíc totální sr***u - v podobě ČT, na kterou se vůbec nedívám. Dokonce i vánoční pohádky jsou na YT a mám je na DVD a fleškách, takže už ani na Vánoce není proč tu ulhanku zapínat. Pokud se dobře pamatuju, tak na ČT jsem se nedíval už roky.
No a co se týče toho prostřednictví (a s tím spojeném braní si části těch prostředků), ti co to video dělali si asi všechno dělají sami. Sami si pěstují obilí a pečou chleba, sami si šijí boty, sami si...
Já ne. Chodím si pro chleba a boty do obchodů. Zcela kapitalisticky využívám výrobců a obchodníků-prostředníků, kteří si samozřejmě nechají část peněz jako svou mzdu, tak jak se to v kapitalismu má dělat.
Takže, nevidím důvod, proč bych neměl místo běhání po městě a shánění nějakého toho pacienta s nemocí jater, raději mu poslat nějaký obolus přes prostředníka.

911

Odpovědět

Tou zbytečnou vsuvkou o ČT sis celý ten komentář znehodnotil.

99

Odpovědět

+Ten DruhýTa vsuvka je především o tom, jak se ČT platí.
Ať je tak dobrovolná jako Netflix a Patreon a nebudou vsuvky.
Ovšem kdo to nechápe...

62

Odpovědět

+AlfikS tím souhlasím, my na ČT kašleme, nevím proč bych měl povinně v dnešní době podporovat šest kanálů a tvorbu pochybných českých filmů a seriálů. A kdyby někdo chtěl rýpat, tak televizi ani nevlastníme, takže nic špatného se neděje. :) Mnohem radši zaplatím Netflixu a koukám na co mě baví, než abych platil TV kde mě 90% tvorby nijak neosloví a těch 10 % co ano se kolikrát koukat nedá (protože třeba online přenosy velkých sportovních akcí se lagujou a podobně).

30