Kdyby byly reklamy na NFT upřímnéUpřímné reklamy

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:58
Počet zobrazení:2 871
NFT jsou fenoménem dnešní doby. Jak by měla vypadat správně upřímná reklama na tyto bezcenné tokeny?

Přepis titulků

Hele, pěkná kresba. Díky. Chcete si ji koupit a vystavit doma? Ne. Věříte, že koupí umění se vaše okolí stane příjemným odrazem vaší osobnosti? A zároveň autorům nabídnete nedocenitelnou finanční podporu? - No, ano. - Tak to jste debilové. A umřete sami a na mizině.

Zdravím, já jsem Roger a dnes vám povím něco o vzrušujícím světě nezaměnitelných tokenů, NFT. Umění není něco, co si máte užít. Je to jen další komodita, kterou tupě kupujeme a prodáváme. Je to náš poslední pokus, jak oklamat skomírající kapitalistický motor, aby vysolil aspoň trošku třpytivých žetonů. Vysvětlím vám to, vy emocionální slaboši, kteří se na umění koukáte proto, že ve vás vzbuzuje pocity.

V období debility jsem mohl vlastnit pěkného Rembrandta. A vy jste mohli vlastnit třeba… - To je… - Těhotného ježka Sonica na ubrousku. To je… flek od majonézy. Tak určitě. Proč plýtvat časem na to, abyste si doma věšeli obraz, jako byste byli renesanční baronet, když můžete zaplatit za propojení vašeho jména s JPEG obrázkem ježury?

Takže si mám zakoupit exkluzivní práva ke kusu umění, který někdo zveřejnil na webu? Co? Je snad 31. století? Ne! Můžete zaplatit za propojení vašeho jména s URL, kde se ten obrázek nachází. Jasně, ostatní se na něj mohou dívat, ale vy můžete být v klidu, protože vy jste jediní, kdo vlastní obrázek Master Chiefa, který se miluje s Mega Manem.

A tento neoddiskutovatelný fakt bude navždy zaznamenán na blockchainu, řetězu, který zaznamenává transakce mezi technohňupy jménem Bryce, a to na digitální věčnost. - Co když to URL přestane fungovat? - Tak to jde do ř*ti. Lidi platí za virtuální vlastnictví odkazu na obrázek, ne obrázku samotného?

Ne, ani toho hnusného obrázku samotného. I přes mou motivační řeč namířenou na podporu umělců vypadá většina NFT jako výtvor dětí s otřesem mozku, kterým někdo cpal drogy jak z Alenky v říši divů. Protože Rogeclub profituje na tom, že prodáváme, co nejrychleji to jde. Dokud jsou NFT ještě populární. Hele, hele! Tady je obrázek mě, jak jako panda kouřím doutníček.

A já budu prostě tvrdit, že má skutečnou hodnotu. Chcete tedy pomocí Rogeclubu prodávat své umění? Vedle podobných mistrovských děl? - Ne, dík. - Nevadí. Mí boti vaši práci stejně zkopírují. NFT jsou zcela neregulované a tisíce obrázků se prodávají bez povolení jejich autora. Na jednom tržišti se prodávaly i NFT člověka, co umřel na rakovinu.

Protože smrt není výmluva, proč přestat přispívat do čtvrtletní zprávy nenažraného prostředníka. To nemůže být legální. A kdo mě zastaví? Vláda? Ta si pořád ještě myslí, že děti sexují přes fax. Ale když je ten trh neregulovaný, tak jak může vlastnictví NFT cokoliv znamenat? Protože my prodáváme symbol společenského postavení.

Jako rychlé auto nebo kvalitní oblek. Akorát že jen předstíráte, že to auto vlastníte, zatímco hromada lidí, co má víc peněz než vkusu, souhlasí s tím, že vám to „brum, brum“ moc hezky jde. Hele, tady je další NFT, kde jako roztomilá čivava hraju tenis. Kupte si ho a jednoho dne ho možná prodáte s obrovským ziskem někomu ještě blbějšímu, než jste vy. To je dost depresivní.

Ale nebuďte smutní, NFT se dají používat i jinak. Třeba k daňovým únikům, praní špinavých peněz… To je fuk. Důležité je, že experti na změnu paradigmatu z Rogeclubu se koukli na atmosféru na internetu a řekli: „Co zkusit vytvořit nedostatek, abychom lidi přesvědčili, že se můžou stát milionáři, když budou sbírat nějaké dementní plyšáky.“ A co mám dělat jako umělec?

Živoř z drobků, dokud to lidi neomrzí a nenajdou si něco nového. Nikdy nás nepřestane bavit vymýšlet bezcenné fantazmagorické neinvestice. Já jsem Roger, a pokud si chcete koupit toto video jako NFT, pošlete mi 10 000 dolarů. Pak se budete moci chlubit, že jste byli moc chytří na to, abyste na něj koukali zdarma. Dobře. Mimochodem, dostal vás Roger!

Jednoho dne budu slavný! Nedržte je, netrhejte je, nezmačkejte je. Jsou lepší než od Picassa. Do těch horních jsem smrkal. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

3:31 - tam říká, že používají fax k sextingu

00