Nekonečný příběhUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:70
Počet zobrazení:5 335

Tentokrát se Hlas Upřímných trailerů podívá na jeden z nejzvláštnějších hitů 80. let.

Přepis titulků

Toto léto budeme upřímní o letních trhácích minulých i nynějších, je to léto s trháky Upřímných trailerů. Milujete, když jste vtaženi do fantaskních světů Tolkiena, Hensona a dalších mrtvých autorů, jejichž světy Disney okopíroval. Nyní se naloďte na epickou pohádku magie a romance podle tradice bratrů Grimmů, je to tedy bezútěšné, deprimující a skrznaskrz německé. Nekonečný příběh Vycestujte do světa nekonečného trápení, kde jsou hrdinové šikanováni, místa potřebují terapii…

…Poušť Roztříštěných nadějí… …smrtící Bažiny smutku… …a existence se hroutí sama do sebe jako fortniteová bouře nihilismu… Nicota! …až do bodu, kde se kůň utopí v doslovném smutku. Bojuj s tím smutkem, Artaxi! Ten kůň se doopravdy neutopil, ale je to typ filmu, u kterého si myslíte, že to chtěli.

Umřít? To by bylo aspoň něco. Kvůli laxním zákonům Fantasie proti dětské práci budou s Nicotou bojovat pouze dva malí kluci a jedna holka. Je tu Bastian, ozbrojený kouzelnou knihou a střihem podle hrnce každého chlapeckého protagonisty v letech 1973 až 1998, půjde na strašidelnou půdu ve své škole, aby přišel s Fanfikcí 101 a sám sebe pověřil jako zachránce vesmíru.

Jaký to Marty Stu! A sedne do sedla… Musíš se pohnout, jinak zemřeš! …aha, moc brzo. A poběží s Átrejem, mladým válečníkem z kmene Tiger Beat, od začátku do konce se nechává absolutně ničit, ale stejně byl schopný překonat mizivé šance a stal se Harrym Potterem…

juniorem… ve filmu Troll. Zažijte příběh o síle samotného vyprávění příběhů, který je vážně slabý v části vyprávění příběhu. Co? Je to hromada náhodných překážek, které najednou skončí, najdete tu všechno, co v jedné úrovni Super Maria. Ale co tomu chybí v hloubce, to vynahrazuje meta-blbostí. Protože jejich svět je poháněn fantazií Bastianova světa a Bastianův svět je poháněný fantazií našeho světa, který následně rozzáří fantazii publika, protože sledujeme oba jejich světy, což nás všechny spojí v nekonečném…

příběhu. Tak si vezměte sendvič, snězte celý jadřinec jablka a schoulete se pod deku k jednomu z nejdivnějších hitů z 80. let, který si pamatujete hlavně díky úžasnému šťastnému drakovi. Jakože měl úžasné štěstí, že mu FBI nikdy nezabavila počítač. Mám rád děti. Byl jsi v bezvědomí. A mluvil jsi ze spaní. A také díky tomu úžasnému soundtracku od Giorgia Morodera. Ale možná si nepamatujete, že tento příběh opravdu neskončil, ne, měl pokračování s Jonathanem Brandisem a pak třetí díl, kde hrál Jack Black, a oba ignorují druhou půlku knihy, na které je to založené, kde se z Bastiana stane mocichtivý šílenec, který se pokusí převzít království.

Ty jo, to je temný i na tento příběh, tak skončíme šťastnými záběry Falka. Nevzdám se! Pojď, rychle! Neeeee! Hrají: Čtoucí lama, Hluboké Véčko, Bing Bong, Velký A-tuin, Vlk, který plakal chlapce, Jsem Korg, jsem z kamene, jak vidíš, Poprvé, co jste četli Krvavou svatbu, Vyslov mé jméno, vyslov mé jméno, Užijte si bouření bouře!

Turbo, závodní šnek, Ten jeden goblin z Labyrintu, Past s kozama, Největší kostka másla, kterou jsme kdy viděli, Špatně nadabované věty, Noční hejkale, tohle by mohlo být důležité, Kamenožroute… Gumby, Mickey Mouse, E. T. , C-3PO… Počkat, co to je? Ready Player One? a Jak vaše mamka kouká na televizi.

Cože? Ale to je nemožné. Věř si! Běž, Átreji, běž! Snažím se koukat, mami, ticho! Má krásná, temná, pokřivená Fantasie Myslím si, že vím, co zabilo Bastianovu mamku: salmonela. Překlad: annon www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pohádka, kde se utopí kůň a kamenožrout se chystá spáchat sebevraždu. A pak se divte co to s mileniály je.

110

Odpovědět

Nech už sa dnešným pohľadom na ten film pozerajú ľudia akokoľvek, je to pre mňa najkrajšia detská fantasy všetkých čias. A ako napísal jeden spisovateľ "všetky Narnie a Zlaté kompasy nesiahajú tomuto filmu ani po Kameňožrútove palce!".

144

Odpovědět

Já jsem na základě těchto UT začala být zvědavá a podívala jsem se znovu na kousek filmu a musím říct, že i když je svou fantaskní bohatostí stále kouzelný, filmově (myslím tím řemeslně) opravdu zestárl. Kdysi jsem ale četla knižní předlohu a ta mi vyrazila dech, ta by snad obstála ještě i dnes :)

30

Odpovědět

+ElTigreSám autor vraj nebol spokojný s výsledkom filmu a neznáša ho. Ja som knihu nečítal, ale niekedy by som rád. Bol obrovský rozdiel v atmosfére? Viem, že to vychádza asi z prvej polovice knihy.

20

Odpovědět

+RaslavMoc podrobně si to už bohužel nepamatuji, ale byla minimálně stejně tak kouzelná. Bylo tam toho samozřejmě mnohem víc, do filmu se vše nevejde. Podle mě se ale do toho s knihou dokáže čtenář lépe vžít, protože koneckonců i Bastian čte knihu, a tím se dostává do světa Fantasie – a o tom to celé je. Pamatuji si, že mě tehdá zaskočilo, že kniha pokračovala dál, kam už film nezacházel, ale z té druhé poloviny si nepamatuji popravdě už vůbec nic.

00