Úskalí distančního běhuStudio C

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 16
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:467
Počet zobrazení:9 292

Po velkém úspěchu nejlepšího brankáře na světě vám přináším překlad dalšího videa z dílny Studia C. Také máte na Facebooku přátele, kteří se neustále přidávají do skupin plných běžeckých nadšenců, sdílí na zdi motivační plakáty a chlubí se tím, kolik večer uběhli kilometrů? Varujte je, protože běh je mnohem nebezpečnější, než se může na první pohled zdát...

Přepis titulků

Naše dcera Mallory najednou chtěla k narozeninám stopky. Vůbec jsem to nečekal. Můj syn Matt začal trávit čas s novými kamarády. Přišli mi sympatičtí, ale zanedlouho začal nosit krátké šortky a rádoby vtipná trička. - Kdes ho sehnal? To je Rychlonoš! - Přesně. Každý rok zkusí 13 milionů mladistvých poprvé v životě distanční běh, aniž by tušili, že je čeká spousta oděrek a odhalených stehen.

- Vy jste doktor Scholls? - To si pište. Chcete boty? Jo. Bum. Zkuste si i tyhle, jestli vám budou. - Kolik nás to bude stát? - Pětadváco. Zaplať mu. Náš syn Adam říkal, že jde na večírek, ale... radši jsme ho jeli zkontrolovat.

Ne! Šel běhat pět kilometrů. Nemám syna! - Miláčku, ne... - Nemám syna! Opovaž se na Vánoce přitáhnout domů! Adame! Doslova své matce lámeš srdce! Za chvíli mu pět kilometrů nestačilo. Začal běhat maratony.

Co vezeš? No jo! - To byla prostě medaile za medailí za... - Za další medailí. - Medailí. - Ten jeho krk... Váha těch medailí ho táhla k zemi. Těch chuligánů běhá po městě čím dál víc. Před čím utíkají? Co se snaží skrýt?

Měli bychom se vrátit k zažitým hodnotám a radši víc chodit a posedávat. Mohlo mě to napadnout dřív. Občas běhával na místě a začal používat gelové vložky. Kdo ví, kde se takové věci vůbec shání. Podezřelý je obžalován z distančního běhu, nadšení z běhání, šlachovitosti... - Hej! - Buď zticha. Běžecká epidemie se šíří, a rodiče ani učitelé jí nemohou učinit přítrž. Zabavili jsme jí běžecké boty, aby s tím přestala, ale pak jsme se dozvěděli o barefoot běhání.

To má být nějaký zvrácený vtip? S čím přijdou příště? Milí rodiče, informujte děti o rizicích distančního běhu. Ať se zabaví jinak, třeba hraním videoher... Matte, mohl bys toho nechat? ...spánkem... nebo cukrovkou.

Dojez tu koblihu, nebo ti nedám brokolici. - Ne, zpomalila by mě. - Já tě nepoznávám. Ve vážných případech se raději obraťte na lékaře. U vašeho syna byl potvrzen zánět okostice. Usekněte mu nohu. Dělejte! Distanční běh... je nebezpečným a záludným koníčkem.

Zdravý životní styl může být občas horší než smrt. Stůjte! Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nic moc, to už bylo lepší s tim fotbalem a to taky nestálo za nic

34

Odpovědět

Ten běžeckej boom... za 1. firmy vyrábí milion typů bot, a o každým řeknou, že jsou to nejzdravější co člověk může nosit a každej ten typ prodávají za neuvěřitelný prachy. Za 2. v novinách každej den vyjde článek o běhání, kterej je úplně o hovně (pro krista, je to jen běhání, střídání nohou, o čem asi tak můžou furt psát) většinou ho napíše nějakej negramotnej rádoby novinář a dozvíme se z něj akorát, že dotyčný je úplný dřevo. Ale každej na to klikne, páč každýho běhání zajímá. Za 3. startovný na závodech je tak šíleně předražený, že ho může zaplatit jen idiot. Chápu závody typu maraton, kde se uzavírají silnice a musí být občerstvovačky po celé trati, ale závody do deseti kilometrů v parku? Na který je přihlášených 1000 lidí? Za 450? Proč někdo jde na takovej závod nikdy nepochopím.

98

Odpovědět

Další mimoň :)

12

Odpovědět

+eXeZnáš to přísloví o potrefené huse?

16

Odpovědět

Koblihu bych nedojedl, kdybych pak měl dostat brokolici.

364

Odpovědět

Chop the leeeeeeeeeeeeg !

362

Odpovědět

Sakra. Šel bych si zaběhat.

84

Odpovědět

Běhá se jenom na záchod...

301

Odpovědět

Golman ještě šel, ale tohle mi přišlo slabší. Nevím, nic extra, doufám, že tam bude nějaký lepší materiál.

254

Odpovědět

Zkouknul jsem od nich několik dalších videí, ale žádný další se ani neblíží vtipnosti Brankáře, moc bych toho teda do budoucna nečekal...

00

Odpovědět

Video mi v podstatě nepřišlo vtipný, ale spíš inspirativní, snad víc, než kdyby to nebylo všechno podaný ironicky. Za mě 9/10.

224

Odpovědět

barefoot running? to akoze behaju ludia naboso, ci v tych cudnych topankach?

35

Odpovědět

Něco takového, četl jsem o tom kdysi na ronnie, když to začínalo. A vypadlo z toho něco ve stylu, že ti bota nohu zpevňuje, tedy odvádí část práce za tebe, něco jako dres/bandáže v posce a to se těm naturálním běžcům nelíbí.

11

Odpovědět

+Mach92něco jako Vegani mezi vegetariány? :D

284

Odpovědět

+Mach92DinoCop: ještě taková skupina co jí jenom to co přirozeně umřelo či upadlo.

Takže jen padlá jablka a podobně. A myslím že jí i maso, ale jen pokud to zvíře umřelo bez zásahu člověka.

Ale netuším kolik ji je a jak se jim říká :-D

71

Odpovědět

+Mach92tarylin: myslím že se to jmenuje frutarián. http://cs.wikipedia.org/wiki/Frutari%C3%A1nstv%C3%AD

11

Odpovědět

+Mach92Steve Jobs byl fruitarián

21

Odpovědět

Christopher McDougall - Born to Run

V skratke - chlapík zistil, že niektorí mexickí indiáni sú schopní behať v kuse aj niekoľko dní vďaka špeciálnym technikám - jednou z nich je behanie naboso. A tak sa z toho stal trend. Niektoré spoločnosti to hneď využili a vytvorili tie "čudné topánky," v ktorých to má byť ako keby si bežal skoro bez topánok.

22

Odpovědět

já sem sice členkou barefoot, ale to je zase něco jiného... já totiž nekovu :)
No a běhat naboso... blááázni... vzpomínám si na beach volejbal kdy vedle hřiště stálo několik dubů... hodně štěstí, až si půjdete pro míč naboso :D :D
A jinak i u nás... když si přestavím co všechno na té zemi je, kamínky, sklo a jinej odpad, flusance od těch hnusnejch odpornejch prasat co hulej jedno cigáro za druhým a slintaj pod sebou tak, že z toho je jedno velký jezero...

12

Odpovědět

dobrej příklad Barefood Runningu je https://plus.google.com/+Tom%C3%A1%C5%A1Zah%C3%A1lka/posts ten běhá ještě ke všemu v něčem jako je kilt, měli by ho zavřít

11

Odpovědět

Ano, naboso a je to skvělý. Psal jsem o tom i článek. Ty pětiprsťáky nejsou barefoot, to je "minimalistická" bota.

A Machy je bohužel totálně mimo :/

11

Odpovědět

+eXeNo a koukam že o tom tady nikdo absolutně nic netuší :) Máte vtipný teorie

21

Odpovědět

Zrovna dneska jsem byl na letenských schodech..Dostal jsem pokutu za šlachovitost :(

350

Odpovědět

Přijde mi to jako slabší verze The Onion.

287

Odpovědět

Ale s větším rozpočtem :D

171

Odpovědět

Je to tak, akorát The Onion je svižnější a údernější a tohle omílá jedno téma pořád stejně moc dlouho

231